'מפחד' ממקינטוש

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שלום לכולם, התחלתי לבדוק על מחשב חדש לעבודה גרפית, יש לי מחשב לנובו טינק פד E530 מעבד I5 8 רם וכרטיס מסך HD3000,
אני אוהב מחשבים מהירים, מאוד מהירים. (מי לא?!)
המחשב שלי 'לא הכי מהיר בעולם' משום מה... לדוגמה, כשאני משתמש בכלי מריחה בפוטושופ בגודל שהוא למעלה מקטן, המחשב יכול להתחיל 'ללעוס' את זה חצי דקה ולפעמים יותר.... דבר די מתסכל.
שמעתי תמיד שמחשבי מק מאוד מהירים, בדקתי לגבי ה'מקבוק פרו' 15, מחשב 'שד'...
אבל הנקודה היא שהאנגלית שלי 'לא משהו', שמעתי שבדור החדש כבר יש עברית אבל בכול אופן לא מלאה...
רציתי לדעת כמה זה באמת מפחיד ומסובך ועל המחשבים האלה בכלל...
תודה מראש.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם יש לך אפשרות הייתי ממליץ לך על נייח.
אם זה אכן אפשרי חבל על הכסף בקניית מחשב נייד.

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני עדיין בחור - רווק, ומתנייד הרבה, לכן נייח כרגע לא אופציה, כשיהיה לי בית משלי עם סטודיו...
על המערכת הפעלה באופן כללי??? כמה היא מורכבת? קל להתרגל?

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני באמצע להתרגל... קצת מעצבן, אבל סבבה :)

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תוך יומיים מתרגלים!
לא כזה שונה...
ואין על מקינטוש!

ShimmyLev

משתמש צעיר
כבר כתבתי את זה בעבר- הכל אפשר ללמוד, רק צריך לבוא ב׳ראש פתוח׳ וגישה חיובית, ולא לנסות לאנוס את המק להיות ווינדוס...

אני, למשל, נותן שירותי הדרכה על המק למתחילים, שמעוניינים למקסם את החוויה עם ׳נחיתה רכה׳ בעולם החדש.

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
זה באמת בעברית מלאה הגרסה החדשה?

yechi

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
היי שעילה, אני באופן אישי, כידוע לך, מעריץ של מק, אבל לאחרונה נכנסו לשוק מחשבים ניידים שהם לא נופלים ממק.
הגיע לארץ ממש עכשיו דגם מחשב נייד חדש של דל, עם מפרט פשוט אדיר. רק לשם המחשה, משחק הוידאו החדש הטוב והכבד בעולם-קול אוף דיוטי -'גוסט' עובד עליו בצורה מדהימה. ללא שום 'קיצוצים' בביצועים. אם תרצה את הדגם הצפציפי שלח לי הודעה באישי.

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
נכתב ע"י yechi;1163719:
רק לשם המחשה, משחק הוידאו החדש הטוב והכבד בעולם-קול אוף דיוטי -'גוסט' עובד עליו בצורה מדהימה. ללא שום 'קיצוצים' בביצועים.

אממ, מצטער אם אני לא ממש קשור לדיון, אבל דבר ראשון אני לא חושב שהוא צריך מחשב לגיימרים עם כרטיס מסך מפחיד וOC בכל חור אפשרי, הוא פשוט רוצה מחשב מהיר!
הוא יכול לחסוך בסביבות 1000-2000 ש"ח מכרטיס מסך (במחשב נייד כמובן) ולהשקיע אותו בראם או מעבד יותר טובים.

דבר שני, גוסט זה משחק טוב מאוד, אבל הוא ממש לא הטוב והכבד בעולם. הוא פשוט יחסית חדש. זה הכל.
Battlefield 4 הרבה יותר כבד ממנו, וCrysis, שיצא בשנת 2007, הרבה יותר כבד ממנו. תאמין לי.

בכל אופן בכללי בחזרה לענייננו, אם יש אפשרות לנייח זה כמובן מומלץ ועדיף למעצבים מהמון סיבות.
אם האפשרות היחידה היא לנייד, תוכל למצוא מחשבים "שדים" בתקציב דומה גם בווינדוס בעברית מלאה.

בהצלחה טייס!

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בפוטושופ 5 יש פעולות שלוקחות די הרבה זמן וזה ממש מעצבן! (המחשב שאני עובד איתו כרגע הוא עם
8 ג'יגה רם, I5 2450, וכרטיס HD3000)
אני מחפש משהו הרבה יותר חזק ממנו....

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
נכתב ע"י שעילה;1164904:
בפוטושופ 5 יש פעולות שלוקחות די הרבה זמן וזה ממש מעצבן! (המחשב שאני עובד איתו כרגע הוא עם
8 ג'יגה רם, I5 2450, וכרטיס HD3000)
אני מחפש משהו הרבה יותר חזק ממנו....

הפעולות שאתה טוען שלוקחות זמן, זה קורה לך גם מיד כשאתה מתחיל לעבוד או רק לאחר פרק זמן מסויים?

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אפשר לומר שמהתחלה, אבל אם הזמן זה נהיה עוד יותר איטי, למשל כלי מריחה בריוס גדול או מברשת עם ריווח נמוך מאוד... אני מדבר על דף A4 עם 600 פיקסלים...

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
אחי... נייח עם כרטיס מסך סביר, i5 ו8 ג'יגה ראם, אמור להטיס לך את התוכנות האלו.
התצורות הניידות של החומרה בנויות אחרת לגמרי, ולכן גם i5 וגם 8 ג'יגה ראם מתבטאים ברמה נמוכה יותר מאשר במחשב נייח, ועזוב את העניין שמרגע שהמחשב מתחיל מעט להתחמם הוא מאט קצב אוטומטית.

ממליץ בחום על נייח כאפשרות ראשונה, נייח כאפשרות שנייה וכאפשרות שלישית - גם נייח.
אותו מפרט בנייד עולה כפול מאשר נייח, מלבד מסך גדול יותר וניצול חומרה איכותי יותר. ויש עוד המון סיבות.

אם אתה עדיין מתעקש על נייד - יש כאן בפורום בחור בשם "נקי כפיים", הוא מציין שהוא משתמש 10 שנים בניידים לגרפיקה. תוכל להתייעץ איתו.

בהצלחה!

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני לומד בישיבה ומתנייד הרבה, לכן נייח לא אופצייה כרגע... אבל אני יבדוק, תודה.

ShimmyLev

משתמש צעיר
אני מכיר גרפיקאית ואנימטורית. אחת הטובות בתחום (סרטון קצר שלה קיבל מקומות ראשונים בכמה פסטיבלים בארץ).

היה לה מחשב PC נייח שעשה לה בעיות, והבאתי לה בהשאלה MBP 13" עם כרטיס גרפי Intel 3000 (די עלוב. לא?).
לפני חודש היא קנתה מחשב נייד PC ברמה גבוהה מאוד. כל הפינוקים שאפשר.
ומה היא אומרת לי?! היא שונאת לעבוד על ה PC, ותמיד חוזרת למק, גם אם הדברים של איטיים יותר (מה לעשות? הדגם שהבאתי לה בהשאלה זה לא מיועד לגרפיקה...)

אז נכון שבמספרים יבשים הפיסי (אולי...) מנצח, אבל בחוויית השימוש הכוללת (עבודה נטו, כמובן), המק מנצח בהליכה עם ראם קשור מאחורי הגב...

ShimmyLev

משתמש צעיר
ורק בשביל ההשוואה: לפני מספר ימים יצא למכירה ה Mac Pro החדש. ספינת הדגל של מחשבי העבודה הכבדה.
מישהו החליט לבדוק כמה יעלה מחשב זהה ב PC. שליש מחיר?! היצחקתיהוני...

בבקשה: תגלו בעצמכם...

YBrill

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא אמרתי שלא, למקבוק פרו 15 יש מפרט מפלצתי שלא היה מבייש אולפן סרטים הוליוודי....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה