משיכת כספים שהופקדו לפנסיה - ביטוח מנהלים - במקום עבודה שכבר אינו פעיל.

למד וו ניק

משתמש רשום
יש לי סכום של כמה אלפים צבור מהפקדה לפנסיה, בתכנית ביטוח מנהלים.
איני עובדת במקום העבודה המדובר כבר קרוב לעשור, כך שאין כספים נוספים שנצברים.
האם יש דרך למשוך את הכספים בלי לשלם 35% מס?
אין לי דרך לצרף את זה לפנסיה שאני מפרישה עכשיו, כי גם היא בביטוח מנהלים וא"א לצרף לביטוח מנהלים מביטוח מנהלים אחר (כך לדברי הסוכנת), כך שזה סתם עומד בצד, לוקח דמי ניהול, ואולי ייתן לי 10 ש"ח לחודש כשאגיע לגיל פרישה.

אקראי

משתמש מקצוען
א. תשקול האם כדאי להמשיך לצבור בביטוח מנהלים. אם הקופה נפתחה אחרי 2001 כנראה שלא באמת כדאי לאור דמי הניהול הגבוהים.
ב . ניתן למשוך לפני פרישה באחת מהעילות : מיעוט הכנסות/נכות/הוצאות רפואיות
שים לב שלאור העובדה שהתחשיב הוא ריבית דריבית ,הכסף בגיל הצעיר יהיה שווה בעתיד הכי הרבה , באופן יחסי

בהצלחה

למד וו ניק

משתמש רשום
תודה רבה על התשובה.
א. עם מי אפשר להתייעץ בנוגע לכדאיות המשך צבירה בביטוח מנהלים (בקרן הפעילה שלי)? 2 הקופות נפתחו בסביבות 2009.
ב. נכות דווקא של המושך בעצמו או נכות של בן משפחה מהווה עילה? או כמה נחשב למיעוט הכנסות?

אקראי

משתמש מקצוען
א. מן הסתם זה לא כדאי. תתיעץ עם הסוכנת
ב. גם נכות של קרובי משפחה מסוימים מזכה. יש לקבל ע"כ אישור מס"ה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה