מכחולים, קנבסים, בלוקים וצבעים = המלצות

אורליאה

משתמש רשום
נתחיל מכך שאני חובבת ציור ומציירת לא רע (בעיקר שערים למחברות של הילדים)
יש לי בבית צבעי אקריליק, גואש ומים ואפילו עפרונות
אבל בנתיים עוד לא מצאתי מכחולים נורמלים
אולי מישהו כאן יוכל לסבר את אוזני אילו מכחולים כדאי לקנות (של איזה חברה ואיזה מספרים)
מה טוב שיהיה זמין (כמות צורה וגודל)
האם יש סוגים בקנבסים ואלו בלוקים הכי טובים ושימושיים
על איזה צבעי קרש אתם ממליצים
בקיצור,
מי שיש לו מידע לגבי טיב של מוצרים או סתם מוכן לשתף כאן במה הוא משתמש אשמח לשמוע ולהחכים.
תודה לעונים

yaeli

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
העלת נושא שאפשר לדון בו שעות, אבל חוששני שכאן, בפורום, ישמחו יותר לתת לך דווקא מידע לגבי לוחות ציור ומברשות דיגיטליות :D

אם יהיה לי זמן פנוי, אשתדל להעלות לכאן חומר אודות צבעי מים.
בינתיים, אוכל לספר לך שאני אישית צרכנית קבועה של החברה האנגלית winsor & newton,
בסדרת COTMAN water colors יש מגוון יפה מאד של צבעים, ובלוקים במשקל 90 lb
(cold pressed)
בדרך כלל, אני אוהבת את התוצאה שנותנים הצבעים שלהם, אם כי עלי לציין שלא פעם נתקלתי בשפורפרות מרגיזות, בהן הצבע לא התערבב יפה. אבל תופעות כאלה מצאתי גם בחברות אחרות.

ל-winsor&newton יש גם שפורפרות קטנות יותר (5 ml לעומת 8 ml בגדולות) מסדרת artist. הצבע שלהן מרוכז יותר ונותן תוצאות מדהימות (גם המחיר מדהים, פי 2 משפורפרת רגילה).

יצא לי גם להשתמש הרבה בעפרונות אקוורל, יש לי סדרה של חברת derwent, והשלמתי אותה עם עפרונות בודדים מתוצרת faber castell.

לגבי מכחולים,
קשה לי להכנס כרגע לנושא הזה, כי הוא מורכב.
עם זאת, חשוב לזכור שלכל צייר יש את סדרת המכחולים שלו, שמתאימים לסוג הצביעה האינבידואלי שלו ושאיתם הוא התרגל לעבוד. לכן, גם אחרי קריאת חומר תיאורטי אודות סוגי השיער של מכחולים, לפעמים כדאי ללכת דווקא אחרי נטיית היד, כי היא אחרי הכל קובעת...

כמו שכבר הזכיר מישהו בפורום, גם אני הייתי ממליצה לבקר בחנות ארטא ברחוב נחלת בנימין בתל אביב, שם מצאתי את המבחר הגדול ביותר (בארץ, לדעתי), של ציוד אומנותי מכל סוג שהוא.
אמנם, לא תמיד המוכרים והמוכרות בחנות מגלים בקיאות, ואולי לא תמיד יהיה שם מי שיתן לך יעוץ מקצועי, לכן עדיף להכין קצת 'שיעורי בית' לפני שמגיעים לחנות כדי לא ללכת לאיבוד...

מקווה שעזרתי... בהצלחה:)

PURE

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לצבעי אקריליק וגואש, אפשר להסתפק במכחולים פשוטים יחסית.
לצבעי מים דרושים מכחולים טובים ומשובחים יותר.
קשה לי קצת להמליץ על גודל של מכחולים. תלוי מה ואיך את אוהבת לצייר ועם מה את מסתדרת...
סטנדרטי, כדאי שיהיה מכחול עגול שיער טבעי גודל 4/5. ומכחול עגול שמן מס' 10-14. (אפשר שיהיה מעורב...)
אגב מכחולים, ראיתי פעם בחנות אומנות לדברים מיוחדים באמת, ערכה עם מלא ראשים של מכחולים, ו 2-3 מקלות. והרעיון הוא, שאפשר להחליף כל פעם למקל ראש אחר של מכחול... (זה מתלבש עליו כזה...) זה היה באמת משהו חמוד...

אם את אוהבת את יכולה גם רפידוגרף (מס' 2 בערך...).
נייר למים שיהיה לא פחות מ-240 גרם. (אקוורל)

בקנווסים אני לא כ"כ מבינה, אבל אם את מציירת על זה בשמן, עדיף שהקנווס לא יהיה תוצרת ישראלית.

צבעי קרש, יש טובים לפאבר קסטל. יש כמה רמות ובהתאם לכך המחיר.

זה בגדול בתור התחלה. הכל תלוי בכמה את מוכנה להשקיע.
מקווה שלא טעיתי במשהו ואני עדיין מעודכנת... מזמן לא התעסקתי עם זה... (לצערי...)

שיהיה לך בהצלחה.

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
מעוניינים לראות יצירות שכבר עשית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה