מקום באחסון של גוגל דרייב שנעלם לטובת חשבון אחר

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעשה בתיקיה ששותפה לחשבון אחר, וגם הוגדר שהחשבון האחר הוא הבעלים.

החשבון האחר/השני (מכיון שהוא הוגדר כבעלים) השמיט את החשבון הראשון לגמרי מהתיקיה,
ושוב אין לחשבון הראשון כל גישה לקבצים, והוא אפילו לא רואה שיש קבצים.

אבל המקום שהתיקיה הזו תופסת, ממשיך להיות תפוס בחשבון הראשון, ולמלאות שם את המקום,
על אף שהוא כבר לא מופיע שם, ואין כל דרך לחשבון הראשון אפילו לראות שקיימת כזו תיקיה.

למי פתרונים?

מדובר בתיקיה באחסון הרגיל של גוגל דרייב, מה שיש הסטנדרטי לכל אחד, ולא באחסון שיתופי וכדומה.

aeb

משתמש סופר מקצוען
מה לא ברור? כיון שהתיקייה הזאת יוצרה ע"י הראשון, היא לעולם על חשבונו, גם אם יוותר על ההרשאות שלו, מבחינת שטח האחסון זה נשאר שלו
הפיתרון הוא להעתיק את התוכן וליצור עותק במיקום אחר בדרייב, ככה זה יהיה על חשבון החשבון השני, כיון שזה לא בתוך התיקייה, ואז למחוק את התיקייה הזו

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה באג אמיתי מצדם. כי אם הם נותנים אפשרות להעביר בעלות על התיקיה, ולהשמיט את הבעלים הראשונים, אז הבעלים הראשונים שיותר לא יראו את הקבצים אפילו אם הם ירצו, מה פתאום שזה יתפוס מקום על חשבונם?

או שלא יתנו להעביר בעלות על תיקיה, ואם כן, אז שזה יחול באופן מושלם, דהיינו שיתפנה המקום מהדרייב של הבעלים הראשונים.
כעת הבעלים הראשונים תלוים ברצון המקבל, האם למחוק הקובץ או לא.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפיתרון הוא להעתיק את התוכן וליצור עותק במיקום אחר בדרייב, ככה זה יהיה על חשבון החשבון השני, כיון שזה לא בתוך התיקייה, ואז למחוק את התיקייה הזו
איך יש אפשרות בדרייב להעתיק את התיקיה?
נאמר שמישהו משתף איתי תיקיה על מנת שהחומר יועבר אלי וימחק ממנו, הרי אין בדרייב אפשרות של העתקה.
אני יצטרך להוריד את החומר אלי למחשב, ולהעלות שוב מחדש לחשבון שלי.

האם יש אפשרות העתקה ואיני מצליח למצוא?

אמנם יש אפשרות ליצור עותק לקבצים. אבל לא לתיקיות.
וכאשר מדובר בתיקיות שבתוכה עוד הרבה תת תיקיות שבכל אחד חומר רב, זה תהליך ליצור את כל התיקיות והתת תיקיות מחדש, ולהעתיק את הקבצים של תכולת כל תיקיה למקום הנכון.

aeb

משתמש סופר מקצוען
התכוונתי אכן לעותק של קבצים
במקרה שלך, נראה לי שהפיתרון יהיה ע"י תוכנה צד שלישי שמנהלת את האחסון של הדרייב, ככה תוכל להעתיק את כל תכולת התיקייה לתיקייה חדשה שתיצור

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יצרתי קשר עם גוגל, והם לא מתנערים מהבאג הזה במערכות שלהם, (שמצד אחד ניתן להעביר בעלות על התיקיה, ומצד שני האחסון ימשיך להחשב על חשבון הבעלים הראשונים), ואולי בעתיד הם יסדרו את זה.

כעת הם אומרים לי שהפתרון היחיד, להחזיר בעלות לבעלים הראשונים, ושהם ימחקו את הקבצים, רק כך יחזור המקום האבוד להם. (ושאח"כ הנמען השני יעלה את הקבצים מחדש מהמחשב שלו...)

ככה תוכל להעתיק את כל תכולת התיקייה לתיקייה חדשה שתיצור
בתוכנה של הגוגל דרייב של גוגל עצמם, מסוכרנים אל המחשב רק התיקיות שיש לאדם בעלות עליהם, ולא תיקיות שהוא משותף אתם, אפילו אם הוא משותף אתם בתור עורך.
אז איך שייך להעתיק תוכן תיקיה?

אלא כנראה כוונתך לתוכנה שלא מטעם גוגל:
במקרה שלך, נראה לי שהפיתרון יהיה ע"י תוכנה צד שלישי שמנהלת את האחסון של הדרייב, ככה תוכל להעתיק את כל תכולת התיקייה לתיקייה חדשה שתיצור
תוכל להפנות אותי לתוכנה כזו?
והאם התוכנה הזו ידידותית (בעברית)? והאם היא חינמית?

• תודה
Reactions: aeb

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!
קצת סדר בעניין...:

שימו לב שאין אפשרות להעביר בעלות של קבצים! רק תיקיות!
אפשר כן להעביר בעלות על קבצי גוגל אבל הם אינם תופסים מנפח האחסון.
(הנתונים נכונים להיום, ייתכן וישתנו בעתיד).

לכן, דבר ראשון אל דאגה, הקבצים עדיין בבעלותך המלאה ואף אחד לא יכול לגנוב לך את ההרשאות.

אבל, בגלל שהעברת בעלות על תיקייה והסירו לך את הרשאת הצפייה.
לכן הקבצים כעת עברו למצב בו הם נמצאים בחשבון שלך, בבעלותך, אבל אתה לא רואה אותם ב"אחסון שלי" כי אין להם תיקיית אב.
במצב כזה הקבצים מכונים "קבצים יתומים".

אז מה הפתרון?

פשוט מאוד, חיפוש לפי שם הקובץ יציג לך את זה בתוצאה.
אם מדובר בקבצים רבים אתה יכול לחפש לפי תאריך (אם אתה זוכר את תאריך ההעלאה..)
אם לא, אתה יכול ללחוץ על "לאחרונה" ותראה את כל הקבצים לפי סדר כרונולוגי של תאריך השינוי האחרון.

אולי אפשר גם למצוא אותם ע''י הקלדה בשורת החיפוש: is:unorganized owner:me

(שים לב שאם תבחר קובץ > לחצן ימני > הצגת המיקום של הקבצים.
הוא לא יציג לך את המיקום, כי כאמור אין לזה מיקום..)

לאחר שתמצא את הקבצים האבודים בתוצאות החיפוש באחת מהדרכים האמורים לעיל, תגרור אותם לתוך ה"אחסון שלי" או לכל תיקייה אחרת כרצונך.
תוכל גם למחוק אותם והם ייעלמו גם מגנב ההרשאות...

מקווה שעזרתי.

בהצלחה רבה!

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אולי אפשר גם למצוא אותם ע''י הקלדה בשורת החיפוש: is:unorganized owner:me
מה פישרה של שורת החיפוש הזו?
אגב, במקרה שלי מדובר בתיקיה עם מאות קבצים שנמצאים בהרבה תתי תיקיות, כך שלא ניתן להתחיל לאתר את כולם באמצעות חיפוש.

בכל מקרה קיבלתי חזרה את ההרשאות, ואסתדר עם זה. אבל יש כאן מצב אבסורדי, שאני מעביר קבצים למישהו ובטוח שהם אצלו, ובעצם הם תופסים מקום אצלי.

ואגב, מה יקרה אם הוא ימחק את הקבצים האלו? (הרי יש לו הרשאות מחיקה),
האם גם אז יתפנה אצלי המקום חזרה?

בתמיכה של גוגל אמרו לי שבכזה מקרה המקום יהיה אבוד לעולם. אבל נראה לי שהם טועים.
כמובן שלא רציתי לנסות זאת, על הצד שהם כן צודקים.

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!
מה פישרה של שורת החיפוש הזו?
קבצים לא מאורגנים - בבעלותי.

אבל לא בטוח שעובד במקרה כמו שלך.

אגב, במקרה שלי מדובר בתיקיה עם מאות קבצים שנמצאים בהרבה תתי תיקיות, כך שלא ניתן להתחיל לאתר את כולם באמצעות חיפוש.
הכל אפשרי, אולי מדובר בהרבה עבודה.
שיקול שלך...

אבל יש כאן מצב אבסורדי, שאני מעביר קבצים למישהו ובטוח שהם אצלו, ובעצם הם תופסים מקום אצלי.
למה אבסורדי?
אני חושב שזה הגיוני מאוד.
העברת בעלות - בעייתך המלאה...
כתוב שם בפירוש לעיין קודם בסיכונים לפני שאתה מעביר.

ואגב, מה יקרה אם הוא ימחק את הקבצים האלו? (הרי יש לו הרשאות מחיקה),
האם גם אז יתפנה אצלי המקום חזרה?
ממש לא.
זה בדיוק כמו מישהו שיש לו הרשאת עריכה בתיקייה
הקבצים אינם נמחקים באמת מהאחסון, זה רק נעלם מהתיקייה. וכפי שכבר הארכתי בעניין למעלה...

הכלל הוא: אף אחד מלבדך אינו יכול להתערב לך בנפח האחסון, לטובה ולרעה.

בתמיכה של גוגל אמרו לי שבכזה מקרה המקום יהיה אבוד לעולם. אבל נראה לי שהם טועים.
כמובן שלא רציתי לנסות זאת, על הצד שהם כן צודקים.
הם טועים ובגדול.

שבוע טוב!

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האם שייך לשטף שטח אחסון בין שני חשבונות ע"י הפונקציה של קבוצה משפחתית?
איך עושים את זה? יצרתי כזו קבוצה בין שני חשבונות, (יש לי חשבון בתשלום אצלם), אבל אני לא רואה שיתוף בשטח,
וכן הבנתי שאולי ניתן ליצור תיקיה יעודית עבור זה, אבל אני לא רואה היכן.

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!
האם שייך לשטף שטח אחסון בין שני חשבונות ע"י הפונקציה של קבוצה משפחתית?
איך עושים את זה? יצרתי כזו קבוצה בין שני חשבונות, (יש לי חשבון בתשלום אצלם), אבל אני לא רואה שיתוף בשטח,
וכן הבנתי שאולי ניתן ליצור תיקיה יעודית עבור זה, אבל אני לא רואה היכן.
אין לי ניסיון אישי בעניין.

ממליץ לך לעיין כאן: https://support.google.com/googleone/answer/9004015

זה נראה מאוד מפורט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה