חיסכון לכל ילד מסלול מניב

דבורה הנביאה

משתמש צעיר
איזה מסלול הכי כדאי לעשות ???
מסלול כשר.
מבחינה כשרותית, ישנן שלוש חברות שמחזיקות בתעודת ההכשר ברמה הכי גבוהה והן: פסגות, הראל ומיטב דש.
גם מבחינה מקצועית הן מבין החברות הגדולות והמבוססות בתחום.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כבר כתבתי על כך מספר פעמים.
אלטשולר שחם הביאה את התשואות הגבהות ביותר מבין מסלולי ההלכה כדלהלן.
למשל מתחלת השנה ס"ה 5 חודשים
אלטשולר שחם חיסכון לילד - הלכה 8.01% כשמיטב דש 5.01 והראל 5.87
כך שברור שמבחינת תשואה היא המובילה.
מלבד מה שהיא חברה מוצלחת עם מנהלי השקעות ותיקים שלא מתחליפים כל כמה שנים, גם הכשרות תשואה כהלכה היא הכשרות היחידה שעושה את העבודה כמו שצריך ובודקת את המניות והאג"ח ולא קונה דרך אופציות ווקרנות סל מכל הבא ליד.
היא מפוקחת ע"י הרבנים הנ"ל שהם מגדולי הרבנים בדורינו.
‏‏אלטשולר - עותק.jpg

דבורה הנביאה

משתמש צעיר
אין לי כוונה להיכנס לפולמוס מבחינת רמת כשרויות.
אבל כמו שבאוכל תעודת הכשר יפה ולוגו נאה אינם מייצגים רמת כשרות,
שלושת החברות הנ"ל (מיטב, פסגות, הראל) קיבלו את האישור של כל ההכשרים הפיננסיים.
כל מי שמעורה בתחום יודע כי 'גלאט הון' קיבלה את האישור של כלל הרבנים וד"ל.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גם לי אין כונה להכנס לפלומוס, אבל תעודת כשרות שחתומים עליה גדולי הרבנים מספקת את רוב האנשים, ובפרט כשמדובר בהפסד מרובה כפשוטו [בפנסיה זה יכול להגיע לפער של כמעט חצי מליון ש"ח!!!] ורק לאותם שמעשרים במבה וקולה ואוכלים בארקל ואוחזים שכסף של מדינה הוא הפקר וכו' וכו' וד"ל, להם מתאים הכשר שלא משקיע בכלום והתוצאות בהתאם, אבל לאדם רגיל מהציבור החרדי ודאי שזה מספק לכתחילה שבלכתחילה [וזה בלי להכנס לפלומס ההלכתי שגם שם כל ת"ח שנכנס רואה היכן האמת והצדק.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם לי אין כונה להכנס לפלומוס, אבל תעודת כשרות שחתומים עליה גדולי הרבנים מספקת את רוב האנשים, ובפרט כשמדובר בהפסד מרובה כפשוטו [בפנסיה זה יכול להגיע לפער של כמעט חצי מליון ש"ח!!!] ורק לאותם שמעשרים במבה וקולה ואוכלים בארקל ואוחזים שכסף של מדינה הוא הפקר וכו' וכו' וד"ל, להם מתאים הכשר שלא משקיע בכלום והתוצאות בהתאם, אבל לאדם רגיל מהציבור החרדי ודאי שזה מספק לכתחילה שבלכתחילה [וזה בלי להכנס לפלומס ההלכתי שגם שם כל ת"ח שנכנס רואה היכן האמת והצדק.
חלק מהדברים נכונים
אבל צורת הזילזול בהמוני עמך בית ישראל, קצת בוטה מידי לטעמי, וגם סגנון זול...

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חלק מהדברים נכונים
אבל צורת הזילזול בהמוני עמך בית ישראל, קצת בוטה מידי לטעמי, וגם סגנון זול...
אני מתנצל, התכונתי שיש דברים שמיעודים למחמירים והאדם הפשוט שלא מבין את הדברים ולא חי בצורת החיים הזאת [של חלק מהדברים שמניתי] משלם על זה מחיר כבד שאם היה מבין את המשמעות שלו לא היה מתנהג כך, ולפעמים צריך להסביר את הדברים בצורה בוטה [במקום להתפלמס הלכתית].
אבל וודאי שאין כונתי לזלז באותם הקבוצות וכל המחמיר [ביודעין] תבוא עליו ברכה.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ולפעמים צריך להסביר את הדברים בצורה בוטה [במקום להתפלמס הלכתית].
לא חושב ככה! בוטה ומזלזלת? (אני, זכותך לחשוב אחרת.)
אבל וודאי שאין כונתי לזלז באותם הקבוצות וכל המחמיר [ביודעין] תבוא עליו ברכה.
כדאי היה להדגיש!

מטב

משתמש מקצוען
לתשומת לב!
עד כמה שידוע לי הבנקים נותנים 4% בהתחייבות, וללא קשר לרווחים.
וההפקדה שם מותרת גם ע"פ ההלכה (עם היתר עיסקא, כמובן).

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אינטרגמל סיכון גבוה בהכשר בד"צ עדה"ח עם התשואה הכי גבוה.
הפער בין המסלול, הזה לאלטשולר הלכה [שהוא בסיכון בינוני] הוא סך הכל חצי אחוז מתחלת השנה, מה שלא מצדיק [לבנתיים] את הסיכון הגבוה, תשואה שמצדיקה סיכון גבוה אמתי היא כמו באלטשולר סיכון גבוה שעשה ס"ה מתחלת שנה 15.07

ממוקד

משתמש מקצוען
איזה מסלול הכי כדאי לעשות ???
אלטשולר שחם ברמת כשרות מאד גבוהה של הגר"מ גרוס שליט"א (אם כי לא לכל הדעות, יש בעניין היתר עיסקא במניות אם אפשר או לא)
מבחינת תשואה, כמו שכתבו שהם הביאו הכי הרבה, אבל זה לא מחייב שגם ימשיך להיות כך.
אני מכיר אחד מהנוגעים בעניין מטעם הרב גרוס, הוא ת"ח גדול ובקיא מאד בנושא.
אני הייתי בפסגות (שגם להם כשרות טובה) והעברתי לאלטשולר בגלל התשואה (פסגות הפסידו כסף)

אני וביתי

משתמש מקצוען
מי שהרבנים שלו נמצאים ברשימה בהחלט שישקיע שם אבל מי שלא שישאל את הרבנים שלו!
כותרות של מחמירים וכדו זה דמגוגיה בגרוש.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה