ניגוני שיר המעלות ע"פ מועדי השנה למנהג יוצאי אשכנז, למי יש?

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
במסורת תפוצות אשכנז נהוג מקדם לשורר את ה'שיר המעלות' בכל מועד ותקופה בשנה בניגון ייחודי וייעודי משלו, אשמח אם יש לאי מי להעלות או להפנות לניגונים אלו, תודה רבה.

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ידוע לי כי מדובר ב15 מנגינות שונות כמו כן ידוע לי שיצא דיסק עם 15 שירי המעלות השונים רק שאין אותו תחת ידי ואשמח אף אני אם אי מי יוכל להעלותו

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מקפיץ

בשבון חזון למשל המנגינה של השיר המעלות בניגון אלי ציון של היקים.

בקישור כאן מביאים ככל הנראה חלק מהניגונים המדוברים אלא שנטפרי מונע ממני להפעיל את הקבצים.
http://www.yedidia.net/shiramaalot/

פרלמן משה

משתמש פעיל
בקהילת אשכנז בביתר קיים קו מיוחד שמושמעים בו כל ניגוני אשכנז, לאורך השנה כולה, צריך לפנות למפעיל הקו כדי להתחבר, קורים לו הרב אומן (אהומן).

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י בא יבוא;n5022899:
אפשר במטותא להתעניין לגבי מטרת ההתעניינות?

פשוט מאוד, אני מן המוצא המדובר ורוצה לשיר כל פעם את הניגון המסורתי הנכון.

בא יבוא

משתמש מקצוען
מזדהה...

אבל לא ניגנו אצלכם שיר המעלות בכל אחד מהמועדים הנ"ל?

שוש פשוש

משתמש רשום
חכמו פרוג, בדקת את מה שפרלמן הציע לך?
בבני ברק במעייני הישועה יש בית כנסת יקה, וגם בקרית ספר. אני חושבת שיש עוד כמה שמנסים מאד לשמר את המסורת.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י שוש פשוש;n5025026:
חכמו פרוג, בדקת את מה שפרלמן הציע לך?
בבני ברק במעייני הישועה יש בית כנסת יקה, וגם בקרית ספר. אני חושבת שיש עוד כמה שמנסים מאד לשמר את המסורת.

אין לי איך להגיע לקהילה בביתר, אני לא מתפלל בבית כנסת של יקים למרות שיש לי באזור, סתם יקה לעצמי שרוצה לשיר בכל חג את הניגון שאבא שלי והסבות שלי היו שרים ובכל פעם לא מצליח להיזכר במנגינה הנכונה. כשהייתי ילד בחג שלא זכרנו את המנגינה היינו עולים לשכן מלמעלה שזכר תמיד, היום אני בבניין של ספרדים, ליטווקעס, חזונישניקים, חסידים ואנשי מעשה, אבל אף אחד לא יקה.

אני שמח לגלות שעוד מתעניינים

AtaraM

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אבא שלי מאוד ישמח אם באמת משהו יכול להעלות/ להגיד איך אפשר להתחבר לקו וכדו'
תודה

hhhhhhhhhhhh

משתמש חדש
סליחה על ההקפצה, עברו כמה שנים ועדיין מחפשים, למישהו יש כיום איך להשיג את המנגינות?

sk1203

משתמש מקצוען
סליחה על ההקפצה, אבל נתקלתי במהלך חיפוש בגוגל ולא יכולתי שלא לכתוב גם תשובה אחת לפחות
1711983640122.png

(גם אותה מצאתי בחיפוש גוגל, כך שאני מקווה שהיא עדיין תקפה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה