התייעצות משהו לא מסתדר לי טוב בצביעה

לאה.ש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
היי משהו לא מסתדר לי טוב בצביעה ( בצבעים ) זה ענין של חוסר נסיון?
0104.png

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
דווקא סבבה לגמרי.
איך זה היה אמור להיראות?

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
איור יפיפה! :D
הצבעים מאוד נעימים ופסטליים, אך גורמים לתחושת עייפות (רק אני מרגישה שבא לי עכשיו להיכנס למיטה?)
כמו שאמרו לפניי ואוסיף, הילדה עם השמלה הוורודה נראית חלק מהשטיח,
והילדה השניה- הסנדלים שלה נעלמות בשטיח.
כן הייתי מוסיפה קונטרסטיות בדמויות כדי להבדיל אותן מהרקע.
ועוד היערה קטנה, לגבי הילדה שיושבת, הייתי מציעה לסדר את המיקום והמבט שלה-
שיראה שהיא מסתכלת על חברתה שעומדת ולא שתראה בוהה בחלל החדר.
בהצלחה!!

הופ!

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
וואהו! ציור מתוק ושליו לחלוטין! ממש קסום!
אולי באמת משהו בצבעים כמו שאמרו כאן,
אולי משהו עם האור והצל שלא הסתדר לי.

Ahuvi Art

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אם תוסיפי שכבה של שחור לבן מלמעלה תראי שחסר קונטרסט והצבעים מתמזגים.

(מומלץ תמיד לעבוד עם שכבת שחור לבן, ומדי פעם להדליק אותה ולראות אם ההבדל בגוונים מורגש.
השאיפה צריכה להיות שגם בשחור לבן יוכלו להבחין בהבדל בטונים).

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קודם כל, הציור מהמם. מושקע, חמוד , מורכב מאד, פרספקטיבה טובה שרואים הרבה מקודקוד של הילדה היושבת, החישוב של הצל במדולש ישר זוית והתאמת התאורה לצל המוטל..את אלופה. שמח עליז וכיף, לא רק נעים, להסתכל עליו.

לגבי הצבעים בעיני זה בסדר גמור החזרה של הורוד כי אחרת זה היה עמוס בצבע

מה שלדעתי חסר זה צל עם ערך חזק יותר בעיקר בצל המוטל. הדרך לאמוד האם הצל מספיק כהה זה לפתוח את הצבע של המשטח עליו נמצא הצל - חולצה, או שטיח או ארון וכו, לאמוד מרחק בין הערך של הצבע לשחור מוחלט בקו אנכי ישר. לחלק לחצי. המקום בו מסומן החצי זה הערך הממוצע פחות או יותר של אזורי הצל. אם מורידים בקו אנכי מקבלים אפקט של בוץ. אז מורידים קו אלכסוני לנקודה על אותה שורת הערך ומורידים את הצבע בסרגל הhue לצבע שמתחתיו.
Screenshot_20200716-174558_WhatsApp.jpg

חצי מרחק מהצבע שלנו לשחור, מזיזים לכיוון סטורציה ומורידים צבע בסרגל של גלגל הצבעים
לא נכנסת כרגע לצל קר או חם כי מיותר

כל זה נכון מלבד צל האוקלוזן שהוא תמיד יהיה הערך הכי כהה בציור לא משנה כמה בהיר המשטח עליו נמצא.. לדוגמא קוביה שחורה על לוח לבן. הערך הכי כהה בציור יהיה הקולוזון הצל שממש מתחת לקוביה, היכן שלא מגיע אור, למרות שזה נמצא על לוח לבן והקוביה עצמה שחורה סה יהיה יותר כהה מהקוביה.

נהנית מאד מהציור שלך ומחכה לראות עוד. מעולה לגנים

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
להוסיף:
כיוון אור ברור (ממש חשוב)
צבע אור,
קונטרסט,
צבע קומפלנטרי,
קצוות קשים.

רות הכטמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הרב @אבימי , תוכל לפרט? אני לא מבינה את כל המילים המקצועיות, והמידע חשוב לי,
תודה

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הרב @אבימי , תוכל לפרט? אני לא מבינה את כל המילים המקצועיות, והמידע חשוב לי,
תודה
קצרה היריעה.
תתחילי בלהגדיר היטב מהיכן מגיע האור, ומה פונה לכיוון האור ומה פונה ממנו והלאה.
זה דורש חשיבה על צורת הדברים.
לאחר מכן, מהו צבע האור? האם זה פלורוסנט או מנורת להט, או שמש?
צבע האור משפיע הן על בהירות האובייקט הן על הסטורציה (רוויה) והן על הגוון.
צריך להיות קונטרסט, הפרש כהויות, בין הגוונים שבמשטחים שפונים לאור לבין המשטחים שפונים ממנו והלאה.
צבע קומפלמנטרי הוא צבע מנוגד. אפשר לחפש על המושג ברשת. בגדול - אלה צבעים מסוימים, שאם שמים אותם ליד צבעים מסוימים, הם שוברים את השגרה ומעצימים איש את רעהו לטוב ולמוטב.
קצוות קשים הן שולי משטחים שפני השטח בהן משתנה בחדות. כיוון שדברים עשויים הן מצורות עגולות והן מצורות רבועות, הצל במקומות שפני המשטח משתנה בחדות אמור להיות חד ולא רך.
אם רוצים להעמיק בידע ובמושגים, ישנה מכללה מדהימה, ממש פה באזור, שבה לומדים דברים כאלה. :)

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דוגמא נחמדה בקרנף, לא אני ציירתי זה מתוך קורס באינטרנט.. מפרקים לצורות בסיס פשוטות ואז מסמנים בקלות יותר צורות צל גדולות ומוגדרות וכיוון אור

ואז יורדים לפרטים אם רוצים
Screenshot_20200716-223054_WhatsApp.jpg

Screenshot_20200716-223101_WhatsApp.jpg

רות הכטמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
טליה, תודה על ההמחשה הברורה והמהירה.
הרב @אבימי, תודה על ההסבר המתומצת והמקיף, ציירתי עץ- בזק, טמנתי בו צבעים מנוגדים אור וצל. אשמח להערות ולתוספת ידע.
בקשר למכללה אותה ציינת- אשמח להשתתף בשעורים המוקלטים שלך בנושא. אני לא מצליחה ליצור איתם קשר. אולי לך יש דרכים טובות משלי איך לתקשר איתם.
עץ צבעוני.jpg

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קצרה היריעה.
תתחילי בלהגדיר היטב מהיכן מגיע האור, ומה פונה לכיוון האור ומה פונה ממנו והלאה.
זה דורש חשיבה על צורת הדברים.
לאחר מכן, מהו צבע האור? האם זה פלורוסנט או מנורת להט, או שמש?
צבע האור משפיע הן על בהירות האובייקט הן על הסטורציה (רוויה) והן על הגוון.
צריך להיות קונטרסט, הפרש כהויות, בין הגוונים שבמשטחים שפונים לאור לבין המשטחים שפונים ממנו והלאה.
צבע קומפלמנטרי הוא צבע מנוגד. אפשר לחפש על המושג ברשת. בגדול - אלה צבעים מסוימים, שאם שמים אותם ליד צבעים מסוימים, הם שוברים את השגרה ומעצימים איש את רעהו לטוב ולמוטב.
קצוות קשים הן שולי משטחים שפני השטח בהן משתנה בחדות. כיוון שדברים עשויים הן מצורות עגולות והן מצורות רבועות, הצל במקומות שפני המשטח משתנה בחדות אמור להיות חד ולא רך.
אם רוצים להעמיק בידע ובמושגים, ישנה מכללה מדהימה, ממש פה באזור, שבה לומדים דברים כאלה. :)

למסגר חחחח

שלחתי לכל הציירות שמכירה

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בנוגע להצללה של עץ. טוב שחילקת ל2 חלקים. עשית טיפה הצללה שדומה לכדור ובאמת הרבה מצלילים ככה טיפה כמו כדור. יש כאן סרטון שמראה איך מציירים עץ בצבעים מים וגואש. במקום כדור זה קצת כמו מטריה. הוא חוצה עץ לחלק עליון חיצוני מואר וחצי השני זה יעני הצד הפנימי של המטריה, הצד המוצל.

אחר כך הוא בונה על זה פרטים נוספים של היילייט וגם צללים יותר עמוקים. אבל זה הצורה הכללית. גואש זה טיפה דומה לאיור דיגיטלי כי זה שקוף מצד שני ניתן לבנות צבעים בהירים על כהים מה שלא ניתן בצבעי מים. בכללי הטוטוריאלס שלו מעולים למתחילים בצבעי מים ואני למדתי מזה המון ואז החלטתי ללמוד ממורה כי זה עוזר להבין צבעים.

מצרפת תמונה במידה וחסום. זה עץ חצוי אם את רוצה עץ מלא או אפילו יער אחפש לך .. תנסי ותהני . בנוגע לפרוג אמור להיןת איזה כפתור או קישור לקורסים.. ממליצה בחום כמובן. אבימי לימד אותנו פוטושופ ואילוסטרייטור, הוצאתי לו את המיץ לדעתי לאורך כל הדרך. אני תלמידה מעצבנת חחח ... אבל אני מצטערת שהוא לא מלמד אותנו כל השנה הוא מורה נפלא בעל ידע רב, סבלנות והסברים מסודרים. לא נעים לי להמדיך לכתוב בשרשור של הציור גן הנפלא ואת יכולה בעיף לפתוח שרשור ידש על שאלות בטוחה שהרבה מנוסים ממני יענו לך

Screenshot_20200716-232458_YouTube.jpg

Screenshot_20200716-232515_YouTube.jpg

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עץ יותר קל ושלם. אז זה נראה טיפה דומה לכדור אבל באמת זה מטריה, או כמה מטריות בקומות, עם חלק פנימי מוצל וחיצוני בהיר )כשהמוח שלנו רואה בהיר הוא חושב שזה בולט וקרוב אלינו. בפנים זה כמו האף. וכהה מתורגם לעמוק ורחוק. בפנים זה כמו העיניים לעומת האף הבולט. הן יותר מוצלות כי הן שקועות(
Screenshot_20200716-233350_YouTube.jpg

Screenshot_20200716-233400_YouTube.jpg

רות הכטמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
את תלמידה מאד טובה אם את יודעת ככה להחכים!
תודה ממש על הקבצים שצרפת!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה