דרוש מידע מעמד בן ישיבה שהוסר ונסיעה לחו"ל

ח מנד

משתמש צעיר
אשמח מאד לכל מידע בעניין.
לבעלי היה סיפורים עם הדיחוי ועד שהוא הגיע להגיש הוסר לו המעמד בן ישיבה.והוא זומן לועדה רפואית כביכול לקראת גיוס.
כרגע אנחנו מתכננים נסיעה לחול וזה יוצא בדיוק ביום שהוא זומן לועדה השאלה אם זה עושה לו עיקוב יציאה ואם ידחה את הועדה לא תיהיה בעיה לנסוע.
וכן אם יש לכם מושג למי אוכל לפנות לגבי העניין שיעזור לי.עסקן וכו
כי כרגע הבנתי שיש בכללי בעיה לסדר את המעמד בגלל החוסר בחוק.
אשמח לכל תשובה
תודה ושבת שלום

צבי2

משתמש פעיל
אם הוא יצא מהארץ כשהוא ללא מעמד תקף אין סיכוי [מהיכרותי המועטה את השטח] שיחזירו לו את המעמד, גם אם הוא ידחה את התאריך.
ככל הנראה אין לו צו איסור יציאה אבל אם הוא לא רוצה להתגגיס שלא יצא עד שהעניין יסודר [או שיצא ולא יחזור...]

גונן

משתמש מקצוען
הוא לא נקרא עריק, אבל יכול להיות שיותר שמים עליו עין, ויהיו יותר חשדניים כלפיו.
אני חושב שאם הוא יפנה לגורם רשמי שמטפל בזה (ועד הישיבות לדוג'), הוא עוד יותר לא ימליץ לו לעשות משהו כזה...

ח מנד

משתמש צעיר
אז בעצם אין שום דבר לעשות לפי מה שאני מבינה?
כי לסדר את המעמד לא ניתן כרגע,
איזה תסכול......
למרות שאני מנסה להבין כל אזרח רגיל שמתגייס בסופו של דבר ונמצא בתחילת התהליך לא יכול לטוס?
אולי כדאי פשוט לדחות את הועדה לאחרי הטיסה?
למישהי יש מושג איך עושים זאת ואם כדאי?

גונן

משתמש מקצוען
איזה תסכול......
למרות שאני מנסה להבין כל אזרח רגיל שמתגייס בסופו של דבר ונמצא בתחילת התהליך לא יכול לטוס?
אני מנסה להבין, הוא מנסה להחזיר את המעמד? או שהוא החליט להתגייס וזהו?
כי אם הוא החליט להתגייס לכאורה אין לו שום בעיה לעשות מה שהוא רוצה (להבנתי לפחות),
רק אם הוא מנסה להחזיר את המעמד כדאי לו להיזהר מאוד...

ח מנד

משתמש צעיר
אני מנסה להבין, הוא מנסה להחזיר את המעמד? או שהוא החליט להתגייס וזהו?
כי אם הוא החליט להתגייס לכאורה אין לו שום בעיה לעשות מה שהוא רוצה (להבנתי לפחות),
רק אם הוא מנסה להחזיר את המעמד כדאי לו להיזהר מאוד...
הוא מנסה להחזיר את המעמד אבל בנתיים א"א בגלל חוסר החוק
כך שהידיים כבולות,
ולא בדיוק הצלחתי להבין למה אם הוא נוסע לכמה ימים לחו"ל זה מפריע להחזיר את המעמד.לכן שאלתי מה ההבדל אם אחכ מתגייס או מחזיר מעמד

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
קודם כל שיהיה לו ברור ושיהיה חזק בדעתו וגם ישדר את זה הלאה:
הוא לא מתגייס בשום פנים ואופן, גם אם יתהפך העולם. נקודה.
חוץ ממה שהוא צריך לעמוד חזק, כשמשדרים את זה זה מיקל הרבה על התהליך.
יש עסקנים שבס"ד יכולים לסדר.
תפנו למרכז ההצלה:
*6514
יש עוד מספרים שאין לי כרגע.

מושיק פ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איזה תסכול......
זה לא משהו רק נגד בני ישיבות
גם לחיילים בשירות סדיר וחובה אסור לצאת סתם לחו"ל והם צריכים לבקש כל פעם מחדש
וזה לא יעזור לדחות את הועדה - כרגע הוא מועמד לגיוס ואם הוא יצא לחו"ל בלי אישור זה יכול רק יותר לסבך את המצב

צבי2

משתמש פעיל
הצבא מאוד לא אוהב שבחורי ישיבות יוצאים לחו"ל, מבחינתם אם אתה לומד אז מה אתה מחפש בחו"ל, יש נהלים ברורים לגבי יציאה לחו"ל, אחד מהם הוא שאם בחור יוצא לחו"ל כשהמעמד שלו לא בתוקף הוא מאבד מיידית מעמד בן ישיבה [ז"א אם עבר לו תוקף הדיחוי והוא מתיצב לחדש אותו באיחור של כמה שבועות הם יעלימו עין בד"כ, אבל אם הוא יצא לחו"ל -לא] כל שכן כשהוא מבקש לפנים משורת הדין שיחזירו לו מעמד בן ישיבה הוא הורס לעצמו בידיים אם הוא יוצא, ומפחית משמעותית את הסיכויים שיצליחו להחזיר לו מעמד.
אם הוא אכן רוצה להתגייס הוא יכול פשוט לטוס לפני התאריך של הצו, אין לו איסור יציאה כנראה, אפשר לבדוק את זה באזור האישי הממשלתי כמדומני, ואח"כ להתגייס כשהוא חוזר

ח מנד

משתמש צעיר
הצבא מאוד לא אוהב שבחורי ישיבות יוצאים לחו"ל, מבחינתם אם אתה לומד אז מה אתה מחפש בחו"ל, יש נהלים ברורים לגבי יציאה לחו"ל, אחד מהם הוא שאם בחור יוצא לחו"ל כשהמעמד שלו לא בתוקף הוא מאבד מיידית מעמד בן ישיבה [ז"א אם עבר לו תוקף הדיחוי והוא מתיצב לחדש אותו באיחור של כמה שבועות הם יעלימו עין בד"כ, אבל אם הוא יצא לחו"ל -לא] כל שכן כשהוא מבקש לפנים משורת הדין שיחזירו לו מעמד בן ישיבה הוא הורס לעצמו בידיים אם הוא יוצא, ומפחית משמעותית את הסיכויים שיצליחו להחזיר לו מעמד.
אם הוא אכן רוצה להתגייס הוא יכול פשוט לטוס לפני התאריך של הצו, אין לו איסור יציאה כנראה, אפשר לבדוק את זה באזור האישי הממשלתי כמדומני, ואח"כ להתגייס כשהוא חוזר
אז בעצם זה לא משנה אם אנחנו רוצים ליסוע לחו"ל בבין הזמנים שזה תקופה שלבני ישיבה כן מותר לפי מה שאני מבינה נכון?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
תקופה שלבני ישיבה כן מותר לפי מה שאני מבינה נכון?
לא בטוח שגם אז אפשר לטוס בלי אישור של 'ועד הישיבות'.
תבדקו את זה.
בזמנו של היו"ר הקודם - הגאון ר' אשר טננבוים זצ"ל - גם בבין הזמנים היה קשה להשיג אישור לצאת מהארץ שלא לצורך סיבה מהותית (נישואי קרובים, טיפול רפואי וכו').
אין לי מושג מה היום.

מושיק פ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אז בעצם זה לא משנה אם אנחנו רוצים ליסוע לחו"ל בבין הזמנים שזה תקופה שלבני ישיבה כן מותר לפי מה שאני מבינה נכון?
פשוט תתקשרו למוקד מיטב במספר 1111 ותשאלו אותם
רוב הסיכויים שיגידו לכם שאין מניעה לצאת בבין הזמנים
תקליטו את השיחה למקרה הצורך

נערך לאחרונה ב:

מושיק פ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא בטוח שגם אז אפשר לטוס בלי אישור של 'ועד הישיבות'.
תבדקו את זה.
בזמנו של היו"ר הקודם - הגאון ר' אשר טננבוים זצ"ל - גם בבין הזמנים היה קשה להשיג אישור לצאת מהארץ שלא לצורך סיבה מהותית (נישואי קרובים, טיפול רפואי וכו').
אין לי מושג מה היום.
אישור צריך מהצבא - לא מועד הישיבות
ובבין הזמנים וכן שבעה ימים במצטבר במהלך השנה (אלול עד אלול) מותר לצאת גם בלי אישור מיוחד

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אישור צריך מהצבא - לא מועד הישיבות
ובבין הזמנים וכן שבעה ימים במצטבר במהלך השנה (אלול עד אלול) מותר לצאת גם בלי אישור מיוחד
ועד הישיבות מטפל בזה. לא הבחור עומד מול הצבא, אלא הוא מגיש בקשה דרכם.
ושוב - ידוע לי מה היה בזמן הרב טננבוים. אין לי מושג לגבי היום

ח מנד

משתמש צעיר
רוב הסיכויים שיגידו לכם שאין מניעה לצאת בבין הזמנים
השאלה מה לשאול,אם זה מעמד שהוסר ונצטרך להחזיר אותו.אז באיזה סטטוס לשאול אותם

צבי2

משתמש פעיל
נכון מאוד- בדידי הוה עובדא שביקשתי אישור לצאת בבין הזמנים בתקופה שהיה מותר רק עם אישור וטילפנו אלי יום לפני הטיסה עם אזהרה שאם אטוס ללא הגשת הדיחוי [שהיה אמור לפקוע במהלך שהותי בחו"ל] ישלל לי מעמד בן ישיבה
אין לי מושג מה היום.
אכן היתה תקופה כזאת לפני כ6 שנים ואז זה היה תלוי במספר מצטבר של ימים בחו"ל עד גיל 22 אבל ידוע לי שזה השתנה מאז, יתכן ולאחרונה ממש השתנה שוב עם ביטול החוק וכו' אני כבר לא מעודכן
אתם יכולים להתקשר לנסות לברר צו עיכוב, אבל אל תסמכו על מה שיאמרו לכם שם לגבי יציאה מהארץ, מנסיון מר, הקלטה תועיל רק במקרה שתפנו לבית משפט, לא מול הצבא עצמו, וכאן שאין לכם טענה בבית משפט' כי הרי נשלל לו מעמד בגלל האיחור בהתייצבות ולא בגלל יציאה לחו"ל, ואתם מבקשים שיוחזר המעמד לפנים משורת הדין, אין לכם "קייס"

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בעלי לא יתגייס בשום צורה
אבל אם זה יעשה לו בעיות פשוט נצטרך לוותר על נסיעה משפחתית.לא רואה שום דרך לפתור את זה....
לעריקים זה בעייתי בוודאי, וכמו שצוין:
אתם יכולים להתקשר לנסות לברר צו עיכוב, אבל אל תסמכו על מה שיאמרו לכם שם לגבי יציאה מהארץ, מנסיון מר, הקלטה תועיל רק במקרה שתפנו לבית משפט, לא מול הצבא עצמו, וכאן שאין לכם טענה בבית משפט' כי הרי נשלל לו מעמד בגלל האיחור בהתייצבות ולא בגלל יציאה לחו"ל, ואתם מבקשים שיוחזר המעמד לפנים משורת הדין, אין לכם "קייס"
מה שהם עונים לא עומד במבחן המציאות. היו שביררו, נענו בחיוב, ונעצרו.

לגבי דיחוי - שבוע שעבר הבנתי שבוועד הישיבות ענו שאין להם כל מידע לגבי יציאה מהארץ, משום שזה מצב חדש ולא מוכר להם. כך שבכל מקרה זה סיכון.
ואתם כבר בשלב מורכב עוד יותר, ממה שציינתם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה