התייעצות מענק לזוגות ללא ילדים....

מצב
הנושא נעול.

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
כידוע בערב פסח ניתן מענק לפי ילד, הזוגות ללא ילדים לא קיבלו שקל...
כרגע מתכנן רוה''מ לתת מענק של 750 ש''ח לכל מבוגר, מה שאומר שאותם זוגות ללא ילדים יקבלו 1500 ש''ח (750x2)...
חה''כ החרדיים מנסים לטרפד את זה, לטענתם אם זה לא לפי ילדים אז זה מיותר....
פניתי במייל חה''כ החרדים, ואני רוצה לציין לשבח את חה''כ יצחק פינדרוס שהוא היחיד שענה לי...
ואני מצטט:
כרגע, כל אחד מעל גיל 18 זכאי למענק של 750 שקלים. התוספת מותנית במספר הילדים, עד 3 ילדים - 3,000 ש''ח.
יו''ר דגל התורה הרב משה גפני כבר הבהיר שהוא נגד מענק שיגיע לכולם, ללא הבדל ברמת ההכנסות, והוא דורש שחלוקת המענק תהיה בהתאם לרמת ההכנסות.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
דיבורים.
תוהה אם היו מודעים לסכומים המטורפים שמוציאים זוגות שאין להם ילדים, כדי שיזכו לחבוק אחד כזה- היו ממשיכים לדבר.
תוהה אם היו מכירים זוגות צעירים שהתחתנו ואין להם עבודה מסודרת וממה לשלם משכנתא/ לחם וחלב - היו ממשיכים לקשקש.
ושיהיה ברור- אני גם סוברת שזה מהלך מטופש שנועד לאייטם ציבורי לרה"מ. ועדיין ההחלטה השרירותית להוריד את הזוגות ללא ילדים מהשולחן - לא נתפסת.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי מה הבעיה?
משפחה מרובת ילדים תקבל 3000 ש"ח , מה רע פה? על מה הזעם?
לי יש ב"ה יותר משלשה ילדים אבל שמחתי מאוד לשמוע שאקבל 3000 ש"ח ולא חשבתי להתלונן...
לא התלוננו, רק התייחסו לכך ש
חה''כ החרדיים מנסים לטרפד את זה, לטענתם אם זה לא לפי ילדים אז זה מיותר.....

גיטרה

משתמש מקצוען
דיבורים.
תוהה אם היו מודעים לסכומים המטורפים שמוציאים זוגות שאין להם ילדים, כדי שיזכו לחבוק אחד כזה- היו ממשיכים לדבר.
תוהה אם היו מכירים זוגות צעירים שהתחתנו ואין להם עבודה מסודרת וממה לשלם משכנתא/ לחם וחלב - היו ממשיכים לקשקש.
ושיהיה ברור- אני גם סוברת שזה מהלך מטופש שנועד לאייטם ציבורי לרה"מ. ועדיין ההחלטה השרירותית להוריד את הזוגות ללא ילדים מהשולחן - לא נתפסת.
לא מבינה. מי פה הוריד את הזוגות ללא ילדים מהשולחן?
1500 ש"ח הם כלום בעייניך?
ברור שההגיוני ביותר היה לפי מבחן הכנסה, אך במידה וזה לא יקרה - המצב הסביר ביותר הוא שיקבלו לפי גודל המשפחה.

mum

משתמש מקצוען
התלונה היא על כך שאנשים הלי ילדים כאילו לא צריכים, זה לגמרי לא נכון.
הקורונה פגעה בפרנסה של כולם בלי קשר אם יש או אין ילדים. למה לטרפד?
יש אנשים שכבר חיתנו את ילדיהם וקשה להם מאד, למה שלא יקבלו מענק לחגים?

לא אני

משתמש מקצוען
1500 ש"ח הם כלום בעייניך?
ברור שההגיוני ביותר היה לפי מבחן הכנסה, אך במידה וזה לא יקרה - המצב הסביר ביותר הוא שיקבלו לפי גודל המשפחה.
תקראי שוב.
כרגע זה כך אולם חברי הכנסת החרדיים מנסים לשנות את ההחלטה ולמנוע את המענק למשפחות בלי ילדים לחלוטין.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אכן.
בערב פסח הם הורדו מהשולחן? כעת מנסים להודי אותם מהשולחן?
המצב הסביר ביותר הוא שיקבלו לפי גודל המשפחה.
ומי שאין גודל משפחה? ידוע לך על מה את מדברת, כדי שיהיה גודל משפחה? ידוע לך מה קורה עם זוגות צעירים שחיים סביב מילויי מקום (או זמן עבודה קצר) ואפילו חל"ת לא מגיע להם?

גיטרה

משתמש מקצוען
תקראי שוב.
כרגע זה כך אולם חרי הכנסת החרדיים מנסים לשנות את ההחלטה ולמנוע את המענק למשפחות בלי ילדים לחלוטין.
לא ראיתי שמנסים למנוע מזוגות ללא ילדים.
כן ראיתי שמנסים למנוע מעשירים שלא זקוקים לכסף, ולדאוג לתוספת עבור משפחות ברוכות ילדים - קרי, מעל 3.
אולי לא הבנתי נכון. אבל כך הייתה ההתרשמות שלי.

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא הבנתי מה הבעיה?
משפחה מרובת ילדים תקבל 3000 ש"ח , מה רע פה? על מה הזעם?
לי יש ב"ה יותר משלשה ילדים אבל שמחתי מאוד לשמוע שאקבל 3000 ש"ח ולא חשבתי להתלונן...

עוד שנה או שנתיים שיעלו את המיסים ויעלו את המע"מ כולל על מוצרי צריכה בסיסים כמו פירות וירקות נראה שלא תתלוננו

וברצינות, אין כסף חינם, כל מי שעובד (לא בשחור, בלבן, עם תלוש מסודר והורדות של ביטוח לאומי, בריאות ופנסיה כמו החוק) מבין שכולנו נשלם על זה ביוקר.

אז תודה רבה, נסתדר לבד.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
עוד שנה או שנתיים שיעלו את המיסים ויעלו את המע"מ כולל על מוצרי צריכה בסיסים כמו פירות וירקות נראה שלא תתלוננו

וברצינות, אין כסף חינם, כל מי שעובד (לא בשחור, בלבן, עם תלוש מסודר והורדות של ביטוח לאומי, בריאות ופנסיה כמו החוק) מבין שכולנו נשלם על זה ביוקר.

אז תודה רבה, נסתדר לבד.
אין ספק, אבל גם את המע"מ לא יעלו לפי קריטריונים, נכון??

DreamDesign

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ומה עם משפחות עם ילדים מעל גיל 18 ???
בערב פסח לא קיבלו שום דבר !!!
וההוצאות רבות כ"כ דוקא בגילאים האלו !!!
ואין שום מענה
ההיפך, במקום לקבל מביטח לאומי משלמים בכל חודש לכל ילד 125 ש"ח
תשלומי הלימודים בכיתות יג יד ו-טו גבוהים מאוד !!!
וישיבות גדולות תשלום חודשי גבוה מאוד
וזה עוד לפני כל ההוצאות האחרות ולפני הוצאות של לחתן ילדים
למה אין מענה למשפחות האלו ?
אם בפעם קודמת קיבלו משפחות מסוימות תקציב, לא הגיוני שהפעם יקבל מי שלא קיבל ?!?!? וצריך לא פחות ?!

גיטרה

משתמש מקצוען

אז תודה רבה, נסתדר לבד.
את צודקת. אבל זה לא קשור לסוגיית הסכום סביב גודל המשפחה.
למרות שכנקודת מחשבה - הרבה מהאנשים שאין להם כסף עכשיו, ובאמת אין - ישמחו לקבל זאת כמין הלוואה. בשביל הצרכים המיידים והדחופים, הלחם והחלב שגם אותם לא תמיד יש מניין לשלם. מה גם שמטרת המענק הזה הוא שהאנשים יתחילו לקנות, להתחיל להניע את הכלכלה חזרה. כך שהוא לא מופרח לחלוטין.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אז את חושבת שזה יתקזז וזה כדאי? לדעתי ממש לא
לא מדובשך ולא מעוקצך
לא חושבת, וגם אף אחד לא שאל אותי.
התכוונתי לומר, שאם ממילא יעלו מע"מ, זה יהיה לכלל האזרחים. נכון? לא לפי קריטריונים של מי שקיבל מענקים. משכך, אני לא רואה סיבה לנטרל מענקים לזוגות ללא ילדים, לדוגמא

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא חושבת, וגם אף אחד לא שאל אותי.
התכוונתי לומר, שאם ממילא יעלו מע"מ, זה יהיה לכלל האזרחים. נכון? לא לפי קריטריונים של מי שקיבל מענקים. משכך, אני לא רואה סיבה לנטרל מענקים לזוגות ללא ילדים, לדוגמא

אני נגד כל מענק , זה יתנקם בכולם ובגדול

גיטרה

משתמש מקצוען
אכן.
בערב פסח הם הורדו מהשולחן? כעת מנסים להודי אותם מהשולחן?

ומי שאין גודל משפחה? ידוע לך על מה את מדברת, כדי שיהיה גודל משפחה? ידוע לך מה קורה עם זוגות צעירים שחיים סביב מילויי מקום (או זמן עבודה קצר) ואפילו חל"ת לא מגיע להם?
כמו שכתבתי, אין ספק שהמצב לא פשוט ויש שצריכים נואשות את הכספים מול אחרים שהוא מיותר להם.
ההגיוני ביותר היה לעשות לפי מבחן הכנסה נוכחי. השאלה עד כמה זה ישים.
ראי ערך המענקים לעצמאיים בפעימות הראשונות,
הבירוקרטיה והתנאים היו כמעט בלתי עבירים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה