כללי נפגעי פרוג

לחם מטוגן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
דבר ראשון תודה למכללת פרוג ולעומד בראשה חיים דיקמן על הפורומים הנפלאים
כיום ב"ה אתר פרוג גדל כ"כ שכמעט כל אחד בציבור החרדי מכיר את האתר
אבל יש בעיה אחת בזה שגם אנשים שאף פעם לא התעסקו עם עיצוב יש להם שם משתמש וכך קורה שגם הלקוחות שלנו רואים את התגובות שלא מיועדות אליהם ונפגעים ולא תמיד התגובות הם מקצועיות ונכונות וכבר קרו מקרים שלקוחות העלו עבודות שעשו להם לחו"ד

אולי הגיע הזמן לפתוח פורום פנימי שרק העוסקים בתחום יוכלו לפתוח ולהגיב ומי שאינו עושק בתחום הספציפי לא יוכל אפי לראות את ההודעות בפורום (בדומה לפורומים של המרכז להדרכה)

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
זה נכון מאד, אבל כל אחד יכול לפתוח את הפורום, גם אם אין לו יכולת להגיב

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
ז"א שמי שמעלה לדיון עבודה עבור לקוח צריך בהחלט לקחת בחשבון גם את התגובות הפחות צפויות מבחינתו.
ובעולמינו הגלובלי הקטן - גם את הסיכוי שהלקוח עצמו צפה בזה.(שהשכן של הסבתא של החבר של הבן דוד של הגיס זיהה את העבודה שנעשתה עבור הלקוח שמוכר לו מאד - ושלח לו לינק לפורום)

וגם נראה לי שזכות הלקוח להחליט אם העבודה עבורו תסתובב לה ברשת לדיון קולקטיבי -נראה לי שבאופן אישי היה מרגיז אותי דבר כזה.

Rocks

משתמש רשום
נכתב ע"י שירו;2364546:
זה נכון מאד, אבל כל אחד יכול לפתוח את הפורום, גם אם אין לו יכולת להגיב

מי שאין לו רשות להגיב לא יכול לראות את הקובצים המצורפים.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Rocks;2364608:
מי שאין לו רשות להגיב לא יכול לראות את הקובצים המצורפים.

מפתיע - יש כאלו שמעלים את העבודה לא כקובץ מצורף, אלא כתמונה...

יונתן ליפשיץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
כל אחד שיעשה את השיקול שלו.
מעצב צריך לייצר לעצמו סביבת מקצועית שכוללת קולגות שהוא מעריך את דעתם ואתם הוא מתייעץ.
פורום ציבורי הוא עד כלי אבל לא הכלי העיקרי.
הניסיון לשלוט בכזה פורום לא נראה לי נכון.

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
נכתב ע"י שירו;2364624:

מי שאינו רשום לפורום, רואה את התמונות גם כקבצים מצורפים.
נסי להתנתק מהמשתמש שלך ולהכנס לאשכול המכיל תמונה.

בכל אופן, אני חושב שמדובר בנושא מאוד רגיש שנוגע לכל מעצב המעלה את עבודותיו על גבי הפורום.

באופן אישי, איני נוהג להעלות עיצובים מיד לאחר שסיימתי פרויקט עם לקוח, אלא לאחר תקופה בה הלקוח הסתגל ללוגו והתחיל להעריך את התועלת שמעניק לו.
גם כשאני מעוניין לפרסם עיצובים מסוימים לאחר תקופה, אני משוחח עם הלקוחות ומבקש את אישורם, תוך תזכורת שברוב המקרים ייתכן וישמעו הערות שונות שאינן חיובית - ומציין בפניהם שהערות אלו מגיעות מאנשים שלעיתים מגיבים על פי טעמם האישי ולא היו שותפים כלל לתהליך המיתוג ולמסרים / המטרות אותו נועד הלוגו לשדר.

אנשים שיעירו הערות - תמיד יהיו, לא יעזור בית דין, וגם מחוץ לכותלי הפורום.
העיקר הוא שיש למעצב סיבה הגיונית ואיתנה לכל החלטה שקיבל בשלב העיצוב.

נ.ב
גם בלי קשר לפורום, אני מעדכן את לקוחותיי שייתכן וישמעו הערות, שרובן, כאמור, נובעות מטעם אישי. לקוח מוכרח להכיר בקיומו של קו הדק הנמצא בין יופי (שטיבו משתנה מאדם לאדם) ובין יעילות (שתוביל אותו להצלחה).

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פורום פנימי - רעיון מצוין לגמרי.
רק מה, ה"ועדת קבלה" תהיה קצת מסובכת...

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חיים בניסטי;2364641:

בכל אופן, אני חושב שמדובר בנושא מאוד רגיש שנוגע לכל מעצב המעלה את עבודותיו על גבי הפורום.

באופן אישי, איני נוהג להעלות עיצובים מיד לאחר שסיימתי פרויקט עם לקוח, אלא לאחר תקופה בה הלקוח הסתגל ללוגו והתחיל להעריך את התועלת שמעניק לו.
גם כשאני מעוניין לפרסם עיצובים מסוימים לאחר תקופה, אני משוחח עם הלקוחות ומבקש את אישורם, תוך תזכורת שברוב המקרים ייתכן וישמעו הערות שונות שאינן חיובית - ומציין בפניהם שהערות אלו מגיעות מאנשים שלעיתים מגיבים על פי טעמם האישי ולא היו שותפים כלל לתהליך המיתוג ולמסרים / המטרות אותו נועד הלוגו לשדר.

אנשים שיעירו הערות - תמיד יהיו, לא יעזור בית דין, וגם מחוץ לכותלי הפורום.
העיקר הוא שיש למעצב סיבה הגיונית ואיתנה לכל החלטה שקיבל בשלב העיצוב.

נ.ב
גם בלי קשר לפורום, אני מעדכן את לקוחותיי שייתכן וישמעו הערות, שרובן, כאמור, נובעות מטעם אישי. לקוח מוכרח להכיר בקיומו של קו הדק הנמצא בין יופי (שטיבו משתנה מאדם לאדם) ובין יעילות (שתוביל אותו להצלחה).

נהניתי מאד מהכיוון חשיבה!!!
אם יהיה בספר פרק על הנושאים האלו ודומיו, זה יכול להביא לתועלת גדולה.

Rocks

משתמש רשום
נכתב ע"י שירו;2364624:

נכתב ע"י 5127109;2364638:
גם לא תמונות.

נכתב ע"י חיים בניסטי;2364641:

הנה נסיתי גם קובץ וגם תמונה

קבצים מצורפים

• לכידהה.JPG
    KB 79.4 · צפיות: 11

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י גרנולה;2364657:
פורום פנימי - רעיון מצוין לגמרי.
רק מה, ה"ועדת קבלה" תהיה קצת מסובכת...

פורום כותבות סגור מספיק כדי לנקר עיניים, לא צריך עוד אחד סגור וחתום

לחם מטוגן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש לכל כיתה שלומדת בפרוג פורום סגור ומי שאינו רשום בפורום זה אינו רואה את קיומו כלל

לחם מטוגן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עוד משהו מדהים יש אנשים שביים לא התעסקו בתחום העיצוב ורשומים בפורום

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כ"כ הרבה לומדים מכל ההתיעצויות וההתקדמות שרואים עם כל אחד שמתייעץ פה..וחבל שמי שעדיין לא נמצא בסטטוס מעצב אך רק לומד ומתעניין לא יוכל לצפות בפורום...

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כ"כ הרבה לומדים מכל ההתיעצויות וההתקדמות שרואים עם כל אחד שמתייעץ פה..וחבל שמי שעדיין לא נמצא בסטטוס מעצב אך רק לומד ומתעניין לא יוכל לצפות בפורום...
ברור וודאי שהם לומדים, וככה גודלים, ויש דור שלם שנקרא "בוגרי הפורום".
אבל מללמוד ועד להביע דעה על משהו מקצועי נטו, בלי ידע מתאים ובלי לדעת את מקומו, זה ממש לא לענין. בכל מקרה לא נוכל לחנך להתנהגות נאותה בעינינים האלה, וו מסיבה אחת פשוטה כמו שהזכירו מעלי, שענין של טעם וענין של מקצועיות הם שני דברים שונים לגמרי, והגבול הדק בינהם מטושטש...
ועם הזמן תופס פוקוס, כמו אצל כולנו , וזה תהליך טבעי של מעצב.
בפורומים אחרים (כמו Stack Overflow) יש אפשרות להוריד ניקוד ומונטין למי שמדבר לא לענין, ובהצטרפות אליו יש הנחיות ברורות ונוקשות בנוגע לתוכן המועלה לפורום, וזה מה שמשאיר אותו כל כך רלוונטי .

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
...כתבו לפני

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
אחת הטעויות הקשות לדעתי זה לשתף את הלקוח באשכול של החוות דעת על העבודות שלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה