קורונה מספר עדכני של חולים בישראל

מצב
הנושא נעול.

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בנ"א שיש לו תסמינים, או חשש לזה, שישאר בבית לכמה ימים - בבידוד משל עצמו, ישמור עליו ועל סובביו!
בנ"א שלא אמרו לו בפירוש שהוא חיובי ימשיך לצאת. א"א שכל אחד יעשה דין לעצמו.
ומה עם כל אלה שיוצאים חיובי בלי תסמינים?

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
הפתגם אומר - אי אפשר לשקר מדי הרבה זמן על יותר מדי הרבה אנשים.
אם היו מארגנים מידע מסודר ולא מזייפים שום דבר לצורכי הפחדה - הקורונה היתה מרתיעה אנשים לאורך יותר זמן.

הבעיה היא שהיתה מגמה לייצר "הפחדה" ולכן ניפחו במשרד הבריאות את הנתונים במידת האפשר. וטשטשו את צורות הספירה. (אני בסוף קלטתי איך נספר בכל מקום ומה נקודת הממשק ואיך בכל זאת לשלוף נתונים מה היה כל יום - אבל זה דורש לזכור מה היה ביום קודם.... זה לא אמור להיות מידע מעורפל וסבוך כל כך!!)

ואז קרה מה שקורה לכל בדאי - הפסיקו להאמין להם ואז קמפיין ההפחדה הוביל לכיוון ההפוך -
גם מהאמת שהיא מפחידה גם ללא הניפוח - כבר לא מאמינים לה ולא מפחדים בכלל.
הבעיה היחידה בנתונים שאין גרף חולים פעילים ואין הצגה של נתונים לפי עקומה אפידמית מתחילת הגל השני
לגבי שאר הנתונים הם צדקו שכך אמור להיות ע"ע שבדיה ובריטניה
אותו דבר יקרה אוטוטו לענין הבידודים -
אי אפשר שאם יש חולה במשכן הכנסת או בבית הנשיא מוצאים בפינצטה מי צריך להיות מבודד.
וכשילדה בכיתה ב' בבית ספר נמצאת חולה מבודדים על אוטומט את כל כיתות א-ד וכל בני משפחותיהם (מעגל שלישי!!) .
בידוד הוא סיוט ואף אחד לא מעונין בו .
ברגע שאנשים ירגישו שהבידוד נעשה להם כהגזמה וחומרה . ולא היה קורה אם הם היו חברי כנסת או ידוענים או עיתונאים - הם יחליטו שלא נורא לא לשמור עליו. ואז גם מי שבאמת חייב לשמור והיה במעגל הראשון - לא ישמור.
ממש כמו בסיפור חוה והנחש ..
לא מבודדים את כל השכבות שציינת אלא מבטלים את הלימודים

מתוכנתת

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הבעיה היחידה בנתונים שאין גרף חולים פעילים ואין הצגה של נתונים לפי עקומה אפידמית מתחילת הגל השני

לא מבודדים את כל השכבות שציינת אלא מבטלים את הלימודים
גם מבטלים לימודים וגם מבודדים. מידיעה. (אולי היו ביחד בתור לנטילת ידיים או בהפסקות...)

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
גם מבטלים לימודים וגם מבודדים. מידיעה. (אולי היו ביחד בתור לנטילת ידיים או בהפסקות...)
אולי היכן שלא מקפידים על ההנחיות ומזלזלים... (נטילת ידים והפסקות יחד זה בניגוד להנחיות)

מצליחה

משתמש מקצוען
אני קוראת פה את ההודעות האחרונות
ונזכרת שקראתי איפשהוא על ניו זילנד שהיתה במצב הקורונה פחות או יותר כמו בישראל, ביצעו שם את אותם פעולות כמו בישראל , והם צליחו למגר את הקורונה כבר תקופה עם 0 חולים, והיום הם במצב שהכל חזר לקדמותו כמו לפני הקורונה,
וכאן באה השאלה איך שם זה מוגר ופה זה מתחיל לחזור?
כי פה, בארצינו יש את הסקפטים. החכמים. החכמולוגים. שונאי ביבי. שונאי עצמם. ועוד כל מיני סוגים.. שמרשים לעצמם לעשות מה שבא להם..
ומחזירים את כולנו אחור, לצערנו!!!!!!!
מציעה לך לבדוק קודם את הנתונים.
אי אפשר להשוות בין ישראל למדינה שהיא פי 5 ויותר מגודלה של ישראל, עם אוכלוסיה קטנה בהרבה הרבה מישראל....
זה גם פרמטר להתפשטות מגיפה.

סימפטי

משתמש פעיל
ונזכרת שקראתי איפשהוא על ניו זילנד שהיתה במצב הקורונה פחות או יותר כמו בישראל, ביצעו שם את אותם פעולות כמו בישראל , והם צליחו למגר את הקורונה כבר תקופה עם 0 חולים, והיום הם במצב שהכל חזר לקדמותו כמו לפני הקורונה,
כי פה, בארצינו יש את הסקפטים. החכמים. החכמולוגים. שונאי ביבי. שונאי עצמם. ועוד כל מיני סוגים.. שמרשים לעצמם לעשות מה שבא להם..
הכל נכון בתיאוריה, אבל צריך להיות מציאותי, הציבור בארץ לא מוכן לסבול לזמן ממושך, לכן כל ההנחיות ובידודים אין סיכוי שיצליח למגר את הנגיף, סתם נסבול פה הרבה זמן פיזית וכלכלית ובסוף זה יגיע לכולם, לכן זה לא הפתרון.

קבוצת אפי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
גם אם אכן פוטרים שלא בצדק אנשים מבידודים , ומתנהלים עם הרבה סתירות בין הגופים והממסד והממשלה .
אנחנו צריכים לנהוג בחשיבה של מה ה' רוצה ממני , מה אני כיהודי אמור לעשות , ואם יש ספק לשאול שאלת רב .
זה לא רק "ונשמרתם" זה גם ושמרתם....שלא להזיק ח"ו לאחרים.

הציבור בארץ לא מוכן לסבול לזמן ממושך
בקשר לזה שלא נוח וקשה לסבול כך , מה עם האנשים בסיכון וילדים בסיכון , גם כך החיים שלהם קצת פחות נוחים בשל הסיבה שהם בסיכון , ועכשיו להם עוד פחות נוח וקל...

נערך לאחרונה ב:

mum

משתמש מקצוען
ניו זלינד היא מדינה ענקית על אי עם שטחים נרחבים לכל נפש.
האוכלסיה שם קטנה מישראל בהרבה.
וגם המנטליות משחקת אבל אחרי הנתונים הראשונים.

סימפטי

משתמש פעיל
בקשר לזה שלא נוח וקשה לסבול כך , מה עם האנשים בסיכון וילדים בסיכון , גם כך החיים שלהם קצת פחות נוחים בשל הסיבה שהם בסיכון , ועכשיו להם עוד פחות נוח וקל...
ולכן צריך להתחשב איתם ולסיים את המגיפה כמה שיותר מהר ולא למרוח את זה לכמה שנים.

אני לא נכנסתי אם זה צודק או לא, עובדות אי אפשר לשנות, העובדה היא שהציבור לא מוכן ואין מה לעשות לכן צריך לשנות כיוון.

יוגורט

משתמש מקצוען
הכל נכון בתיאוריה, אבל צריך להיות מציאותי, הציבור בארץ לא מוכן לסבול לזמן ממושך, לכן כל ההנחיות ובידודים אין סיכוי שיצליח למגר את הנגיף, סתם נסבול פה הרבה זמן פיזית וכלכלית ובסוף זה יגיע לכולם, לכן זה לא הפתרון.
עכשיו זה מאד נחמד לומר את זה.
אבל אם הייתה יותר אכיפה, הצעדים היו יותר זריזים, ההחלטות היו פחות כ"חכמה לאחר מעשה" ולא היינו רודפים אחרי הזנב של עצמנו . אז היה מספיק סגר קטן, פחות סבל, ולציבור הייתה יותר עמידות.
מי שהסתכל מהצד, זה היה ממש נראה שמחכים שהקורונה תגיע, ממתינים וממתינים. במקום לעשות בדיקות לכל מי שבא מחו"ל. לשלוח אותם למלונית לשבועיים. לעשות בדיקות למבודדים מייד ולא לחכות לתסמינים ואז להכניס את מי שהיה בקרבתם בבידוד (כמו שנראה לי עושים עכשיו).

עכשיו באמת סגר זה לא ישים, אלא אם כן תיהייה התפרצות המונית .

שלום רבב

משתמש פעיל
הפוך, דעת הרבה רופאים שמי שאין לו תסמינים הוא מדביק הרבה פחות, אם בכלל, (אף שהדבר עדיין לא ברור).
ואין שום עניין בזה להפחיד ולהלחיץ את הציבור, כי זה לבד גורם להרבה יותר נזק מאשר הקורונה עצמה.
מעניין אם כן איך נדבקו בגימנסיה יותר ממאה וגם חלק ממשפחותיהם.
כולם היו סימפטומטיים?

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אוף, עד מתי תמשיכו לעצום עיניים?
כל מי שמכיר ערים מעורבות, רואה שאחוז הפטירות/חולים חרדים גבוה בהרבה מבאוכלוסיה החילונית!
אולי חלק מהכותבים פה פשוט מזלזלים??? ועכשיו יגידו שאני מוציאה שם רע, ובת"א הכי מזלזלים וכו'.
חברה, אל תתוכחו עם המציאות! אל תאמינו למשרד הבריאות, בסדר, תאמינו למה שהעיניים שלכם רואות, והעיניים שלי רואות 2/3 נפטרים חרדיים מעיר שבה עשירית מהאוכלוסיה חרדים!
תתעוררו!

סימפטי

משתמש פעיל
עכשיו זה מאד נחמד לומר את זה.
אבל אם הייתה יותר אכיפה, הצעדים היו יותר זריזים, ההחלטות היו פחות כ"חכמה לאחר מעשה" ולא היינו רודפים אחרי הזנב של עצמנו . אז היה מספיק סגר קטן, פחות סבל, ולציבור הייתה יותר עמידות.
מי שהסתכל מהצד, זה היה ממש נראה שמחכים שהקורונה תגיע, ממתינים וממתינים. במקום לעשות בדיקות לכל מי שבא מחו"ל. לשלוח אותם למלונית לשבועיים. לעשות בדיקות למבודדים מייד ולא לחכות לתסמינים ואז להכניס את מי שהיה בקרבתם בבידוד (כמו שנראה לי עושים עכשיו).

עכשיו באמת סגר זה לא ישים, אלא אם כן תיהייה התפרצות המונית .
זה אולי נכון, אבל את הנעשה אין להשיב.

• תודה
Reactions: MOM

קצרה

משתמש מקצוען

יש בעיה בנתונים שהם לא מוצגים בצורה בהיר.
יש מקום שמתעדכן בבוקר ומציג את מספר החולים החדשים 24 שעות אחורה.
יש מקום שמתעדכן בשעה לא אחידה בערב ומציג את העדכון האחרון בלבד - חצי היממה השני.
בכל אתר תראי מספר אחר של חולים חדשים בכל יום ולכ תביני איך חישבו את זה.

חסר מידע ברור - כמה מתוך החולים הם סימפטומיים וכמה נשאים.

מטרת הטשטוש ואי הצגת הנתונים היא הפחדת הציבור שהנה הנה באה קטסטרופה - הבעיה היא שחולפים שבוע ועוד שבוע ועוד אחד - ואנשים שואלים מה קורה פה..
ואז הם עוד יותר מזלזלים בהנחיות משרד הבריאות מאשר קודם.

אני לא באתי לחלוק על הנחיות משרד הבריאות או על חומרת הסכנה מהקורונה.

אני באה רק לחלוק על השיטה שלהם לנסות לייצר משמעת שפועלת פעולה הפוכה.
פשוט סקר גילה את הנתון הנכון שקנסות ואכיפה לא משפיעים כמו פחד ונתונים קשים - אז ניסו לייצר פחד - הבעיה היא שזה עובד לרגע - ואז מחמיר את המצב . כי חוסר בהירות וניפוחי בדיקות - גורמים לתובנה יותר גרועה - שהקורונה בכלל לא מסוכנת. כל כך הרבה "חולים" ושום חולה קשה....

קצרה

משתמש מקצוען
מעניין אם כן איך נדבקו בגימנסיה יותר ממאה וגם חלק ממשפחותיהם.
כולם היו סימפטומטיים?

כמעט כל המאה שנדבקו כולל בני משפחותיהם היו א-סימפטומיים. וזה באמת לא התפשט הלאה ונעצר באלו שגילו אותם במכת הבדיקות הראשונה.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כל מי שמכיר ערים מעורבות, רואה שאחוז הפטירות/חולים חרדים גבוה בהרבה מבאוכלוסיה החילונית!
משפט לא נכון.
בתל אביב [למרות שאתרי אינטרנט כתבו] אין כמעט חרדים חולים, רובם גרים בדרום העיר... וכן - גם במרכז העיר
בבאר שבע זה לא נכון
בבתי אבות - האחוזים אולי מעט יותר מאשר האחוז הכללי.

אבל זה לא מפריע לאתרי אינטרנט לכתוב 'רוב החולים בערים מעורבות חרדים]

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
משפט לא נכון.
בתל אביב [למרות שאתרי אינטרנט כתבו] אין כמעט חרדים חולים, רובם גרים בדרום העיר... וכן - גם במרכז העיר
בבאר שבע זה לא נכון
בבתי אבות - האחוזים אולי מעט יותר מאשר האחוז הכללי.

אבל זה לא מפריע לאתרי אינטרנט לכתוב 'רוב החולים בערים מעורבות חרדים]
בתי אבות- הציבור החרדי הרבה פחות משתמש, ב"ה.
בת"א- את מדברת על אחוז ביחס לאוכלוסיה, כן?
בבאר שבע זה נכון, באיזור פסח היתה התפרצות רצינית אצל החרדים. לא יודעת אם מרכז העיר או לא.
הלאה, תעברי ל: אשדוד, קרית גת, חיפה, רכסים....
המטרה לא לקטרג אלא לעורר!

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בתי אבות- הציבור החרדי הרבה פחות משתמש, ב"ה.
בת"א- את מדברת על אחוז ביחס לאוכלוסיה, כן?
בבאר שבע זה נכון, באיזור פסח היתה התפרצות רצינית אצל החרדים. לא יודעת אם מרכז העיר או לא.
הלאה, תעברי ל: אשדוד, קרית גת, חיפה, רכסים....
המטרה לא לקטרג אלא לעורר!

מה באשדוד?

מה שאני ראיתי, האחוזים מכל הערים החרדיות\מעורבות באשדוד האחוזים היו ועדיין הנמוכים ביותר.

קצרה

משתמש מקצוען
אוף, עד מתי תמשיכו לעצום עיניים?
אולי חלק מהכותבים פה פשוט מזלזלים??? ועכשיו יגידו שאני מוציאה שם רע, ובת"א הכי מזלזלים וכו'.
חברה, אל תתוכחו עם המציאות! אל תאמינו למשרד הבריאות, בסדר, תאמינו למה שהעיניים שלכם רואות, והעיניים שלי רואות 2/3 נפטרים חרדיים מעיר שבה עשירית מהאוכלוסיה חרדים!
תתעוררו!

וזה למרות שהציבור הכללי מזלזל בהוראות הרבה יותר מהציבור החרדי.
הציבור החרדי מציית להוראות באחוזים הרבה יותר גבוהים וכל האחראים לאכיפה מודים בכך.
גזירת שמים. ממש בחוש השם מראה לנו שלא נטעה לחשוב שיש פה איזה משהו טבעי - ונתעורר.

אנחנו מביעים תמיהות כאן על המידע העדכני ואופן ההתפשטות/עליה. מנסים להבין מה קורה בתוך ערפל המידע וזה ליגיטימי.
אף אחד פה לא כותב לזלזל בהנחיות. אף אחד פה לא אומר ח"ו לזלזל בהם.

רק אתה חושב כמו משרד הבריאות - תגידו שהמצב קטסטרופה יותר ממה שהוא גם אם זו סטיה מן האמת או סוג של ניפוח וככה כולם יזהרו -
אז הנה לך - העיניים שלנו רואות את האמת. אכן היתה פה קטסטרופה בחודש ניסן השם ישמור.
וזו סיבה לשמור על ההוראות כדי שלא תקרה שוב כזו קטסטרופה.
כרגע קשה לנו להבין מה המצב כי מבלבלים אותנו ולא שולחים מידע שקוף. לא נראה לעת עתה שהמצב של חודש ניסן חזר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה