דרוש מידע משנת יוסף- מכירות חגים תשפ"ג

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מישהו יודע איך המגהץ קיטור שלהם?

י.שרף

משתמש חדש
באתרוגים מה זה זן יענווע?
מישהו מכיר?
רצינו חזו"א ונראה שאין.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
באתרוגים מה זה זן יאנעווע
עניין אותי ממש ג"כ.
שאלתי בשירות לקוחות וכמו תמיד הם לא יודעים.
ממה שבדקתי - ואשמח מאד לתיקון - הזן יאנעווע היחיד שיש עדה"ח זה אתרוגי לוריא / גורליק כפר חב"ד
שהם אתרוגים מאד מאד יפים.
אבל לא באמת יודע על כל הפרדסים שיש, ואשמח לתיקון בדחיפות!

זמני בעולם

משתמש מקצוען
עניין אותי ממש ג"כ.
שאלתי בשירות לקוחות וכמו תמיד הם לא יודעים.
ממה שבדקתי - ואשמח מאד לתיקון - הזן יאנעווע היחיד שיש עדה"ח זה אתרוגי לוריא / גורליק כפר חב"ד
שהם אתרוגים מאד מאד יפים.
אבל לא באמת יודע על כל הפרדסים שיש, ואשמח לתיקון בדחיפות!
יאנווע זה אתרוגים של חב"ד

זמני בעולם

משתמש מקצוען
כידוע אז די פאקט איז נישט אזוי....
אלע יארן האבעך גענוצט מאראקא אתרוגים, ס'האט אלס געהאט לכה"פ עפעס קערלעך,

איך האב געהאנדלט היבש אפאר יאר מיט מאראקא אתרוגים, עס האט מיר באשטעטיגט דער בעל הפרדס וואס האט עס געפלאנצט און מיר געברענגט די אתרוגים, אז די אלע שמועות איבער 'אתרוגים פון די בערג' איז שטותים והבלים, אתרוגים קענען נישט וואקסן ווילד, נישטא אזא זאך, ועוד, אסאך אראבער דארט האדעווען אתרוגים ביימלעך אין בעקיארד

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
יאנווע זה אתרוגים של חב"ד
יאנווע זה מחוז באיטליה ממנו לוקחים מאות או אלפי שנים אתרוגים ויש על זה מסורת, החתם סופר כותב לדוג' שצריך מסורת גם על אתרוגים (ולא רק 'סימנים') ולכן לוקחים אתרוגי יאנווע דווקא.
בחב"ד מקפידים מאד לקחת אתרוגים דווקא משם עד היום הזה (ולמיטב ידיעתי אפילו לא מ'זן יאנווע' אלא ממש משם מגיעה סחורה ענקית מקורית מאיטליה בהשגחה וכו' וכו').
יש עוד קהילות שמקפידות על זה, בשנים האחרונות קצת נחלש העניין ברוב הציבור.
אבל לפני כמה עשרות שנים לא חושב שמישהו היה טועה בדבר זה שזה רק של חב"ד, זה היה רוב האתרוגים שהיו בשוק

זמני בעולם

משתמש מקצוען
יאנווע זה מחוז באיטליה ממנו לוקחים מאות או אלפי שנים אתרוגים ויש על זה מסורת, החתם סופר כותב לדוג' שצריך מסורת גם על אתרוגים (ולא רק 'סימנים') ולכן לוקחים אתרוגי יאנווע דווקא.
בחב"ד מקפידים מאד לקחת אתרוגים דווקא משם עד היום הזה (ולמיטב ידיעתי אפילו לא מ'זן יאנווע' אלא ממש משם מגיעה סחורה ענקית מקורית מאיטליה בהשגחה וכו' וכו').
יש עוד קהילות שמקפידות על זה, בשנים האחרונות קצת נחלש העניין ברוב הציבור.
אבל לפני כמה עשרות שנים לא חושב שמישהו היה טועה בדבר זה שזה רק של חב"ד, זה היה רוב האתרוגים שהיו בשוק
אוקיי, לא ידעתי.
עכ"פ תלוי איזה אתה מחפש, חזו"א, בד"ץ?

פסגות

משתמש מקצוען

איך האב געהאנדלט היבש אפאר יאר מיט מאראקא אתרוגים, עס האט מיר באשטעטיגט דער בעל הפרדס וואס האט עס געפלאנצט און מיר געברענגט די אתרוגים, אז די אלע שמועות איבער 'אתרוגים פון די בערג' איז שטותים והבלים, אתרוגים קענען נישט וואקסן ווילד, נישטא אזא זאך, ועוד, אסאך אראבער דארט האדעווען אתרוגים ביימלעך אין בעקיארד
1663709105553.png

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
אסאך אראבער דארט האדעווען אתרוגים ביימלעך אין בעקיארד
אז מאיפה הוודאות שלא עשו הרכבות? יש פיקוח מלא על כל חצר?

**
אגב חידוש מפתיע מאד של השנה -
לראשונה בד"ץ עדה"ח נתן הכשר על אתרוגי יאנווע שממש גדלו והגיעו מאיטליה.
עד היום הם חששו כי הם לא נמצאים שם כל השנה, עכשיו הצליחו בטירחה עצומה ותחבולות גדולות לגדל פרדס שלם של אתרוגים טהורים שגדלים בקלבריא עצמה (קלבריא = יאנווע היינו הך)

צחית

משתמש מקצוען

ת'אמת שאני לא מבין חצי מילה מהמצוטט, פשוט החיפוש ברשת על אתרוגי יאננעווע הביא לי את זה, והעסיסיות חייבה אותי לשתף..
אז זה התרגום:
אז העובדה היא לא כל כך...
כל השנים האלה השתמשתי באתרוגים של מרוקו, תמיד היה בזה משהו מגניב,

אני סוחר יבש כבר כמה שנים עם אתרוגים מרוקאים, אישר לי הבעלים ששתל אותו והביא לי את האתרוגים, שכל השמועות על "אתרוגים מההרים" הן שטויות ושטויות, אתרוגים לא יכולים. לגדול פרא, שום דבר כזה עוד דבר, ערבים רבים מגדלים עצים בחצר האחורית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה