ניתוח טכני ניתוח טכני - עובד? לא עובד ?

קוקו קוקו

משתמש צעיר
תמיד שמדברים על מסחר, בסוף מגיעים לנושא הקורסים..
אני לא מצליח להבין איך אנשים מצליחים להשתכנע שלמרות שמחקרית הרוב המוחלט של הסוחרים מפסידים, עדיין הם מהמיעוט הנבחר שפיצח את השיטה. כל אחד בטוח שהוא הגאון המיוחד, או שהוא יכול ללמוד בכמה מפגשים את הדרך להיות יותר מוצלח מכולם. אני לא מכיר שום תחום אחר שתוך כמה חודשים אפשר להתמקצע ברמה של להיות הכי טוב מכולם...
איך אפשר להשתכנע כשאחרי כל המלל הארוך והמתיש אין אף סוחר שמוכן להראות דוחות שנתיים מכמה שנים אחורה ולהראות את הרווחים במציאות. (תמיד יש ים תירוצים למה לא. ותמיד הם לא באמת לגמרי מיישמים את השיטות שלהם, בגלל כל מיני סיפורים שונים ומשונים... תמיד יש רק גרפים חתוכים ורק של הרווחים..)
אני רוצה הוכחה שזה בפועל עובד לאורך זמן. ולא סיפורי מעשיות על איזה מישהו, ולא תאוריות ורעיונות. אלא נתונים מגובים בהוכחות.

קוקו קוקו

משתמש צעיר
לכן אני טועה כמעט בכל יום מסחר ומפסיד בחלק מהעסקאות
אבל אני גם צודק כמעט בכל יום בחלק גדול יותר מהעסקאות
זו טענה שדורשת הוכחה. (הגיוני שבזמן שהשוק עולה, גם קוף שלא למד ניתוח ומסחר, יותר יצדק מאשר יטעה. אבל זה גם הפוך שהשוק יורד. אז סטטיסטית הקוף צריך להיות סביב העליה הממוצעת של השוק. ואת זה אפשר על ידי מדדים.) אשמח לנתונים שיוכיחו שבאמת אתה מצליח לאורך זמן להיות יותר צודק מטועה.
בנוסף בעסקה שטעיתי בה והפסדתי אני מפסיד קצת
ואילו בעסקה שבא צדקתי אני מרווח יותר
זה טיעון מוזר מאד שלפיו לא צריך לנתח וללמוד כלום. רק להיכנס רנדומלית לפוזיציות, ולהגביל הפסד.
ברור שזה לא נכון כי מספר הפוזיציות לא רלוונטי.
מה פספסתי?

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יכול להיות שעובד
אבל בהרב
אפשר להגיע מאוד מהר למצב של "הניתוח הצליח אבל החולה מת"...

אבל בהרבה מקרים אם לא מפתחים את השריר המנטלי..
אפשר להגיע מאוד מהר למצב של "הניתוח הצליח אבל החולה מת"...

בהתחלה בכל המקרים מגיעים
למצב הזה
:)

קוקו קוקו

משתמש צעיר
בנוסף בעסקה שטעיתי בה והפסדתי אני מפסיד קצת
שאלה נוספת בנוסף למה ששאלתי מקודם (שלא רלוונטי כמות העסקאות):
אני לא מבין את ההגיון של השימוש בסטופלוס. אם אתה קובע אותו בתוך תווך התנודתיות הסביר אז זה בעצם מכשיר לקיבוע הפסדים, משום שגם פוזיציות טובות שבסוף מרוויחות, נסגרות ברגע ההפסד הרגעי. כך יוצא שזה מכשיר שיוריד את אחוז הפוזיציות המוצלחות שלך, ותהיה ברוב של פוזיציות מפסידות.
אשמח להסבר ברור שיניח את דעתי.

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תמיד שמדברים על מסחר, בסוף מגיעים לנושא הקורסים..
אני לא מצליח להבין איך אנשים מצליחים להשתכנע שלמרות שמחקרית הרוב המוחלט של הסוחרים מפסידים, עדיין הם מהמיעוט הנבחר שפיצח את השיטה. כל אחד בטוח שהוא הגאון המיוחד, או שהוא יכול ללמוד בכמה מפגשים את הדרך להיות יותר מוצלח מכולם. אני לא מכיר שום תחום אחר שתוך כמה חודשים אפשר להתמקצע ברמה של להיות הכי טוב מכולם...
איך אפשר להשתכנע כשאחרי כל המלל הארוך והמתיש אין אף סוחר שמוכן להראות דוחות שנתיים מכמה שנים אחורה ולהראות את הרווחים במציאות. (תמיד יש ים תירוצים למה לא. ותמיד הם לא באמת לגמרי מיישמים את השיטות שלהם, בגלל כל מיני סיפורים שונים ומשונים... תמיד יש רק גרפים חתוכים ורק של הרווחים..)
אני רוצה הוכחה שזה בפועל עובד לאורך זמן. ולא סיפורי מעשיות על איזה מישהו, ולא תאוריות ורעיונות. אלא נתונים מגובים בהוכחות.

1- לא הרוב המוחלט מפסיד
אלא בשנים הראשונות כולם מפסידים 100% מהסוחרים התוך יומיים
2- יש סוחרים שמראים דוחות ברוקר זה שלא ראית לא אומר שאין
בנוסף חפש ביוטיוב סרטון שבו מאיר ברק נכנס לחשבון המסחר שלו ומראה 5 שנים אחורה נכנס
לכל אחת מהשנים האלה ומראה
כל חודש וחודש בכל אחת מהשנים האלה ונכנס לכל אחד מהחודשים
אפשר לראות בכל יום מתי הפסיד וכמה או מתי הרוויח וכמה
כל חודש הסתיים ברווח שבין 30-35 אלף דולר
זה היה לפני כ 5 שנים
היום הוא מרוויח הרבה יותר
אפשר לראות ביוטיוב כל יום את יום המסחר שלו בחי בזמן אמת לפני כולם
ולחשב לבד כמה הרוויח וכמה הפסיד במשך החודש

כנל עם רון לקס

אפשר לעקוב גם אחרי לא מעט אנשים מהארץ ומהעולם שסוחרים בזמן אמת לפני כולם

כשהתחלתי לסחור ב 2013 מותר היה להמליץ על איזה מניה לסחור
איפה להכנס ואיפה לצאת והיו כיתות מסחר פיזיות (בנוסף לאינטרנטיות)
היינו מגיעים לכיתה וסוחרים יחד עם המנטור לפי מה שאמר לנו לעשות וראינו בעיניים שלנו איך הוא מרוויח ואיך הוא מפסיד
כשעסקה מורווחת הייתה בדכ פי
5-6 גדולה מעסקה מופסדת

3- אני מסכים שלא צריך ללמוד אצל מישהו שלא מראה דוחות ברוקר עדכניות
יש לא מעט כאלה שמלמדים מסחר והם עצמם לא סוחרים מורווחים

4- מי שלא מלמד מסחר לא חייב להראות כלום
ירצו יאמינו לו שהוא מורווח
לא ירצו לא יאמינו

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זו טענה שדורשת הוכחה. (הגיוני שבזמן שהשוק עולה, גם קוף שלא למד ניתוח ומסחר, יותר יצדק מאשר יטעה. אבל זה גם הפוך שהשוק יורד. אז סטטיסטית הקוף צריך להיות סביב העליה הממוצעת של השוק. ואת זה אפשר על ידי מדדים.) אשמח לנתונים שיוכיחו שבאמת אתה מצליח לאורך זמן להיות יותר צודק מטועה.

זה טיעון מוזר מאד שלפיו לא צריך לנתח וללמוד כלום. רק להיכנס רנדומלית לפוזיציות, ולהגביל הפסד.
ברור שזה לא נכון כי מספר הפוזיציות לא רלוונטי.
מה פספסתי?

כיוון שאני לא מלמד מסחר
ולא מנטור
ודוגל בזה שאין הברכה שורה אלא בסמוי מן העין
אין לי צורך להוכיח כלום
מי שירצה שיאמין לי
ומי שלא רוצה גם בסדר גמור

לגבי החלק השני אם אתה יודע להכנס רנדומלית ולהרוויח
מעולה
אני לא יודע איך לעשות את זה :)

נערך לאחרונה ב:

המיסד

משתמש פעיל
זה בדיוק ההבדל בין מי שלומד
לבד ניתוח טכני וחושב שהוא
כמו כל העדר הזה יודע לסחור
ואז סוחר ומפסיד
להבנתי, כל הרעיון של ניתוח טכני ,זה לזהות לאן העדר ילך, הכי מוקדם שאפשר
וכל הסיבה שזה אמור לעבוד כי גם האחרים עושים כך וברגע שיש ביקוש המניה עולה.

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שאלה נוספת בנוסף למה ששאלתי מקודם (שלא רלוונטי כמות העסקאות):
אני לא מבין את ההגיון של השימוש בסטופלוס. אם אתה קובע אותו בתוך תווך התנודתיות הסביר אז זה בעצם מכשיר לקיבוע הפסדים, משום שגם פוזיציות טובות שבסוף מרוויחות, נסגרות ברגע ההפסד הרגעי. כך יוצא שזה מכשיר שיוריד את אחוז הפוזיציות המוצלחות שלך, ותהיה ברוב של פוזיציות מפסידות.
אשמח להסבר ברור שיניח את דעתי.

לא חשוב לי להניח את דעתך
לא מעניין אותי לשכנע אף אחד
רק עניתי על שאלות ששאלו אותי
מי שהתשובות שלי לא מניחות את דעתו גם זה בסדר
אני אשן טוב בלילה גם אם אף אחד לא יאמין לאף מילה שלי :)

אם היית יודע לסחור נכון היית מבין למה צריך את הסטופ לוס ואיפה לשים אותו

כיוון שאתה מאמין שאפשר להכנס רנדומלית לעסקה אז רנדומלית כנראה שבאמת יהיו לך יותר סטופים מלא סטופים

המיסד

משתמש פעיל
וזה מה שהיה בסיפור עם הרשל'ה.
אבל זה עדר, תהה יענקל'ה מה יעזור החישובים שלך? עדר כידוע משוטט ללא כל מטרה, איך חישובים יכולים לדעת לאן יפנה העדר?
כן, נכון. זה בדיוק הענין, הרים הרשל'ה את קולו, רק בגלל שזה עדר. ברגע שנראה שהכבשים מתחילים ללכת לצד אחד, אז הם באמת הולכים לצד הזה, אחד אחרי השני.
נו מילא זה, התאפק יענקל'ה לא לצחוק, אבל ידוע שלא כל הכבשים בעדר הולכות אחרי עצמם, חלקם בכלל מחפשות אוכל, חלקם הולכות להאכיל את צאצאיהם,
אז למה כתבת את זה.
זה בדיוק ההבדל בין מי שלומד
לבד ניתוח טכני וחושב שהוא
כמו כל העדר הזה יודע לסחור
ואז סוחר ומפסיד

לבין מי שלומד ניתוח טכני
ובנוסף -שזה העיקר -
לומד גם לסחור
ברור שהרשל'ה יודע לסחור.

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
@moti!a
לפי איזו אסטרטגיית ניתוח אתה עובד?

תראה
אני לא מלמד מסחר אז לא אכנס לזה
יש כמה לדקות הראשונות של המסחר
ויש כמה לאחרי החצי שעה הראשונה
לא האסטרטגיה קובעת אם תרוויח או לא אלא איך אתה סוחר ואת זה לוקח המון זמן ללמוד

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אין צורך להתגונן. ואני לא בא בביקורת עליך בשום צורה. פשוט ראיתי אצלך נכונות להשקיע ולספק הסברים ברורים, ולכן שאלתי.
אבל התשובות שלך לא הניחו את דעתי. משום שלא ענית שום תשובה. רק אמרת שאני לא מבין כי אני לא יודע. וזה ברור שאני לא יודע. לכן שאלתי! כל מה שיש בתשובות מסוג זה זה גייזליטינג והקטנה של השואל. תופעה שנפוצה מאד בקרב הסוחרים החכמים מכל...
אבל אכן אתה לא חייב לאף אחד שום הסבר ושכנוע על מה שאתה עושה. כל מה ששאלתי היה מתוך התעניינות בתחום ולא בך אישית. שאלתי בשביל לחפש תשובה, לא בגלל שאתה צריך להוכיח משהו למישהו.

אני האחרון שמתגונן
מהסיבה הפשוטה שלא מעניין אותי אם מאמינים לי
ואני לא בא ללמד כלום
ואם לא עניתי לשביעות רצונך אולי לא ירדתי לסוף דעתך בשאלות שלך

אני נוהג להתעייף מלקרוא שאלות ארוכות אז אולי פספסתי משהו :)
אבל לא נורא
לא הפסדת כלום

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה