דרוש מידע מעבר מקופ"ח מכבי ללאומית

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
לקופות הקטנות יש מעלות וחסרונות על פני אלה הגדולות:
כך למשל, כאמור, לגדולות (מכבי וכללית) יש בתי חולים שלהן ולכאורה זו מעלה. אבל רק לכאורה, כי הקופות הקטנות ובעיקר לאומית שאין לה אפילו ביתחולימון קטנטן (ע"ע משגב לדך) מאפשרות בגלל זה ללכת לכל מקום בשונה מכללית ומכבי שדוחקות אותך לשירות שלהן, שלא תמיד טוב ומספק.
לגופו של עניין, לאומית בבני ברק מחזיקה רופאים ברמה לא מצויה, מקצוענים בעלי שם בחלקם הגדול! זמינות התורים שערורייתית. במיון נשים יושבים בכירי רופאי שיבא (לא יודע איך זה בקופות האחרות) אבל הוא פעיל רק עד 2 בצהריים. יש שירות מעולה במידה מסויימת, לא תמיד זמין - ודאי לא בטלפון.
לא נכון לומר שזה טוב ללידה, כי גם במקרים של חולים קשים מאד הם משחררים טפסי 17 בסיטונאות וגם מאשרים החזרים מיוחדים.
הנכון לרוב הוא להפך. דווקא בקופות הגדולות תתקשה להשיג באמצעות פרוטקציה דבר שלא מגיע לך, הנהלים קשוחים בהרבה. בקופות הקטנות יש גישה טובה יותר להנהלה הבכירה בעלת הסמכויות.
לסיכום: יש מקום לכנות את לאומית קופת בוטיק.

פפרר

משתמש מקצוען
אני עברתי באמצע הריון שלישי ממכבי ללאומית - לפני 7 שנים
גם אחרי ששבעתי אכזבות
כמובן שבררתי לפני כן אצל 2 חברות שהמליצו בחום
וב"ה אני שביעת רצון
יש לציין שאני גרה באלעד
חשוב שתבדקי בעיר מגוריך איך השירות של לאומית/מאחודת/כללית
בקופות חולים מה שטוב בעיר אחת לא בהכרח טוב בעיר אחרת
ואגב ,שמעתי מקלינאית תקשורת שעובדת במכון, שבטיפולים פרא רפואיים בהתפתחות הילד
לאומית זו הקופה שנותנת הכי נדיב
ונוכחתי לראות זאת בעוד תחומים כמו חוגי התעמלות ,דיאטניות וכו וכו

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בנוסף, בלאומית כשאת מגיעה לרופא , הוא מבצע לך אישית את האולטרסאונד (הופתעתי מאד לגלות שבמכבי רק טכנאים עושים אולטרסאונד ולא הרופאים עצמם. כאילו בשביל מה אני באה לרופא? בשביל שיגיד לי לקחת ברזל?)

זה תלוי ברופא ולא בקופה.
הייתי אצל שני רופאים בלאומית-
אחד עושה אולטרא סאונד במקום--
והשני רק נותן הפניה---- ממש מעצבן לדעתי.
גורם לך לחכות 3 פעמים בתור (להפניה, לאולטרא- סאונד ולרופאה)
וחוץ מזה, נראה לי מקצועי ואמין יותר שרופא מבצע את הבדיקה.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
היו פה דיבורים על שינויים בסל . כדאי לך לברר מה אמת ומה לא.
תבדקי באשכול הסמוך...

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
בנוסף, בלאומית כשאת מגיעה לרופא , הוא מבצע לך אישית את האולטרסאונד (הופתעתי מאד לגלות שבמכבי רק טכנאים עושים אולטרסאונד ולא הרופאים עצמם. כאילו בשביל מה אני באה לרופא? בשביל שיגיד לי לקחת ברזל?)

זה תלוי ברופא ולא בקופה.
זה תלוי ברופאים ולא בקופות,
ויש רופאים שלא יודעים לראות כלום בא"ס.
טכנאים הם מוסמכים ספציפית לעניין הזה, וגם מוקצב להם יותר זמן בשביל בדיקה יסודית.

Chan

משתמש פעיל

זה תלוי ברופא ולא בקופה.
מי בלאומית לא עושה אולטרא סאונד? כולם עושים!!!

אני בלאומית ומרוצה מאד
בעלי היה במכבי ועבר משם, כל הבירוקרטיה וכו' בלאומית הרבה יותר משפחתי
מי שכתבה מעל על ד"ר ליבשיץ שמחכים לו הרבה - פשוט מאד הביאו רופאים הרבה יותר ברמה, הורידדו לו זמינות
יש לו הרבה פחות ביקוש מאחרים
וכן לגבי רופאות - בשנתיים האחרונות הוסיפו 2 ממש תותחיות : סלמניק ואדטו
יש פה תגובות ממש לא מעודכנות...
ולגבי החזרים, כבר כתבו מעלי, כל חנות שתשאלי תאמר לך שלאומית הכי קלים בהחזרים, כנ"ל גם לגבי החזר על קלינאיות ומרפאות בעיסוק - אפשר ללכת פרטי למי שרוצים

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם אני בלאומית ומאוד מרוצה.
ב"ה לא נזקקתי ליותר מדי שירותים
אבל כן קבלתי החזרים במהירות ובקלות בלי בעיות. (גם על דברים שבקופות אחרות לא נותנים)
לגבי רופאים הם נותנים 3 פעמים בשנה לכל מטופל רופא מומחה בהחזר של 80%
כך שאני לא חושבת פעמיים אם אני צריכה רופא מומחה
רק לפני כמה חודשים הייתי אצל רופאה פרטית שאני שילמתי עליה 200 ש"ח וחברה בכללית שילמה 350 ש"ח וכן על זה הדרך.

כנ"ל מקבלים החזרים על שחיה, על התעמלות ועל כל מה שצריך.

לגבי תורים לבדיקות דם- עדיף לקבוע תור ולא לחכות שעות בתור.

לגבי שר"פ בניתוח קיסרי- מקבלים החזר החל מלידה רביעית ואילך.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כמובן שזה תלוי הרבה גם בסניף הספיציפי- כדאי לך לברר באזור שלך.

tamar89

משתמש פעיל
לא קראתי הכל
שלא תצטרכו- אבל בנוגע למכשירי שמיעה
לאומית הטובים ביותר

(עובדת במכון שמיעה פרטי)

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אז ככה בתור לקוחת לאומית בבני ברק. זו דעתי:
לאומית היא הקופה מס 1 בהחזרים, בכל תחום שתרצי את הולכת לרופא פרטי ומקבל החזר עד 80% עד סכום של 800 או 750. (חברה שעברה מלאומית למכבי הייתה בהלם מכמות הקשיים שהערימו עליה בשביל לקבל החזר אומלל שבלאומית נתנו לה בלי להניף עפעף).
לא נכון. החזר להתיעצות הוא 80 אחוז מעלות היעוץ, אך לא יותר מ-679 שקל ליעוץ.
מוגבל ל -3 התיעצויות בשנה.
מכבי נותנים החזר דומה ובלי שום בעיות. מנסיון רב רב.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מהניסיון שלי בלאומית בבני ברק - ראיתי כוכבים עבור כל טופס 17
כל טיפול - ביורוקרטיה מעיקה
יד ימין לא ידעה מה יד שמאל עושה
הנחיות הפוכות מכל פקידה
בתחום טיפולי הפוריות ממש עשו לנו את המוות, ביקשו ערימת טפסים ומסמכים לאישור וועדה ועד שהוועדה הואילה בטובה להתכנס נראה שלא רפרפו אפילו על ההר ואישרו טיפול לא מתאים. ממש תרופה נגד קרחת לחולי סרטן. וגם נותנים הכי פחות בתחום הזה ביחס לקופות האחרות.
התפתחות הילד - ד"ר נחמיאס שמשום מה רבים מהללים את הפוצי מוצי קוצי שהיא מלחששת לתינוקות - לא אסלח לה לעולם על שמנעה מבתי פיזיותרפיה חיונית. הילדה נולדה היפוטונית והיא טענה שסתם עצלנית ולא מתורגלת בשכיבה על הבטן... ועל הדרך לא מנעה חיצי לשונה גם ממני ובארסיות רבה לעגה למראי החיצוני. הבת שלי זחלה רק קרוב לגיל שנה ורק הודות לכך שהתעקשתי לפנות לרופא התפתחותי אחר שהפנה חיש קל לפיזיותרפיה. עברה פיזיותרפיה אינטנסיבית מאד מגיל תשעה חודשים כשנזקקה לפיזיותרפיה מלידה.
היה עוד רופא ילדים אחד, לא אנקוב בשמו, עם גישה סובייטית מגעילה.
לומר על סגן מנהל מחלקה שהוא לא מספיק ברמה - נו... ד"ר ליבשיץ היה תותח, אבל מבחינתי היה נקודת האור היחידה בקופה הזו.

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
מה הבעיה לעבור, לקבל חוגי שחיה לכ-ו-ל-ם ועוד כמה הבטחות ואם לא מרוצים אז חוזרים חזרה (לא לפני שמקבלים טלפונים חנפניים מהקופה שעזבתם שכוללים על הדרך עוד כמה הטבות....)

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מהניסיון שלי בלאומית בבני ברק - ראיתי כוכבים עבור כל טופס 17
כל טיפול - ביורוקרטיה מעיקה
יד ימין לא ידעה מה יד שמאל עושה
הנחיות הפוכות מכל פקידה
בתחום טיפולי הפוריות ממש עשו לנו את המוות, ביקשו ערימת טפסים ומסמכים לאישור וועדה ועד שהוועדה הואילה בטובה להתכנס נראה שלא רפרפו אפילו על ההר ואישרו טיפול לא מתאים. ממש תרופה נגד קרחת לחולי סרטן. וגם נותנים הכי פחות בתחום הזה ביחס לקופות האחרות.
התפתחות הילד - ד"ר נחמיאס שמשום מה רבים מהללים את הפוצי מוצי קוצי שהיא מלחששת לתינוקות - לא אסלח לה לעולם על שמנעה מבתי פיזיותרפיה חיונית. הילדה נולדה היפוטונית והיא טענה שסתם עצלנית ולא מתורגלת בשכיבה על הבטן... ועל הדרך לא מנעה חיצי לשונה גם ממני ובארסיות רבה לעגה למראי החיצוני. הבת שלי זחלה רק קרוב לגיל שנה ורק הודות לכך שהתעקשתי לפנות לרופא התפתחותי אחר שהפנה חיש קל לפיזיותרפיה. עברה פיזיותרפיה אינטנסיבית מאד מגיל תשעה חודשים כשנזקקה לפיזיותרפיה מלידה.
היה עוד רופא ילדים אחד, לא אנקוב בשמו, עם גישה סובייטית מגעילה.
לומר על סגן מנהל מחלקה שהוא לא מספיק ברמה - נו... ד"ר ליבשיץ היה תותח, אבל מבחינתי היה נקודת האור היחידה בקופה הזו.
מוזר מאד,
אני קיבלתי טופס 17 לניתוח תוך שעתיים (!!!!!) מאז שביקשתי.
מכירה מישהי שביקשה אישור לIVF ע"י רופא נשים חיצוני, ונתנו לי אשור מלא עוד באותו יום.
מכירה עוד מישהי שהייתה במכבי ולא קיבלה אישור לזריקות פוריות (כל זריקה 2700 ש"ח), ובאותו זמן ממש מישהי מקבילה ביקשה את אותם זריקות, מאותו רופא פרטי בלאומית ואישרו לה באותו יום.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מוזר מאד,
מכירה מישהי שביקשה אישור לIVF ע"י רופא נשים חיצוני, ונתנו לי אשור מלא עוד באותו יום.
מכירה עוד מישהי שהייתה במכבי ולא קיבלה אישור לזריקות פוריות (כל זריקה 2700 ש"ח), ובאותו זמן ממש מישהי מקבילה ביקשה את אותם זריקות, מאותו רופא פרטי בלאומית ואישרו לה באותו יום.

לי מוזר מאד מה שאת כותבת, כי טיפולי פוריות לא מאשרים בשום קופה שהיא באוטומט.

אני מכירה את התחום לעומק. אבל בלאומית, במקום שוועדת האישורים תתכנס בכל שבוע, אצלנו היא נתנה אישור אחרי למעלה מחודש, ולטיפול לא רלוונטי שלא מתאים לבעיה בכלל ולא הגשנו אליו בקשה. רק כי הוא זול וזמין... וכשהרמתי קול זעקה עשו הכל כדי לסתום לי את הפה. אח, טעות, כי לי את הפה לא סותמים.

ב"ה יש בשורות טובות, אבל מעיב עליהן צל - חשד למום בלב, צריך אקו לב עוברי. זה עלה בסקירה. אני מבקשת. מתחננת. מנדנדת לקבל אישור. מה עונה לי הפקידה בצעקה? כאן זו לא מכולת שאת קונה מה שאת רוצה, כאן אנחנו נחליט מה תקבלי.

אה, ובסקירה, הרופא בקופה, תוכ"ד צילום פנימי רץ לענות לסוכן תיק ההשקעות שלו (אמתי! אמתי!).

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לי מוזר מאד מה שאת כותבת, כי טיפולי פוריות לא מאשרים בשום קופה שהיא באוטומט.

אני מכירה את התחום לעומק. אבל בלאומית, במקום שוועדת האישורים תתכנס בכל שבוע, אצלנו היא נתנה אישור אחרי למעלה מחודש, ולטיפול לא רלוונטי שלא מתאים לבעיה בכלל ולא הגשנו אליו בקשה. רק כי הוא זול וזמין... וכשהרמתי קול זעקה עשו הכל כדי לסתום לי את הפה. אח, טעות, כי לי את הפה לא סותמים.

ב"ה יש בשורות טובות, אבל מעיב עליהן צל - חשד למום בלב, צריך אקו לב עוברי. זה עלה בסקירה. אני מבקשת. מתחננת. מנדנדת לקבל אישור. מה עונה לי הפקידה בצעקה? כאן זו לא מכולת שאת קונה מה שאת רוצה, כאן אנחנו נחליט מה תקבלי.

אה, ובסקירה, הרופא בקופה, תוכ"ד צילום פנימי רץ לענות לסוכן תיק ההשקעות שלו (אמתי! אמתי!).
תפני אלי באישי,
אולי אוכל לעזור לך

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מוזר מאד,
איזו זריקה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה