קורונה נגיף הקורונה המשתולל - 1

מצב
הנושא נעול.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
האיזור המדובר (HUBEI) הוא בגודל של קרוב ל60 מיליון איש.
פי 7+ ממדינת ישראל, כמה אנשים מתים ביממה בישראל, וכמה אנשים מתים שם.
מספיק שינוי באבחון בשביל להכניס עוד כמות של אנשים שאתמול החשיבו כמתים מדלקת ריאות 'סטנדרטית', למתים מהנגיף.
אני גם לא חושב שהממשל הסיני הוא 'שקוף', אבל עדיין יש את הנגיף בעוד כמה מדינות, ושם הנגיף לא קטלני כמו שמספרים כל היודעי דבר.
נא לא לקלקל את ההיסטריה,
תודה על ההבנה;)

אחת+

משתמש פעיל
למה שירצו להסתיר את האמת? מה זה באשמתם שפרצה מגיפה?
בבבבברררררררר
כולי צמרמורות מהאופן של היחס למתים......
בסין היחס לאנשים החיים הוא די דומה, מי שגנב חותכים לו את הידיים, כנופיות חוטפים איברים לאנשים חיים!!
מדובר על אנשים ללא רגשות!! כמובן בגלל השקצים שהם אוכלים שמטמטמים להם את הלב...
הם גם לא נראה לי כ"כ מצטערים על המתים הרבים, מדובר על אוכלוסיה של מליארדים, זה בערך כמו קן של נמלים ,שמתה נמלה:(

אלישבע וי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא יודעת אם כבר כתבו, אבל קחו חיזוק קטן:
זה ידוע שהקב"ה מייסר את אומות העולם בכדי שישראל יקחו מוסר
כ"א צריך לקחת זאת כמסר אישי ולהתחזק ממקום שלו
(כנ"ל גם על כל מיני תופעות טבע של צונאמי, הוריקן , רעידות אדמה הרסניות וכד')
תודה שקראתם!

יעקב וייס

משתמש פעיל
מפה עולמית למגפת קורונה מידע בזמן אמת
עדכון 13/2 12:15
משבר הקורונה נותן את אותותיו בסקטור הנפט העולמי, זאת לאחר שסוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) פרסמה היום את התחזית הראשונה ל-2020. לפי הצפי, צפויה ירידה בדרישה בכ-435 אלף חביות נפט גולמי ליום ברבעון הראשון של 2020. מדובר בירידה הראשונה ברבעון הראשון בלמעלה מעשור. (לכתבה המלאה)
עדכון 13/2 10:45
פגיעת וירוס הקורונה מתחילה לתת את אותותיה בשווקים הסיניים. DBS, הבנק הגדול בדרום מזרח אסיה מדווח כי הוא צופה ירידה של בין 1% ל-2% ברווחים בשל התמשכות התפרצות נגיף הקורונה והירידה המהותית בהיקף העסקים בסין. מכירות הרכבים בסין צללו ב-18% בינואר בשל ההתפרצות.
עדכון 13/2 9:25
בשעה זו, וירוס הקורונה צובע את כל המדדים בסין באדום. מדד שנחאי יורד ב-0.7%. הונג קונג יורד ב-0.4%, הניקיי היפני יורד במתינות ב-0.14%. גם החוזים העתידיים על וול סטריט נופלים בעקבות אסיה. החוזים על הנאסד"ק יורדים בעד 0.6 והדאו ג'ונס וה-S&P 500 יורדים ב-0.45%. גם החוזים העתידיים באירופה באדום. (לכתבה המלאה)
עדכון 13/02 7:39
חדשות רעות מארגון הבריאות העולמי שמתבסס על ארגוני הבריאות בסין. כמות החולים קפצה בשיעור חד לעומת יום קודם. אולי זה עניין טכני, איוד רישומים, ענייני מאגרי הנתונים, סדר שנעשה בסין, ואולי זה פרמטר שמנבא האצת הידבקות.
מספר החולים עלה ל-60,376 חולים, 1,369 מתו, 6061 הבריאו. 8,219 חולים במצב קשה.

עשירה

משתמש מקצוען
מקרה ראשון בלונדון
1581597806728.png

HP מעצבת

משתמש מקצוען
ועדת הבריאות של מחוז חוביי שבמרכז סין הודיעה כי זוהו 14,840 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה במחוז ביממה האחרונה. מדובר בעלייה חריגה, שכן בימים האחרונים דווח על מספר מקרים נמוך בהרבה. ביממה הקודמת, למשל, דווח על 1,638 מקרים חדשים בלבד. הוועדה דיווחה גם על 242 מקרי מוות נוספים כתוצאה מהנגיף - יותר מפי שניים ממקרי המוות ביממה הקודמת. מניין המתים במחוז, שבו החלה התפרצות המחלה, עלה ל-1,310. לטענת הוועדה, העלייה החריגה במספר המקרים נובעת משיטת אבחון חדשה.

לטובת @אש א.ש. וכל החסומים

נערך לאחרונה ב:

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
זה מאוד חכם לזלזל במגפה המתפשטת בקצב המכפיל את עצמו כל 6 ימים,
אולי גם כדאי לזלזל בזהירות בכבישים כי יש הרבה שחוצים באדום ולא קורה להם כלום...
אני אישית לא היסטרי ב''ה ומקווה מאוד שהכל ייעצר, אבל ממעקב אחרי המספרים וקצב גדילתם אני מודאג מאוד.
אני חושב שזה לא סוד שרמת ההיגיינה בסין לא קרובה כל - כך למדינות המערביות...

זבון וזבין

משתמש מקצוען
אני חושב שזה לא סוד שרמת ההיגיינה בסין לא קרובה כל - כך למדינות המערביות...
אבל רואים עליה רצינית גם במדינות המפותחות:
בבריטניה בשבוע שעבר זה עמד על חולה אחד ואתמול כבר על 9 !!!
וכן בארה''ב וצרפת גרמניה וקנדה ועוד,
והמספרים מטפסים.

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
אבל רואים עליה רצינית גם במדינות המפותחות:
בבריטניה בשבוע שעבר זה עמד על חולה אחד ואתמול כבר על 9 !!!
וכן בארה''ב וצרפת גרמניה וקנדה ועוד,
והמספרים מטפסים.
השאלה היא אם הם היו בסין עצמה, או שהם נדבקו מאנשים שהגיעו מסין ?

מרחבית

משתמש מקצוען
כדי לקבל תמונה נכונה על המגיפה, יש צורך לשאול כמה שאלות:

1. האם האירוע כבר הסתיים או שהוא עדיין בעיצומו?
אי אפשר לקחת נתונים מאירוע שעדיין בעיצומו ולהסיק מסקנות. כל מגיפה שהיתה, גם כזו שגבתה חיי עשרות מיליונים, התחילה בקטן.

2. האם הנתונים של הנפגעים הם לאחר נקיטת אמצעים או ללא נקיטת אמצעים?
לקחת נתונים לאחר שננקטים אמצעים כגון סגר ובידוד קפדניים, ולהתייחס אליהם כאילו הם נתוני המחלה ללא סגר ובידוד - זו טעות חמורה.

3. כמה אחוזי חולים יש מתוך האוכלוסיה?
עדיין אי אפשר לדעת.

4. כמה אחוזי מתים יש מבין החולים?
כמה אחוזי מבריאים יש מבין החולים?
את זה יוכלו לדעת רק לאחר שהמחלה תחלוף. כרגע רובם עדיין חולים, ואי אפשר לדעת מה יהיה איתם.

5. האם טיפול טוב יותר בחולים ישנה את אחוז המתים? לדוגמא, אם היו עשרות אלפי חולים בבת אחת, ולא היו מספיק מכשירים לתמיכה נשימתית או לא היה מספיק צוות לטיפול מציל - הרי שאחוז המתים גבוה יותר.

5. נתון מאוד משמעותי במגיפות הוא כמה הן מדבקות! מחלה שאדם אחד מדביק בממוצע פחות מאדם אחד - תדעך. מחלה שאדם חולה מדביק בממוצע שני אנשים - תוכפל במהירות, ואחר כך שוב תוכפל, ושוב, וכך מגיפה עלולה להתרחב ולהתפשט חלילה עוד ועוד.
לכן במחלה כזו מדבקת, נוקטים בקפדנות בסגר ובבידוד. כדי לעצור את ההתפשטות.
(ואין כל השוואה לשפעת, לדוגמא, שלא נוקטים בה כזה סגר ובידוד, והיא גם די בסופה ולא בעיצומה).

לכן כל ההשוואות לאחוזי מתים מסיבות אחרות - לא רלוונטיות.

אין סיבה להיסטריה. יש סיבה להתפלל, שהדבר הזה ייעצר.
ומה שמאוד רלוונטי וחשוב, להבין שאמצעי הזהירות הם לא היסטריה, אלא אמצעים הכרחיים כדי לעצור את המגיפה!

כל הניסיונות להרגיע את עצמנו - הם בסדר גמור, כל עוד זה לא מביא לזלזול בהנחיות.
כששומעים על אנשים שחוזרים לישראל מסין, ובמקום להישאר בבידוד בבית שלהם לשבועיים - כפי הוראות משרד הבריאות, הם מסתובבים חופשי במקומות ציבוריים ומזלזלים ב'היסטריה המוגזמת', חייבים להסביר להם את טעותם!

למעשה החשבונות שלהם לא נכונים, כגון השוואות לשפעת או לאחוזי מיתה מסיבות אחרות.
זה רק מראה על חוסר ההבנה שלהם בדינמיקה של מגיפות. ובחוסר ההבנה שלהם שאנחנו עדיין באמצע אירוע. ובחוסר ההבנה שלהם שבאירוע שיש בו סגר ובידוד, הנתונים יהיו חמורים פי כמה וכמה ללא אותו בידוד!
לכן כתבתי את כל הנקודות הנ''ל - לאלה ששוכחים לקחת את כל זה בחשבון, ומסכנים את כלל הציבור בחוסר ההבנה שלהם! כולל כמה כותבי מאמרים חובבניים.

אין צורך בהיסטריה. רק להתפלל ולשמוע להוראות משרד הבריאות בלי להיו אויבר חוכם!
קראתי מאמר שחוץ ממסקנות שגויות מהסוג הנ''ל, כתב בין השאר שתוך זמן מאוד קצר יהיו חיסונים, בעוד שמדובר על עוד אולי שנה וחצי.

טוב להרגיע. לא בצורה שגורמת לאנשים לזלזל בהנחיות קריטיות!

hahcv111

משתמש חדש
האיזור המדובר (HUBEI) הוא בגודל של קרוב ל60 מיליון איש.
פי 7+ ממדינת ישראל, כמה אנשים מתים ביממה בישראל, וכמה אנשים מתים שם.
מספיק שינוי באבחון בשביל להכניס עוד כמות של אנשים שאתמול החשיבו כמתים מדלקת ריאות 'סטנדרטית', למתים מהנגיף.
אני גם לא חושב שהממשל הסיני הוא 'שקוף', אבל עדיין יש את הנגיף בעוד כמה מדינות, ושם הנגיף לא קטלני כמו שמספרים כל היודעי דבר.
ראיתי סרטון שלוקחים 3 ילדים סינים שמתו מהקורנה ומכניסים אותם לשק אחד בדרך לשריפה
וכמובן במספר זה מת אחד,ועוד כמה סיפורים כאלו יש ה"י.
על שונאי ישראל.
לגבי מספרי המתים
אני חושב שהציבור מתחלק לשתים: אלה שראו את הסירטונים, ואלה שלא.
אני לא מתכוון לסירטונים שאנשים הולכים ברחוב ונופלים... שאולי היה אפשר לומר שהם מבויימים.
אני מדבר על סירטונים שהמשטרה מכניסה אנשים לבתים במכות רצח ועושים ריתוך לדלת של הבניין שישארו שם לעולם.
אני מדבר על סירטונים של שהצבא עוצר באלימות אזרחים בגלל שהפיצו סירטונים
אני מדבר על סירטונים שרואים עיר ענקית באמצע יום נאה, שהיא כולל שוממה.
אני מדבר על סירטונים שמתעדים איך מחטאים כל ערב את הרחובות עם שורה של 7 מחטזיות של חומר חיטוי.
מודדים לאנשים חום (עם לייזר) כל כניסה לרחוב!
סירטונים של מכות רצח! שהצבא נותן לאזרחים שמסרבים לשים מסיכה.
סירטונים של השמדת אלפי בעלי חיים (בשווי עצום) מחשש שיעבירו מחלות
ועוד כל מיני דברים מזעזעים עוד יותר, שאיש לא יכול לטעון שהם מבויימים
וזה מדובר על מה ששרד את הצנזורה, כי כיודע בסין אין גוגל ואין פייסבוק הכל חסום, ויש רק פלטפורמות שהממשל יכול לעקוב אחרי המפרסמים, ולעשות להם כטוב בעיניו (למשל להכניס אותם לבידוד בטענה שהם חולים - כמו שעשו לכמה עיתונאים).

ayys

משתמש מקצוען
לגבי מספרי המתים
אני חושב שהציבור מתחלק לשתים: אלה שראו את הסירטונים, ואלה שלא.
אני מדבר על...
וודאי שיש צדק בחלוקה, (לא מחייב שזה מצדיק את המסקנות למציאות).

כל הדוגמאות שהבאת הם רק מראים שהממשל הסיני נוקט בצורה תקיפה למניעת המשך התפוצה של הנגיף מה שנכתב בהודעה מעל של @מרחבית .

אם יש משהו שמסביר את הפער האדיר בין מה שמתרחש במחוז חוביי לשאר העולם ואפילו לשאר המחוזות בסין.
זה הרשימה של ה'אני מדבר על..' שכתבת.

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
בסופו של דבר האינטרס של סין הוא כלכלי נטו. האנשים הם רק אופציה למימוש היעדים, רח"ל...

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היו כבר 140 חששות כאלו בארץ.
וב"ה בנתיים הכל היה חשד שווא.
נקווה שגם זה.

מה שקצת מפריע זה שתמיד כשיש חשש קורונה זה בכותרות, אבל כשמתגלה שזה שום דבר לא מעדכנים..
רק כשעובר הזמן מבינים שזה לא היה קורונה, למה הציבור צריך להמתין? תפרסמו זאת גם!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מה שקצת מפריע זה שתמיד כשיש חשש קורונה זה בכותרות, אבל כשמתגלה שזה שום דבר לא מעדכנים..
רק כשעובר הזמן מבינים שזה לא היה קורונה, למה הציבור צריך להמתין? תפרסמו זאת גם!
אם תוך כמה שעות מפרסום החשד, לא ראיתם כותרות ענק על חולה מאומת ח''ו, אז סימן שזה חשד שוא

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
למה שירצו להסתיר את האמת? מה זה באשמתם שפרצה מגיפה?

בסין היחס לאנשים החיים הוא די דומה, מי שגנב חותכים לו את הידיים, כנופיות חוטפים איברים לאנשים חיים!!
מדובר על אנשים ללא רגשות!! כמובן בגלל השקצים שהם אוכלים שמטמטמים להם את הלב...
הם גם לא נראה לי כ"כ מצטערים על המתים הרבים, מדובר על אוכלוסיה של מליארדים, זה בערך כמו קן של נמלים ,שמתה נמלה:(
אוי, הגזמתם...
לא שיש להם רגשות כמו לנו, אבל בהחלט יש להם.
אין הרבה הבדל בינהם לבין הארופאים, למשל.
ההבדל העיקרי בינהם הוא שהסינים מעריצים את היהודים, ואין אצלם אנטישמיות.
לעומת האירופאים...

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כמו''כ, מה עם הכרת הטוב?
כמעט כל מה שיש אצלכם בבית סינים עבדו על זה...
ו''מעשה ידי טובעים בים...''
ואולי בגלל שאני עובדת איתם אני יודעת מקרוב כמה שהם אנשים נורמטיבים כמו גויים אחרים(ואפילו עדיפים על גויים אחרים...)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה