ממלאות מקום

ELISEVEN

משתמש פעיל
יש לי שאלה,
זה נשמע לכם הגיוני שאין חוק שעוסק בענין של ממלאות מקום, בכך שאין להם כלוםםםםם זכויות?
חופשים וכד' בפיטורים (-כלומר זה לא פיטורים כי אף אחד לא מודיע שהוא מפסיק לקרוא פתאום למ"מ) אין שום פצויים, ועוד ועוד,
איך זה שלא טיפלו בזה אף פעם, פשוט מקומם,

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
בודאי שיש חוקים.
הם מתחילים הרבה קודם.

האם את מתכוונת למילוי מקום חד פעמי של יום או ימים,
או מילוי מקום של חל"ד לדוג'?

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
מ"מ שמילוי המקום שלה יוצא בתקופת פסח, ומלאה מקום 40 יום קודם ברצף- זכאית לקבל דמי חופשת פסח כמו כל המורות.

ELISEVEN

משתמש פעיל
אני מתכוונת על מורה מ"מ שמילאה מקום בביה"ס מסוים במשך מס' שנים(!) ובוקר אחד הפסיקו לקרוא לה, ללא כל התראה מוקדמת, היא ניסתה להבין מדוע,מתי, איך, אם זה בטעות, או בדווקא, אבל נותרה ללא מענה, ללא פרנסה, ללא המלצה וללא פיצויים!!!!
היא צריכה להתחיל דף חדש כמו ממלאת מקום צעירה, אבל באמצע החיים.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אני מתכוונת על מורה מ"מ שמילאה מקום בביה"ס מסוים במשך מס' שנים(!) ובוקר אחד הפסיקו לקרוא לה, ללא כל התראה מוקדמת, היא ניסתה להבין מדוע,מתי, איך, אם זה בטעות, או בדווקא, אבל נותרה ללא מענה, ללא פרנסה, ללא המלצה וללא פיצויים!!!!
היא צריכה להתחיל דף חדש כמו ממלאת מקום צעירה, אבל באמצע החיים.

אוי, זה קשה!!!
אבל מוזר, היא היתה מ"מ רק בבי"ס אחד? פשוט עברה 3 חודשים ועוד 3 חודשים כמסכם ארוכה ברצף?
אז קודם כל זה כן מצטרף לה לוותק. מעל 360 שעות מ"מ מצטרפות לשנת וותק אחת.
דבר נוסף, אין ענין לחפור. לא קראו לה? זו בעיה, אבל להידחף בכח למקום בו היא לא רצויה - לא יעזור. מה שכן, היא חייבת לנסות לחשוב מה אפשר לייעל ובמה להשתפר. אולי הורים לא היו מרוצים? אולי "תלמידה של..." נפגעה או סילפה דברים? אולי נכנסה למערכת משהי חזקה אחרת שהאפילה עליה?
ואולי ה' פותח לה דלתות למקום טוב יותר!!

מה שבטוח שזכויות ודאי נצברו לה בפרקי הזמן האלה, ואפילו חופשת לידה היא יכולה לקבל ממילויי מקום יומיים.

ELISEVEN

משתמש פעיל
אוי, זה קשה!!!
אבל מוזר, היא היתה מ"מ רק בבי"ס אחד? פשוט עברה 3 חודשים ועוד 3 חודשים כמסכם ארוכה ברצף?
אז קודם כל זה כן מצטרף לה לוותק. מעל 360 שעות מ"מ מצטרפות לשנת וותק אחת.
דבר נוסף, אין ענין לחפור. לא קראו לה? זו בעיה, אבל להידחף בכח למקום בו היא לא רצויה - לא יעזור. מה שכן, היא חייבת לנסות לחשוב מה אפשר לייעל ובמה להשתפר. אולי הורים לא היו מרוצים? אולי "תלמידה של..." נפגעה או סילפה דברים? אולי נכנסה למערכת משהי חזקה אחרת שהאפילה עליה?
ואולי ה' פותח לה דלתות למקום טוב יותר!!

מה שבטוח שזכויות ודאי נצברו לה בפרקי הזמן האלה, ואפילו חופשת לידה היא יכולה לקבל ממילויי מקום יומיים.

בעקרון זה נכון, אבל מורה שחוזרת מחופשת לידה ולא קוראים לה ויש לה ילד או שתים בבית מוותרת על מלויי מקום בבית ספר אחר ופשוט עושה "הסבת מקצוע"[/QUOTE]

נערך לאחרונה ב:

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נדמה לי שאחרי 3 חודשים של עבודה, יש חוק פיצויין

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
שוב אני שואלת,
אילה, עבדת במילוי מקום לפי ימים או במקום מורה בחל"ד?

סביונית

משתמש מקצוען
אוי אילה, פתחת פה נושא טעון במיוחד... זה ניצול מטורף שמפוצץ כל מי שמכיר את העסק, ובאמת אין מה לעשות חוץ מהסבה...
אני גם מכירה את זה מקרוב. היית ממלאת מקום יותר משנתיים במקום מסוים- חל"ד אחרי חל"ד, וכלום לא זז. עשיתי הסבה. לא כי רציתי, אלא כי לא היתה בררה.

ELISEVEN

משתמש פעיל
אוי אילה, פתחת פה נושא טעון במיוחד... זה ניצול מטורף שמפוצץ כל מי שמכיר את העסק, ובאמת אין מה לעשות חוץ מהסבה...
אני גם מכירה את זה מקרוב. היית ממלאת מקום יותר משנתיים במקום מסוים- חל"ד אחרי חל"ד, וכלום לא זז. עשיתי הסבה. לא כי רציתי, אלא כי לא היתה בררה.
ניסית לפנות למישהו? כי אולי יזוז משהו בנושא, באמת הלב כואב.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה שהכי גמר אותי כממלאת מקום
שלא הייתי זכאית לשעת הנקה
גם אם לימדתי 6 שעות ברצף!!!
זה פשוט להפוך את העובדות לעבדים!!!
אל תחפשי זכויות כי אין מי שיממש אותם.
כל המענה הטלפוני שקשור במילואי מקום בלתי ניתן להשגה..
והכל כמובן לא חוקי
אבל זה אינטרסים של אלו שמנהלים אותנו
אז אין מי שאכפת לו ( כולל חברי כנסת שיעזרו בשמחה למנהלי המוסדות ולחינוך העצמאי ולכולם.. אבל לא לעובדים השחורים בתחתית)
כל הכתוב כאן הוא מנסיון
ב״ה אני אחרי הסבה כבר שנתיים ולא מתחרטת לרגע!!!

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה שהכי גמר אותי כממלאת מקום
שלא הייתי זכאית לשעת הנקה
גם אם לימדתי 6 שעות ברצף!!!
זה פשוט להפוך את העובדות לעבדים!!!
אל תחפשי זכויות כי אין מי שיממש אותם.
כל המענה הטלפוני שקשור במילואי מקום בלתי ניתן להשגה..
והכל כמובן לא חוקי
אבל זה אינטרסים של אלו שמנהלים אותנו
אז אין מי שאכפת לו ( כולל חברי כנסת שיעזרו בשמחה למנהלי המוסדות ולחינוך העצמאי ולכולם.. אבל לא לעובדים השחורים בתחתית)
כל הכתוב כאן הוא מנסיון
ב״ה אני אחרי הסבה כבר שנתיים ולא מתחרטת לרגע!!!

סתם מסקרן..
למה עשיתן הסבה? לאיזה מקצוע??

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סתם מסקרן..
למה עשיתן הסבה? לאיזה מקצוע??
למה זה לא שאלה...
משכורת עלובה, יחס לא מכבד ולא מפרגן של מנהלות וניצול
זה למרות התאמתי המלאה ואהבתי הרבה למקצוע וותק שצברתי בה (9 שנים)

היום אני עובדת בעסק משפחתי בתחום ההיטק

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
שאלה הבאה,
האם צורת התשלום היתה לפי ספירת השעות שבוצעו בפועל,
או באופן חודשי קבוע? (למשל אם מדובר במילוי מקום של 20 ש"ש, קיבלת 20 ש"ש בתלוש, בלי קשר למה קרה בפועל)

ELISEVEN

משתמש פעיל
שאלה הבאה,
האם צורת התשלום היתה לפי ספירת השעות שבוצעו בפועל,
או באופן חודשי קבוע? (למשל אם מדובר במילוי מקום של 20 ש"ש, קיבלת 20 ש"ש בתלוש, בלי קשר למה קרה בפועל)
וואי, לא חפרתי לה,למה זה משנה?

רחלה לה

משתמש פעיל
אין ספק שהנושא הזוי!
אני ממלאת מקום שנה תשיעי במספר ב"ה מצליחה מאוד.
אבל לא חשובה ולא מיוחסת, כך שעדיין לא קיבלתי קביעות.
זה נכון שלממלאות מקום נצבר וותק וזה גם נכון שאם הן עבדו 51 יום בין חנוכה לפסח הן זכאיות לקבל את חופשת פסח. כמובן באופן חלקי.
אבל:
1. מממלאת מקום לתקופה ארוכה אפילו של 7 חודשים שנאלצה להעדר מביתהספר כי לא חשה בטוב, או אחד מילדיה. אינה זכאית לכך! אין לה שום אפשרות להגיש אישור מחלה וכדו' ואותו הדבר לגבי יום חופש שנכפה עליה כמו לדוג' יום שיורד בו שלג.
כל שחרור של כיתה בהוראת בית הספר כמו לדוג' הפגנה שנערכת באזור ושחררו את הילדות יותר מוקדם, אף על פי שהמ"מ התייצבה לעבודה, היא אינה מקבלת משכורת על כך.
2. חופשת לידה היא בהתאם לתלושים שהמ"מ קיבלה בחודשים שקדמו ללידה. ומה אם בחודשים אלו כלולים חופשות החגים שעבורם היא אינה מקבלת שקל!
סיפרה לי "קולגה" שהמילוי מקום שלה הסתיים חודש לפני הלידה. בחודש הזה היא כמעט ולא נקראה למילויי מקום, וזה השפיע באופן משמעותי על דמי הלידה שלה!
3. מ"מ שעורכת אסיפת הורים, מתייצבת באסיפת מורות וכו'
המנהלות לא חושבות על כך. אבל כל זה בהתנדבות!!!!!!!
שהרי ממלאת מקום מקבלת שכר שעתי.
ומה עם הכנה לקרת שנה חדשה?
הציפיות ממך הם כמו ממורה בעלת תקן. שיש לה את מירה הזכויות. מקבלת חופשות וכדומ'.
לדוג' בשנה הנוכחית התחלתי את השנה כמ"מ בחינוך ועדיין לא קיבלתי שקל משכורת!
וזה אחרי חודשיים של חופש גדול שגם בהם לא נכנסה לי משכורת.
המשכורת הראשונה שלי תכנס ב1 לחודש הקרוב. כי ממלאות מקום מקבלות את משכורתן חודש אחרי. אתם זוכרים מתי התחילה השנה ? כי אני כבר שכחתי...."טבעתי" מזמן בים עבודה דורשת ומאתגרת בכיתה...
4. ת שנותי היפות
בהן אני יכולה לפחות ללמוד ללימודי B/A איני יכולה לנצל, מאחר ואני לא זכאית להחזר שכ"ל.
ניסיתי לפנות לחינוך העצמאי בבקשה ובתחנון. שלא ישלמו לי כרגע את הלימודים, אלא רק בבוא היום כשאקבל את התקן הנכסף, יוחזר לי הכסף רטרואקטיבית ונעניתי בשלילה.
אני חייבת לציין כאם שמישהי (פרוטקציונרית כמובן..) כן קיבלה לכך אישור, משמע שאם למשהו היה איכפת מאיתנו זה היה קורה.
תספר לכן כל מ"מ על היחס ה"מכבד" לו היא זוכה, עת היא "מבקרת" במשרדי החינוך העצמאי....

פגשתי בתקופה האחרונה ממלאות מקום צעירות, חדורות תחושת שליחות ומוטיבציה, כאלו שתלמידות שמחות איתן והן יכולות להיות עתיד נפלא ונהדר לצוות המורות, הסתכלתי עליהן וחשבתי לעצמי עד כמה אינן יודעות מה מחכה להן...
אלא אם כן הן נכדות לרב חשוב או שיש להן פרוטקציה אחרת...

כאובה אחת....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה