עזרה משתלטים לנו על הבנות

מצב
הנושא נעול.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני לפעמים רואה הורים שולחים את הילדים שלהם לאסוף מוצרים ממכירות גדולות או מקומות הומים וצפופים, זה מקומות די מסוכנים בשביל לקחת סיכון.
קשה לך ללכת למכירה של משנת יוסף לפני פסח? או שתלך בעצמך למכירה או שלא תזמין שם, למה לשים את הילדים במצב שלדעתי די קשה להם להתגונן, משום שבמקום צפוף והומה האפשרויות להיפגע הן רבות ומטושטשות.

קצרה

משתמש מקצוען
והשומר מעיד. הוא אמור לאפשר יציאה רק עם תעודת זהות וכו'...

אחרי השעה 13:00 אין לשומר יכולת לעצור בכלל שום בת.
ממש הוא יכול לדעת מי סיימה את הלימודים כי זו המערכת - ומי יוצאת לה סתם כך.
בלתי אפשרי לאכוף למעשה את הכלל הזה דרך השומר - זה יקרה רק דרך המורה ולאחר מעשה בדרך כלל--

נראה פה מרוח הדברים שלא ירחק היום ותיאסר יציאה של הילדות מבית הספר באופן שוטף ללא ליווי הורה. מקווה לפחות שהחוק יכיר בכך שכל ההורים צריכים לעזוב את מקומות העבודה בשעה 13:00 ובשעה 14:00 ובשעה 15:00 כדי ללוות את ילדיהם הביתה---

בית הספר יכול להחתים את ההורים על טופס נוהל החזרת ילדים הביתה. ולעשות כנס הסברת הורים.
מי שחושש - שיבוא לקחת.
בית הספר לא אמור לחנך את ההורים איך להתנהג גם אם הם לדעתו אינפנטילים מפגרים שלא מבינים כמו מרוממי השכל והאינטליגנטים במשרד החינוך....
הילדים וההחלטות איך להגן עליהם - נשארים שלנו ורק שלנו. גם אם אנחנו עדר בבונים נבערים.
כל עוד אנחנו לא במדינה קומוניסטית קיצונית שבה יוחלט כי ההורים הם הכי פחות מתאימים וראויים לחנך/להחליט על ילדיהם---

בבית הספר שלנו דרך אגב - המקובל הוא ולא מהיום לאחר השעה 13:00 שליחת מייל/פקס למזכירות לצורך בקשת שחרור. לי זה היה נראה עד כה כמו מניעת שיטוט בנות ללא ידיעת הורים . וידוא שהפתק מגיע ישירות מההורים.

צחור

משתמש מקצוען
מנסה לחשוב למה אצלינו בחטיבה(לא חרדי) מאשרים לצאת.
והולכים הכי לפי החוקים והכי לפי כללי משרה"ח.
זה הולך שיש אצלינו אפליקציה(שפותחה במיוחד) שכוללת את המנהלת סגנית והשומר בשער עם תמונות של כל הבנות
ואם הורה רוצה לשחרר הוא שולח הודעה דרך האפליקציה, שם הוא צריך לאשר שמדקה מסוימת ביה"ס לא אחראי לביתו והיא משוחררת לאחריותו הבלעדית של ההורה.
ההודעה נשלחת למנהלת ולסגנית ואם הן אישרו ההודעה מגיעה לשומר.
מסובך?
קל יותר ממה שאתם חושבים.
בחיים של היום, כל אחד דואג לכיסוי של עצמו:(

RUSI10

משתמש מקצוען
זה בכלל לא מגיע בקטע של מוגנות.
אלו הם כללי משרד החינוך בעקבות דרישות חברות הביטוח שמבטחות את ילדי ביה"ס. מרגיז בהחלט, מתסכל. אבל מובן לאור תביעות הורים שילדיהם ניזוקו ושחברות הביטוח נאלצו לעמוד מולן. (אז מי באמת אשם?שאלת המיליון דולר...)

Kenyonit

משתמש מקצוען
מנסה לחשוב למה אצלינו בחטיבה(לא חרדי) מאשרים לצאת.
והולכים הכי לפי החוקים והכי לפי כללי משרה"ח.
זה הולך שיש אצלינו אפליקציה(שפותחה במיוחד) שכוללת את המנהלת סגנית והשומר בשער עם תמונות של כל הבנות
ואם הורה רוצה לשחרר הוא שולח הודעה דרך האפליקציה, שם הוא צריך לאשר שמדקה מסוימת ביה"ס לא אחראי לביתו והיא משוחררת לאחריותו הבלעדית של ההורה.
ההודעה נשלחת למנהלת ולסגנית ואם הן אישרו ההודעה מגיעה לשומר.
מסובך?
קל יותר ממה שאתם חושבים.
בחיים של היום, כל אחד דואג לכיסוי של עצמו:(
כן, אבל לא לכולם יש אפליקציות.. (לי אין..:) )
בכל אופן, מה שאני מכירה אי אפשר להשתחרר בלי אישור טלפוני מהורים (לא בכתב!)
ותל' שרוצה להשתחרר צריכה להתקשר להורים והם מאשרים למזכירה בטלפון.
רק אחרי זה המזכירה נותנת פתק שחרור השומרת רואה ומשחררת..

קצרה

משתמש מקצוען
זה בכלל לא מגיע בקטע של מוגנות.
אלו הם כללי משרד החינוך בעקבות דרישות חברות הביטוח שמבטחות את ילדי ביה"ס. מרגיז בהחלט, מתסכל. אבל מובן לאור תביעות הורים שילדיהם ניזוקו ושחברות הביטוח נאלצו לעמוד מולן. (אז מי באמת אשם?שאלת המיליון דולר...)

לא הבנתי מה זה עוזר לחברות הביטוח.
תלמידים מבוטחים בביטוח תאונות גם מחוץ לכתלי בית הספר. מה זה עוזר להם שההורים באים לקחת את התלמידים אם הם יצאו מוקדם???
את איזה סטטוס זה משנה?

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זו הוראה של משרד החינוך.
אצלנו בבית הספר אחרי 1:20, נתנו לבנותי להשתחרר (כיתה ג', וה')

חמחם

משתמש מקצוען
האכיפה הזו באה לנטרל שחרורים ללא ידיעת ההורים, ואז הילדים מסתובבים במקומות לא ידועים...
סיפור שהיה בסוף שנה שעברה
שילדה לא הגיעה 4 ימים, התקשרו להורים והם היו בטראומה-
הילדה יצאה כל יום ב-8 וחזרה ב-3.
איפה היתה כל השעות הללו? אתם לא רוצים לדעת...
(פה האחריות היתה על ההורים, שהיו מסכנים נורא)
המטרה היא לנטרל בעיות, לא לכבות שריפות (אם יקרו, ח"ו,)
ונכון שהרבה הורים טובים ואחראיים משלמים מחיר של כאלה שלא...

elibeli

משתמש מקצוען
האכיפה הזו באה לנטרל שחרורים ללא ידיעת ההורים, ואז הילדים מסתובבים במקומות לא ידועים...
סיפור שהיה בסוף שנה שעברה
שילדה לא הגיעה 4 ימים, התקשרו להורים והם היו בטראומה-
הילדה יצאה כל יום ב-8 וחזרה ב-3.
איפה היתה כל השעות הללו? אתם לא רוצים לדעת...
(פה האחריות היתה על ההורים, שהיו מסכנים נורא)
המטרה היא לנטרל בעיות, לא לכבות שריפות (אם יקרו, ח"ו,)
ונכון שהרבה הורים טובים ואחראיים משלמים מחיר של כאלה שלא...
סיפור מזעזע... עד כדי שלא הצלחתי לשלוח תודה
אבל החוק החדש לא יכול לעזור לכזה סיפור. זה לא שהיא ברחה. היא פשוט לא הגיעה. אולי השלב הבא שהמורים/ות יצטרכו להתקשר להורים כשילד/ה לא מגיעים (בדומה לגנים רק ששם זה מפחד של שכחה במכונית).

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
סיפור מזעזע...
אבל החוק החדש לא יכול לעזור לכזה סיפור. זה לא שהיא ברחה. היא פשוט לא הגיעה. אולי השלב הבא שהמורים/ות יצטרכו להתקשר להורים כשילד/ה לא מגיעים (בדומה לגנים רק ששם זה מפחד של שכחה במכונית).
באמת מוזר שילדה לא מגיעה 4 ימים והמורה לא שואלת מה קורה, לא?
והרעיון מצויין רק השאלה אם הוא ישים.

elibeli

משתמש מקצוען
אני לא יודעת אם הוא ישים או לא (וכתבתי את זה בתור תגובה לסיפור הנ"ל שרק פתרון כזה יכול לעזור) אבל יש גננות שכן מצליחות ליישם.
אבל גם כל הדיון פה הוא אם שהורה ישחרר ילדה אחרי השעה 13:00 זה ישים או לא (ואם היו שואלים אותי אז לדעתי להתקשר לאמא שהילדה לא הגיעה יותר ישים מלהוציא הורים מהעבודה בשביל לשחרר ילדה בת 14)

בונבון

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
להלן העתק מחוזר מנכ"ל:

3.3.5 שחרור מוקדם חד-פעמי

אם עולה צורך חד-פעמי לשחרר את אחד התלמידים לפני סיום יום הלימודים, יבוא לקחתו ההורה או מי שנשלח על ידו ויציג מכתב ייפוי כוח חתום על ידי ההורה.

3.3.6 מקרים מיוחדים וחריגים

במקרים מיוחדים וחריגים, כגון מקרים של בעיות בריאות, כאשר התלמיד זקוק לטיפולים הניתנים לו מחוץ למסגרת בית הספר במהלך יום הלימודים וכן במקרים חריגים אחרים שאינם אירוע חד-פעמי ומתבקשת בהם הוצאת התלמיד לפני סיום יום הלימודים, אפשר יהיה לפנות בבקשה אל מנהל המחוז, או למי שהוא הסמיך לצורך העניין, לקבלת אישור.

וכל מי שחושבת שלבתי ספר קל עם הגזירה הזאת שתדע שממש לא. הרבה יותר קל לשחרר ילדה שלא מרגישה טוב הביתה מאשר להתמודד איתה בבית הספר כי אין מי שיבוא לקחת אותה. בפרט עכשיו בחורף.
אבל מה הבתי ספר לא מוכנים לקחת על עצמם את האחריות במקרה של פגיעה ח"ו. והיום אין בעיה להוכיח אם הורה בא או לא כי בכל בית ספר כמעט יש מצלמות.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
סיפור מזעזע... עד כדי שלא הצלחתי לשלוח תודה
פעם הגעתי לביקור בית פתע לתלמידה שלא הגיע לבית הספר מסיבה לא ברורה.
(- זהו בית ספר פרברים שבקורי בית היו חובה של כל מורה) וראיתי שהיא מרגישה מצוין... ב"ה. ונאלצתי להודיע לה שלפי החוק אם היא לא מגיעה מחר עלי לדווח לקצין ביקור סדיר. (-זה לא נעשה סתם... היה שם תיק כבד...) האמת שהיא הייתה בהלם כי היא לא גרה בעיר מגורי, ובאותו ערב הצטרפתי לחברה שיצאה לביקורי בית. (-היינו יוצאות בזוגות.) למחרת היא הגיע.
החוק החדש הוא קשה, אבל הוא נחקק לטובתנו!!
פעם התקשרתי לאמא של תלמידה מבית הספר למה הבת לא באה היום, הלב שלי בישר רעות... והאמא טענה שהבת יצאה לבית הספר. לא אספר מה היה... ב"ה לתלמידה שלום. אבל הסיפור יכל להסתיים אחרת. אגב, לטיול שערכה היא צרפה חברה...

גחלילית

משתמש צעיר
אצלנו בבית הספר כבר מתחילת שנה שעברה אין אפשרות להשתחרר ללא שאחד ההורים או מיופה כוחו מגיע לשחרר את התלמידה ומציד למזכירה תעודת זהות. (לאחר שהיו כמה מקרים עצובים מאד עם תלמידות שהשתחררו מבית הספר עם פתק מ"ההורים" במשך תקופה).
אם כי, שחרור מאחרי השעה 13:00 אפשרי אם אישור בכתב.
בהחלט מקשה, אפילו מאד. אך אני חושבת שזו חובת השעה במציאות של דורנו.

elibeli

משתמש מקצוען
אצלנו בבית הספר כבר מתחילת שנה שעברה אין אפשרות להשתחרר ללא שאחד ההורים או מיופה כוחו מגיע לשחרר את התלמידה ומציד למזכירה תעודת זהות. (לאחר שהיו כמה מקרים עצובים מאד עם תלמידות שהשתחררו מבית הספר עם פתק מ"ההורים" במשך תקופה).
אם כי, שחרור מאחרי השעה 13:00 אפשרי אם אישור בכתב.
בהחלט מקשה, אפילו מאד. אך אני חושבת שזו חובת השעה במציאות של דורנו.
אני חושבת שגם בביה"ס אצלינו זה ככה (אין לי בנות אז אני לא בטוחה) חברה אמרה לי שהיא ציכה להגיע למזכירות. המזכירה נותנת לה אישור שאותו היא מגישה למורה.
הלוואי וגם בחיידרים היו מקפידים ע"כ. מה שכן, אצלינו בחיידר, ילד שאיחר אפילו ב-5 דק' הולך למשרד והמזכיר מתקשר להורים לוודא שהאיחור ידוע. בהתחלה התעצבנתי קצת כי מה העניין להטריד את ההורים עד שבאחד הימים הבן שלי יצא מהבית בזמן++ וכשהמזכיר התקשר הבנתי שהוא הספיק לטייל קצת ברבע שעה שהייתה לו. מאז אני גם הבנתי את החובה בכך שמתקשרים להורים וגם למדתי לא לשלוח את הילד עם עודף זמן...
ועוד משהו קטן בנושא הזה- כשילד מאחר אצלי אני רושמת בפתק באיזה שעה הוא אמור להגיע (אני עושה חשבון מתי יצא+ זמן ההליכה) וכמובן משתדלת שלא יקרה שהולך לבד אלא בעלי או אני מלווים אותו.

חמחם

משתמש מקצוען
המורה שאלה, והחברות לא ידעו לענות...
טלפונים נסו, ולא ענו שם...
ביום הרביעי התקשרו לשכנה שדפקה בדלת ןבקשה מההורים לענות, הם לא הבינו מה היא רוצה מהם, כל הילדים שלהם בחוץ כבר...

אני מאמינה שבאמת יחלו שנויים בענין של החיסורים, כמו שכתבה @elibeli

שלא נדע מכאלה מקרים!

Kenyonit

משתמש מקצוען
אצלנו בבית הספר כבר מתחילת שנה שעברה אין אפשרות להשתחרר ללא שאחד ההורים או מיופה כוחו מגיע לשחרר את התלמידה ומציד למזכירה תעודת זהות.
עד כדי כך?
לאחר שהיו כמה מקרים עצובים מאד עם תלמידות שהשתחררו מבית הספר עם פתק מ"ההורים" במשך תקופה
אצלנו ניתן לשחרר רק ע"י טלפון מאחד ההורים..
אבל.. - (מניסיון אישי..)
תל' שמביאות טלפון לביה"ס (בלי רשות כמובן) מתקשרות למזכירה, מציגות עצמן בתור
אמא של (עצמם) פלונית ומשתחררות!
(כ"ש - "בתחבולות תעשה לך 'מלחמה'.." ;) )

elibeli

משתמש מקצוען
אצלנו ניתן לשחרר רק ע"י טלפון מאחד ההורים..
אבל.. - (מניסיון אישי..)
תל' שמביאות טלפון לביה"ס (בלי רשות כמובן) מתקשרות למזכירה, מציגות עצמן בתור
אמא של (עצמם) פלונית ומשתחררות!
(כ"ש - "בתחבולות תעשה לך 'מלחמה'.." ;) )
לפעמים התלמידה עצמה מתקשרת כמו במקרה שלך אבל גם אני יכולה להתקשר ולבקש לשחרר את מי שבא לי. וזה יכול להיות אנשים יותר גרועים ממני. הרי המזכירה לא מכירה את הקול של כל ההורים.

Kenyonit

משתמש מקצוען
לפעמים התלמידה עצמה מתקשרת כמו במקרה שלך אבל גם אני יכולה להתקשר ולבקש לשחרר את מי שבא לי. וזה יכול להיות אנשים יותר גרועים ממני. הרי המזכירה לא מכירה את הקול של כל ההורים
צודקת, באמת מסוכן!
אבל אין הרבה מה לעשות בנידון, חוץ מלהזהיר את הילדים

פרפר סגול

משתמש מקצוען
כמורה,
נוהל הזה מעצבן.
אבל-אין ספק שיש לו סיבות טובות....
ובינתים הוא לא עומד להשתנות.
אולי תפנו למשה"ח?
כי באמת אני לא מבינה מה ההבדל בין 1 ל2.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה