נמחק לי קובץ - - -

מיכל וובר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עבדתי בתקשורת בין 2 מחשבים,
ומחקתי תקיה שלימה (בטעות כמובן)
עכשיו התקיה לא נמצאת בפח של המחשב עליו עבדתי
ולא בפח של המחשב עליו הייתה התקיה - - -

שאלתי היא כזו,
יש מצב לשחזר את התקיה?
או שאבוד לי?

גלי

משתמש צעיר
יש טכנאים שיכולים לשחזר חומר. האמת יש בזה דרגות של חיפוש אני יודעת משהו שזה קרה לו והצליח לשחזר כמובן שהעלות די רצינית תלוי כמה זה חשוב לך העבודה.
אברר לך אצל מי הוא עשה את זה.

n_eli

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
זה תלוי מאוד!
אם מחקת לאחר המחיקה הזו, עוד המון קבצים הסיכוי שתוכלי לשחזר תקייה זו שלימה או בכלל, הם קלושים.
אך אם לא מחקת שזה הכלל הכי גדול "לא למחוק" כשרוצים לשחזר.
יש אפשרות להוריד תוכנות שיחזור שיעשו לך את העבודה ויש סיכוי די גדול (כמובן אם לא מחקת קבצים אחרים לאחר מכן) שהכל יחזור על מקומו בשלום או לפחות רוב רובו.

ד"א קרה לי פעמים אחדות מצבים כאלה וב"ה דיי הסתדר.

ShimmyLev

משתמש צעיר
יש תוכנה בשם DataRescue 2. ניתן לנסות לבדוק איתה את הקובץ...

אבל יש לי הרגשה שזה כן נמצא בפח האשפה, אלא שזה 'שקוף'. אני אסביר, ומקווה שיבינו.

לדוגמה: חיברתי קשיח חיצוני למחשב אחד, וזרקתי לפח קובץ מהחיצוני. אם אני אנתק את הקשיח מהמחשב- הפח ייראה ריק. למה? כי הקובץ נמצא על החיצוני... אבל ברגע שתחבר את החיצוני שוב- הפח 'ייתמלא'... כי הקובץ שוב נמצא ע"י הפח אשפה.
יכול להיות שמה שקרה אצלך זה שמחשב אחד היה 'מעוגן' על הדסקטופ של המחשב השני, וביצעת מחיקה. כאשר עשית Eject למחשב, זה נעלם. כי זה לא נמחק ע"י המחשב המתארח, אבל גם המחשב המארח לא מכיר את זה. כי ה'דיסק' (המחשב) הוצא מהדסקטופ.

הפתרון: לעגן את המחשבים בדיוק בצורה שהיה כשבוצעה המחיקה. (אם מחשב א' היה מעוגן ב ב', לא לעגן את ב' ב א', אלא כמו שזה היה בזמן המחיקה), ואולי זה יופיע שוב.

(כל הנכתב כאן לא נוסה, ונכתב מהיכרות מעמיקה עם המערכת. אך לא יותר מזה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה