דרוש מידע מנוסים בשיפוצים? אדריכלים? כמה שאלות

I) AM)

משתמש מקצוען
שלום וברכה
אנחנו לפני שיפוץ בעז"ה ואני רוצה לשאול כמה שאלות. הכל חדש לנו לגמרי
התכנון הוא בנייה על הגג וכן סגירת מרפסת צידית וכמובן שיפוץ הבית שכולל שבירת קירות ותכנון מחודש
1. מה אנשי המקצוע הנדרשים מלבד קבלן?
מהנדס? מעצבת פנים? צריך גם אדריכל?-זה תלוי האם נדרש אישורים מהעיריה או לא?
2.מה סדר העבודה שאנחנו צריכים לעשות? קודם מהנדס? זה לייעוץ או ישר תוכנית? או קודם מעצבת? שוב, האם נדרש גם אדריכל?
ומה עושה כל איש מקצוע בשלב של טרום בניה?
סליחה על ריבוי השאלות... אשמח שתעשו לי סדר
תודה!

Y.V. אדריכלות

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שלב ראשון צריך לקחת אדריכל בעל נסיון בעירכם להגיש בקשה להיתר לפי הצרכים שלכם.
שלב שני צריך מהנדס שיכין תכנית קונסטרוקציה לתכנית.
שלב שלישי צריך שהאדריכל הנ"ל או מעצב/ת פנים יכינו לכם תכניות פנים הדירה, תכנית ריהוט/עבודה/חשמל/אינסטלציה/גבס/מטבח וכדומה.
עם התכניות האלו ניגשים לקבלנים לקבל הצעת מחיר.
לפעמים אחד מבעלי המקצוע הנ"ל מביאים איתם את שאר האחרים, תתחילו עם אחד שיש לכם המלצות עליו והוא כבר יקדם אתכם גם בנושאים שאינם תחת אחריותו.

I) AM)

משתמש מקצוען
שלב ראשון צריך לקחת אדריכל בעל נסיון בעירכם להגיש בקשה להיתר לפי הצרכים שלכם.
שלב שני צריך מהנדס שיכין תכנית קונסטרוקציה לתכנית.
שלב שלישי צריך שהאדריכל הנ"ל או מעצב/ת פנים יכינו לכם תכניות פנים הדירה, תכנית ריהוט/עבודה/חשמל/אינסטלציה/גבס/מטבח וכדומה.
עם התכניות האלו ניגשים לקבלנים לקבל הצעת מחיר.
לפעמים אחד מבעלי המקצוע הנ"ל מביאים איתם את שאר האחרים, תתחילו עם אחד שיש לכם המלצות עליו והוא כבר יקדם אתכם גם בנושאים שאינם תחת אחריותו.
במידה ויש היתרים/בניה ללא היתר, האם גם אז צריך אדריכל? ואם לא, פונים קודם למעצבת או קודם למהנדס?

Y.V. אדריכלות

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אם מדלגים על ההיתר צריך להכין את תכניות הבניה זה יכול להיעשות ע"י האדריכל או המעצב/ת

miri r

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום וברכה
אנחנו לפני שיפוץ בעז"ה ואני רוצה לשאול כמה שאלות. הכל חדש לנו לגמרי
התכנון הוא בנייה על הגג וכן סגירת מרפסת צידית וכמובן שיפוץ הבית שכולל שבירת קירות ותכנון מחודש
1. מה אנשי המקצוע הנדרשים מלבד קבלן?
מהנדס? מעצבת פנים? צריך גם אדריכל?-זה תלוי האם נדרש אישורים מהעיריה או לא?
2.מה סדר העבודה שאנחנו צריכים לעשות? קודם מהנדס? זה לייעוץ או ישר תוכנית? או קודם מעצבת? שוב, האם נדרש גם אדריכל?
ומה עושה כל איש מקצוע בשלב של טרום בניה?
סליחה על ריבוי השאלות... אשמח שתעשו לי סדר
תודה!
להלן תשובותי:

1. לבניה בגג את צריכה היתר בניה, כמובן במידה ויש תב"ע /אחוזי בניה / הקלות במסגרתם ניתן לבקש היתר.
את ההיתר מגישים אדריכל/ית, ובתהליך ההיתר שותף גם מהנדס וכן יועצים.
2. סדר העבודה הוא - בדיקה תכנונית, תכנון והנדסה, הגשת ההיתר וקבלתו (אפשר לנסות להתחיל לבנות תוך כדי), עיצוב פנים וירידה לפרטים ואז בניה ע"י הקבלן ורצוי בליווי של אדריכלית / מעצבת ומפקח בניה, תלוי בהיקף הבניה ובזהות הקבלן.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הנדסאית אדריכלות שיש לה נסיון הן בהגשת היתרים והן בתכנון לביצוע תתן לך מענה הכי מקיף ומקצועי. ואחרי שתסגרי עם אחת כזו היא כבר תענה לך הכי מדויק על כל השאלות (אילו בעלי מקצוע נוספים את צריכה ומתי לשלב אותם)

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
במידה ויש היתרים/בניה ללא היתר, האם גם אז צריך אדריכל? ואם לא, פונים קודם למעצבת או קודם למהנדס?
במקרה כזה, אין צורך באדריכל.
בשלב זה צריך מעצב/ת שהיא אחראית על התכנון. בד בבד מביאים מודד, מהנדס ומסתנכרנים.

I) AM)

משתמש מקצוען
במקרה כזה, אין צורך באדריכל.
בשלב זה צריך מעצב/ת שהיא אחראית על התכנון. בד בבד מביאים מודד, מהנדס ומסתנכרנים.
תודה על תשובתך
אם בונים ללא היתר, האם המעצבת פנים יכולה לעשות את כל השלב התכנוני, כולל סגירת מרפסת ובנייה על הגג? כי ממה שהבנתי זה יותר ענין לאדריכל רק לא ברור לי איפה הוא והמעצבת מסתנכרנים

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על תשובתך
אם בונים ללא היתר, האם המעצבת פנים יכולה לעשות את כל השלב התכנוני, כולל סגירת מרפסת ובנייה על הגג? כי ממה שהבנתי זה יותר ענין לאדריכל רק לא ברור לי איפה הוא והמעצבת מסתנכרנים
אם אין צורך בהיתר. כן בהחלט רק מעצבת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה