משכנתא בנקאית על דירה בנויה כמעט לגמרי בקבוצת רכישה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בדרך כלל קבוצת רכישה יש בנק אחד שמאפשר את הקבוצה וזה אחרי בדיקה מאוד מאוד מקיפה של הבנק. חוץ מאותו בנק לא תוכלו לקחת באף בנק. אין ברירה במצבים האלה. לקחת בבנק הזה וברגע שיש טופס 4 ממחזרים לבנק אחר. והבנקים מנצלים את המצב.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לרוב??? זה ייצא בנק מזרחי. כי הם מוכנים לקחת קצת יותר הימור אם מותר לקרוא לזה ככה. ולמארגנים את הקבוצה יותר נח..
ויש גם קבוצות רכישה שלקחו רק חוץ בנקאי... טריא וכדומה.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
סליחה שיצא לי בכמה תשובות נפרדות.

במקרה שכמעט בנוי אולי בנקים אחרים גם יסכימו אבל יבקשו הרבה הרבה מסמכים למחלקה משפטית שתאשר

z.k.

משתמש פעיל
סליחה שיצא לי בכמה תשובות נפרדות.

במקרה שכמעט בנוי אולי בנקים אחרים גם יסכימו אבל יבקשו הרבה הרבה מסמכים למחלקה משפטית שתאשר
תודה על התשובות.
בקבוצה לקחו מטריא, (אני שילמתי מהון עצמי). השאלה שלי היא, שכעת אני רוצה למכור את הדירה, האם הקונה יוכל להוציא כרגע משכנתא סבירה מהבנק (או לחלופין חוץ בנקאי סביר)

נערך לאחרונה ב:

יהודה משכנתאות

משתמש רשום
שלום וברכה
זה מאוד תלוי אם יש כבר טופ 4 לבניין
והאם זה הולך להיות בזמן הקרוב
ואם זה עדין לא בדרך הטופס 4 אז לכוארה אפשר לקחת רק מטריא
צריך לדבר עם החברה שהגישה את הקבוצת רכישה לטריא

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה על התשובות.
בקבוצה לקחו מטריא, (אני שילמתי מהון עצמי). השאלה שלי היא, שכעת אני רוצה למכור את הדירה, האם הקונה יוכל להוציא כרגע משכנתא סבירה מהבנק (או לחלופין חוץ בנקאי סביר)
אם אין טופס 4 . אז כמו שאמרו כנראה רק מטריא הוא יוכל לקחת. תבדוק טוב אולי מישהו לקח יוזמה והצליח לאשר בעוד מקום. אבל נשמע לי קצת מופרך.

E_Y

משתמש פעיל
אם אין טופס 4 . אז כמו שאמרו כנראה רק מטריא הוא יוכל לקחת. תבדוק טוב אולי מישהו לקח יוזמה והצליח לאשר בעוד מקום. אבל נשמע לי קצת מופרך.
אם הקבוצה הגישה לטריא את כולם זה מורכב עד בלתי אפשרי לצאת לפני טופס 4 לבנקים
בעצם על הפרויקט משועבד לטריא והם צריכים להחריג את הדירה הספציפית
סיפור רציני
בדרך כלל מי שתוקע את התהליך זה העורך דין של הקבוצה שאין לו שום עניין לדאוג למישהו פרטני שרוצה לצאת לבנק

z.k.

משתמש פעיל
אם הקבוצה הגישה לטריא את כולם זה מורכב עד בלתי אפשרי לצאת לפני טופס 4 לבנקים
בעצם על הפרויקט משועבד לטריא והם צריכים להחריג את הדירה הספציפית
סיפור רציני
בדרך כלל מי שתוקע את התהליך זה העורך דין של הקבוצה שאין לו שום עניין לדאוג למישהו פרטני שרוצה לצאת לבנק
תודה רבה
אז מתי כן יהיה אפשר להוציא משכנתא מהבנק? והאם יש עוד אופציות איך למכור את הדירה בינתיים, או שצריך למצוא קונה שמוכן לקחת מימון מטריא (או עם הוןעצמי)?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה רבה
אז מתי כן יהיה אפשר להוציא משכנתא מהבנק? והאם יש עוד אופציות איך למכור את הדירה בינתיים, או שצריך למצוא קונה שמוכן לקחת מימון מטריא (או עם הוןעצמי)?
רק אחרי טופס 4 אפשר משכנתא בבנק אחר. בנתיים בטריא ..

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מיד אחרי טופס 4 אפשר בבנק, או רק אחרי פירוק הקבוצה ?
לא צריך פירוק הקבוצה. היא כן תצטרך לחתום על מסמכים של הבנק. אבל ברגע שיש טופס 4 הבנק יתייחס לקבוצה כמו חברה משכנת..

z.k.

משתמש פעיל
לא צריך פירוק הקבוצה. היא כן תצטרך לחתום על מסמכים של הבנק. אבל ברגע שיש טופס 4 הבנק יתייחס לקבוצה כמו חברה משכנת..
בכל בנק זה כך? כי מהיועץ שמלוה את הקבוצה הבנתי שצריך לחכות לפירוק הקבוצה.

z.k.

משתמש פעיל
באיזה קבוצה מדובר ?
עיר הצדק במורדות גילה,
(אמורים שם לקבל טופס 4 בחצי שנה הקרובה, וכעת ממחזרים שם למשכנתא במזרחי, עם אפשרות להחזר הון עצמי. הענין הוא שאני מתכנן למכור את הדירה ולהשקיע את הכסף בדירה אחרת, וכעת, אם בטופס 4 הקונה יוכל לקבל משכנתא, אחכה. אבל אם צריך לחכות גם לפירוק, אולי שוה לי לקחת בנתיים את המשכנתא ולקנות כבר דירה אחרת?)
תודה

E_Y

משתמש פעיל
עיר הצדק במורדות גילה,
(אמורים שם לקבל טופס 4 בחצי שנה הקרובה, וכעת ממחזרים שם למשכנתא במזרחי, עם אפשרות להחזר הון עצמי. הענין הוא שאני מתכנן למכור את הדירה ולהשקיע את הכסף בדירה אחרת, וכעת, אם בטופס 4 הקונה יוכל לקבל משכנתא, אחכה. אבל אם צריך לחכות גם לפירוק, אולי שוה לי לקחת בנתיים את המשכנתא ולקנות כבר דירה אחרת?)
תודה
אם נותנים לך כעת החזר הון עצמי בבנק בתנאים נורמליים - אני הייתי לוקח
אתה לא יכול לדעת כמה זמן יקח לך למכור את הדירה
זה שיש טופס 4 לא בהכרח אומר שתוכל למכור במיידי
צריך רצון טוב של העו"ד של הקבוצה
ולא תמיד יש להם .

אם אתה תלוי בעסקה אחרת אני הייתי לוקח מה שיש במזרחי ליתר בטחון .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה