מידע שימושי מערכת אוטומטית להחזרי מס על תרומות

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
באמת חשבת שרשות המיסים רוצה לעזור לאנשים לקבל זיכוי מס?
היא סה"כ רוצה ליצור מצב שלא יוכלו להעביר קבלות מאחד לשני
לפי האמור כאן, נראה שזה אינטרס שיטיב לציבור ולא למס הכנסה

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
לפי האמור כאן, נראה שזה אינטרס שיטיב לציבור ולא למס הכנסה
נו נו.
מה לא עושים בשביל כתבת יח"צ לח"כ כל-שהוא?

רק אושר!

משתמש מקצוען
בדכ 45 יום .(לא ימי עבודה)
הם מוציאים מכתב לפני העברת התשלום ובאותו יום כבר מועבר לבנק לא יודעת אם המכתב הנל קיים באזור האישי
עדין לא קבלת את התשלום מ-12.8.23??
הי,
אם קיבלתי מכתב שפרטי החשבון לא מעודכנים, כתוב שם לעדכן באתר,
באתר פרטי החשבון מופיעים! ואני לא מצליחה לבכלל למצוא אפשרות לעדכן---
איפה ניתן לעדכן את פרטי החשבון? לאיפה ניתן לפנות ?
אשמח לכל קישור או מס פלא שיכול לעזור לי...

BeYourSelf

משתמש צעיר
D I G I T A L
מישהו יכול בבקשה לשלוח את הלינק לאתר של המערכת לבקשת הקלות במס?
אני לא מוציאת את זה בגוגל ולא באתר הממשלי
תודה

racheli 99

משתמש רשום

רשות המיסים תשיק מערכת מקוונת שתקל על קבלת זיכוי במס בגין תרומה לעמותות וארגוני מגזר שלישי​

רשות המיסים העבירה מכתב לעמותות המחזיקות באישור המקנה לתורמים להן זיכוי במס בסך של 35% מגובה התרומה, המבשר על כוונת הרשות להשיק בסוף השנה מערכת דיגיטלית לניהול מידע בנוגע לתרומות, אשר תאפשר לתורמים למצות את זכותם לזיכוי במס בקלות ובמהירות. במכתב מזמינה הרשות את העמותות לפנות לחברה המספקת להן את תוכנת הנהלת החשבונות, על מנת להיערך להפקת חשבוניות ממוחשבות, ולבחון את האפשרות להצטרף לפיילוט שעורכת הרשות למערכת.
על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, אדם או חבר בני אדם שתרם בשנת מס מסוימת סכום העולה על המינימום שנקבע בפקודה (190 ₪ לשנת 2022) לקרן לאומית, או למוסד ציבורי אשר קיבל לצורך סעיף זה אישור מרשות המיסים וועדת הכספים של הכנסת, יזוכה מהמס שהוא חייב בו באותה שנה בשיעור של 35% מסכום התרומה – אם הוא יחיד, או בשיעור הקבוע בסעיף 126(א) מסכום התרומה – אם הוא חבר-בני-אדם, ובלבד שסכום הזיכוי הכולל באותה שנת מס בגין תרומות לא יעלה על 30% מההכנסה החייבת של התורם באותה שנה, או על התקרה שנקבעה בפקודה (9.5 מיליון ₪ לשנת 2022) לפי הנמוך מביניהם והכל בכפוף להוראות סעיף 46 לפקודה.
כיום, על מנת לממש את זיכוי המס, על התורם לאסוף קבלות המעידות על התרומות מהמוסדות להם תרם ולהגישן לפקיד השומה, יחד עם בקשה לתיאום מס, החזר מס או דיווח שנתי למס הכנסה. המערכת הדיגיטלית החדשה שפותחה על ידי יחידת שע"מ ברשות המסים תאפשר למוסדות ציבור להעביר ישירות למאגרי המידע של הרשות את כל המידע בנוגע לתרומות שקיבלו. מידע זה יאפשר לרשות המסים להעביר לכל תורם ריכוז של כל התרומות המזכות שתרם לאורך שנת המס ישירות לאזור האישי שלו באתר רשות המסים. בעתיד, המידע יועבר גם למערכת הדיווח המקוונת להגשת דוחות שנתיים והחזר מס וליישומון תיאום מס. באמצעות ריכוז זה, יוכלו תורמים לדרוש את הזיכוי במס שלו הם זכאים בקלות ובפשטות, באמצעות בקשה לתיאום מס או החזר מס, ללא צורך לשמור ולהציג את הקבלות בגין תרומותיהם.
בשלב ראשון ידווחו באמצעות המערכת הדיגיטלית עמותות אשר יבחרו לעשות זאת. תורמים עבור עמותות שיבחרו שלא להצטרף למהלך המקוון, ימשיכו לשמור על הקבלות ולדווח כפי שדיווחו בעבר. ברשות המסים מאמינים ומקווים שבהמשך יעברו כל העמותות לשיטת הדיווח הדיגיטלית, המגלמת יתרונות משמעותיים הן לעמותות והן לתורמים. בקרוב תפרסם רשות המסים את הכתובת המקוונת של היישום הייעודי והנחיות מפורטות לשימוש בו.
מהלך זה הוא חלק מהאסטרטגיה הכוללת שהוביל בשנים האחרונות מנהל רשות המסים, ערן יעקב, המעמידה בראש סדר העדיפויות של הרשות את שיפור וייעול השירות לאזרח על ידי דיגיטציה של פעולות ושירותים.

דף זה עודכן לאחרונה בתאריך 26.09.2023
המערכת הושקה?

שועל קרבות

משתמש צעיר
הי,
אם קיבלתי מכתב שפרטי החשבון לא מעודכנים, כתוב שם לעדכן באתר,
באתר פרטי החשבון מופיעים! ואני לא מצליחה לבכלל למצוא אפשרות לעדכן---
איפה ניתן לעדכן את פרטי החשבון? לאיפה ניתן לפנות ?
אשמח לכל קישור או מס פלא שיכול לעזור לי...
מעניין שלא קיבלת, אני קיבלתי לחשבון את ההחזר אחרי יומיים שלשה בערך אם יש בעיה בעדכון חשבון הבנק בדר"כ הוא מעודכן כבר בדו"ח השומה ואם לא אז אפשר דרך האזור האישי במס הכנסה או לפנות ישירות לפקיד שומה האזורי שמטפל בתיק (לפי אזור המגורים, בני ברק זה רמת גן וכדו')

5360

משתמש צעיר
כרגע יש כבר אפשרות לפתוח עסק זעיר?
כשאני נכנס לאוזר האישי יש רק פתיחת עסק פטור האם זה אותו דבר?

יוסיK

משתמש פעיל
כדי למצוא את הקבלות כשצריך להגיש אותם, כדאי לפתוח במייל תווית שנקראת קבלות, כל פעם שמקבלים קבלה במייל גוררים אותה לשם, ככה בסוף שנה כל החומר מסודר ומרוכז.

1 היה אברהם

משתמש פעיל
ומומלץ גם להתקשר לעמותות שאליהם תורמים בקביעות ולבקש לקבל את כל הקבלות במרוכז
בעמותות מסוימות לפעמים ישנן קבלות שמשום מה לא נשלחו

השלגיה

משתמש רשום
מנצלת את האשכול לשאלת תם- קיבלתי היום טופס 106 על שנת 2023 בפעם הראשונה חוייבתי במס משמעותי (אף פעם לא הגשתי בקשה להחזר) איך אני יכולה להזדהות על המס הזה? קראתי פה קצת על קבלות והתבלבלתי, איזה סכום תרומה אני צריכה כדי לקבל החזר על כל 1000 שח?

יוסיK

משתמש פעיל
מנצלת את האשכול לשאלת תם- קיבלתי היום טופס 106 על שנת 2023 בפעם הראשונה חוייבתי במס משמעותי (אף פעם לא הגשתי בקשה להחזר) איך אני יכולה להזדהות על המס הזה? קראתי פה קצת על קבלות והתבלבלתי, איזה סכום תרומה אני צריכה כדי לקבל החזר על כל 1000 שח?
קבלה על תרומה של 1000 ש"ח מזכה בהחזרי מס של עד 350 שח

השלגיה

משתמש רשום
כלומר, אם אני רוצה זיכוי לדוג' על 10 א' אני צריכה קבלות על 35 א'? אין סיכוי. זו האופציה היחידה לקבל החזר?

יוסיK

משתמש פעיל
אם חויבת ב 10,000 מס הכנסה ואין לך נקודות זיכוי שלא נוצלו תצטרכו להיות תורמים כבדים כדי להחזיר את המקסימום חזרה.

השלגיה

משתמש רשום
איך אני יכולה לדעת אם לא ניצלתי את נק' הזיכוי במלואן?
לכאורה מופיע לי בתלוש כל חודש הנקודות שלי
מאמינה שהביאו אותן לידי ביטוי בשכר, לא?!

יוסיK

משתמש פעיל
מה שכתוב בתלוש הגיוני שקוזז מהמס השאלה האם יכול להיות שיש לך נקודות מס שלא מעודכנות אצל המעסיק
ובעיקר מי שעובד אצל 2 מעסיקים ועשה תיאום מס, לפעמים מגיע לו החזרי מס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה