עזרה משכורת בת שעובדת מה מקובל?

מצב
הנושא נעול.

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בת שעובדת וגרה אצל הוריה, תחשוב שהייתה צריכה לשלם שכר דירה ומחיה...
בושה לשמור את הכסף כשההורים נאנקים.
אם ההורים מוכנים לקבל אז פשוט לתת, ואפשר לשמור בצד כסף לבזבוזים לחסכון וכו'. כי כן חשוב ליהנות מהכסף שמרויחים בעמל וגם לחסוך זה תמיד טוב..
צריך לזכור שגלגל סובב בעולם, והיום היא בחורה מחר היא אמא לבחורה..
אם בת יכולה להקל במשהו על הוריה אז זוהי חובה. הרי בעבר היו יוצאים הילדים לעזור במחיה להוריהם..

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
"איני ניזונת ואיני עושה", זה גם נערה יכולה לומר.
אבל אם היא גרה אצלם בבית??
אוכלת???
הגיוני שיש נשים שהיו מעדיפות לומר זאת. כאלו שעובדות במשרות מלאות, מפרנסות ממילא, ובגלל תנאים כאלו ואחרים - רוצות לדעת שכספן שייך להן.
ממש לא נשמע הגיוני
תכלס אם חלילה... והמצב....

imac100

משתמש מקצוען
כתובות נ"ח ב'. (בעלי לא בבית אבל אוצר החכמה תמיד בבית ;) )
"אמר רב הונא אמר רב יכולה אשה לומר לבעלה איני ניזונת ואיני עושה..."

הרעיון הוא שכל תקנת המזונות לאשה, וכל העניין שהבעל חייב לפרנס, אמור להיות לטובתה של האשה בלבד.
הכלל של 'מעשה ידי האשה לבעלה' - נגזר מחיוב הבעל לפרנס.

ואם זה לא לטובתה, כי היא מרוויחה הרבה ומפרנסת את הבעל וגם את הילדים, אין שום עניין לחייב אותה לתת לו את מעשה ידיה.

הגיוני שיש נשים שהיו מעדיפות לומר זאת. כאלו שעובדות במשרות מלאות, מפרנסות ממילא, ובגלל תנאים כאלו ואחרים - רוצות לדעת שכספן שייך להן.

יש, ואמרת יפה
בגלל תנאים כאלו ואחרים.
משפט כזה מרווקה הוא קצת...

אמרה האישה שעובדת במשרה מלאה +++ ומפרנסת את המשפחה בכבוד ובשמחה.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
"איני ניזונת ואיני עושה", זה גם נערה יכולה לומר.
אני לא חושב שהיא יכולה
כי המשמעות היא שהיא צריכה לצאת מהבית, כי בבית היא ניזונית, מקבלת מיטה, ארון, ביגוד, מים, חשמל, אוכל בחול או בשבתות וכו'
אז נראה אותה שתאמר איני ניזונת
אנחנו בכלל לא מדברים על פסים כאלו, גם לא אצל בעל ואשה...

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה תלוי בהתנהלות של ההורים ומה נח להם יותר.
אני קניתי לעצמי הכל לא בקשתי שקל מההורים (הם גם הדגישו לי כל הסמן לקנות ברווח ולהנות מהכסף) והשאר עבר לחיסכון.
כשהתארסתי היה לי ממש כיף להעביר לאבא שלי מעל 150,000 שח שירד לו מהסכום שהוא נתן לדירה.
גם חלק גדול מהצאות הבגדים קניתי לעצמי כל מה שהצלחתי.

כיום יש לי אחיות רווקות וההורים שלי מעדיפים שהם ישלמו על כל ההוצאות והכסף שלהם ישמר לדירה.

זה תלוי בהתנהלות הכלכלית של הבית.

במאמר מוסגר אני חייבת לומר שהיה לי הרבה חברות שעבדו לפני החתונה והיה לי קשה מאד לראות בנות ששמרו את החיסכון לעצמן.
שדרגו את החתונה, שמרו לטיול אחרי החתונה ועוד.
ההורים שלהן נקרעים על ה400000 שח לדירה והן שומרות את הכסף לעצמן.

להוריד מהמשכנתא של עצמך זה קצת יותר הגיוני אבל עדיין בעייני יותר הגיוני לעזור לאבא שלך עם ההתחייבות העצומה שהוא לקח על עצמך.
בכל שנות רווקותי גם בלי להוציא שקל
לא הייתי מגיעה לסכומים האלה..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה