דיון מלכות וקסברגר .

אברהם רגב יחיאל

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
מה אתם אומרים על מלכות וקסברגר ? יש אנשים שטוענים שזה מדהים . ויש שאומרים שזה סגנון קיטש וממש לא אומנותי . בציבור החרידי זה התקבל כמותג . אבל רציתי לברר את העיניין .

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אותי מעניין כמה אחוזים מהציורים שם הם שילוב של צילומים בכלל

רינתיה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
יואל וקסברגר
(הוא אגב מאד דומה לציורים שלו!)

SHIRAMASH

משתמש רשום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שמעתי שהוא אמר שאת 'קופלה' הוא צייר בכוונה דומה לו וזה באמת ככה
"מלכות וקסברגר" וסגנון הציור הם שני דברים נפרדים
גם אם הרבה מהציורים הם תצלומים מעובדים התוצאה מרשימה ואומנותית לדעתי ומתאימה לסגנון היהודי חסידי שהוא מייצג.

sth

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אותי מעניין כמה אחוזים מהציורים שם הם שילוב של צילומים בכלל
הרבה מאוד ללא ספק. שזו גם אומנות גדולה.

דעתי לגבי מלכות וקסברגר, שבהתחלה זה היה ממש מלהיב, אומנות מסוג שלא הכרנו,
אבל די. הם כבר לא מחדשים בכלל, התמונות חוזרות על עצמן, הדמויות חוזרות על עצמן... נמאס וכבר לא מעניין.

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ומתאימה לסגנון היהודי חסידי שהוא מייצג.
מעניין איפה ספר החוקים מה מייצג סגנון יהודי חסידי:mad:

אנחנו פשוט מתקדמים לאט יותר מהעולם, המגזר החסידי בפרט אחרי כולם.
הסגנון המלכותי והריאלסטי היה להיט באירופה עד לפני 200 שנה. אחכ התקדמו לאט לאט לסוריאסלטי ולמודרני.
אנחנו, כמו יהודים טובים, אוהבים להתרפק על העבר ולהשאר בו עוד קצת אחרי כולם (לא מסיבות לא צודקות)

זה יקרה גם אצלנו, ואז ציורים קריקטוריים או מופשטים יחשבו לחסידיים ויהודיים לעילא ולעילא (זה כבר היום נכנס, וזה יכנס עוד יותר)

אבל דיבורים על 'גשמעק חסידי' רק כי זה נראה כמו ציור בן המאה ה18 מעלים לי את הפיוז. סליחה.
חסידים ואנשי מעשה הם לאו דווקא כאלו שמצויירים כמו וקסברגר עם וילונות פרנזים מלכותיים מסביב לטקסט. והם בכלל לא נמדדים ככה. זה כל כך חיצוני.

תגידו: זה נראה ציור ככ ריאסלטי/עתיק/כמו פעם. ונעים לי להתרפק על העבר.
לא שזה חסידי יותר או פחות. אין לזה קשר.

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
@יפית כוכב - יכולה להבין למה את מתכוונת :) יש לי משהו לומר על זה ברשותך.
יש משהו בי'הדות שמנציח כבוד. זה לא קשור לחסידות בלבד כמובן אבל הם כן אוהבים לקשור זאת לכך וזה בסדר גמור.
אז נכון - וילומות ארגמן מפוארים זה חיצונים. לא כולם משקיעים בזה (גם אני לא אגב) בחי'י היומיום וזה באמת לא נמדד בזה. מכובדות אמיתית נמדדת באופן ההתנהגות האנושי יותר מאשר בעזרים חיצונים.
ובכל זאת, יש משהו שאני לא מוכנה לוותר עליו - כי זה נראה לי נכון וחשוב לזכור שזה מה שאנחנו. בלי קשר לסגנונות ציור בעולם.
לגבי יואל וקסברגר עצמו - אני רואה את הסגנון הזה לפעמים כקצת מיושן באמת ולא מודרני. אין לי שום בעי'ה עם תמונות נוף שמכילות ים לדוגמא במקום הנחלים האינסופים בציוריו. וגם רחובות ססגונים יפים כציור לא פחות מהנופים השלווים של וקסברגר. חשוב לדעתי להפריד בין הסגנון (מתחברים לציורים שלווים בסגנון עירות באירופה ומתי זה כן מתאים) או שלא. ולדעתי זה הכל.
הוא אמן מוכשר ומאד יפה בעיני ליצור בצורה כזו.
אני אישית יותר אוהבת ומעדיפה לציר אנשים רגילים, ואם חיבים לציר משהו עם אופי י'הודי - מעדיפה יותר כיפות או מגבעות מאשר קסקטים :sneaky: כי זה מה שאני רואה סביבי ביום יום וזה הרבה יותר מוכר לי כאנשים רגילים.

אברהם רגב יחיאל

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
לדעתי למרות כול התמונות והסגנון הדיגיטלי המגילת אסתר שלהם זה ציורים בעבודת יד. וזה פשוט מדהיםםםםםםםם!

ורד שמחי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לא יודעת אם שייך פה בפורום לבקר ככה , במיוחד משהו שלא שאל את דעתנו, ואם זה יוריד משהו שרצה לקנות ממנו, או ישנה דעת משהו שאוהב, נראה לי צריך להזהר בדברים כאלה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה