דרוש מידע משיכת כספי פיצויים עקב פיטורין

DRUD

משתמש רשום
אני רוצה למשוך כספי פיצויים וצריכה להגיש אישור פטור ממס
יש לכם מידע איך עושים את זה?? חייבים ללכת לפקיד שומה או שיש דרך מקוונת??
אשמח לכל מידע בעניין, תודות!

בֶּכָויֹל מקרה

עיבודים קוליים
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא צריך לגשת פיזית.
צריך פשוט לשלוח פניה לרשות המיסים שיעשו תיאום מס', אפשר לשלוח פניה דרך 'איזור אישי' ברשות המיסים, או לכתוב בגוגל פניה מקוונת לרשות המיסים.

כדאי שתקראי לפני האם שווה למשוך את כספי הפיצויים?
אני לא משכתי כי כול שקל שיש לי בפיצוים שאני ימשוך אותו אפילו עוד 10...
שים לב,
אם במקום למשוך כעת את ה-30,000 ש''ח
תוציא טופס 161 מהמעסיק
ותדאג שהכסף יהיה במסלול ריווחי
(מחקה S&P ודומיו)

בהגיעך לפנסיה זה יגיע לסכום...
תנחש?

אז הנה התשובה שלך:

2,400,000 ש''ח!
כן כמעט 2.5 מיליון ש''ח!..

זה העיקרון של ריבית דריבית בשוק ההון.
שמעת על זה?

פיצויים הם תשלום שעובד מקבל מהמעסיק שלו במקרה של פיטורים.
בישראל, מעסיק מחויב להפקיד לעובדיו רכיב פיצויים, בשיעור של 8.33% מהשכר הפנסיוני.
הכספים המופקדים עבור רכיב הפיצויים מועברים ישירות לביטוח פנסיוני, כגון קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים.

---
30,000 בשוק ההון זה סכום נחמד.
35 שנה זה טווח ארוך ומכובד.
אולי 1.5 מיליון!

חישוב מלא >>>
השקעה פסיבית של 30,000 ש"ח בשוק ההון עם רווח שנתי של 9% תוך 35 שנה תגיע ל-1,202,986 ש"ח.

הנוסחה לחישוב סכום סופי בהשקעה עם ריבית דריבית היא:
סכום סופי = סכום השקעה * (1 + ריבית)^(זמן)

במקרה שלנו:
סכום סופי = 30,000 * (1 + 0.09)^35
סכום סופי = 30,000 * 1.09^35
סכום סופי = 1,202,986
לכן, אם תשקיעו 30,000 ש"ח בשוק ההון עם רווח שנתי של 9% תוך 35 שנה, הסכום הסופי של ההשקעה יגיע ל-1,202,986 ש"ח.

הבהרה:
חשוב לציין שזוהי רק הערכה, והתוצאה בפועל עשויה להיות שונה בהתאם לתנאי השוק בפועל.

DRUD

משתמש רשום
תודה לכולם על ההמלצות החמות

אבל אני לא צריך מידע / המלצה מה לעשות אלא איך

מקליד...

משתמש פעיל
אני לאחרונה התפטרתי, ולא זוכר שהייתי צריך לפנות לרשות המיסים ע"מ להוציא כספי פיצויים, עד כמה שזכור לי זה רק על הפנסיה, בפיצויים התקשרתי לחברה שהכסף אצלם (מנורה במקרה שלי) ושלחתי להם את טופס סיום העסקה ניסו להסביר לי שכדאי לשמור, עמדתי על שלי (זה היה סכום ממש קטן..) וקיבלתי את כל הכסף.
נראה לי שהחוק מחייב על התפטרות לחכות 3 חודשים, אלא"כ פוטרת, או סיבה רפואית וכדו'

אשמח לדעת אם פיצוי פיטורין זה גם בגלל התפטרות או דווקא פיטורין
וכן אם יש תקופת זמן שאסור לעבוד אח"כ

מקליד...

משתמש פעיל
כיום כן - זה כולל פיטורין אך עם תקופת המתנה של 3 חודשים,
ותקופת זמן ללא עבודה זה קשור לפנסיה יותר..

עד מתי

משתמש מקצוען
כיום כן - זה כולל פיטורין אך עם תקופת המתנה של 3 חודשים,
ותקופת זמן ללא עבודה זה קשור לפנסיה יותר..
אתם קצת מבלבלים בין כל המושגים
אבטלה מבט"ל יש הבדל בין התפטרות לפיטורין שבמקרה של פיטורין ממתינים 90 יום עד לקבלת אבטלה.
פיצויים - מה שמופרש בשוטף לקופה שייך לעובד ( 6 או 8.33 אחוז - תלוי בנוהג במקום העבודה )
אם העובד התפטר יכול למשוך ( כדאי או לא זה דיון אחר ) את מה שנצבר בקופה
אם העובד פוטר - במידה והופרש לו 8.33 אז אין מה להשלים לו
אם הופרש רק 6 אחוז לאורך תקופת העבודה, על המעסיק להשלים לו 2.33 אחוז כפול משכורת אחרונה

בֶּכָויֹל מקרה

עיבודים קוליים
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הבנתי שלפי החוק כיום זה לא כ"כ משנה אם התפטרת או שפיטרו אותך, את הפיצויים ניתן למשוך כה וכה.
אבל בכל מקרה צריך תיאום מס' מרשות המיסים כדי שהקופה שתשלם לך את הפיצויים תדע כמה מיסים לנקז מהכסף שיביאו לך.

בֶּכָויֹל מקרה

עיבודים קוליים
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
תודה לכולם על ההמלצות החמות

אבל אני לא צריך מידע / המלצה מה לעשות אלא איך
אני אומר שוב, לאחר שהתעסקתי לאחרונה עם זה,
פניה מקוונת לרשות המיסים לצורך התחשבנות מס' בכסף הזה שהקופה יביאו לך.
אחרי שרשות המיסים שלחו לך אישור לגבי המס' שולחים את האישור ביחד עם כל הטפסים (161 וכו') לחברת הקופה ויביאו לך את הכסף.

מקליד...

משתמש פעיל
אתם קצת מבלבלים בין כל המושגים
אבטלה מבט"ל יש הבדל בין התפטרות לפיטורין שבמקרה של פיטורין ממתינים 90 יום עד לקבלת אבטלה.
פיצויים - מה שמופרש בשוטף לקופה שייך לעובד ( 6 או 8.33 אחוז - תלוי בנוהג במקום העבודה )
אם העובד התפטר יכול למשוך ( כדאי או לא זה דיון אחר ) את מה שנצבר בקופה
אם העובד פוטר - במידה והופרש לו 8.33 אז אין מה להשלים לו
אם הופרש רק 6 אחוז לאורך תקופת העבודה, על המעסיק להשלים לו 2.33 אחוז כפול משכורת אחרונה
מחילה אני ממש אבל ממש לא מבין בדברים האלה!!
כל מה שכתבתי זה מנסיון של מה שאני עברתי לפני 3 חודשים.
אולי קצת התבלבלתי בין כל הכאב ראש הזה (פיצויים, פנסיה, אבטלה ועוד)

rivkar

משתמש מקצוען
עוד כיוון לפצויים - מישהי שלחה לי - צודקת או לא?!

מישהי שלחה לי הודעה כזו - האם היא צודקת ברעיון?
(כמובן כל מקרה לגופו וכו וכו - השאלה אם יש בכלל מה לדון בענין)

במידה ואת מחליטה להשאיר את זה לחיסכון לפנסיה כדאי יהיה למשוך את הכסף של הפיצויים שפטור ממס [שניתן לבצע פעולה כאת רק מיד אחר מעבר העבודה] [שזה באזור ה13500 שח לכל שנת עבודה] ולהפקיד בקופת גמל מכח השיקול הבא -מכיון ואם תמשכי את זה בגיל פרישה מקופת גמל העצמאית שתפתחי לא תצטרכי לשלם מס בכלל אם תמשכי את זה כקצבה בהגיע גיל הפנסיה, משא"כ אם תשאירי את הפיצויים עד גיל פרישה בקרן הפנסיה ותקבלי את הפנסיה בקצבה חודשית תשלמי מס הכנסה כמו כל תלושי השכר [לפי דרגות השכר] שלך וקחי בחשבון שאז לא יהיו הרבה נקודות זיכוי מכיון והילדים כבר מחוץ לבית כך ששיעור המס כנראה יהיה גבוה [תלוי כמובן בגודל הקצבה שתשאר]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה