דרוש מידע ממרח תמרים מתולע

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אתמול שמעתי שמצאו תולעים בממרח תמרים בהשגחת בדצים שונים וחשובים. ואחד הבדצים אמר שצריך לטחון שוב ממרחי תמרים.

וזה נשמע לי חוצה כל גבול, כי אם מדובר בממרח, הוא עבר טחינה ועיבוד, ואיך לא כתוב באותיות של קידוש לבנה על הקופסה שצריך לטחון אותו שוב?

האם בכלל השמועה נכונה? מישהו יודע?

Kenyonit

משתמש מקצוען
אתמול שמעתי שמצאו תולעים בממרח תמרים בהשגחת בדצים שונים וחשובים. ואחד הבדצים אמר שצריך לטחון שוב ממרחי תמרים.
:eek: גם בעד שלום עולמי, אני לא אטחן תולעים..!!
ואח"כ לאכול ולדעת שיש שם תולעים טחונים..?!?:D

במקום שאין אנשים ;)

משתמש מקצוען
ממרח תמרים עשוי בדרך כלל מתמרים רבים, שיש בהם חשש גבוה יותר להימצאות תולעים.
מגורם משמעותי במיוחד בבד"ץ מוכר ומכובד שמעתי, שעדיף לא לצרוך את המוצר הזה.
אין ספק שאם יש אפשרות להימנע משימוש, גם אם לא מצאו תולעים באופן פיזי כרגע.
גם בעד שלום עולמי, אני לא אטחן תולעים..!!
ולאכול תולעים שועד הכשרות נתן אישור לטחון במפעל, מתחשק לך?

Kenyonit

משתמש מקצוען

סמינר דוד

משתמש מקצוען
:eek: גם בעד שלום עולמי, אני לא אטחן תולעים..!!
ואח"כ לאכול ולדעת שיש שם תולעים טחונים..?!?:D
אם היה ברור שיש תולעים, אסור לטחון, כי אסור לבטל איסור מלכתחילה, אבל על ספק, מותר לטחון, ואני לא מדברת על רצון לאכול דבר עם ספק תולעים מרוסקים. השאלה שלי היא אם זה בכלל נכון. אני בלי נדר, יותר לא קונה את הדבר הזה, מגעיל אותי אפילו לחשוב שאכלתי ממרח תמרים בכלל.
יתכן שדרך ועד הכשרות, רק שלא כתבו מאיזו כשרות זה.
אני הולכת לבדוק את זה. השתמשתי עד היום הרבה בממרח תמרים, ואני מזועזעת מזה.
ולאכול תולעים שועד הכשרות נתן אישור לטחון במפעל, מתחשק לך?

אם כך, אותה בעיה בצורה שונה קיימת גם ברסק עגבניות.

Kenyonit

משתמש מקצוען

סמינר דוד

משתמש מקצוען
את זה מצאתי עכשיו ממש באתר "כושרות" - מבהיל!!!

לאחרונה הבאנו לידיעת הציבור את מצב הנגיעות בריבות וקונפיטורות. כהמשך למהלך זה בחודשים האחרונים ערכנו בדיקות נרחבות לממרחי תמרים.

לצערנו נוכחנו לדעת כי בניגוד להנחה הרווחת בציבור שמוצר זה אינו נגוע בחרקים, משום שהוא עובר טיפול קודם לכן ונטחן היטב, ממרחי תמרים מחברות רבות אינם טחונים במידה מספקת, ונמצאו בהם חרקים רבים שנותרו שלמים גם אחר הטחינה. למותר לציין שכל החרקים נראים לעין בלא כל אמצעי עזר.

ממצאים חמורים אלו נמצאו במוצרים בעלי כשרויות רבות, ובחלקן אף כאלו שנמצאים ברשימת המומלצים שלנו.

אנו עומדים כל העת בקשר מול נותני הכשרות, ומעדכנים אותם באופן שוטף, אך עד שיתוקן הדבר אנו ממליצים להשתמש בממרחי תמרים משני המפעלים הבאים:

• תמר כנרת מהדרין / חצר כנרת – בכשרות רבנות עמק הירדן והעדה החרדית (משווק תחת מותגים שונים).
  • פוליבה – בכשרות הרבנות רמלה והעדה החרדית (משווק תחת מותגים שונים).
לתועלת הציבור, מצ"ב תוצאות מחברות שאינן מהמפעלים שציינו (כהגנה משפטית נמנע מלציין את שמן):

=========
יש טבלה, שלא הצלחתי להעתיק אותה לכאן.

עיקר הטבלה, כמה זחלים ותולעים מצאו בקופסאות בתאריכים שונים של בדיקה, ובשני המפעלים שציינו כנקיים, בכל אחד מהם בדקו כמה תאריכים, ותמיד יצא להם נקי.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קחו בחשבון שגם ממרח פסטו או סחוג שעשויים מהמון ירק טחון, מסתמא נטחנו עם חשש תולעים ויש שם את הבעיה הנ"ל. (לא מבחינה הלכתית, כל עוד לא נטען אחרת).

אגב, מה ההבדל בין לאכול תולעת טחונה, לאכילת קציצה מבשר פרה או עוף? נראה לי אותו רעיון :)
כל עוד יצאנו מבחינת כשרות, כמובן.

Kenyonit

משתמש מקצוען

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נראה לי שהיא דוקא מתכוונת.

וההבדל הוא רק בכשרות, שהרגילה אותנו לדברים מסויימים. האחרים - מגעילים.
יש תימנים שאוכלים חגבים שהתירו להם. תארי לעצמך, אוכלים ג'וקים ונהנים.
לא אומרת שזה לא מגעיל. זה כן.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
קחו בחשבון שגם ממרח פסטו או סחוג שעשויים מהמון ירק טחון, מסתמא נטחנו עם חשש תולעים.
את שני הממרחים האלה אני לא קונה. אולי נתקלת בזה בהזדמנויות שונות, ואוכלת, ובכל זאת זה לא דומה. כי גם ברסק עגבניות ובעוד ריבות וממרחים למיניהם, סביר להניח שנטחנו תולעים. וכל עוד לא טחנו תולעת שראו, זה לא נחשב ביטול איסור לכתחילה, ואין בו איסור, כך שאם היו טוחנים את התמרים טוב, ולא היה בממרח תולעים, לא היתה קמה השערוריה הזאת.
ועוד דבר, אם תבדקי עכשיו, לא תמצאי תולעים.
לגבי ממרח תמרים, הם אומרים, שהם בדקו אחרי שזה כבר ממרח, ועדיין יש תולעים, וזה אומר, או שהטחינה לא היתה שלמה (- מוזר - כי ודאי שמדובר בבלנדר ענק וטוב. אנחנו מקבלים מחית). או שנשארו ביצים, או משהו דומה, והפכו לתולעים בממרח. וזה בעייתי ממש.

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש טבלה, שלא הצלחתי להעתיק אותה לכאן.

מצורף

upload_2019-12-26_19-29-37.png
upload_2019-12-26_19-31-27.png
upload_2019-12-26_19-31-58.png

קבצים מצורפים

• upload_2019-12-26_19-30-39.png
    upload_2019-12-26_19-30-39.png
    KB 83.6 · צפיות: 34

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה