קורונה נגיף הקורונה המשתולל - 1

מצב
הנושא נעול.

פינטל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
אולי יש כאן מישו שיודע.
מעניין אותי, למה באיטליה מתו הרבה יותר אנשים יחסית לנדבקים מאשר דרום קוריאה
ומצד שני, באיטליה מספר המחלימים גבוה יותר מצפון קוריאה

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אולי יש כאן מישו שיודע.

באיטליה ההדבקה הייתה המונית בגלל משחקי הספורט ההמוניים, אך האוכלוסיה יותר מחוסנת מאולוסיית המזרח הרחוק שהחיסונים שלהם פחותים בהרבה מתקני בריאות אירופאים

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
אז למה יש להם באיטליה יותר מתים?
יתכן, וזו רק השערה שלי, שבגלל ריבוי החולים מערכת הבריאות לא הצליחה לתת מענה רפואי מספק לכלל החולים שהיו זקוקים לטיפול תומך, והם אלו שהעלו את אחוזי התמותה
אולם ישנם רבים שלא חלו קשה ב'ה.

למעשה זה מה שמדינת ישראל רוצה למנוע-הצפה של מערכת הבריאות מעל ליכולת הקליטה שלה. עכ מנסים לדחות את כמות ההדבקות עד שבתי החולים יתרוקנו ממחלות החורף,
וכן שהמקרים הזקוקים לסיוע יתפרסו על זמן ארוך ככל האפשר-שוב, כדי למנוע הצפה.
ה' יעזור שתפילות כל הצדיקים ביום המסוגל
יחד עם כל 'פושט יד' יתקבלו לפני אבינו שבשמים ונינצל מכל צרה, צוקה ומכל מחלה...

פינטל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
אז נסכם את זה כך
בדרום קוריאה יש שירותי רפואה הטובים אבל מערכת החיסון של האזרחים חלשה
ובאיטליה זה הפוך

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה שצריך עכשיו זה שכל אחד וכל משפחה ישמרו על עצמם: כמה שפחות חשיפה החוצה, שטיפת ידיים יסודית עם סבון כל הזמן, חיטוי משטחים ומודעות. הכי חשוב לא לגעת בפנים ובפצעים.
להזהר גם כשלא היתה חשיפה ידועה כי מן הסתם מסתובבים כבר הרבה נשאים שלא נבדקו ולא יודעים.

נערך לאחרונה ב:

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
קראתי מאמר על איטליה וכדלקמן:
א. רוב האוכלוסיה מבוגרת , הכי מבוגרת באירופה, למעלה מ50% בני 65.
ב. גם אחרי ההתפרצות המשיכו שם הישיבה בבתי קפה וכל האלה.
ג.שירותי הבריאות לא היו מספיק עירניים, ולא הכי מפתחים שם.
ד. ריבוי החולים הביא לקריסה בבתי החולים שהחמיר את מצב החולים.

חכם בלילה

משתמש רשום
אולי יש כאן מישו שיודע.
הסיבה פשוטה מאוד. תחילת ההידבקות באיטליה היתה בבית חולים גריאטרי ולכן כל החולים במילא נדבקו בהמוניהם והעלו את מספר המתים בעקומה גבוהה ומיידית.

מרחבית

משתמש מקצוען
קראתי מאמר של רופא איטלקי על הנעשה בבית חולים בו הוא עובד. קשה מאוד לקריאה. אנשים לא מודעים במה מדובר.
הוא טוען שההשוואה לשפעת חמורה לגמרי לא נכונה. ומסביר, מעמדה של רופא (שמטפל בחולים כבר בלי משמרות, בלי ללכת הביתה וכו'), למה הקורונה לא דומה לשפעת.
הוא מתחנן לשמור על מרחק, על בידוד. הוא מתאר את אסון המגיפה כפי שזה נראה בבית חולים.
הוא מדבר על אנשים שלא מודעים למה שקורה, שמוחים על כך שאורח החיים הרגיל שלהם "זמנית" במשבר, ולא שומעים להנחיות הבידוד, ובזמן הזה האסון האפידמיולוגי מתרחש.

גם אחרי ההתפרצות המשיכו שם הישיבה בבתי קפה וכל האלה.
זה מה שמנסים כאן בארץ שלא יהיה. ולאו דווקא בתי קפה. למעט במגעים חברתיים.
ריבוי החולים הביא לקריסה בבתי החולים שהחמיר את מצב החולים.
זה מה שמנסים בארץ שלא יהיה בע''ה. הבידוד גורם לכך שגם אם חולים, לא כולם יהיו ביחד. אלא יותר מפוזר.

ד' ישמור את כולנו.

נערך לאחרונה ב:

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מתך פסק דין באתר דין
שלום רב,
ידוע לי על יהודי שחזר מחו"ל ו"חמק" מההוראות להסגר עצמי כי חזר דרך מדינה אחרת. האם מותר לי לדווח למשרד הבריאות עליו?
(חוששני שאם אומר לו בעצמי לא אוכל אח"כ לדווח עליו כי הוא יבין שאני דיווחתי והדבר עלול לגרום לעגמת נפש רבה, לכן אני מעדיף לפנות ישירות לרשויות.)

תשובה:

לדעתי חובה לדווח.

מרחבית

משתמש מקצוען
בישראל חלו 5.8 אנשים למיליון איש, מקום 26 מתוך 115 מדינות
יותר ממדינות כמו יפן אוסטרליה ובריטניה והרבה יותר מארה"ב
אי אפשר לעשות השוואה בין מדינות בסדר גודל כל-כך שונה. אפשר להשוות את ישראל בקושי למדינה אחת מתוך 50 המדינות של ארה''ב.
קחו מדינה או מחוז או עיר בסדר גודל של ישראל, שלשם הגיע הנגיף באותו הזמן שהגיע לישראל, אז אולי אפשר להשוות.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
אי אפשר לעשות השוואה בין מדינות בסדר גודל כל-כך שונה. אפשר להשוות את ישראל בקושי למדינה אחת מתוך 50 המדינות של ארה''ב.
קחו מדינה או מחוז או עיר בסדר גודל של ישראל, שלשם הגיע הנגיף באותו הזמן שהגיע לישראל, אז אולי אפשר להשוות.
קודם כל לא השוויתי מספרים אלא יחס לכלל אוכלוסיה
וחוץ מזה שזה עוזר לדעת את הנפיצות של המחלה בקרב האוכלוסיה
אני מסכים שבארה"ב יש מדינות שהנפיצות גבוהה ויש שכמעט אין בהם
הנתונים שיש לי זה על המדינה כולה ולא לפי אזורים

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תרגום של מה שכתב הרופא האיטלקי.

עתקתי את הטקסט הזה מתוך עמוד טוויטר שנקרא Corona COVID-19 עדכונים.

לכל אלה שחושבים שהצרה הכי גדולה של הקורונה זה הבידוד, מציע שתקראו:

ד״ר דניאלה מקיני, רופא בבית חולים Humanitas Gavazzeni בעיר ברגמו, כתב שלשום פוסט ארוך בפייסבוק על המצב בב״יח שם.אם לא נעצור את ההתפשטות, הסיפורים האלה יגיעו לפה, והמצב עוד יכול להתדרדר יותר. בשביל לחסוך בזמן נעזרתי בגוגל טרנסלייט, אנא סלחו על הסרבול.

״לאחר מחשבה רבה אם ומה לכתוב על מה שקורה לנו, הרגשתי שהשתיקה אינה אחראית. לכן אנסה להעביר לאנשים רחוקים מהמציאות שלנו את מה שאנחנו חיים בברגמו בימים אלה של מגיפת קוביד -19. אני מבין את הצורך לא ליצור פאניקה, אבל כשהמסר של כמה מסוכנים האירועים לא מגיע לאנשים, אני נרעד. ‏
אני עצמי התבוננתי בפליאה מסוימת בארגון מחדש של בית החולים כולו בשבוע האחרון, כאשר אויבנו הנוכחי עדיין היה בצללים: המחלקות התרוקנו לאט, פעילויות אלקטיביות הופסקו, חולי טיפול נמרץ הועברו לשם פינוי מיטות רבות ככל האפשר.
כל השינויים המהירים האלה הביאו אווירה של דממה וריקנות סוריאליסטית למסדרונות בית החולים, כשעדיין לא הבנו, ממתינים למלחמה שעוד לא הייתה מתחילה ושרבים (כולל אותי) לא היו בטוחים כי תבוא אי פעם בכזו אכזריות. ‏אני עדיין זוכר את שיחת הלילה שלי לפני שבוע כשחיכיתי לתוצאות של בדיקה. כשאני חושב על זה, החרדה שלי ממקרה אפשרי אחד נראית כמעט מגוחכת ולא מוצדקת, עכשיו כשראיתי מה קורה. ובכן, המצב כעת דרמטי בלשון המעטה.

המלחמה התפוצצה, פשוטו כמשמעו, והקרבות ללא הפרעה ביום ובלילה. אבל עכשיו הצורך הזה במיטות הגיע במלוא הדרמה. בזו אחר זו המחלקות שהתרוקנו מתמלאות בקצב מרשים.

הלוחות עם שמות המטופלים, בצבעים שונים בהתאם ליחידת הניתוח, כעת כולם אדומים, ובמקום ניתוח רואים תמיד את אותה האבחנה הארורה: דלקת ריאות אינטרסטיציאליות דו-צדדית.

עכשיו תסבירו לי איזה נגיף שפעת גורם לדרמה כזו, בכזו מהירות? ועוד ישנם אנשים שמתהדרים בכך שהם לא מפחדים, ומתעלמים מההנחיות, ומוחים כי שגרת החיים שלהם נקלעת למשבר

האסון האפידמיולוגי מתרחש. ואין יותר מנתחים, אורולוגים, אורטופדים, אנחנו רק רופאים שהופכים לפתע לחלק מצוות אחד שעומד בפני הצונאמי הזה שהכריע אותנו.

המקרים מתרבים, אנו מגיעים לשיעור של 15-20 אשפוזים ליום והכל מאותה סיבה. תוצאות הבדיקה מגיעות עכשיו זו אחר זו: חיובי, חיובי, חיובי. פתאום המיון קורס.

הסיבות לפניה תמיד זהות: חום וקשיי נשימה, חום ושיעול, אי ספיקת נשימה. הרדיולוגיה מדווחת תמיד על אותו הדבר: דלקת ריאות דו-צדדית, דלקת ריאות דו-צדדית, דלקת ריאות דו-צדדית. כולם לאשפוז.

חולה אחד הולך לאינטובציה ולטיפול נמרץ. עבור אחרים זה מאוחר מדי. כל מכונת הנשמה הופכת לזהב. חדרי הניתוח שהפסיקו את פעילותם הבלתי דחופה הופכים לחדרי טיפול נמרץ שלא היו קיימים לפני כן.

הצוות מותש. ראיתי את העייפות על פרצופים. ראיתי סולידריות של כולנו, שמעולם לא הפסיקו לפנות לקולגות שלנו הרופאים הפנימיים ולשאול "מה אני יכול לעשות בשבילך עכשיו?"

רופאים שמזיזים מיטות ומעבירים חולים. אחיות עם דמעות בעיניים מכיוון שאיננו יכולים להציל את כולם, והסימנים החיוניים של כמה חולים בו זמנית חושפים גורל ידוע מראש.

‏אין יותר משמרות, אין יותר שעות. חיי החברה מושעים עבורנו. אנחנו כבר לא רואים את המשפחות שלנו מחשש להדביק אותן. חלקנו כבר נדבקו למרות הפרוטוקולים. לחלק מעמיתינו שנדבקו יש גם קרובי משפחה שנדבקו, וחלק מקרוביהם כבר נאבקים בין חיים למוות.

אז היו סבלניים! אתם לא יכולים ללכת לתיאטרון, למוזיאונים או לחדר הכושר. נסו לרחם על שלל האנשים המבוגרים שאתם יכולים להשמיד.

אנחנו פשוט מנסים לעשות את עצמנו מועילים. עליכם לעשות את אותו הדבר: אנו משפיעים על חייהם ומותם של כמה עשרות אנשים. אתם עם שלכם, משפיעים על רבים אחרים.

אנא שתפו הודעה זו. עלינו להפיץ את הבשורה כדי למנוע ממה שקורה כאן לקרות בכל רחבי איטליה. "

הבית בקצה הכפר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הרגע קראתי בהידברות הפוך בדיוק למה שהרופא איטלקי מתאר כאן הוא אומר שזה פאניקה מיותרת , וזה מחלה קלה שרובם מחלימים ממנה וכו וכו
חדשות בארץ
היסטריית הקורונה מוגזמת? "הציבור נכנס לפאניקה מיותרת"
מדובר במחלה שברובם האדיר של הלוקים בנגיף היא מחלה קלה, קובע פרופ' אדלר. האם היסטריית הקורונה מוגזמת?
הציבור נכנס להיסטריית קורונה: הדיווחים על עלייה במספר הנדבקים בישראל, פלוס דיווחים שוטפפים על מספר המתים מהנגיף בעולם – מעוררים בהלה רבה. האם היא מוגזמת?
פרופ' יהודה אדלר, דיקאן הפקולטה למקצועות הבריאות והרפואה, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ויו"ר האיגוד הקרדיולוגי האירופאי למחלות קרום ושריר הלב, אומר ל-ynet כי הצעדים למיגור הקורונה בארץ מוגזמים.
"אמנם ארגון הבריאות העולמי פרסם כי יש 3.4% אחוזי תמותה מהמחלה, אבל ברור לי וברור לכולנו שזה לא מגיע לכאלה מספרים, אומר פרופ' אדלר בנחרצות. "צריך לזכור שרוב החולים הם חולים קלים. גם החולה הזה שנמצא כרגע באיכילוב לא צריך להיות שם, הוא יכול להיות בבית. אם מצבו מידרדר, אז צריך לפנות אותו לבית החולים".
הפרופ' מוסיף ואומר כי מבחינתו יש משפט אחד שמסכם את המצב: "מי שלא פוחד משפעת לא צריך לפחד מקורונה".
"אנחנו מגזימים וללא צורך. אני חושב שמשרד הבריאות נוקט בצעדים שאני חושב שרובם מאוד נכונים, אבל אני צריך להרגיע את הציבור. מדובר במחלה שברובם האדיר של הלוקים בנגיף היא מחלה קלה.
לדעתי משרד הבריאות צריך להראות מנהיגות רפואית לא כלכלית. צריך לנקוט כאן גישה שלא תכניס את הציבור לפאניקה כל כך מיותרת", מסכם פרופ' אדלר.

מרחבית

משתמש מקצוען
קודם כל לא השוויתי מספרים אלא יחס לכלל אוכלוסיה
וחוץ מזה שזה עוזר לדעת את הנפיצות של המחלה בקרב האוכלוסיה
אני מסכים שבארה"ב יש מדינות שהנפיצות גבוהה ויש שכמעט אין בהם
הנתונים שיש לי זה על המדינה כולה ולא לפי אזורים

אחרי שההתפרצות תגיע לשיאה ותתחיל לדעוך, יהיה אפשר להשוות אחוזים.
עכשיו מדובר בתחילה של אירוע. רק לפני זמן קצר הגיע הנגיף לארה''ב הענקית.
הוא התחיל (והלוואי שלא ימשיך) במקומות מסוימים שם. לכן האחוז מתוך כלל תושבי ארה''ב אינו רלוונטי כרגע.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בישראל חלו 5.8 אנשים למיליון איש, מקום 26 מתוך 115 מדינות
יותר ממדינות כמו יפן אוסטרליה ובריטניה והרבה יותר מארה"ב
רוב מוחלט מהחולים נדבקו בחו"ל בארץ נדבקו רק כ-13 חולים שהיו במגע קרוב עם הבאים מחו"ל חוץ מחולה מס' 29 שעדין לא ידוע מהיכן קיבל את הנגיף

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הרגע קראתי בהידברות הפוך בדיוק למה שהרופא איטלקי מתאר כאן הוא אומר שזה פאניקה מיותרת , וזה מחלה קלה שרובם מחלימים ממנה וכו וכו
חדשות בארץ
היסטריית הקורונה מוגזמת? "הציבור נכנס לפאניקה מיותרת"
מדובר במחלה שברובם האדיר של הלוקים בנגיף היא מחלה קלה, קובע פרופ' אדלר. האם היסטריית הקורונה מוגזמת?
הציבור נכנס להיסטריית קורונה: הדיווחים על עלייה במספר הנדבקים בישראל, פלוס דיווחים שוטפפים על מספר המתים מהנגיף בעולם – מעוררים בהלה רבה. האם היא מוגזמת?
פרופ' יהודה אדלר, דיקאן הפקולטה למקצועות הבריאות והרפואה, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ויו"ר האיגוד הקרדיולוגי האירופאי למחלות קרום ושריר הלב, אומר ל-ynet כי הצעדים למיגור הקורונה בארץ מוגזמים.
"אמנם ארגון הבריאות העולמי פרסם כי יש 3.4% אחוזי תמותה מהמחלה, אבל ברור לי וברור לכולנו שזה לא מגיע לכאלה מספרים, אומר פרופ' אדלר בנחרצות. "צריך לזכור שרוב החולים הם חולים קלים. גם החולה הזה שנמצא כרגע באיכילוב לא צריך להיות שם, הוא יכול להיות בבית. אם מצבו מידרדר, אז צריך לפנות אותו לבית החולים".
הפרופ' מוסיף ואומר כי מבחינתו יש משפט אחד שמסכם את המצב: "מי שלא פוחד משפעת לא צריך לפחד מקורונה".
"אנחנו מגזימים וללא צורך. אני חושב שמשרד הבריאות נוקט בצעדים שאני חושב שרובם מאוד נכונים, אבל אני צריך להרגיע את הציבור. מדובר במחלה שברובם האדיר של הלוקים בנגיף היא מחלה קלה.
לדעתי משרד הבריאות צריך להראות מנהיגות רפואית לא כלכלית. צריך לנקוט כאן גישה שלא תכניס את הציבור לפאניקה כל כך מיותרת", מסכם פרופ' אדלר.
ההבדל הוא שהרופא הישראלי מציע תזה למה שנראה לו, והרופא האיטלקי מספר מה קורה בפועל וזה נתמך ביותר מ100 מתים ביום.

שמחו

משתמש מקצוען
אתמול נבדקו בני משפחתו (אשתו וילדיו) של עובד מד"א שחלה בקורונה. כולם (4) אובחנו כחולים מלבד בתו והועברו לטיפול בתנאי בידוד בתל השומר. המשפחה מתגוררת ביישוב עינב שבשומרון. אם המשפחה היא מטפלת במעון בישוב.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כינס במהלך הלילה ישיבת חירום ביישוב עם הצוות המקצועי של המועצה והנהגת הישוב לבחינת ההשלכות. במהלך ישיבת החירום שוחח דגן עם סגן מנהל שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות אודי קמינר.

בתיאום עם משרד הבריאות יצא הבוקר מכתב לתושבים המסביר את המצב המורכב ומבקש ממי שהיה במגע עם בני המשפחה, כולל כל כיתת המעון הכוללת כ 33 פעוטות וכלל המטפלות להכנס לבידוד. משרד הבריאות ביקש לדעת מי מהישוב שהה בחו"ל לפני ה 20.2 כדי לזהות את מקור ההדבקה.

עד לרגע זה נכנסו כ 100 מבני הישוב לבידוד והמספר צפוי לעלות . הוחלט בהתייעצות עם רב הישוב לבטל את כל אירועי פורים בישוב אולם לאפשר לשאר המוסדות לפעול כרגיל

"אנחנו מצויים במצב מורכב ועדין וימים קשים עוד לפנינו", אומר דגן, "אנחנו פועלים יד ביד לצד משרד הבריאות והנהגת הישוב בכסי לפעול מצד אחד למען בריאות הקהילה ומהצד השני תוך התחשבות במרקם החיים של הבריאים וסיוע למבודדים".

יו"ר הישוב חיים וויס: "היישוב ענב מתמודד מאז יום ראשון בערב עם אירוע חירום משמעותי מאוד, כאשר מספר בני משפחה מקהילתנו אובחנו כנשאים של נגיף הקורונה. עם קבלת האבחון נפתח חמ״ל חירום הכולל צוותים מקצועיים של היישוב יחד עם מועצה אזורית שומרון. היישוב ענב ידוע בחוסנו הקהילתי וביכולתו להתמודד עם אירועים מורכבים. אנו מאמינים שגם באירוע זה נדע להתמודד באופן מיטבי. אנו עושים ככל שביכולתנו לתת את המענה הטוב ביותר עבור התושבים תוך הקפדה על כלל ההנחיות של גורמי המקצוע. פורים שמח ובשורות טובות".

MOTI.Z

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
המשתמש נחסם
לרפואה בארץ יש כרגע פריווילגיה אין הרבה חולים ב"ה והרופאים יכולים לתת לכל אחד מהם את כל מה שיש לרפואה בארץ להציע, שלא נדע אבל במידה והיו נדבקים במסות גבוהות כמו שקורה באיטליה אני מאמין שהוא כבר ידבר אחרת.
ובנוסף נראה שהרופא הישראלי עשה לא נכון שהוא פרסם את חוות דעתו בעניין, מי יודע כמה מבודדים ירגישו חופשיים יותר לצאת מהבידוד בעקבות מה שהוא אמר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  30  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה