מפתח/ת אנדרואיד?

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אשמח לייעוץ,
אני עובדת בעיקר בC#,SQL צד שרת- בסביבת Visual Studio
זה אומר שאין לי שום נסיון בUI בWEB, למעט המעט שנלמד בלימודים, סוג של טעימות מאנגולר ואנדרואיד (סטודיו).

אני נדרשת בעבודה לפתח אפליקציה פשוטה מאד, פנימית, רק לאנדרואיד, סוג של מסך אחד שמציג נתונים+כפתור שמבצע לוגיקה.
מחיפוש באניטרנט נראה שיש מלא אופציות לפיתוח כזה JAVA-אנדרואיד סטודיו, ריאקט נייטיב, Xamarin- #C ,Flutter וכנראה שעוד כמה אופציות.

מה הכי מומלץ ללמידה בשביל הנ"ל?
אני הכי נוטה לכיוון Xamarin , כי זה בסביבת העבודה הרגילה שלי, אבל נראה שאין לזה תפוצה גדולה, יש למישהו מהתחום הסבר למה בדיוק?

תודה!

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אין לי ניסיון עם Xamarin, רק יודעת כמוך שמשום מה היא לא פופולרית.
אישית, אם אין לחץ של זמן הייתי מציעה לך ללכת על
ריאקט נייטיב
כי שווה להתנסות בטכנולוגיה טרנדית ומתקדמת שתתן לך ניסיון.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אם אין לחץ של זמן

יש כזה דבר לפעמיים?
הכי מומלץ והולך היום זה ריאקט נייטיב ופלוטר.

אני שומעת יותר על ריאקט נייטיב, יש לך מושג למה?
מה יותר קל ומהיר ללמידה עצמית? כמה שפחות לבזבז זמן על התקנות ובסיס, כי כמו שאמרתי מדובר באפליקציה קטנה.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
תודה.
את עובדת בזה?
כן.
יש כזה דבר לפעמיים?
אני מתכוונת, אם הבוס מאפשר לך לקחת לזה כמה ימי למידה או שהוא לחוץ שזה יהיה מוכן עוד יומיים ואז את חייבת ללכת על טכנולוגיה קרובה למה שאת מכירה.
יש פעמים שבוסים מאשרים כזה דבר אם את אומרת שאת רוצה את זה כדי להתפתח טכנולוגית.

יאיר מן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני שומעת יותר על ריאקט נייטיב, יש לך מושג למה?
בגלל שזו טכנולוגיה מבוססת java scripr שזו אחת מהשפות הפופולרית בעולם (אם לא הפופולרית) וריאקט עצמה זו טכנולגיה שיכולה לבוא לשימוש במגוון רחב של פלטפורמות (היא גם נחשבת די קלה ללמידה, יותר משאר הטנולוגיות שהזכרת)

נ. ב. אני אישית לא עובד עם ריאקט וכל מה שכתבתי כאן הוא מפי השמועה.

kadima

משתמש מקצוען
כפי שכתבו כאן ריאקט נייטיב מאוד פופולרית. אך האיכות היא לא 100 אחוז כמו אפליקצית נייטיב טהורה.
יש גם פיטשרים שאולי יהיו יותר קשים/בלתי אפשריים בריאקט נייטיב (לא יודעת אילו- אבל זה מה ששמעתי פעם)

אם מדובר באפל' ממש קטנה - מסתבר שהאיכות הפחותה לא תורגש. מצד שני - לעשות זאת בנייטיב "אמיתי" לא אמור להיות מסובך.

אולי יעזור לך לראות את זה: https://video-tov.ml/watch/zcyP1zeUFSk

לגבי התקנות :
1. פלטר - עושה ממש בעיות עם נטפרי.
2. גאוה+ אנדרואיד סטודיו - בדכ ההתקנה ממש פשוטה - אם כי מדובר בתוכנה כבדה.
3. ריאקט נייטיב - התקנה ממש פשוטה.
4. Xamarin - לא מכירה בכלל.

כדאי לדעת שאם תצטרכי גם אמולטור - הרי שזה שמגיע עם אנדרואיד סטודיו הוא מאוד מאוד כבד.
האחרים (כמו נוקס ובלוסטאקס) לפעמים יותר מסובך לחבר אותם.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אולי יעזור לך לראות את זה: https://video-tov.ml/watch/zcyP1zeUFSk

ממש תודה על הפירוט!

מהסרטון שהבאת נשמע שflutter זה העתיד. וזה נראה דומה יותר לסביבות הפיתוח הישנות יותר, אז אולי אני אלך על זה.
מצד שני בכל אופן גירסת בטא עדיין...

עבדת בשלושת הסוגים?

kadima

משתמש מקצוען
אני השתכנעתי שלפלטר יש עתיד - בפרט שגוגל מפתחים אותה. אבל זה די הימור. (וכן כפי שכתבתי זה מסובך מאוד עם נטפרי - במקרה ויש לך)
בכל אופן מהסרטון את לא יכולה לקחת הוכחה כי האינטרס שלהם ברור.(מלמדים קורס בפלטר). זה כן מציג את הצדדים השונים....
(ואני לא ממש עובדת בזה... יותר היכרות בסיסית הפרויקטים קטנים)

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אשמח לדעת איזה בעיות הוא עושה עם נטפרי, ואם יש מישהו שכן הצליח לעבוד על פלטר עם נטפרי
הבעיה שאני נתקלתי בה זה שהוא מוריד את החבילות כקבצי ZIP, וזה דורש בדיקה בברירת מחדל של נטפרי.
לא זוכר איך הסדרתי בסוף אבל בכל אופן בגלל שאני פיתחתי בכל מקרה לווב, אז התקנתי הכל על השרת + code-server ואז לא הייתה לי את הבעיה הזאת בכלל.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לגבי פלאטר
משהו שפחות מדברים עליו בגלל שזה חדש
מאז גירסה 2.0 אפשר להמיר את הקוד לJS ואז אפשר להשתמש באותו קוד גם לאנדרואיד-IOS-ווב.
בווב הוא לא עובד כמו CSS+JS+HTML רגיל
אלא מצייר הכל בקאנבס, כדי שיהיה תתואם 100% לאפליקציה
למי שמתכנן לעשות גם אתר וגם אפליקציה זה יכול לחסוך המון.

menta 100

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
לאחרונה הצלחתי לעבוד עם האמולטור בווב.
אמולטור של אנדרואיד לא הצלחתי לחבר.
יש את בלוסטאקס, משהו שעובד טוב עם נטפרי, צריך רק להוריד את ההתקנה שלו דרך הקישור של נטפרי, ואז זה מגיע עם תעודות אבטחה מובנות, ניתן להוריד מכאן- https://softwares.center/bluestacks-4/
לצורך התקנת פלאטר, הורדתי את אנדרואיד סטודיו, ומשום מה הוא לא נותן לי להריץ.
הוא כותב שחסר SDK, והסתבכתי קצת עם להתקין את זה...

נסיון9876

משתמש פעיל
יש את בלוסטאקס, משהו שעובד טוב עם נטפרי, צריך רק להוריד את ההתקנה שלו דרך הקישור של נטפרי, ואז זה מגיע עם תעודות אבטחה מובנות, ניתן להוריד מכאן- https://softwares.center/bluestacks-4/
לצורך התקנת פלאטר, הורדתי את אנדרואיד סטודיו, ומשום מה הוא לא נותן לי להריץ.
הוא כותב שחסר SDK, והסתבכתי קצת עם להתקין את זה...
זה לא קשור.
האמולטור לכשעצמו עובד
וגם פלאטר לבד עובד (כשרץ על הדפדפן)
החיבור ביניהם לא מצליח אצלי.

יוסתי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היי. סליחה על ההקפצה. אני עובד עם Flutter. זה הכי טוב. ראיתי סטטיסטיקות שאומרות שפלאטר הכי טוב. עובד בווינדוס, מק, אנדרואיד, ios, web. עובד חלק.
הכי מומלץ. אגב יש אתר עם קורסים בעברית על פלאטר fid.dev

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה