נספח לאתגר פירות

רבקה.

משתמש מקצוען
תמיר, יש משהו בסיסי שבנים לא מבינים. יש פירות וירקות, שזה אוסף הדברים שנמכרים אצל ירקן.
מתוכם: ירק = מה שהולך בסלט ירקות (קרי: מה שיכול להיות מתובל באמצעות מלח פלפל ושמן זית). פרי = מה שלא.
וזה שיש אנשים שמתבלבלים וחושבים שאפרסק ורימון מתאימים בסלט ירקות - זו בעיה קשה.

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אם כבר נכנסים להגדרות... אם זכור לי נכון מהחומר הבגרות לביולוגיה לפני כך וכך שנים... ההגדרה של פרי אומרת שהוא חייב להכיל זרע (לפי זה גם אבטיח , גמבה, ומלפפון הם פרי.....)

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רבקה... הגדרה מלונית פשוטה
תות - לא נכנס בהגדרת הפירות

בעיה הבנת הנקרא חוזרת על עצמה בכל אתגר מחדש...

member

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;944782:
תמיר, יש משהו בסיסי שבנים לא מבינים. יש פירות וירקות, שזה אוסף הדברים שנמכרים אצל ירקן.
מתוכם: ירק = מה שהולך בסלט ירקות (קרי: מה שיכול להיות מתובל באמצעות מלח פלפל ושמן זית). פרי = מה שלא.
וזה שיש אנשים שמתבלבלים וחושבים שאפרסק ורימון מתאימים בסלט ירקות - זו בעיה קשה.

לא נראה לי שההגדרה של פירות וירקות נקבעת לפי השימוש או אי השימוש בהם בסלט ירקות.

ציטוט מויקיפדיה:

תות שדה (שם מדעי: Fragaria) הוא סוג של צמח בעל פרחים ממשפחת הוורדיים, הכולל כ-35 מינים שונים, חלקם מתורבתים, שהידוע בהם הוא תות הגינה (שם מדעי: Fragaria ×ananassa).

מבחינה בוטנית, התות אינו פרי אלא מצעית תפוחה, כלומר גבעול התפוח בסופו. כל אחת מהבליטות הצהובות-שחורות המצויות על פניו היא המשך השחלה עם זרע בתוכה, ולכן הן ראויות יותר להיקרא הפרי.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י member;944814:
לא נראה לי שההגדרה של פירות וירקות נקבעת לפי השימוש או אי השימוש בהם בסלט ירקות.

ציטוט מויקיפדיה:

תות שדה (שם מדעי: Fragaria) הוא סוג של צמח בעל פרחים ממשפחת הוורדיים, הכולל כ-35 מינים שונים, חלקם מתורבתים, שהידוע בהם הוא תות הגינה (שם מדעי: Fragaria ×ananassa).

מבחינה בוטנית, התות אינו פרי אלא מצעית תפוחה, כלומר גבעול התפוח בסופו. כל אחת מהבליטות הצהובות-שחורות המצויות על פניו היא המשך השחלה עם זרע בתוכה, ולכן הן ראויות יותר להיקרא הפרי.
נכון באתר Ebay מוכרים מלא דברים כולל משלוח עד הבית?
וול, כדאי לבדוק שם אם מוכרים גם חוש הומור.

:rolleyes:

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ואולי נוסיף גם נידון הילכתי::)
בננה היא ירק או פרי?
הרי ברכתה אדמה!

יראה השופט וישפוט.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י member;944814:

ציטוט מויקיפדיה:

תבדקי מה מברכים על תות
זה מקור יותר אמין מבחינתי להבדל בין פרי העץ ופרי האדמה

מציתי!

ראש בריא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא מצאתם על מה להתפלסף? שתהיו בריאים...
וההיא עם התות בכלל לא קלטה שעליה הויכוח :D

menachem

משתמש צעיר
צילום מקצועי
כותרת האתגר --פירות--

ראשית כל אני חייב לציין ש'האתגר השבועי' מעניין משבוע לשבוע (ככל שיש יותר אתגרים כך מאתגר יותר למצוא אתגר חדש).

שנית: אני חושב שהנושא ''פירות'' צריך למשוך את עיקר תשומת הלב

לדוגמא: אם חבר בפורום מחליט להעלות תמונה של תמר, שהתמר יהיה העיקר בתמונה
ולא הטפל.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י menachem;944994:
ראשית כל אני חייב לציין ש'האתגר השבועי' מעניין משבוע לשבוע (ככל שיש יותר אתגרים כך מאתגר יותר למצוא אתגר חדש).

שנית: אני חושב שהנושא ''פירות'' צריך למשוך את עיקר תשומת הלב

לדוגמא: אם חבר בפורום מחליט להעלות תמונה של תמר, שהתמר יהיה העיקר בתמונה
ולא הטפל.

ממש לא מסכימה איתך, ואני חושבת שהדעה הזו היא מקובעת.
ברור שאתה בעצם רומז לתמונת התות של ריקי. לעניות דעתי היא אחת התמונות היחידות באתגר שבכלל שווה התייחסות. לצלם פירות עומדים בדוכן או משהו כזה, בלי שום ייחוד בקומפוזיציה, העמדה וכדו' - זה סתמי. זה מתאים להודעת "שלום, אני חדש בפורום וקניתי מצלמת רפלקס שלשום. תראו כמה תמונות שצילמתי".
התמונה של ריקי היא היחידה שמביאה לידי ביטוי את הפרי במלוא הדרו. רואים את המאפיין של הפרי: המתיקות, ההנאה שהוא גורם לילדה, התחושות החיוביות שמתעוררות בכל בנאדם שאוכל פרי שהוא מאוד אוהב.

(*זה נאמר בלי לזלזל ובלי רצון לפגוע באחרים שהעלו תמונות לאתגר. יש כמה תמונות חביבות, ויש כמה שהן בסדר אבל לעניות דעתי עדיין עונות על התיאור שכתבתי פה למעלה. הן בסדר, אבל סתמיות.)

טויטו770

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;945176:
ממש לא מסכימה איתך, ואני חושבת שהדעה הזו היא מקובעת.
ברור שאתה בעצם רומז לתמונת התות של ריקי. לעניות דעתי היא אחת התמונות היחידות באתגר שבכלל שווה התייחסות. לצלם פירות עומדים בדוכן או משהו כזה, בלי שום ייחוד בקומפוזיציה, העמדה וכדו' - זה סתמי. זה מתאים להודעת "שלום, אני חדש בפורום וקניתי מצלמת רפלקס שלשום. תראו כמה תמונות שצילמתי".
התמונה של ריקי היא היחידה שמביאה לידי ביטוי את הפרי במלוא הדרו. רואים את המאפיין של הפרי: המתיקות, ההנאה שהוא גורם לילדה, התחושות החיוביות שמתעוררות בכל בנאדם שאוכל פרי שהוא מאוד אוהב.

(*זה נאמר בלי לזלזל ובלי רצון לפגוע באחרים שהעלו תמונות לאתגר. יש כמה תמונות חביבות, ויש כמה שהן בסדר אבל לעניות דעתי עדיין עונות על התיאור שכתבתי פה למעלה. הן בסדר, אבל סתמיות.)

רבקה יכול להיות שאת צודקת אבל שם התות בקושי נראה לעין לדעתי בסט הצילומים שלה תמונות הרבה יותר טובות שיכלו לתפוס קומפוזיציה מדהימה יותר!

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טויטו770;945320:
רבקה יכול להיות שאת צודקת אבל שם התות בקושי נראה לעין לדעתי בסט הצילומים שלה תמונות הרבה יותר טובות שיכלו לתפוס קומפוזיציה מדהימה יותר!

האמת היא שגם אני חשבתי על תמונות מתאימות יותר מתוך הסט הזה (איך שנפתח האתגר ידעתי שהיא תעלה תמונה מהסט הזה... :) ), אבל במחשבה שניה אחרי שהיא כבר העלתה - באמת התמונה הזו הכי מביעה את ההנאה מהפירות. הנאה שרק ילדים יכולים להתמסר לה ב-100%.
מבוגרים אוכלים פרי תוך כדי שהם מדברים בטלפון ומקלידים בפורום. ילדים יכולים לעמוד במקום ופשוט לאכול פרי, ול-י-ה-נ-ו-ת ממנו!

טויטו770

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ייתכן שאת צודקת אבל מצד שני אל תשכחי שהאתגר מדבר על פירות ולא על ההנאה מהם!
המטרה כאן באתגר היא להביא את הפרי לידי במה עצמאית משלו!

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טויטו770;945327:

מי אמר לך מה המטרה?
כל הקטע של אתגרים זה לתת נושא ולתת לכולם לפתח אותו לכיוונים שלהם. לחשוב מחוץ לקופסה.
למשל, אני דווקא חשבתי להעלות תמונה של אבא ובנו, כי הבן הוא פריו של אביו.
זו בדיוק הסיבה שאני מתנגדת לאתגר HDR, ובכללי אתגרים טכניים ("סטודיו", "חשיפה ארוכה" וכדו'). אי אפשר לפתח אותם לכיוונים שונים, זה משעמם...

טויטו770

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
את צודקת מי אמר לו בהקשר למטרה אבל ברור שזה מה שאני חושב לפחות :)
ייתכן שלא זו המטרה במיוחד לאור העובדה שהפעם לא הסבירו את המטרה בצורה ברורה ביותר!!

זו רק דעתי :)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טויטו770;945340:
את צודקת מי אמר לו בהקשר למטרה אבל ברור שזה מה שאני חושב לפחות :)
ייתכן שלא זו המטרה במיוחד לאור העובדה שהפעם לא הסבירו את המטרה בצורה ברורה ביותר!!

זו רק דעתי :)
לדעתי המטרה היא תמיד להיות יצירתיים. אני לא חושבת שיש איזשהו אתגר שבו המטרה היא לצלם רק מה שמשתמע ישירות מכותרת האתגר.
אבל זכותך לחלוק עלי...

חלב ודבש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י טויטו770;945327:

מי אמר?
המטרה הוא להדגיש את הפרי
והתמונה של ריקי עושה את זה היטב!

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הי, רבקה לקחת לי ת'רעיון חשבתי ג"כ על משהו כזה ובטח רצית לשים את התמונה ההיא של האבא עם הניו-בורן אה?
התמונה שלי סתמית ביותר ומהמאגר שלי, לא השקעתי בה מי יודע מה רק שכמו שכתבתי באתגר, שהצבעוניות שלה ריתקה אותי.

מתענינת

משתמש רשום
נכתב ע"י שושיה;945357:
הי, רבקה לקחת לי ת'רעיון חשבתי ג"כ על משהו כזה ובטח רצית לשים את התמונה ההיא של האבא עם הניו-בורן אה?
התמונה שלי סתמית ביותר ומהמאגר שלי, לא השקעתי בה מי יודע מה רק שכמו שכתבתי באתגר, שהצבעוניות שלה ריתקה אותי.

שושיה......
עכשו אני מבינה למה תמיד הלקוחות שלך כאלו...
רבקה דיברה על כל מיני תמונות, למה רק את מתנצלת????
שומדבר לא קרה שהעלת תמונה שרבקה לא חולמת עליה בלילה... אין סיבה להתנצל.
(אגב, שלא ישתמע אחרת מדברי, אני חושבת שרבקה צודקת בהרבה יותר מ100%!
וכדאי ללמוד לפעם הבאה, אבל מכאן ועד התנצלות...)

:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה