התייעצות מכשיר השקעה לילדים

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לטעמי:
לקנות צעצועים שמחזיקים זמן או חיסכון במזומן, זה חינוך טוב.
ממתקים וצעצועים שנששברים מיד רק באחוז קטן.
ללמד לחשב ריבית דריבית זה על הגבול וגם תלוי גיל.
לתת לחסוך בפועל באופן שיביא ריבית דריבית, זה רדיקלי.
לא לשכוח שלילדים אין את ה'סטופלוס' שאמור להיות למבוגרים, אם הם הלכים על משהו, זה עד הסוף.
הבהרה: איני איש חינוך במקצוע, ההתעסקות שלי בחינוך היא אך ורק על ילדי.
נושא מעניין.
לא ברור לי למה ההבחנה הזו שהקניה של מושגים כמו ריבית דריבית היא רדיקלית לעומת חיסכון במזומן.
אני חושבת אחרת, ולדעתי, הקנייה של מושגים בתחום ההשקעות, גם באופן תיאורטי, היא דווקא חשובה, ויכולה לסייע לילדים, במקום שייחשפו לכך רק בגילאים מאוחרים.

אני דווקא כן עוסקת בתחום משיק לחינוך - מנתחת התנהגות במקצועי, ויכולה לציין שההתנהלות כלכלית נבונה קשורה בקשר הדוק ביכולת לשנות הרגלים והתנהגות. לא תמיד קל לשמר הרגלים והתנהלות של חיסכון והשקעה ונדרשת דחיית סיפוקים, אבל כאשר יש ערך ויעדים לכך שמחזקים את ההתנהגות, הדרך הרבה יותר אפשרית (זה לא חייב להיות עבור מטרה "חומרית" זה עשוי להיות גם עבור צדקה, סיוע, קיום מצוות בהידור ועוד).

בעיני, זה כלי יעיל לחינוך להמתנה ולאיפוק, ואני בעד לשתף את הילדים במושגים כמו מניות, אג"ח, שוק ההון, אינפלציה, ריבית דריבית ועוד בגילאים שונים כפי יכולת הבנתם.

ניתן לשתף את הילדים שיש חיסכון לכל ילד על שמם , למשל, או בכך שחוסכים ומשקיעים עבור המשפחה לשמחות ועוד בעז"ה.
הרעיון שכאשר חוסכים עכשיו ומשקיעים, מרוויחים גם את הסכום שנחסך וגם את הרווח העתידי - בהחלט יכול לקסום להם. רעיון נוסף שנתקלתי בו ושאפשר לשתף בו את הילדים הוא העובדה שבאמצעות ההשקעה הם בעצם מחזיקים בחלקיקי בעלות של חברות ענק בעולם, והרבה יותר משתלם לקנות עוד חלקיק באחזקת חברת קוקה קולה (כחלק מ S&P500) מאשר לקנות עוד פחית קולה... זה לא אומר שיש לבקש מהילד לוותר על רכישת פחית קולה על מנת להשקיע את הסכום הזה , אבל החשיפה לרעיון הזה יכולה לתרום להבנה מהם השקעה וחיסכון.

באופן טבעי, סביר להניח שהנושא לא יטריד ויעסיק את הילדים ביום יום, אבל הרעיונות האלו יכולים לחלחל כאשר מעלים אותם בבית בשיח רנדומאלי משפחתי.

נערך לאחרונה ב:
לטעמי זה חינוך רדיקלי מידי, אפשר לחנך בדומה לכל תחום, אין צורך להרגיל ילדים לרדיפה חומרית, גם בית שמדברים ע"ז כל הזמן זה מוגזם.
זה לא בריא זה גורם כל הזמן לרדוף אחרי כסף ותאוות (והכל במסגרת חתונות ילדים)

דוקא אותי יותר מטריד ההיבט החינוכי (זה גם העיסוק שלי)
ובבההיבט הזה הרבה יותר מטריד אותי רווחים מאשר הפסדים
כי בשביל הפסד זה לא סכום גדול
אבל אם יהיה רווח זה יכול להעסיק אותו ואז הוא ינסה להשיג כסף ולחסוך עוד כדי להרויח יותר
ואני חושב שבחור ישיבה צריך להשקיע את הראש בלימוד ולא בדברים אחרים.
ולכן נהנתי מההצעה שלך.
אתה לא פותח קופה על שמו
אל קונה בחשבון שלך קרן סל שאתה יודע שהיא שלו ולו אין גישה ישירה לחשבון
ואתה מסכם איתו שבמשך הזמן הזה הוא לא מדבר איתך בכלל על הנושא הזה.
אז מה העניין להגיד לו, תגיד לו שזה בגמ"ח

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אין לי ניסיון עם ילדים בגיל הזה..
אולי הוא יתחרט? הוא עדיין ילד
אם תהיה ירידה בשוק בדיוק עוד 5 שנים?
השקעה לא חייבת להיות רק במניות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

חרמון

משתמש מקצוען
יש אפשרות של פתיחת תיק השקעות בבית השקעות, בדר"כ יש סכום מינימום להשקעה (סביב ה20K שח)
לדעתי אם מדובר בסכומים נמוכים
הכי פשוט וקל לפתוח קופת גמל להשקעה, זה אחלה רעיון ונח לתפעול

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה