דרוש מידע סגולה לזש''ק. לא קלה, אבל עובדת עובדת

moshe_rot

משתמש פעיל
אקדים אומר, אינני איש של סגולות, אולי להיפך... משתדל להיות ריאלי ומציאותי, ולא לחפש דרכים עוקפות ומעניינות...
אבל, וכאן מגיע האבל הגדול:
אחרי המתנה ארוכה, ניגש אלי חבר (בצורה מלאה טקט, יש לומר), ולאט לאוזני את הסגולה הבאה.
בערב ראש השנה אחר חצות היום, על שני בני הזוג להגיע להר הזיתים, לעמוד במקום בו רואים את רצפת הר הבית, ולומר בכוונה את תפילת חנה.
לא יודע מה המקור, החבר שמע את זה מדודה ישישה, שהכבירה בסיפורי ישועות בעקבות סגולה זו.
מה גם שנעשה חנה היה בכלל במשכן שילה ולא בבית המקדש.

בכל אופן, למזלינו, למרות שאנו לא גרים בירושלים, הייתי בעל תוקע במנין קבוע שם, ואמנם אחרי שני נסיונות (תחשבו שנה נוספת של המתנה...) זכינו לקיים את הסגולה.
עמדנו בחניון של מלון שבע הקשתות, לעיני התיירים הנדהמים, ולקול תקתוק מצלמותיהם, אמרנו בכוונה את פרשת חנה.

להמשיך?

טוב, זה ברור, אם אני מספר את זה, אז כן, בחודש אב נולדה לנו בת!

ואם זה לא מספיק, אז שדרגנו את הסגולה.... ושנה לאחמ''כ, הלכתי (לבדי) למקום המיוחס למשכן שילה, אמרתי שוב בהתרגשות ובכוונה את תפילת חנה. ושוב, כמו בסיפורים, בחודש תמוז נולדה בת נוספת!!

גילוי נאות: בשני המקרים היה לנו הבטחה מצדיק לילד תוך שנה. אז אני לא יודע בדיוק, בכל אופן, מכלל ספק לא יצאנו...

רק דבר אחד, גם אם אתם חושבים כעת על הגיס/החבר/השכנה וכו', תחשבו שמונים פעם איך לומר להם את זה בעדינות..... ואל תכעסו על התגובה הקרירה/העצבנית שלהם...

דוב לבן

משתמש רשום
ר' מיילך שליט"א מביא עוד עצה, לומר בליל ראש השנה שני ספרי תהילים
אצלינו עשו את זה.
באותה שנה נושענו.
אבל באותה מידה אפשר להגיד את אותו הדבר על סגולה אחרת.
כך שלמעשה אי אפשר לדעת האם הסגולה באמת 'עבדה' או לא....

זמני בעולם

משתמש מקצוען
אצלינו עשו את זה.
באותה שנה נושענו.
אבל באותה מידה אפשר להגיד את אותו הדבר על סגולה אחרת.
כך שלמעשה אי אפשר לדעת האם הסגולה באמת 'עבדה' או לא....
הכל ענין של "לב"
וכל לבבות דורש ד'.
לאדם מערכי לב.
וטהר לבנו.
לב נשבר ונדכה אלוקים אל תבזה.
אשמח לקבל שמות של זוגות המצפים שאזכירם בראש השנה. ואתן להם את שמי בהיותם קרובים לקב"ה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
רק דבר אחד, גם אם אתם חושבים כעת על הגיס/החבר/השכנה וכו', תחשבו שמונים פעם איך לומר להם את זה בעדינות..... ואל תכעסו על התגובה הקרירה/העצבנית שלהם...
יש איזושהי דרך לומר דבר כזה בעדינות?
אני באופן אישי לא אומרת לאף אחד סגולות, לשום נושא.
כי לא חושבת שיש דרך שאני יכולה להיות בטוחה בה שהיא מספיק עדינה.
עריכה:
מקסימום אני מוכנה להגיד למישהו על סגולת 'אמר רבי בנימין' אם הוא איבד את הרב-קו....

זמני בעולם

משתמש מקצוען
סתם ככה המקלדת שלנו אמורה להיות יותר סבלנית, התגובות רצות כמו טיל, לא נורא אם לא נהיה הראשונים להגיב.
רוב התגובות האלו אם היינו חושבים חצי דקה על התגובה היא היתה נראית אחרת, לא?

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
יש איזושהי דרך לומר דבר כזה בעדינות?
אני באופן אישי לא אומרת לאף אחד סגולות, לשום נושא.
כי לא חושבת שיש דרך שאני יכולה להיות בטוחה בה שהיא מספיק עדינה.
כל אחד חווה את האתגר והניסיון שלו אחרת ולכן אין בדברים שלי להשליך על הכלל.
הדרך היחידה לומר - אם ממש ממש קרובים למאותגר והשיתוף הוא הדדי, אם נזכרים בהם רק בליל ר"ה או בסעודת פורים עדיף וכדאי לשתוק, לא צריך לברוח מאיתנו...אנחנו לא חוטפים ילדים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כל אחד חווה את האתגר והניסיון שלו אחרת ולכן אין בדברים שלי להשליך על הכלל.
הדרך היחידה לומר - אם ממש ממש קרובים למאותגר והשיתוף הוא הדדי, אם נזכרים בהם רק בליל ר"ה או בסעודת פורים עדיף וכדאי לשתוק, לא צריך לברוח מאיתנו...אנחנו לא חוטפים ילדים.
לא בקטע של לברוח בכלל, אבל גם לא לחלק עצות להתמודדויות שלא חוויתי (כנ"ל לא מחלקת סגולות לרווקים, וגם לא נותנת להם עצות נפלאות בסגנון 'תפסיקו לברור').

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
לא בקטע של לברוח בכלל, אבל גם לא לחלק עצות להתמודדויות שלא חוויתי (כנ"ל לא מחלקת סגולות לרווקים, וגם לא נותנת להם עצות נפלאות בסגנון 'תפסיקו לברור').
מרגישות ההודעה שלכם, הבנתי שאתם לא מאלו שבורחים.
הוספתי את השורה לאלו שחושבים שאם צריך לשתוק אז צריך גם לברוח...
מצרף טור שכתבתי בעניין זה לפני פורים האחרון.
אך טוב וחסד ירדפוכם

קבצים מצורפים

• אתגר הפורים_נתל'ע הולצמן.pdf
    KB 148.8 · צפיות: 49

RCEV

משתמש פעיל
והעיקר לא לשכוח איך חנה עצמה נושעה,
כמו"כ המעונין חיברתי מאמר סגולות לבנים זכרים רק ליקוט מדברי חז"ל הקדושים
כתבתי בתור סגולה אמיתית את ענין התפילה, ולצערי כשאישרתי את התגובה ראיתי את התגובות האחרות שהגיבו לפני, אגב את המאמר חברתי בתור אחד שבעצמי עדיין ממתין לזה

זמני בעולם

משתמש מקצוען
@נתל'ע יישר כח ענק, קראתי את המאמר שלך של ערב פורים (מצורף לעיל), ברוך ד' לא הייתי במקום של החכמים הדוברים שם, אבל חידדת לי איך להתנהג עם ידידיי המתמודדים, וד' הטוב יזכה אותך בזכות העלאת הענין בצורה יפה וקולעת, שתהיה לך שנה טובה ומתוקה ושתהיהי קרוב לקב"ה וכל בקשותיך יתמלאו במלואם. אמן.

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
@נתל'ע יישר כח ענק, קראתי את המאמר שלך של ערב פורים (מצורף לעיל), ברוך ד' לא הייתי במקום של החכמים הדוברים שם, אבל חידדת לי איך להתנהג עם ידידיי המתמודדים, וד' הטוב יזכה אותך בזכות העלאת הענין בצורה יפה וקולעת, שתהיה לך שנה טובה ומתוקה ושתהיהי קרוב לקב"ה וכל בקשותיך יתמלאו במלואם. אמן.
אמן, המברך יתברך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה