עזרה מעוניין לכתוב רומן גרפי וצריך עזרה מבעלי ניסיון

איתן_ל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני רציתי להתחיל לכתוב רומן גרפי (בעגה: ספר קומיקס) באופן עצמאי גם בגלל שאני מאייר... הבעיה שאני לא ממש יודע כ"כ איך מתחילים, איך מחלקים לפרקים, האם יש הקדמות וכיו"ב. למעשה יש לי כבר רעיון וגם גיבשתי דמויות ומקום התרחשות לעלילה ועלילה באופן כללי, אך זקוק לקבל עצות וטיפים ממה להתחיל, על מה לשים דגשים, איך לסדר את הספר בצורה נכונה, האם כותבים בספרים כאלה הקדמות? וכיו"ב....

אודה לכל המסייעים

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אני חושבת שזה תלוי מאוד בסיפור עצמו. ונראה לי שכדאי לדעת קצת כללים של תסריט, כי בעצם קומיקס הוא סוג של סרט/מחזה.
מניחה שבפורום איור ידעו לענות יותר - יש כמה מאיירים של קומיקס, ונדמה לי שחלקם גם כותבים אותו בעצמם.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
@מרים קרייטמן מומחית גדולה בנושא, אולי היא יכולה לעזור.

ולמרות בורותי המבישה בכתיבת קומיקסים, לדעתי הבסיס אמור להיות די דומה לבניית עלילה רגילה: חושבת שכדאי להתחיל מכתיבת הסיפור במילים, לא בציורים. כמו ספר רגיל. ברגע שהעלילה תהיה כתובה באופן מסודר (לא צריך ספר שלם, מספיק אלפיים-שלוש אלף מילה של עלילה עם התחלה אמצע וסוף) - כבר תהיה לכם מול העיניים תמונה יותר ברורה של איך המוצר הסופי אמור להיראות, ואז תוכלו לחלק את העלילה לפרקים ביתר קלות.
השלב הבא אמור מן הסתם להיות כתיבת בריף מסודר של כל פרקי הספר העתידי (פרק ראשון: שלמה מגיע לישראל; פרק שני: הוא פוגש את יונתן; פרק שלישי: הם מתחילים להתווכח; וכן הלאה)
ואז מתחילים בכתיבת הטיוטה עצמה.
בהצלחה!

איתן_ל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

רותי רפפורט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא צריך ספר שלם, מספיק אלפיים-שלוש אלף מילה
בספר קומיקס, 2000-3000 מילה יכולות להיות הספר כולו, אם מדובר בספר לא ארוך במיוחד...
התקציר יכול להיות קצר משמעותית. 500 מילים לכל היותר.

אחרי שהעלילה כבר ברורה, מחלקים לפרקים מה יהיה בכל עמוד קומיקס.
כך זה נראה:
עמ' א': שלוימי ודוד מגלים משהו מוזר בבית ויוצאים בלילה למעקב. (בזה תקצרת מה יהיה המהלך בעמוד הראשון)

להלן פירוט החלוקה הפנימית של העמוד:
(אם אתה המאייר, זה פשוט, כי את הוראות הבמה אתה כותב לעצמך. אם לאו, אתה צריך לתת "הוראות במה" לצייר.)

החלוקה הפנימית של העמוד נראית כמו משהו כזה:
1. יום, פנים, שלוימי ודוד משחקים בבית של דוד
דוד (מסתכל מבעד לחלון) שלוימי, אולי נצא לשחק
2. לילה, רחוב שקט, חתולה יושבת מתחת לפנס, שלוימי ודוד עומדים במרחק מן החתולה ומסתכלים
שלוימי (חושב, מוטרד) מעניין מה עושה כאן החתולה.

כך נראה דף הוראות לצייר. יש ציירים שמבקשים את הוראות הבמה למרקר בצבע אחד, את ההבעות בצבע שני ואת המלל בשלישי.

מקווה שהועלתי.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
בספר קומיקס, 2000-3000 מילה יכולות להיות הספר כולו, אם מדובר בספר לא ארוך במיוחד...

כך זה נראה:
עמ' א': שלוימי ודוד מגלים משהו מוזר בבית ויוצאים בלילה למעקב. (בזה תקצרת מה יהיה המהלך בעמוד הראשון)

(אם אתה המאייר, זה פשוט, כי את הוראות הבמה אתה כותב לעצמך. אם לאו, אתה צריך לתת "הוראות במה" לצייר.)

2. לילה, רחוב שקט, חתולה יושבת מתחת לפנס, שלוימי ודוד עומדים במרחק מן החתולה ומסתכלים

כך נראה דף הוראות לצייר. יש ציירים שמבקשים את הוראות הבמה למרקר בצבע אחד, את ההבעות בצבע שני ואת המלל בשלישי.

מקווה שהועלתי.
על זה היה @אבימי אומר בימים עברו -
ישר ללינקיאדה.
ואולי באמת צריך להחיות אותה פה (את הלינקיאדה)? מה אומרים?

איתן_ל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

כך זה נראה:

מקווה שהועלתי.
ממש תודה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה