>---מרכז המידע הכללי על לוחות גרפיים והמסתעף ---<

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י אבימי;n5006366:
חייב לציין שמה שנכתב על לוח גרפי, שכביכול אינו מתאים לציירים, הוא לא נכון בכלל.
ישנם ציירים גרמה בינלאומית, בארץ ובחו"ל שמשתמשים רק בלוח גרפי די פשוט, ומוציאים תוצאות מדהימות בהנאה רבה,
אם לציין שמות מוכרים,
אלברט זמורה ושלמה כהן, לדוגמה. שעובדים עם לוחות ממש בסיסיים.
לגבי השאלה שלעיל, יש לוחות יד שנייה במחירים נמוכים ביותר, עדיף לחפש בחנויות מקוונות כמו איביי וכו.
אני אישית קניתי מבחור בסקוטלנד דרך איביי אינטוס 4 קטן, בסכום של 250 שקל בערך. וציירתי עליו שנים.

יש לי ניסיון של הרבה שנים עם שני סוגי הלוחות. עבדתי עם מספר דגמים של לוחות גרפיים (ללא תצוגה), ואחרי ייאוש מוחלט מהתוצאות עברתי לעט דיגיטלי עם תצוגה.

1. לפני שבחרתי להשקיע בעט עם תצוגה דיברתי עם כמה ציירים מוכרים בשוק שלנו, וחקרתי את תהליך העבודה של ציירים רבים בעולם,
עוד לא מצאתי צייר רציני שמבצע את הציור הקווי (הכוונה לקווים השחורים, לפני צביעה) על לוח גרפי.
אחת מהציירים מאוד מוכר, וטוען בדומה לך, שלוח עם מסך הוא בזבוז כסף, פשוט לוקח זמן להתרגל ללוח שחור וכו'. אפילו יש ברשותו לוח עם תצוגה והוא לא משתמש בזה.
למה בחרתי לא לשמוע לו? כי הציורים שלו מתחת לכל ביקורת.

2. שלמה כהן מצייר על מסך.

3. אפילו בפרסומות של WACOM ללוחות גרפיים, החברה הכי יחצנית שיש בתחום, מדגימים רק ציירים שמציירים ציורים פשטניים או גרפיקאים שעורכים תמונות.

4. מצאתי כמה ציירים שנראה שמציירים את הציור הקווי דיגיטלית, (ג'ף סמית וכריס רידל), אך הם מציירים את הקווים ביד, אם עט ניב או מברשת דקה. התוצאה נראית בדיוק כמו עט דיגיטלי. את הצביעה אח"כ אפשר לעשות עם לוח גרפי. הרבה ציירים אמריקאים נהגו כך, כי הסגנון האמריקאי מאוד קווי.

5. עד עכשיו, כל ציור שראיתי, יכולתי להצביע עם נעשה על לוח גרפי אטום או על לוח עם תצוגה, וצדקתי, כי ההבדל באיכות כל כך ברור.

לכן: על סמך כל זה, אני בדעה שהדרך היחידה לצייר להתקדם הוא לוח עם תצוגה.

בקשר למחיר:
חברת וואקום מאוד ממתגת את עצמה ולכן היא כמעט היחידה שמוכרת אצלינו. התגובות כאן הם דוגמא טובה לתופעה הזו. כמעט כולם מדברים רק על דגמים של וואקום! ידוע לי שיש עוד לפחות שני חברות מתחרות באיכות. מניסיון אישי אוכל להעיד על אחת מהם: HUION היא חברה מעולה. הם מייצרים דגמים חופפים ל - Cintiq ו - Intuos של Wacom, והמחיר נמוך ביותר מ - 50%. לשם השוואה הלוח היקר ביותר של Wacom עולה 10,080 ש"ח, והלוח היקר ביותר של HUION עולה 2877 ש"ח. המחיר היקר של Wacom הוא כמעט נטו על המותג, כלומר על השם, עיצוב, ותוספות מרובות שכמעט לא צריך.

איני רואה שום אפשרות שהקווים של הצייר אלברט זמורה מצוירים בלוח גרפי, על אף שייתכן בהחלט שהצביעה נעשית בלוח גרפי.
אשמח מאוד לגלות שטעיתי. האם ידוע לך מהיכרות אישית, ללא צל של ספק שהוא אכן משתמש בלוח גרפי ללא תצוגה ליצירת הקווים של הציור?

קבצים מצורפים

• ami-shooman___1.jpg
    ami-shooman___1.jpg
    KB 58.6 · צפיות: 72

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י צבי גרינוולד;n5001744:
רגע לפני שאני רוכש את Huion. האם אני מפסיד משהו? לחשוש?

יש לי ניסיון של חמש שנים עם WACOM וניסיון של שלוש שנים עם HUION . מניסיוני HUION מתחרים באיכות לWACOM, ובערך שליש מהמחיר. מאוד מומלץ, אולם יש כמה פרטים שכדאי לוודא לפני שקונים מהם. איזה דגם בדיוק אתה מתכוון לקנות?

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י yaakovh;n3519341:
יש לי קטע בסינטיק, שלפעמים העט מתנתק לי לדקה או שניים. לא שהעכבר נתקע, כי עם העכבר הרגיל הסמן זז... לפעמים גם, הוא חוזר אבל זר לחלוטין וכאילו הוא לא מותקן עד שאני מאתחל את המחשב.
לא עזר להתקין שוב את הדרייבר... וגם הדרייבר מתעדכן אוטומטית כל הזמן בדרייבר החדש...
מוכר למישהו?

האם הלוח מחובר אלחוטית? אם כך, חבר את הלוח עם הכאבל.
יש באג בדרייברים החדשים שגורם לזה.
אם זה לא עובד:
1. איזה מערכת הפעלה יש לך במחשב?

במחשב חלונות: התחל > מחשב שלי > לחיצה ימנית בעכבר > מאפיינים, מערכת ההפעלה תימצא תחת גרסת חלונות
או: Start > Computer > right click > Properties. הגרסא תימצא מתחת ל - Windows Version.
במחשב Mac: לחיצה על תפריט התפוח בפינה של המסך, לחיצה על About this Mac.

2. איזה דגם סינטיק?

3. איזה גירסא דרייבר מותקן לסינטיק?
התחל > לחיצה ימנית עח מחשב > נהל
או: Start > right click Computer > Manage
בצד השמאלי של החלון לחץ על Device Manger
חפש Driver עם השם Wacom או Cintiq באחת מהקטגוריות. בדרך כלל מתחת ל - Human Interface Devices.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י ציור וצבע;n5028124:
בעיה בעט
יש לי לוח intus comic
לאחרונה כל נגיעה של העט על הלוח - זה עושה כאילו הלחיצה היא כפולה
מישהו יודע מה הבעיה?

נסה שני דברים:
1. התחל מחדש את המחשב:
נתק את כאבל ה - USB של הלוח מהמחשב.
התחל > התחל מחדש
או: Start > Restart

2.
התקן מחדש את ה Driver של העט:
וודא שכאבל ה - USB של הלוח מנותק מהמחשב.
לחץ על התחל (Start).
הקלד Programs and features
לחץ על ENTER במקלדת.
בחלון שייפתח חפש את Wacom,Pen Tablet, Tablet או Wacom Tablet
לחץ עליו, ולחץ על Uninstall. לחץ על אישור.
התחל מחדש את המחשב.

התקן דרייבר מעודכן מתאים מ כאן
התחל מחדש את המחשב.
חבר את כאבל ה -USB של הלוח למחשב.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
jrmoon היקר
נראה שחל איזשהו בלבול אצלך
הטכניקה של הציור במסכים של הסינטיק , והטכניקה של הציור בלוחות אטומים כעין אינטוס וכדו',
היא אותה טכניקה ב ד י ו ק.
אין איזה קסם של הוקוס פוקוס מיוחד בסינטיק, ברור שבסינטיק יותר טבעי, לצייר. אבל הפונקציה הטכנית, היא אותה פונקציה בדיוק כמו בלוח גרפי! רמות לחץ, סיבוב בחלק מהמקרים, חודים, תחושה, הכל.
אל תאמין למה שכותבים באריג'נט וואקום, הם רוצים שציירים, שיכולים לצייר בלוח גרפי, יקנו סינטיק, והם רוצים שמעצבים גרפיםם, שיכולים לעבוד עם עכבר, יקנו לוח גרפי.
אם כבר, בסינטיק יש את אלמנט המרחק של החוד ממקום הציור שלוקח זמן ואנרגיות רבות כדי להתרגל אליו.
שלמה כהן כותב בספר שלו האחרון "מבט על" שהוא עבד רק בלוח וואקום אינטוס 4 small כמדומני, ועשה בו את כל העבודות בספר, והן מהממות ממש.
הוא נהייה פרזנטור רשמי של אריג'נט, כך שהוא השתלב עם מערך השיווק שלהם, ולכן אתה רואה אותו עם סינטיקים, אך את העבודות העיקריות שלו הוא עשה עם לוח גרפי.

עכשיו, מה אני מפטפט, הרי אני צמוד לסינטיק שלי ללא יכולת גמילה.
אבל מכעיס אותי שאריג'נט וציירים מסויימים מסמאים את עיני הציירים המתחילים וגורמים להם לקנות סינטיק שהם אולי בכלל לא צריכים! חבל, באמת חבל.
לא חכמה להקשיב לציירים שיש להם סינטיק. זה כמו שתשאל מישהו שיש לו פורשה איזה רכב לקנות.
אפשר, לחלוטין, לעשות אינק בלוח גרפי, זה לא שונה בכלום מסינטיק, וממש לא נכון שאין בכלל בכלל בכלל ציירים כאלה. פשוט ציירים ממש מקצועיים מרוויחים יפה, וקונים סינטיק כי זה פינוק נטו. אבל כמעט כולם התחילו מלוח פשוט.
אל תתבלבל.
ולגבי האוטוריטה שיש לוואקום על השוק, תצטרף לצעקה, ותקנה מוצרים של חברות אחרות. אולי, אולי יקרה נס ומישהו רציני אחר ייכנס לשוק, והכל יישתנה, רק קח בחשבון שהמוניטין של וואקום מוצדק לחלוטין, וזה הבעיה.

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אבימי;n5039416:
jrmoon היקר
נראה שחל איזשהו בלבול אצלך
הטכניקה של הציור במסכים של הסינטיק , והטכניקה של הציור בלוחות אטומים כעין אינטוס וכדו',
היא אותה טכניקה ב ד י ו ק.
וכו' וכו'
קח בחשבון שהמוניטין של וואקום מוצדק לחלוטין, וזה הבעיה.
אני מסכים עם הרב אבימוס. אמנם יש לי סינטיק, אבל שנים ציירתי באינטואוס בלי שום הבדל, מלבד הנוחות וההרגשה היותר אקסלוסיבית, אבל אין שום הבדל בביצועים וברמת הציור. בין בסינטיק, בין באינטואוס, סוף כל סוף העין חייבת לעקוב אחרי הסמן, כי העט במילא לא במאה אחוז דיוק עם המיקום של הסמן, בגלל עובי הזכוכית ועוד סיבות. לכן למי שיש את הכסף, שיקנה סינטיק וירגיש אקסלוסיבי עם עצמו, ולמי שאין, שיקנה אינטואוס ויידע שלא הפסיד כלום ברמת הציור.

צבי גרינוולד

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י jrmoon;n5029100:
יש לי ניסיון של חמש שנים עם WACOM וניסיון של שלוש שנים עם HUION . מניסיוני HUION מתחרים באיכות לWACOM, ובערך שליש מהמחיר. מאוד מומלץ, אולם יש כמה פרטים שכדאי לוודא לפני שקונים מהם. איזה דגם בדיוק אתה מתכוון לקנות?

זהו הדגם:
Huion 1060 Plus Graphic Drawing Tablet 10x6.25"

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י צבי גרינוולד;n5050509:

כבודו מבין אנגלית? יש כאן תגובות משתמשים:
Amazon
Parkablogs
SweetMonia
microBot
reasonToBuy
שם לב: יש שדרוג שנקרא New Huion 1060 Plus
כאן יש הסבר על זה ותגובה: ParkablogsNew

פחות או יותר:
רוב משתמשים דיווחו על קווים חלקים. היו מעט שדיווחו על קווים רועדים. מניסיון אישי בד"כ ניתן לתיקון ע"י התייעצות עם צוות התמיכה של Huion, ולא נראה שהמשתמשים ניסו זאת.
רוב המשתמשים מדווחים על הנאה מהמוצר, אך מתחושה של מבנה זול ולא עמיד. הדרייברים מסובכים להתקנה, אך אחרי השקעה של זמן ופתירת כל הבעיות, יש הנאה משימוש במוצר. יש דיווחים על קאבלים שנהרסו במהירות. כדאי לבדוק האם בשדרוג שהזכרתי מטפלים בבעיה הזו. כדאי לוודא עם Huion שהם ממנים תיקון, או החלפה במקרה כזה, והאם יש בכלל אחריות בקניה מEbay. אם אין אחריות אל תקנה בשום אופן. אפשר לרכוש מ Amazon.
אם מכבים את המחשב, או מעירים אותו ממצב שינה יש צורך לנתק ולחבר את הכאבל. מניסיון אישי: לא מפריע לי בכלל.

yaakovh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י jrmoon;n5029271:
האם הלוח מחובר אלחוטית? אם כך, חבר את הלוח עם הכאבל.
יש באג בדרייברים החדשים שגורם לזה.
אם זה לא עובד:
1. איזה מערכת הפעלה יש לך במחשב?

במחשב חלונות: התחל > מחשב שלי > לחיצה ימנית בעכבר > מאפיינים, מערכת ההפעלה תימצא תחת גרסת חלונות
או: Start > Computer > right click > Properties. הגרסא תימצא מתחת ל - Windows Version.
במחשב Mac: לחיצה על תפריט התפוח בפינה של המסך, לחיצה על About this Mac.

2. איזה דגם סינטיק?

3. איזה גירסא דרייבר מותקן לסינטיק?
התחל > לחיצה ימנית עח מחשב > נהל
או: Start > right click Computer > Manage
בצד השמאלי של החלון לחץ על Device Manger
חפש Driver עם השם Wacom או Cintiq באחת מהקטגוריות. בדרך כלל מתחת ל - Human Interface Devices.

ניסיתי את כל האפשרויות. אבל זה לא עזר. בעבר הייתי משתגע בהמתנה שהעט יחזור, ולפעמים הוא לא היה חוזר והייתי צריך להפעיל מחדש, אבל לאחרונה גיליתי שהמחק בקצה העט מעיר אותו מחדש...

צבי גרינוולד

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י jrmoon;n5051983:
כבודו מבין אנגלית? יש כאן תגובות משתמשים:
Amazon
Parkablogs
SweetMonia
microBot
reasonToBuy
שם לב: יש שדרוג שנקרא New Huion 1060 Plus
כאן יש הסבר על זה ותגובה: ParkablogsNew

פחות או יותר:
רוב משתמשים דיווחו על קווים חלקים. היו מעט שדיווחו על קווים רועדים. מניסיון אישי בד"כ ניתן לתיקון ע"י התייעצות עם צוות התמיכה של Huion, ולא נראה שהמשתמשים ניסו זאת.
רוב המשתמשים מדווחים על הנאה מהמוצר, אך מתחושה של מבנה זול ולא עמיד. הדרייברים מסובכים להתקנה, אך אחרי השקעה זל זמן ופתירת כל הבעיות, יש הנאה משימוש במוצר. יש דיווחים על קאבלים שנהרסו במהירות. כדאי לבדוק האם בשדרוג שהזכרתי מטפלים בבעיה הזו. כדאי לוודא עם Huion שהם ממנים תיקון, או החלפה במקרה כזה, והאם יש בכלל אחריות בקניה מEbay. אם אין אחריות אל תקנה בשום אופן. אפשר לרכוש מ Amazon.
אם מכבים את המחשב, או מעירים אותו ממצב שינה יש צורך לנתק ולחבר את הכאבל. מניסיון אישי: לא מפריע לי בכלל.

יישר כח על כל העבודה שעשית. זה לא מובן מאליו. וכן, אני מבין אנגלית, אך נראה שחסכת לי את השיטוט. וכן תודה על ההערה האחרונה החשובה. בסך הכל נראה ששוה לקחת סיכון בחישובו של מחיר לתועלת.
ושוב, תודה !!!!!!

גלבועיצוב

משתמש חדש
צבי שלום, מבקש לברר האם רכשת לוח של HUION והאם אתה מרוצה ממנו. כמו כן היכן ניתן לרוכשו? תודה

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לכל המתעניינים בלוחות דיגיטליים עם תצוגה:
יש כאן רשימה מפורטת של חברות שונות. כולל Wacom ועוד הרבה חברות חילופיות זולות כמו Huion, XP-Pen ועוד. הרשימה מפרטת דגמים מומלצים, מחיר והיכן ניתן לקנות ולהזמין:
רשימה ופירוט של עטי תצוגה לציירים

חנוך בינר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
Screenshot_8.png Screenshot_9.png Screenshot_10.png Screenshot_11.png Screenshot_12.png Screenshot_14.png Screenshot_5.png

קבצים מצורפים

• Screenshot_13.png
    Screenshot_13.png
    KB 830.2 · צפיות: 40
נערך לאחרונה ב:

חנוך בינר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לכל המתעניינים בלוחות דיגיטליים עם תצוגה:
יש כאן רשימה מפורטת של חברות שונות. כולל Wacom ועוד הרבה חברות חילופיות זולות כמו Huion, XP-Pen ועוד. הרשימה מפרטת דגמים מומלצים, מחיר והיכן ניתן לקנות ולהזמין:
רשימה ופירוט של עטי תצוגה לציירים

ישר כח על העבודה המקיפה....

איור וציור

משתמש רשום
עברתי על הפוסטים השונים
ראיתי שממליצים על מסך של חברת XP-PEN
מישהו כבר רכש כזה?
יכול לתת לי חוות דעת?

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

פיציקטו

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מישהו כבר רכש כזה?
יכול לתת לי חוות דעת?
כתבתי במקום הראשון ששאלת:
אני קניתי דרך חנוך xp-pen 16 artist pro וחוץ מהשרות המעולה,
הלוח נוח מאד ולדעתי נותן תמורה מלאה למחיר שלו.
אין לי מושג לגבי השוואה עם הסינטיק, אבל בשביל מעבר ישיר מדף ועפרון
ללוח, הנחיתה שלי היתה די רכה אך (כמובן) מצריכה תרגול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה