מתכנתות ללא נסיון

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מתכנת טוב לא נמדד בכמות הידע,
לפני כמה ימים ראש הצוות שלי חזר מראיון העבודה (שהוא ערך) די מתלהב ממשהו חדש שלמד מהמרואיין. זה באמת היה משהו די מגניב.
אבל למעשה לא התקדמו עם המרואיין, כי הוא היה פשוט מתכנת גרוע.

ברכי ש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כמוני כמוך
והוצאת לי את המילים מהמקלדת :)

(היום לא עובדת עם wireshark פשוט כי כבר אין לי צורך, ולא רואה שזה מעיד על רמה או איכות)
לא מעיד לא על רמה ולא על איכות (סה"כ זאת תוכנה שאפשר טוב מאוד להסתדר בלעדיה), אבל היא נכנסת בכל כך הרבה מקרים (בעיקר בשביל לדבג רשתות, אבל זה קורה הרבה), כך שלהכיר אותה יכול לעזור בהמון מקרים, ולכן הייתי מצפה שמשהו כזה ילמדו בסמינר, למרות שגם בלי לדעת אותה אפשר להסתדר מצוין, אני לא יודע כמה ModelSim זה משהו רב תחומי ושימושי(יכול שכן, אני באמת לא מכיר את זה).
מישהי פנתה אלי עם בעיה כלשהי באיזה קליינט שהיא כתבה לשרת של לקוח במחשב אחד זה עבד ובמחשב אחר לא, הצעתי לה לנסות כל מיני טריקים "כלליים" לבדוק מה הבעיה, ביניהם - לבדוק firewall, לבדוק מה עובר בwireshark בשני המחשבים, לבדוק את התעודת אבטחה וכו' וכו' בסוף הבעיה היתה הרבה יותר מצחיקה.. המסקנה היתה שלא כל מה שכתוב בstackoverflow זה טוב :)

יותר נכון זה לא הwireshark, זה משהו יותר כללי בכלי דיבוג שנראה לי שצריך להכיר, אפילו אם לא wireshark, אז לפחות להכיר את הקונספט של הסנפת פאקטות, אולי להכיר את הכלים של sysinternals (סתם ככה זה הם נוחים מאוד, גם לצרכים כלליים), להכיר היטב את הdevtools (מעולה להרבה דברים, גם רשתות, גם פרופיילנג, וכו')

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
בחזרה לנושא האשכול, רוצה לשתף בפן האישי

לפני יותר מ14 שנה, כשהתחלתי לעבוד הוצעו לי שתי משרות,
אחת בתשלום של 7000 שקל,
והשניה חודש ראשון חינם (כן, גם אז בלי משבר זה היה קיים) ואח"כ עליה הדרגתית עד לחצי שנה, ( עדיין פחות מה7)
מאד התלבטתי, כי הנסיון בעבודה הראשונה היה הרבה פחות טוב (access, אז עוד היה רלוונטי)
והשניה היתה .NET.
אבא שלי לא הבין בשעתו מה השאלה בכלל, בלי להכיר שוק או את העולם,
הוא אמר לי השקעת כל כך הרבה בלימודים, לכי על הנסיון הטוב ביותר, תחשבי שאת לומדת עוד חצי שנה.

אחרי שבועיים ביקשו ממני להוסיף שעות בתשלום,
ואחרי חצי שנה, נהיתי ראש צוות ועברתי את ה7 של המקום הראשון,
שבו הייתי יכולה להתקע באקסס עד היום... (ואל תשכחו שאז זה היה הגיוני)
כך שנראה לי שדוקא מתחילות מוכשרות, זו יכולה להיות בשבילם דרך כניסה ממש טובה.

מהצד השני, של המעסיקים,
אם אני הייתי היום מעסיקה,
כמובן שהייתי מאד שמחה להעסיק בתשלום,
ואם לא היתה לי ברירה ולא הייתי יכולה,
לא חושבת שהייתי הולכת על החינם לגמרי, אלא אופציה של חינם, שאם מרוצים נשארים בתשלום,
זה כבר נשמע לי יותר הוגן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה