עזרה מלאכת ההגיון

מערבבנו הידוע

משתמש מקצוען
אני מחפש את הספר ביאור מלאכת ההגיון או בשמו השני מילות ההגיון עדיפות לתרגום הרב קפאח ואני לא מוצא בשום חנות במלאי זה ספר די דחוף לי
יש למישהו מושג איך משיגים אותו? (ספר לא קובץ)

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
ספר ביאור מלאכת ההגיון
הספר יצא לאור ע"י מכון מש"ה טל': 03-5351119
נמכר בבני ברק בחנות 'נוסח תימן' טל' 03-6781444 052-2321037
ומסתבר שגם בירושלים במאה שערים בחנות בפינת הרחוב (מול החנות הגדולה של 'אור החיים', לפי מה שזכור לי).
אגב, היו עוד שני ענקי-רוח נודעים שכתבו ספר בחכמה הזאת: הרמח"ל והמלבי"ם.

מערבבנו הידוע

משתמש מקצוען
הספר יצא לאור ע"י מכון מש"ה טל': 03-5351119
נמכר בבני ברק בחנות 'נוסח תימן' טל' 03-6781444 052-2321037
אין להם במלאי לפי מה שהם ענו לי
ומסתבר שגם בירושלים במאה שערים בחנות בפינת הרחוב (מול החנות הגדולה של 'אור החיים', לפי מה שזכור לי).
פרטים?
אגב, היו עוד שני ענקי-רוח נודעים שכתבו ספר בחכמה הזאת: הרמח"ל והמלבי"ם.[/ISPOILER]
אין כמו המקור.... לא ככה?

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
שמו ר' עזרא חטאבי, יש לו חנות ספרים שם.
דיברתי איתו אתמול ואמר שהיו לו רק שני ספרים ואזלו. אבל שאנסה עוד שבוע-שבועיים.
אין כמו המקור.... לא ככה?
נראה לי שזה לא מדויק כל כך.
אם כבר מקור, אז ספרי אריסטו..
מלבד זאת, הרמב"ם לא התכוין לכתוב 'ספר בביאור חכמת/מלאכת ההגיון'. אלא - כפי שכתב בהקדמה - נשאל מאת אדם שרצה להכיר מונחים בסיסיים ביותר כדי להבין את הדברים שעליהם מדברים בספרי ההגיון. ועל כן הרמב"ם כתב לו את המושגים המוסכמים על הרוב ברוב דבריהם. ואת השאר הניח לספרים העוסקים בתחום.
לא כן הרמח"ל והמלבי"ם, שמטרתם להקיף את הנושא מכל צד, ולא רק לתת ביאורי שמות מוסכמים וכלליים.
עיין בספריהם ותראה את ההפרש הגדול.
אגב, במהדורתו של הרב קאפח מופיעים ארבעה פירושים לספר, אחד מהם הוא פירושו של רמ"ד דעסוי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה