עיניים משקפיים לילדים, מי קובע את המספר?

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען
הבן שלי בן 6.5 התלונן שלא רואה טוב, הלכתי איתו לרופאת עיניים לילדים והיא אמרה שיש לו מספר קרוב ל 3 בשתי העיניים
ואז נתנה לי הפניה לאורתופטיסט בשביל שיתן לי מרשם למשקפיים. (היא לא אבחנה בעיות מיקוד)

הרופאה לא עשתה לו בדיקה עם טיפות, זו היתה בדיקה קצרה ממש בעיקר במכשיר

זה ילד רביעי שלי שצריך משקפיים, ופעם ראשונה שאומרים לי דבר כזה (עברתי קופת חולים לאחרונה, אולי זה משתנה בין הקופות?)
תמיד היו קובעים את המספר באופטיקה שקניתי את המשקפיים.

הבעיה שהתור הכי קרוב לאורתופטיסט זה עוד יותר מחודשיים וחבל לי על כל יום שהילד לא רואה טוב.

האם אכן יש סיבה לחכות או עדיף פשוט לגשת לאופטיקה ולערוך בדיקת ראיה רגילה?

מתוק מדבש

משתמש מקצוען
רוב האופטיקאים שעובדים בחנויות משקפיים בודקים ראיה מגיל 8 או 10, יש בעינית בבני ברק אופטיקאית מעולה, לא זוכרת כרגע את שמה שהרופאי עיניים שולחים אליה, והיא עושה בדיקות ראיה גם לילדים קטנים יותר.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
יש בבני ברק גם את ורדה לנדו שעובדת עם מאוחדת ואולי עוד קופות- מקבלת במרפאה עצמאית.
כשאני הייתי צריכה היה תור ממש תוך כמה ימים.

בנוסף יש רופאי עיניים ילדים שעושים בדיקות בכל גיל. ויש רופאי עיניים כלליים שעושים בדיקות התאמת משקפיים גם לילדים.

מתוק מדבש

משתמש מקצוען
ורדה לנדאו מקבלת גם ממכבי, די קשה להשיג אצלה תור, אני בכל אופן לא הצלחתי, אבל הלכתי לרופא עיניים ילדים והוא שם טיפות בבדיקה ונתן גם מספר למשקפיים.

nechami21

משתמש מקצוען
לדעתי זו עילה לתלונה לקופה.
רופא עיניים שלא משתמש בטיפות להרחבת אישונים לילד בן 6 הוא סנדלר.
אין לו איך לבדוק ראיה מקרוב ואין לו איך לצפות לתוך העין לראות שכל המבנים תקינים.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
במשקף ראשון אני הולכת רק לרופא עיניים ילדים.
עם 3 ילדים שלי אופטיקאי אמר שהם צריכים משקפיים, כל אחד בשלב אחר,
ורופא אמר שבמספר כזה בגיל כזה עדיין לא צריך, (כל אחד והנתונים שלו)
והוא הדגיש- אופטיקאי יגיד לכם שצריך, אני אומר שתחכו.

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען
רופא עיניים שלא משתמש בטיפות להרחבת אישונים לילד בן 6 הוא סנדלר.
האמת שיצאתי ממנה עם תחושה שהיא לא משהו, אני שמחה שאת נותנת גיבוי לתחושה שלי
אני ידעתי שרופא בודק תפקודי ראיה ואופטמטריסט קובע את המספר המדויק
ואז כשהיא הפנתה אותי לאורתופטיסט שאלתי אותה מה תפקידו (פעם ראשונה ששמעתי על המקצוע הזה) היא ענתה לי שזה אופטמטריסט שתחום ההתמחות שלו הוא לילדים,
בינתיים ממה שקראתי בדיונים כאן בפרוג זה לא ממש נכון אלא יותר בתחום של מיקוד ראייה וכד'

אני חוזרת לשאלה שלי, האם לדעתכם יש לי מה ללכת דוקא לאורתופטריסט או שאפשרי ללכת לאופטמטריסט לצורך מרשם למשקפיים?

שואל לעניין

משתמש פעיל
1699904470878.png

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען
אני חושבת שעדיף בהרבה אורתופיסט לקביעת מספר לילדים.
ולחכות יותר מחודשיים לתור? ובינתיים הילד לא רואה טוב, יש לו כמעט 3 בשתי העיניים...
לפי ההגדרה הזאת אני לא ממש מבינה מה הקשר לקביעת מספר למשקפיים

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
הייתי קובעת לאורתופיסט לשלול בעיות של מיקוד ראיה וכו
זה שיש מספר ככ גדול בבת אחת בגיל כזה דורש התיחסות לעיתים קשור לענין אחר אז כדאי לשלול
(כמובן שלפעמים זה גנטי...)
בנוסף לבנתיים ללכת לרופא עיניים אחר נוסף שיקבע מידה לבנתיים וכן לעשות משקפיים עכשיו
מנסיון של משפחת משקפופרים
בהצלחה

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
רק רופא עיניים מוסמך לקבוע מספר מתחת גיל 6 [כמדומני].
במשקפים פלוס [לקרוב] נותנים לילדים בערך שני מספרים מתחת למספר, לכן לא כל כך משנה מה המספר בדיוק.
טוב שהעיין מתאמצת ובכך בהמשך הזמן המספר יורד.

שני ילדי היה להם משקפיים פלוס.

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען
מינוס או פלוס?
מינוס :(
והוא ממש לא רואה טוב.
אמנם הוא מסתדר וקורא המון, אבל אני רואה שזה מפריע לו
הוא מעל גיל 6

המסקנה שלי בינתיים:
לקבוע תור לרופא עיניים נוסף, במקביל לקבוע תור לאורתופטיסט
ובמיידי לעשות לו משקפיים אצל אופטומטריסט

תודה רבה על המידע

יראת גאולה

משתמש מקצוען
כיום לאופטומטריסט באופטיקה אין רשות לעשות התאמת מספר לילדים. איני זוכרת עד איזה גיל, אולי 8, משהו כזה.
צריך מספר מאופטיקאי בקופה או אורתופיסט.
ממליצה ללכת לאורתופיסט, מהניסיון שלי הם מומחים יותר ומדוייקים יותר. אבל בכל מקרה הם עצמם דורשים בדיקה של רופא עיניים פעם בשנה או שנתיים (לא זוכרת) כדי לשלול דברים מסוימים שאינם בתחום של האורתופיסט.
באמת מוזר בעיניי שהבדיקה נעשתה ללא טיפות.

קחו בחשבון, לפעמים האורתופיסט/ האופטיקאי בקופה שם טיפות, ואז מבקש לחזור שוב אחרי יומיים לצורך קביעת המספר המדוייק.

אשמורת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
במשקפים פלוס [לקרוב] נותנים לילדים בערך שני מספרים מתחת למספר, לכן לא כל כך משנה מה המספר בדיוק.
טוב שהעיין מתאמצת ובכך בהמשך הזמן המספר יורד.

שני ילדי היה להם משקפיים פלוס.
איזה מספר היה לילדים שלך?
אתמול הבת שלי בת 3+ אובחנה עם מספר 7!!! (פלוס)
אני פשוט בהלם.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
איזה מספר היה לילדים שלך?
אתמול הבת שלי בת 3+ אובחנה עם מספר 7!!! (פלוס)
אני פשוט בהלם.
בערך אותו מספר.
זה ממש לא 'סוף העולם'.
מתרגלים למשקפיים.

אם מקפידים ללכת עם המשקפיים, לפעמים המספר יורד אט אט ובסוף לא צריכים בכלל משקפיים.
בסוף כשכל הכיתה עם משקפיים, אז הילד מוריד את המשקפיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה