רפואה אלטרנטיבית מכון ********** סנטר

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יש מי שטיפל. טופל. יודע. ממליץ. לא ממליץ.
מניסיון פליז!!!!
לטיפול ככל הנראה בעיבוד מידע איטי במח וספק אם שילוב של קשב. למה ספק? כי לא אובחן ולא משהו רציני במיוחד, כלומר ללא תלונות מביה''ס.
בכ''א בעבר שמעתי על המכון זה נשמע מבטיח ומקסם אבל מה באמת??
בעלי נסיון, שתפו בבקשה!

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אכתוב בעדינות:

זה של אותו בעלים של החברה המרכזית וכו'

כל מילת בקורת שנכתבה כאן בעבר על המכון הנ"ל (ונכתבו הרבה!) נמחקה מיידית!

וד"ל, ולמי שלא, אין מה לעשות.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הבנתי....
לא יאומן!!
תודה למי שעזר והזהיר.
מענין ששם המכון שונה ל******* אוטומטית....
אגב, הודעות פרטיות, הינן פרטיות וע"כ למי שיש את השירות+הידע מוזמן לענות בפרטי
וכך לא להיות חשוף ל"בלאגן"

וברוכים הבאים לדיקטטורה ברשת :(

nechami21

משתמש מקצוען
בלי קשר למכון המדובר.
יש גישת טיפול בשם brain gym (מכון כושר למח) בה יש תרגילים לשיפור הקצב והעיבוד.
בנוסף יש ספר מצוין בשם ADHD מאת גרינשפאן, המתאר תרגילים רבים הרלוונטים לתרגול לשיפור מהירות העיבוד.
(הספר מתורגם מאנגלית, וניתן לקנות בסטימצקי)

gyh

משתמש מקצוען
בואו נבדוק אם התגובה שלי תימחק.
כשלמדתי בשנה ד' גרונטולוגיה (תורת ההזדקנות) למדנו כמובן המון על המח, תפקודים וכו'.
המרצה סיפרה שמכון בארה"ב שהבטיח לאנשים שהוא עוזר לשפר את תפקודי המח נתבע על מיליוני שקלים בידי לקוחותיו, והלקוחות זכו במשפט.
כיום זה נחשב להונאה! אין דבר כזה חדר כושר למח!
הנכון הוא שהמח ממשיך כל הזמן להתפתח, ליצור קשרים חדשים וכך לשפר תפקודים.
הלא נכון הוא שהמח הוא שריר (הוא לא!) שאפשר לאמן אותו, וגם חלקים שנמחקו, לא נבנים מחדש, אם היה שטף דם ותאים מתו, הם לא מתחדשים! מה שכן, המח מתפתח ומפתח קשרים חדשים שעוזרים להתגבר על החלקים החסרים, אבל אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה ולהצמיח תאים שמתו...

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הלא נכון הוא שהמח הוא שריר (הוא לא!) שאפשר לאמן אותו...

לא יודע ספציפית לגבי המכון הנ''ל, אבל כדאי שתקראו את הספר 'המוח הגמיש' של נורמן דוידג', סותר את דבריהם.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלי קשר למכון המדובר.
יש גישת טיפול בשם brain gym (מכון כושר למח) בה יש תרגילים לשיפור הקצב והעיבוד.
בנוסף יש ספר מצוין בשם ADHD מאת גרינשפאן, המתאר תרגילים רבים הרלוונטים לתרגול לשיפור מהירות העיבוד.
(הספר מתורגם מאנגלית, וניתן לקנות בסטימצקי)

brain gym זה דבר שונה לגמרי מנוירופידבק...
אם כבר באימון מוחי קוגניטיבי עסקינן, יש אתר נהדר בשם BRAINQH
שלא רק מציד תרגולים קוגניטיביים, הוא גם ממפה לפי התחומים והרמות וגרף ההתקדמות. (בתשלום..)
כמי שבאה מתחום השיקום הקוגניטיבי בבתי חולים ובמכונים רשמיים, האתר הזה, וספרים, וטיפולים פסיכולוגי קוגניטיבי (לא CBT)/ריפוי בעיסוק ממולצים מאוד. נוירופידבק אף אחד מהרופאים והמטפלים לא מזכיר כהמלצה.

נערך לאחרונה ב:

לבן

משתמש סופר מקצוען
ביופידבק (לא נוירופידבק) זה נהדר לקשב וריכוז, מוכר קלינית כטיפול קו ראשון בטוח אפילו יותר מריטלין.
אין שום צורך ללכת למכון מיוחד, זה לא איזה טיפול שמיימי קסום שניתן בהשגחה עליונה לד"ר מסויימת (שאינה רופאה למרות תואר הדוקטור) זהו טיפול פשוט שניתן בקופת חולים ואצל מאמני קשב המתמחים בביופידבק, המטפל מוגדר כ"מאמן וויסות לחצים".
הכי פשוט ויעיל ללכת למאמן קשב וריכוז או מטפל סי בי טי מקצועי, שמשלב ביופידבק, וגם ללא ביודפידבק ניתן להגיע להשגים לא רעים בכלל.
אלו פתרונות מוכחים ויעילים לקשב וריכוז שלא עולים הרבה כסף, וניתנים בכל קופת חולים או אצל מאמנים מומחים לתחום הקשב בסכום של טיפול רגיל (לרוב לא יעלה על 250 ש"ח לטיפול ובקופ"ח בסבסוד).

דווקא נוירופידבק הוא טיפול שעדיין לא מוכח קלינית, ולדברי ד"ר יובל עודד ההשגים שלו לטווח ארוך נמוכים מההשגים של טיפול ביופידבק.

בהצלחה.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כשלמדתי בשנה ד' גרונטולוגיה (תורת ההזדקנות) למדנו כמובן המון על המח, תפקודים וכו'.
המרצה סיפרה שמכון בארה"ב שהבטיח לאנשים שהוא עוזר לשפר את תפקודי המח נתבע על מיליוני שקלים בידי לקוחותיו, והלקוחות זכו במשפט.
כיום זה נחשב להונאה! אין דבר כזה חדר כושר למח!
הנכון הוא שהמח ממשיך כל הזמן להתפתח, ליצור קשרים חדשים וכך לשפר תפקודים.
הלא נכון הוא שהמח הוא שריר (הוא לא!) שאפשר לאמן אותו, וגם חלקים שנמחקו, לא נבנים מחדש, אם היה שטף דם ותאים מתו, הם לא מתחדשים! מה שכן, המח מתפתח ומפתח קשרים חדשים שעוזרים להתגבר על החלקים החסרים, אבל אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה ולהצמיח תאים שמתו...

רוצה לדבר על שיקום נוירולוגי?
בואי נדבר קצת נוירופסיכולוגיה:

עצב שמת לא יחזור לחיים, והמח לא לייצר נוירונים חדשים. זה נכון. מה שמת-מת.
אבל:
1. לכל נוירון יש זרועות רבות, "מיותרות". לרוב הוא נפגע ומאבד את חלקן, ואחרי הפגיעה-התרגול עושה שימוש באחרות
2.פעמים רבות נפגעים רק הקשרים, כלומר המחלה/התאונה חתכה את הקשרים בין הנוירולוגים. אבל אפשר אח"כ אימון/תרגול/למידה/וואטאבר לחבר אותם מחדש, או אחרת. כל מחשבה, כל מעשה, כל דיבור - יוצר קשר, או מחזק אותו. אחרי חזרות רבות הדבר נהיה "אוטומטי" בתפקוד/חשיבה וכו'. זה אגב למה לא חוזרים בשמונה עשרה אחד 90 תפילות, וזה הדרך ללמוד בעלפה, ועוד.
(באוטיזם, למשל, קשרים נוירולוגים בין אזורים חברתיים במח לא מצליחים להתעבות לרשת. לכן זה לא מצליח...)
3. יכולת נוספת מופלאה שיש למוח, היא שגם אם מתו נוירונים, נוירונים אחרים לוקחים את התפקוד להם.
למשל: אנשים שאני מכירה. אחת שבMRI של כל איזור השפה שחור ומחוק לגמרי, אבל היא כן מדברת וכותבת וקוראת ומבינה. לא מאה אחוז אבל 85%. איך?

אז כן, זה מה שאמרה גם המרצה שלך, אבל זה הענין שלא אמרת - זה עובד! אנשים חזרו ללכת, או לאכול, או לדבר אע"פ שהאיזור הזה במח שלהן מת...
לא תקין, לא 100אחוז ואפילו לא 50, אבל כן, זה עובד. אז למי אכפת אם זה אותו נוירון שמת או לא?

כן רוצה להגיד לחמשפחות שיקירן מתמודד עם CP/אירוע מוחי/גידול במח וכל אחד מהצרות האלה. כשהנוירונים הנותרים צריך לקחת את תפקידם של המתים/החסרים, זה מעייף מאוד. ויכול לגרום לטשטוש ואיבוד ריכוז וכאבי ראש ככל המאמץ הקוגנטיבי גבר. קצת כמו מפעל שפיטר חצי מהעובדים והשאר מחוייבים לתת את אותו הספק באותו זמן... הם יהיו מרוטים וגמורים ותשושים.

זה האבל הגדול שעליו יושבצ כל תורת השיקום המוחי וניתוחים המוח, והיא שעושה את הדור שלנו, ב"ה, הרבה יותר מתפקד אחרי פגיעות תאונות ומחלות מוחיות -

המוח הוא לא שריר,
אבל הקשב מגיב לתרגול כמו ששריר מגיב - מתחזק עם תרגול, נרפה בלעדיו.
וחוץ מתרגול, אפשר ללמוד אסטרטגיות חדשות (בספרים, ריפוי בעיסוק) ללמידה ולזכרון ולכל דבר כמעט.
לדוגמא, אני לא מצליחה לזכור מספרי טלפון בע"פ, אז למדתי לדמיין את המיקום שלהן בטלפון.. לא הייתי חושבת על זה לבד.
אם היית צודקת וא"א לאמן את המוח, יכולת לסגור היום את כל מחלקות השיקום נוירולוגי בשיבא, רעות, בית לויינשטיין והדסה.
אבל הי, הן עדיין פתוחות!

ומה שיש לי להגיד על הסיפור של המרצה שלך:
הטמטום הגדולהוא בזה שהמכון הבטיח.
וזה מה שאמרתי פה כל הזמן -
איך אפשר להבטיח משהו, על משהו, שקשור במח?
וגם, כתמיד, שרטלינים מבטיחים. זה הסימן שלהם. הרב פיהרר לא מבטיח, ועדיין הולכים אליו...
ומנגד, זה שלא מבטיחים, לא אומר שזה לא יכול לקרות.

ואחרון, ספיציפית לשיעור שלך -
הזדקנות זה דבר אחר לגמרי לגמרי....
משיפור התפתחות מאוחרת, או משיקום.
שם זה באמת מת, באופן טבעי (אנחנו מאבדים אלפי נוירולוגים ביום, באופן טבעי. לא מרגיים את זה בחייו כי המח עדיין גדל עד גיל 25, ואח"כ הלמידה והקשרים החדשים ומשטשים את הרושם. נולדנו עם יתרה, באיזה שהוא גיל מרגישים בירידה, ובסוף זה משמעותי) או מתפורר, אצל חולי היילצמר. או נפגע באירוע מוחיים, בצורה שהרבה יותר קשה לשקם. ועדיין יש שיפור גם בגיל הזה בשיקום, וגם את זה ראיתי בעייניי.

gyh

משתמש מקצוען
רוצה לדבר על שיקום נוירולוגי?
בואי נדבר קצת נוירופסיכולוגיה:

עצב שמת לא יחזור לחיים, והמח לא לייצר נוירונים חדשים. זה נכון. מה שמת-מת.
אבל:
1. לכל נוירון יש זרועות רבות, "מיותרות". לרוב הוא נפגע ומאבד את חלקן, ואחרי הפגיעה-התרגול עושה שימוש באחרות
2.פעמים רבות נפגעים רק הקשרים, כלומר המחלה/התאונה חתכה את הקשרים בין הנוירולוגים. אבל אפשר אח"כ אימון/תרגול/למידה/וואטאבר לחבר אותם מחדש, או אחרת. כל מחשבה, כל מעשה, כל דיבור - יוצר קשר, או מחזק אותו. אחרי חזרות רבות הדבר נהיה "אוטומטי" בתפקוד/חשיבה וכו'. זה אגב למה לא חוזרים בשמונה עשרה אחד 90 תפילות, וזה הדרך ללמוד בעלפה, ועוד.
(באוטיזם, למשל, קשרים נוירולוגים בין אזורים חברתיים במח לא מצליחים להתעבות לרשת. לכן זה לא מצליח...)
3. יכולת נוספת מופלאה שיש למוח, היא שגם אם מתו נוירונים, נוירונים אחרים לוקחים את התפקוד להם.
למשל: אנשים שאני מכירה. אחת שבMRI של כל איזור השפה שחור ומחוק לגמרי, אבל היא כן מדברת וכותבת וקוראת ומבינה. לא מאה אחוז אבל 85%. איך?

אז כן, זה מה שאמרה גם המרצה שלך, אבל זה הענין שלא אמרת - זה עובד! אנשים חזרו ללכת, או לאכול, או לדבר אע"פ שהאיזור הזה במח שלהן מת...
לא תקין, לא 100אחוז ואפילו לא 50, אבל כן, זה עובד. אז למי אכפת אם זה אותו נוירון שמת או לא?

כן רוצה להגיד לחמשפחות שיקירן מתמודד עם CP/אירוע מוחי/גידול במח וכל אחד מהצרות האלה. כשהנוירונים הנותרים צריך לקחת את תפקידם של המתים/החסרים, זה מעייף מאוד. ויכול לגרום לטשטוש ואיבוד ריכוז וכאבי ראש ככל המאמץ הקוגנטיבי גבר. קצת כמו מפעל שפיטר חצי מהעובדים והשאר מחוייבים לתת את אותו הספק באותו זמן... הם יהיו מרוטים וגמורים ותשושים.

זה האבל הגדול שעליו יושבצ כל תורת השיקום המוחי וניתוחים המוח, והיא שעושה את הדור שלנו, ב"ה, הרבה יותר מתפקד אחרי פגיעות תאונות ומחלות מוחיות -

המוח הוא לא שריר,
אבל הקשב מגיב לתרגול כמו ששריר מגיב - מתחזק עם תרגול, נרפה בלעדיו.
וחוץ מתרגול, אפשר ללמוד אסטרטגיות חדשות (בספרים, ריפוי בעיסוק) ללמידה ולזכרון ולכל דבר כמעט.
לדוגמא, אני לא מצליחה לזכור מספרי טלפון בע"פ, אז למדתי לדמיין את המיקום שלהן בטלפון.. לא הייתי חושבת על זה לבד.
אם היית צודקת וא"א לאמן את המוח, יכולת לסגור היום את כל מחלקות השיקום נוירולוגי בשיבא, רעות, בית לויינשטיין והדסה.
אבל הי, הן עדיין פתוחות!

ומה שיש לי להגיד על הסיפור של המרצה שלך:
הטמטום הגדולהוא בזה שהמכון הבטיח.
וזה מה שאמרתי פה כל הזמן -
איך אפשר להבטיח משהו, על משהו, שקשור במח?
וגם, כתמיד, שרטלינים מבטיחים. זה הסימן שלהם. הרב פיהרר לא מבטיח, ועדיין הולכים אליו...
ומנגד, זה שלא מבטיחים, לא אומר שזה לא יכול לקרות.

ואחרון, ספיציפית לשיעור שלך -
הזדקנות זה דבר אחר לגמרי לגמרי....
משיפור התפתחות מאוחרת, או משיקום.
שם זה באמת מת, באופן טבעי (אנחנו מאבדים אלפי נוירולוגים ביום, באופן טבעי. לא מרגיים את זה בחייו כי המח עדיין גדל עד גיל 25, ואח"כ הלמידה והקשרים החדשים ומשטשים את הרושם. נולדנו עם יתרה, באיזה שהוא גיל מרגישים בירידה, ובסוף זה משמעותי) או מתפורר, אצל חולי היילצמר. או נפגע באירוע מוחיים, בצורה שהרבה יותר קשה לשקם. ועדיין יש שיפור גם בגיל הזה בשיקום, וגם את זה ראיתי בעייניי.
את לא הבנת על איזה מכון אני מדברת.
ברור שבכל המכוני שיקום עושים עבודת קודש, ואם לא עבדתי שם אולי לא הייתי יודעת אבל עבדתי בהרצוג וב1000% זה עובד!!!
עבודת שיקום אינטנסיבית- ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאית תקשורת ותרגול, תרגול, תרגול... ואנשים חוזרים ללכת, לדבר ועוד.
אני מדברת על מכונים שמספרים שיש להם חדר כושר למח- שמחברים לך אלקטרודות לראש, ונותנים גירויים ממוחשבים, ומבטיחים לך שאם תפתרי כל יום 5 תשבצים ו3 סודוקו לא יהיה לך אלצהיימר וכו'.
כאילו את באה שעה שעתיים לשבת עם איזה מכשיר- וזה- ייקח ממך את הדיכאון! זה יעלים את המאניה דיפרסיה! זה ישנה את כל המצב כך שכמעט תשכחי שיש לך דמנציה...
על המכונים הללו אני מדברת, וכמובן שנגדם הייתה תביעה שכן הם גבו כסף, נטעו תקווה והטעו ציבור, כשאין שום הוכחה מחקרית ליעילות הדברים. ולכאורה מדובר בכוסות רוח למת...
המקצוע שבו אני עובדת הוא שיקומי- טיפולי, וממנו אני בהחלט יכולה לראות איך שיש שיקום ויש פיצוי גם למצבים קשים מאד, זה דורש זמן, ומאמץ ותרגול אינטנסיבי ורואים תוצאות בפירוש!!!

nechami21

משתמש מקצוען
@לילאן @gyh
הידע שלכם נפלא.
אני רק רוצה להבהיר. פותח האשכול רצה מידע על מכון מסוים עבור עזרה לילד איטי עם קשיי עיבוד.
ציינתי 2 גופי ידע שמטפלים בכך. בלי קשר למכון הנ"ל.
brain gym אינו נוירופידבק. והינו גישת טיפול עם ותק. (עכשיו ראיתי גם שמלמדים אותו בוינגייט.)
זה לא סותר את הגישות השיקומיות שצוינו פה, אך מכוון לעזרה עבור פותח האשכול.

יוסי123

משתמש סופר מקצוען
בקשר למכון המדובר, תתפלאו לשמוע אבל כדאי גם להתייעץ עם רבנים מגיע אליהם כל התלונות....
אני יודע על אחד מגדולי הדיינים בבני ברק שאומר שהכל שם בלוף אחד גדול!
מי שרוצה פרטים אפשר בפרטי.

יש עוד דרך לברר
אצל מנהלי התלמודי תורה והבתי ספר, תחפשו אחד שיגיד שמכיר ילד שזה עזר לו מעבר לזמן הטיפול....
ואם בבית ספר שיש לו במשך נגיד 10 ילדים שלאף אחד לא עזר לטווח הארוך, אז זה לא 87% הצלחה וגם לא50%, אלא 0% אחוזי הצלחה.

כדאי לברר טוב לפני שמשלמים אלפי שקלים....

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
אצל חולי היילצמר. או נפגע באירוע מוחיים, בצורה שהרבה יותר קשה לשקם. ועדיין יש שיפור גם בגיל הזה בשיקום, וגם את זה ראיתי בעייניי
איזה שיקום יכול לעזור לחולי אלצהיימר (בשלב התחלתי יחסית)?

ותודה לכן על המידע המקיף וההסברים המפורטים!

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איזה שיקום יכול לעזור לחולי אלצהיימר (בשלב התחלתי יחסית)?

התכוונתי לשיקום אחי אירוע מוחי...

בכל הנוגע להלציימרלא משתמשים במילה שיקום, אני חושבת,
אבל כל עוד זה בגיל צעיר ואיטי ובשלבים התחלתיים, כשהאדם ממודע ומבקש עזרה,
אני הייתי משתמשת בנוירולוג פסיכולוג שיקומי ולריפוי ועיסוק
(אפילו שהילדים ילכו להתיעץ)
לעבד את זה ולקבל אסטגיות טובות לשלבים שעוד יש שליטה, גם אם מועטה.

מושמוש:-)

משתמש מקצוען
מה השאלה??
אם זה אותם בעלים של ה**** ה****** ל***** ז*****,
פשוט בורחים וזהו!
בדיוק בעלי סיפר לי שרוצה להתקשר אליהם לברר על זכויות רפואיות עקב בעיית עור לאחד מילדינו.
משמים שנתקלתי באשכול הזה!

בנברקית

משתמש מקצוען
בדיוק בעלי סיפר לי שרוצה להתקשר אליהם לברר על זכויות רפואיות עקב בעיית עור לאחד מילדינו.
משמים שנתקלתי באשכול הזה!
פשוט קוראים את החוזה שמחתימים אותך עליו היטב היטב וכל בר שכל מבין שצריך לברוח...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה