מצב אוטומטי

שושי מביתר

משתמש מקצוען
שיניתי את איזון הלובן במצלמה לנורה הלוגן התוצאה נפלאה

דא עקא התמונה יצאה לא חדה עשויה נקודות (נראה לי שאתם קוראים לזה תמונה
מפוקסלת או מגורענת)

נראה לי שזה משום שיצאתי מהמצב האוטומטי וכך האיזון לובן אמנם היה מדויק
אבל שאר ההגדרות לא

מה עושים?
יש אפשרות לשנות מצב לובן ולהישאר במצב אוטומטי?

menis

משתמש רשום
תעלה תמונה מקורית לדוגמא.

שנה הגדרת ISO או גודל\איכות דחיסה

רבקה.

משתמש מקצוען
אני מניחה שהנקודות נקראות רעש ("גרעיניות" בעידן הדיגיטלי) ולא פיקסלים. כלומר, התמונה רועשת ולא מפוקסלת.
כדי להבהיר את ההבדל בשביל למנוע בלבול בעתיד, מצורפות שלוש תמונות: קרופ מתוך תמונה שלי, אותו הקרופ מעובד בפוטושופ כך שיהיה מפוקסל, ואותו הקרופ מעובד בפוטושופ כך שיהיה רועש. שימי לב שהרעש במצלמה שלך יראה אחרת ויותר מכוער, כי פוטושופ מוסיף רעש עדין.

ועכשיו לסיבה: אין קשר לכך שעברת לצלם באופן ידני. הסיבה לכך היא שצילמת במקום חשוך, ולמצלמות קומפקטיות קשה להתמודד בתנאי תאורה קשים. גם כשצילמת על אוטומט באותו החדר התמונות היו רועשות, אבל אולי לא שמת לב לזה כי הן היו כתומות.
האפשרות היחידה למנוע רעש במצלמות קומפקטיות היא להוריד את הרגישות (ISO), וזה אומר שהחיישן פחות רגיש לאור ולכן צריך לעזור לו לקבל יותר אור בדרך אחרת. הדרכים הן פתיחת הצמצם או הורדת המהירות.
אבל גם שימוש בצמצם הכי פתוח, המהירות הכי איטית בה התמונה עדיין תצא יחסית חדה (בערך 1/50-1/60) והרגישות הכי גבוהה בה התמונה לא תצא נורא רועשת (בערך 200) - במקום המואר באמצעות נורות התמונה תצא חשוכה.

מסקנה: האפשרות היחידה למנוע רעש במצלמות קומפקטיות (כשמדובר על מצולמים חיים, לא על עצמים דוממים בצילום עם חצובה) היא לצלם באור יום...

בהצלחה!

קבצים מצורפים

• pixsels2.jpg
    KB 97.9 · צפיות: 7
  • pixsels.jpg
    KB 53.4 · צפיות: 7
  • noise.jpg
    KB 223.7 · צפיות: 7

שושי מביתר

משתמש מקצוען
קודם כל תודה רבה!
נשארו לי שתי שאלות
איך פותחים את הצמצם?
ואיך מורידים מהירות?
זתומרת מה השם של שתי הפרמטרים האלו במצלמה?

רבקה.

משתמש מקצוען
את צריכה לחפש את חוברת ההפעלה של המצלמה שלך.
צמצם זה aperture, ומצב השליטה בצמצם הוא A. תריס הוא shutter ומצב בשליטה בתריס הוא S או T (תלוי בחברה).
במצב ידני (אם יש לך מצב כזה) את אמורה להיות מסוגלת לשלוט בשניהם.
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה