מכונות גילוח

שלמה כסף

משתמש חדש
האם מישהו יודע לומר לי האם יש מכונת גילוח שכולם מכשירים אותם, עד היום גילחתי במכונה עם הכשר הרב גרוס והעירו לי על זה שזה לא ממש בסדר. אשמח לתגובות.

לקח טוב

משתמש מקצוען
לענ"ד, זה מסוג הדברים הרגישים שלא כדאי להעלות.

זה כמו לשאול האם יש כשרות שכולם מסכימים עליה? כי אמרו לי חברים שיש כאלה שלא סומכים על הרב רובין (כמשל בלבד, כמובן).

וכל אחד ישאל את רבו.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

שלמה כסף

משתמש חדש
תודה על הערה.
ובכ"א אני עדיין חושב שכן אפשר לשאול כי שאלתי האם יש משהו שאף אחד לא חושש לגביו ולא שאלתי מה אתה מציע לי לקנות ( ששם אפשר לטעון שרק אתה מתיר אותו ).

KasherNET

שירות לפני הכל!
מנוי פרימיום
לפי מה שידוע לי המכונות של הרב גרוס הם בתכלית ההידור
מי שבנה אותה הוא הרב דרעי שנפטר לפני שנתיים
הוא היה המומחה של מכונות גילוח והוא פיתח את המוכנה הזאת
מי שמכיר את המכונה יודע שנשאר הרבה שערות ואין חשש........
לפני מה שידוע לי ג''כ הרב אברהם חיים עדס שהוא ג''כ מומחה בענין הוא טוען שהמכנות של הרב גרוס הם בתכלית ההידור

קולמוס פלסטיק

משתמש צעיר
לאחר מוניטין של כעשר שנים בשוק הגילוח...
אין מכונה רגילה שמותרת לכל הדעות. וגם אם יש מי שמתיר באופן מסוים זה בלי ללחוץ וכו'. המכונה של הרב גרוס משאירה זיפים באופן וודאי וגם בלחיצה. אז ככה שזה הפתרון האמיתי היחיד לבינתיים (חוץ ממשחה).

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אשמח לדעת מי המפקפק, ומדוע, מאחר ובני משתמש במכונה כזו.

יושב אהלים

משתמש רשום
אני משתמש במכונה זו כ-3 שנים,
חושבני שמי שמפקפק עליה לא מכיר אותה כל הצורך.
לפני זה השתמשתי במשחה והמשחה גילחה הרבה יותר טוב.
איך שהבנתי הערעורים הם בסגנון של התעקשות מי אמר.... אולי.... ויתכן...
המכונה עברה בדיקות יסודיות ממש ונבנתה על פי דרישות הכשרות המחמירות [הרבה יותר מהנדרש -עובי רשת כ20 מיקרון או יותר כמדומני בערך פי 4-5 מהמכונות הרגילות].
נראה לי שלא שייך לייצר מכונה כשרה יותר כי היא פשוט לא תגלח, גם ככה זה לא משהו [בעיקר לבעלי שיער עבה].

שלמה כסף

משתמש חדש
גם אני מגלח עם המכונה הזאת כ 3 שנים ולאחרונה העירו לי על זה והיה לי קשה להפסיק אבל שמעתי שהרב אלישיב ועוד אמרו שאין הכשר לכל סוגי המכונות ללא יוצא מן הכלל,
והעדפתי לא להסתבך אפי' אם חשש איסור דאורייתא, וכנראה שאני יתחיל לגלח במשחה.

יושב אהלים

משתמש רשום
המכונה הזו יצאה כמדומני אחר פטירתו זצוק"ל.
בשום מכתב רשמי לא התפרסם 'חרם' על מכונות גילוח מכל סוג אלא התנערות מכל הוראות ההיתר שמורים מורי הוראה שונים בנושא אך ודאי ששייך הכשר ברמה התיאורטית.
בכל אופן כמו שציינתי היא שונה בתכלית מכל מכונות הגילוח בכך שהיא מיוצרת במיוחד עבור ההשגחה [ואם כן היא לא שונה ממכונת תספורת וכי בזה שהיא בצורת 'עיגולים' נפסלה?].
אם שמעתם איזה ערעור הלכתי על זה אשמח לשמוע.

הרצאות ניהול וארגון

נפש האדם ע"פ התורה, ארגון וניהול
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
האם היא עושה 0 או יותר?

פשוש

משתמש מקצוען
הגאון הרב אופיר מלכא הגדיר את המכונה הזאת שמי שמתגלח איתה לפני שבת נראה כמו במוצ"ש כשמתגלח עם מכונה פסולה.
והדגיש שאין פיתרון אחר רק המכונה של הרב גרוס, ובפרט שהשוני לא כ"כ גדול.

קלי איון

משתמש חדש
המכונה של הרב גרוס כרגע לא מיוצרת לפי ההוראות של הרב דרעי ז"ל
א. לפי ההוראות שלו הסכין צריכה להיות 37 מאיות והיא לא...
ב. גם לפי ההוראות החדשות שמספיק 35 מאיות היא לא...
ג. כרגע היא 32 מאיות ואף פחות...
הטעות בכל הסיפור הוא שהחברה המייצרת שאם הם חתמו חוזה המנוע מאוד גרוע [לא בכוונה] ולכך באופן כללי זה נראה משאיר אבל מבדיקה יותר מדיוקת ישנם שערות שכן נחתחכים אפס...
בב"ד של הרב שטרן לקחו את הסכינים הנ"ל במכונה חזקה של רגמיטון וראו השחתה דאורייתא היה וויכוח על עובי 35 [אגב וויכוח בדאורייתא] אבל על עובי 32 וכו' היה תמימות דעים שהיא השחתה כמובן הנסיונות היו על גוי.
ההוראה היא שאם העובי רשת לא טוב לא ניתן להסמך ע"ז שהמנוע לא טוב. מלבד זה תמיד יש התחדשות בייצור וכן יש שערות חלשות.
אם בכל זאת משהו מברר על מכונות גילוח, דהיינו מי שעד היום גילח במכונה ולא רוצה משחה אפשר להשיג היום סכינים בפיקוח של הרב עמרם פריד שהסכינים נבדקים אחד אחד [ע"י כמה חסידי גור] דהעובי הנמוך מביניהם הוא 37 מאיות.

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
א. מנין המידע?
ב. ממתי התחילה הבעיה? [יש לי מכונה של הרב גרוס מלפני כשנתיים שלוש].

קלי איון

משתמש חדש
הבדיקה שנערכה היא גם לפני שנתיים הילכך צריך לבדוק את הסכינים לגופם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה