התייעצות משלוח מנות למחנכת- 15 שקלים

מצב
הנושא נעול.

avim10

משתמש מקצוען
אם זה מורה מקצועית שמוסרת שיעור אחד לכל המחזור במקום לארבע כיתות,
לא יודע מה אצלכם, בבי"ס של אשתי מורה שמוסרת את אותו שיעור לכמה כיתות, מחושב לה כשעה אחת, וצריכה להשלים במשימות אחרות.

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יש לי אחינית אחת בכיתה א'
הקשר שלה עם המור זה נטו השיעורים
אין כלום!!!
לילדה יש כל יום 4 שיעורים
היא שומעת
וזהו---
אין קשר!!!!
המורה לא מתקשרת!!!
ילדה בכיתה א!!!
עכשיו המורה ילדה והחליפו להן מורה ויש קצת יותר התייחסות

לעומת זאת
יש לי אחינית אחרת
שגם בכיתה א'
כל יום ב9 וחצי זום
חצי שעה מדברים עם המורה על דא ועל אה
אחרי זה 2 הסרטות של המורות
ועוד שיעור אחד בטלפון
הילדות צריכות ללכת למורה כמה פעמים בשבוע...
המורה מתקשרת לפחות פעם בשבוע לתלמידה
תענוג!!!!!!!

יש מורה כזאתי
ויש מורה כזאתי

האחינית שאין בקושי קשר עם המורה
התקדמה בקצב יפה אבל רגיל
והאחינית השניה
שיש לה עם המורה קשר רציף
והמורה מתענינת מלא
מתקדמת בטרוףףף
תמיד 10 דפים לפני המורה
אולי אציין פה
שלמורה הראשונה יש ילדים
ולשניה אין

למורה הראשונה זאתי שהקליטה שיעורים ותו לא
מגיע אולי 7 שקל
ולמורה השניה שהתמצאה כ"כ מגיע 15 שקל מינימום

avim10

משתמש מקצוען
א. אני גם מהצד הנותן, יש גם לי ילדים וילדות.
ב. חס ושלום, אין שום זלזול, בטח לא אני אזלזל. אבל דוקא שאחד שרואה את הצד הראוי להערכה, רציתי להצטרף לדעה שזועקת את זעקת ההורים הכורעים תחת הנטל הכספי.
(ולאלו שמזלזלים בהפרש, תחשבו שבהרבה משפחות מדובר בכמה ילדים, לא בילד/ה בודד/ת. וזה מצטרף להוצאה עונתית כבדה של משלוחי מנות (מנסיון של שנים, בד"כ באותם כיתות ש"מלכות הכיתה" מחליטות על סכום נכבד למורה, גם הסטנדרט של משלוחי המנות לחברות - בהתאם) ושאר הוצאות פורים, ותוך כדי אנחנו כבר רושמים את השיקים למצות... והפסח בפתח...).

avim10

משתמש מקצוען
אי אפשר גם לדבר עם לקוחות ולנהל פגישות עם ילדים ברקע.
יש להן פריווילגיה שהן יכולות להשלים את זה בלילה, כי אנחנו כבר חודש נאבקים כל יום מחדש איך למצוא סידור לילדים.
הנושא, להזכירך, לא היה מי עובד יותר קשה בתקופה זו, (אין ספק שמי שעובדת מהבית בשעות היום מול לקוחות נמצאת בסיטואציה יותר בעייתית ממורה), אלא האם עבודת המורות בתקופה זו יותר קלה ופשוטה מאשר בשנים רגילות.
אם את מבינה שלך קשה יותר, ודאי תוכלי להבין שגם הן עובדות עבודה ממש לא יותר קלה.
והן בהחלט שמחות לעשות את זה ולהמשיך לקבל את משכורתן, מאשר להיות בלעדיה, אבל חופש זה לא.

FLY HIGH

משתמש מקצוען
באמת??
את יודעת לכמה מורות שומעים את הילדי ברקע??
אין מצב שהן משאירות את זה ב2-4 בלילה
אלא אם כן הילדים ערים בלילה...
אהה
וזה לא מורה אחת או שתיים

ואתם יודעים כמה פעמים ילדים מתעוררים בין 2-4 בלילה לפעמים ומה לעשות שזה קרה באמצע הקלטה?
וכן, כשהודיעו שעושים שיפוץ במערכת הטלפונית ולכן לא ניתן להקליט מ2-5 בלילה היתה הצפה של מורות שלא הבינו מתי הן אמורות להשאיר שיעורים.
ו- 15 שקל יכול להיות מוגזם אבל שכל אחד יעשה את שיקולו האישי.

chaia

משתמש מקצוען
תמיד יהיו את האנשים שלא מפרגנים.
לא בתור מורה וגם אין בסביבתי הקרובה מורה.
כל שנה נותנת למורים מתנה מאד מכובדת, ולו רק בגלל שהוא/יא מורה, בלי צרות עין כמה השקיעו וכמה לימדו. יש לי הכרת הטוב כלפיהם!
מה יגיד הילד שיראה שהוריו פתחו אשכול שלם וישבו וקיטרו למה אוספים עוד 5 ש"ח יותר ממה שנראה לו??? בזמן הזה יכלו לעבוד ולהעביר את הכסף בלי לוותר על הלחם והחלב.
לא פלא שאח"כ @נערת סמינר , שאם היא אכן בסמינר כותבת בכזו חוצפה על מורתה. מי שם אותה לשופט על המורה? היא המנהלת שלה? או מה בדיוק?
אבל כל אחד גדל בסביבה שהוריו מקנים לו.
המתנות למורים של ילדי עולים כל שנה כמה מאות, ונותנת אותו בשמחה רבה! ב"ה זה לא על חשבון הלחם והחלב ובהחלט על חשבון מותרות אחרות שלדעתי פחות חשובות.
ילד שגדל על הכרת הטוב לא יעלה בדעתו לכתוב מעל 80% מהתגובות פה גם אם לא יהיה לו אפשרות להכיר טובה בכסף, במילים תמיד אפשר.
אני מפרגנת לצוות ההוראה לאורך כל השנה לאו דווקא בפורים.
יש לך הכרת הטוב כלפי הצוות? אז פרגני להם לאורך כל השנה.
מעבר לזאת פורים זה זמן של הוצאות מרובות גם ככה ולמורה אפשר להביא משלוח מנות מכובד גם ב300 ש"ח (30×10), ויש הרבה משפחות שכרגע בחל"ת וההבדל של ה5 ש"ח הוא משמעותי להן.

תרצה613

משתמש מקצוען
הנושא, להזכירך, לא היה מי עובד יותר קשה בתקופה זו, (אין ספק שמי שעובדת מהבית בשעות היום מול לקוחות נמצאת בסיטואציה יותר בעייתית ממורה), אלא האם עבודת המורות בתקופה זו יותר קלה ופשוטה מאשר בשנים רגילות.
אם את מבינה שלך קשה יותר, ודאי תוכלי להבין שגם הן עובדות עבודה ממש לא יותר קלה.
והן בהחלט שמחות לעשות את זה ולהמשיך לקבל את משכורתן, מאשר להיות בלעדיה, אבל חופש זה לא.

כנראה שכוונתי לא היתה ברורה.
לא התנצחתי מי עובד קשה יותר. כי אני עובדת כל יום, אבל מוצאת סידור לילדים לכל השעות האלו.
באתי לומר שתירוץ של "ילדים בבית, ולכן מקליטה בלילות" נשמע לי קצת מגוחך. זו הבחירה שלה
היא יכלה לעשות כמוני, וכמו הרבה נשים פה.
לשלם למישהי שתשמור בבוקר, ולעבוד אז בנחת. להקליט, להכין, להתקשר להתעניין בבנות וכו'.

יש לה פריווילגיה שאין לכולנו - לעבוד בלילה.
כי מי שתלויה בלקוחות, ספקים, פגישות, תמיכה טכנית וכו', לא יעזור לה להיות ערה בלילות.

מתוכנתת

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אז לשם הדיוק
דברתי עם כמה וכמה מחברותי המורות

והן מקליטות שיעורים בין 2-4 בלילה!!!

כן כשכל העולם ישן ואין רעש בבית
הן מתישבות להקליט שיעורים
כי בשונה משאר העבודות - אי אפשר להקליט שיעורים עם ילדים ערים!!!
הי, ברור שא"א להקליט שיעורים עם ילדים ערים
אבל גם א"א לעבוד בשום עבודה אחרת עם ילדים ערים!
איפה זה שונה משאר העבודות?? לא הצלחתי להבין
אני עובדת משרה מלאה, שולחת את הילדים יום יום למטפלת ובייביסיטר, משלמת המוןןןן כסף
קדימה, שגם המורות תשלחנה לבייביסיטר!
ומי שלא שולחת בגלל קורונה וכו' שתצא לחל"ת, כמו כל עובדת אחרת.

מרחבית

משתמש מקצוען
הקורונה הזו מביאה אותנו להמון מצבים שלא היכרנו.
לא יאומן, שוב (זה דווקא לא חדש) אשכול בפרוג עם טענות תלונות וזלזול במורות באשר הן, המהלך הרגיל - כשהמורות מנסות להתגונן ולהסביר, באים בטענות למה תמיד הן מתלוננות.
החידוש הוא שהדיון הפומבי הזה נעשה בשיתוף תלמידות. ולא בסגנון של כל אחד מביע את הקושי שלו בעידן הקשה הזה. אלא בצורה של טענות, תביעות, שיפוטיות.
מותר לדבר על קשיים ותקלות. השאלה באיזו צורה.

אני לא מורה. אני כן שייכת לדור קודם, ונדהמת כל פעם מחדש, איך הורים לא חושבים קצת מעבר, מה המסרים שלהם עושים לחינוך הדור הצעיר, והאם הצר שווה בנזק המלך.
כשמגיע ח''ו בומרנג, הרבה פעמים זה כבר מאוחר מידי. כי כבוד בסיסי, ראיית השני, והכרת טובה - אינם נרכשים מעצמם.

נערך לאחרונה ב:

gyh

משתמש מקצוען
אבל לי בתור אמא לבנות, שהמורות שלהן עבדו קשה, איזה הודעות מדהימות, בזכותן היה לי סדר יום נורמלי, מותר לי להגיד את זה? וזה לא יהיה מצחיק?
אז תדעי שלשתי הבנות 15 ש"ח יהיה מגוחך להביע את הערכה שלי ואת הכרת התודה שלי. וברור לי שהן עבדו קשה יותר מבשיגרה, רק לשמוע את כל ההודעות כל יום של 30 ילדות, להשאיר 3 הודעות ברורות כ"כ בשעות הקטנות של הלילה...
בדלת מול הבית של אחותי גרה מחנכת מקסימה של כיתה ג'.
בביתה כבר ישנה רק בת אחת שגם היא כבר בת 17 ולאורה הייתה אמורה להינות מהחופש...
היא שיתפה את אחותי שמאד קשה לה, במקום שתהיינה שעות מוגדרות לעבודה כמו בשגרה(שכולנו כמעט כבר שכחנו מה זה...:() אז היא כל היום סביב הלימודים, צריכה להקליט שיעורים בטלפון עם כל הקשיים והליקויים במערכת הטלפונית, צריך להשקיע שם הרבה יותר מאמץ קולי כי גם ככה זה לא יוצא מספיק ברור... בנוסף, כל שעות היום דופקות התלמידות ומגישות מבחנים, היא צריכה לבדוק אחר כך הן באות בכל מיני שעות לקבל את המבחנים הבדוקים, הבנות שלא מסתדרות עם החומר ולא קולטות אותו דרך הקו באות לקבל תגבור פרטני והיא כל היום סביב בית הספר והרעיונות להמחשה בקו שדורשות יצירתיות הרבה יותר ממה שניתן לחשוב ברגיל...
די כבר, היא אמרה, שייגמר הסיוט הזה שנוכל כבר לעבוד נורמלי בשעות נורמליות להשקיע בצורה הגיונית ולראות תוצאות מספקות!
אז אני לא מורה, מעולם לא הייתי, ולכאורה לעולם לא אהיה, אבל למטפלות, לגננות ולמלמדים של הילדים שלי, אני משתדלת לתת את המקסימום שמתאפשר מבחינת הכיס שלי, ובעיקר משקיעה במכתב הערכה שיוכיח את תודתי הרבה והערכתי המרובה למאמצי העל שמשקיעים כל הנ"ל במשך השנה בילדים שלי.
תשאלו אותי, ובכל הסגרים האחרונים זה התחדד לי עוד יותר- להיות גננת / מורה זה עבודה קשה מאד! נסי לדמיין 35 לקוחות מקשקשות לך באוזניים ואת עוד אמורה להצליח להעביר להם איזה שהוא מסר... לא עלינו...

איטא

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
על מה?
שתי בנותיי בעממי (כיתות ה' ז') התבקשו להביא 15 ש''ח כל אחת עבור משלוחי מנות למורה
מה קרה?
על מה?
שנה שעברה אספו עשרה שקלים מה קרה שהשנה עם קרוב לאפס ימי לימודים עלי להוציא 15 שקלים?
כמעט ולא היו שיעורים בקו!

איך זה אצלכם?
הגזזזזמת את יודעת כמה קשה להשאיר 2 הודעות ביוםם??
רוואים שאת לא מורה:rolleyes:

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
כבעל למורה חייב לכתוב
א. אין לנו צורך במשלוח מנות, הסכום הזה לא באמת הופך זוג עם עשרה ילדים לעשירים או עניים, ובאמת כל שנה אשתי משתדלת לארגן שלא יביאו סכום גדול, אין לנו צורך.

אבל אכתוב איך נראה אצלנו הבית בשנה האחרונה.

בוקר - הילדים קמים, והבת הגדולה מכניסה את כולם לחדר משחקים, ואז אמא עולה לוועידה מול כל בנות הכיתה, אשתי אשת חינוך להפליא, נערצת על ידי תלמידותיה וההנהלה, אך מה לעשות לא נחשבת לגאון מערכות טלפוניות, צריכה לדבר מאד בקול [שלא כדרכה] ולנהל מערכת טלפונית שלא מוכרת לה. ולהסות רעשים מהבתים של הילדות.
לאחר שעה עוברים להקלטות.
ההקלטות צריכות להיות נקיות מכל רעש, אחרת הבנות תסחנה דעתן מהחומר הנלמד, אז איך עושים את זה?
יושבים בשעות הלילה להקליט, ושומעת את השיעור לראות שבאמת הכל ברור ומובן, מביאים לבעל למחשב [שהלך ללמוד עריכה באינטרנט בשביל טיפה לנקות רעשים, ולהוסיף מוזיקה מידי פעם לאווירה נעימה בעיקר לצעירות] ובנוסף מגביר את הקול של המורה דרך התוכנה.
בשעות הלילה מעלים את כל השיעורים לפי הצרכים.
ו - שולחים במייל את הקובץ שמע לכל ההורים שמעדיפים בקובץ במחשב על פני שמיעה טלפונית.
בזמן שהבנות יושבות לשמוע את השיעורים, אשתי מתקשרת לבנות [שלחלקן אין כח לשמוע את המורה ולשוחח עימה] משתדלת מאד כל שבוע לדבר עם האמא [רובן אכן מחמיאות, אך חלקן יודעות לקטר... כמו - למה לא מורידים מכמות השיעורים, למה ב1 בלילה נסגרת המערכת, למה יש מבחנים, למה המורה לא החמיאה לבת שלה ששומעת את כל השיעורים, הקושי בלהשיג כמות טלפונים גדולה לכל ילד, ועוד כל מיני על הדרך]
באותו הזמן אשתי יושבת להכין את החומר למחרת -
חשוב מאד מאד לציין
מורות הן נשות חינוך, לא כולן מומחות מחשבים ומערכות טלפון, לא לכולן יש את הכישורים לשדר שעות כעיתונאי רדיו, צורת ההגשה מאד שונה ומחייבת חישוב מסלול מחדש.

בנוסף לכל זה - ישנה תחרות מלווה בפרסים [שכמובן ממומנים על חשבוננו, ברוך השם משלמים לה משכורת ואין תלונות] וביום חמישי בלילה הבנות שזכו מקבלות פרס עד לדלת.

ועכשיו -
כמה פעמים הורים התקשרו לומר תודה מתחילת השנה? 5... 3 מתוכן אותה אמא.
כמה פעמים הורים התקשרו להתלונן מתחילת השנה - לא ספרנו

ואל תשכחו, המפקחת שומעת את השיעורים, ויודעת להעיר או להאיר על כל נקודה הכי קטנה ששידור הרדיו [:)] לא היה מיקצועי מספיק, כאילו אשתי למדה עיתונאות ותקשורת.

ועדין - אחרי כל זה.
אנחנו שמחים שהלימודים דרך המרחב הקולי, אשתי שמחה ללמד בלי להתלבש לבית ספר ולרוץ בבוקר, שמחה שיכולה להיות עם הילדים ברוגע בזמן שהיא לא בטלפון, אין נסיעות, בימי שישי אשתי לא צריכה וועידה כי הכל בהקלטה [שיעור אחד]

הא שכחתי
את המשלוח מנות לבנות הצעירות כבר הכנו, ואנו נתחיל בעוד שבוע לעשות הליכה בשעות הלילה לפי האזורים שלכם, אז חכו למשהו חמוד ליד הדלת :)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ומי שלא שולחת בגלל קורונה וכו' שתצא לחל"ת, כמו כל עובדת אחרת.
רק רוצה להבהיר את זה: אין לך שום יכולת כעובדת לדרוש מהמעסיק חל"ת כי אין לך סידור לילדים
עם כל הכאב והצער הוא לא חייב חוקית לאפשר לך חל"ת.
וכן אני בסירה הזו. הילדים שלי עדיין לא חזרו ללימודים (עיר כתומה) וגם אני נאלצתי ונאלצת למצוא להם סידור לבקרים ולאחר הצהריים.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אבל אכתוב איך נראה אצלנו הבית בשנה האחרונה.
אשרי התלמידות שזו מורתן
רק יש לי 2 בנות והתנהלות בית הספר שלהן והמורות הוא נורא ואיום
אין כלל וכלל שיחות ועידה, מתחילת השנה בכל הסגרים פשוט לא עושים, רק שיחות מוקלטות
לא זכינו לטלפון אחד מחודש אלול בכל שלבי הסגר של שום מורה. הן משאירות שיעורים ובזה מסתים תפקידן.
אחת המחנכות בכל שלבי הסגר עד השבוע לא ביקשה אפילו פעם אחת להשאיר לה תשובות לשיעורי בית או הודעות שהבת שמעה. פשוט אפס מעקב!
והיו עוד אינסוף פספוסים כמו ביטול של שיעורי אנגלית כמה חודשים לאחת הבנות שלי כי לא היתה שלוחה פנויה בקו. נו באמת!
לא מדברת על פעילות כיתתית ששואפת לאפס עגול ונפוח.
אז לצאת מגדרי למשלוחי מנות - לא הפעם!

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בקיצור, כולם מתמודדים עם דברים חדשים והזויים בעקבות הקורונה.
גם מתכנתת שצריכה להשאיר את בעלה בבית עם שבע ילדים לשמונה תשע שעות כל יום, לא מלקקת דבש בתקופה הזאת.
וגם לא עובדת פחות שעות מאף מורה משקיענית ככל שתהיה, גם אשת @ר.ב.ב.ש היקר, ההבדל היחיד הוא שלמורות יש תכף חופשת פסח ותמוז אב וכו' וכו', ולנשות הייטק אין גם את זה, ועוד הבדל אחד, שהמורות תמיד מתלוננות....
אנחנו מעריכים מאד את המורות, אך התלונות מיותרות לחלוטין.......

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
וגם לא עובדת פחות שעות מאף מורה משקיענית ככל שתהיה, גם אשת @ר.ב.ב.ש היקר, ההבדל היחיד הוא שלמורות יש תכף חופשת פסח ותמוז אב וכו' וכו', ולנשות הייטק אין גם את זה, ועוד הבדל אחד, שהמורות תמיד מתלוננות....
אנחנו מעריכים מאד את המורות, אך התלונות מיותרות לחלוטין.......
זה לא אשכול על קיצור החופש הגדול. זה אשכול על משלוחי מנות למחנכות.
מי שרוצה שישלח. מי שלא- לא.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ממש גרם לי לרחם עליהן.
רק אני שמעתי את המורה עולה לוועידה ואומרת: "בנות, אני ממש עסוקה אז נעשה את זה זריז"?
עולות פעם בשבוע,
מתקשרות ל5 בנות פופלריות כדי שיעבירו את כל מה שיש להן להעביר...
ההודעה האחרונה בקו השיעורים של הבנות היתה לפני חודש וחצי,
מקליטות שיעור הסטוריה אחד ומעתיקות אותו ל5 כיתות
על מה מתנה??
הן בין הנשים הבודדות שקיבלו ומקבלות משכורת בעידן הקורונה.
את חושבת שיש מקום להערכה- תביאי מתנה
את חושבת שלא- אז לא. נקודה
אצלינו בת"ת, בגנים
אין בכלל קו, מידי פעם מחלקים שיכפולים שהאימא כמובן אמורה לעשות וללמד את הילד.
אה, וגובים רגיל.
מחכה לחצופה שתבוא לבקש כסף למשלוחי מנות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה