עזרה מכאלו שכבר משאירים אבק

• פותח הנושא dag
  • פורסם בתאריך

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כתבתי את הכותרת בהשראת הבאנר למעלה (אגב גם לכם התוסף Adblock Plus כבר לא מאה אחוז חוסם מודעות?? אני בכרום).
אשמח מאד לעזרה והכוונה בתחום הלימודים,
אני מגיעה מתחום אחר (ומשעמם :( ) לגמרי מעיצוב גרפי וכבר שנים מנסה לראות איך לעשות הסבה מקצועית,
ואף פעם לא מסתדר מסיבות שונות,
בדקתי וניסיתי - למידה עצמית וגם לקחתי עזרה פרטית (מה שהתגלה כרעיון גרוע..).
מחפשת הפעם לעשות שינוי כמו שצריך,
מאד מושך אותי עיצוב גרפי, עוד לפני שאני חושבת בכלל איפה ללמוד,
רציתי לשאול איך אני יודעת אם התחום הזה מתאים לי?
זה מאד מדבר אלי, אבל הייתי רוצה הכוונה מקצועית,

אולי זו שאלה קצת מצחיקה, אבל האם יש דרך לבחון את עצמי מה מתאים לי,
או שאני חייבת בשביל זה ללכת לגרפולוגית/יועצת תעסוקתית וכדו'?

אשמח לשמוע מנסיון.

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני יודעת שלדוג' אם תעשי מבחן לקבלת מלגה מטעם משרד הכלכלה כדי שיממנו לך את קורס עיצוב גרפי. אם תקבלי ניקוד גבוה בכל החלק של השאלות הריאליות, מתמטיקה - סטטיסטיקות וכו' אז כנראה שיבינו שעיצוב גרפי הוא לא ממש בשבילך.. אלא יותר משהו כמו הנהלת חשבונות וכו'(למרות שאולי זה לא ממש סותר אבל בכל אופן יכול לתת לך כיוון כלשהו לבחון את עצמך..)

• תודה
Reactions: dag

סטודיו-פרינט

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני גם הייתי באותו מצב - עבודה משעממת נורא (מזכירה שבעיקר עושה תיוק מסמכים שלא לדבר על השכר) ונמשכתי לתחום העיצוב.
אני לא יודעת אם זה מחליף איש מקצוע, אז עשיתי עם עצמי את התרגיל המוכר של איך את רואה את עצמך בעוד שנה, חמש שנים, עשר וכו' (בזמנו מצאתי מן מדריך כתוב שניתן היה לעשות בעזרתו את התרגיל).
הגעתי להרבה מסקנות, אחת המסקנות הייתה שאני רוצה להיות עצמאית, לא משנה שבסוף עשיתי מילוי מקום שהתארך יותר משלושה חודשים, לפני שהחלטתי להיות פרילנסרית.
אבל אני מאמינה שבכל מקום שתחליטי להתעניין יעבירו אותך מבחן התאמה.
אישית למדתי בפרוג כך שבסוף גם שם עברתי מבחן מקצועי (או אבחון - לא יודעת איך קוראים לזה) שנותן לך אינדיקציה מה ללמוד, מה שאהבתי שהם לא 'דוחפים' לך מקצוע העיקר שתלמדי אצלם.

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תודה!
אפשר למצוא שאלונים כאלו ברשת?
ואשמח לעוד תגובות ורעיונות.

אגב איך משנים את הכותרת, אני לא רואה את כפתור העריכה אין אופציה לשנות?
תודה

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני שלומדים מקצוע מלבד המשיכה לתחום צריך לבדוק מכאלה שכבר "מונחות בפנים"
מה בתכלס זה דורש ממני ביום יום איזה סגנון עבודה /התנהלות
-האם זה מתאים לעבודה יותר כפרילנאנס או מחוץ לבית?
-האם זה מפגיש אותי עם אנשים או אני והמחשב?
-כמה אחוז טכני וכמה יצירתי?
איך מתקדמים בקריירה , מה בהתחלה ומה בהמשך?

כי לא תמיד איך שזה נשמע בחוץ ככה זה בתכלס ולכן כדאי לבדוק התאמה
גם מי שנמשכת לעיצוב גרפי -יכול להיות שיש עוד תחומי עיצוב רבים שיכולים להתאים לה והיא פשוט לא מודעת לזה כי המקצועות שיותר מלאים בכ"א בד"כ קלים להשגה יותר בקורסים וכו'

• תודה

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לפני שלומדים מקצוע מלבד המשיכה לתחום צריך לבדוק מכאלה שכבר "מונחות בפנים"
מה בתכלס זה דורש ממני ביום יום איזה סגנון עבודה /התנהלות
-האם זה מתאים לעבודה יותר כפרילנאנס או מחוץ לבית?
-האם זה מפגיש אותי עם אנשים או אני והמחשב?
-כמה אחוז טכני וכמה יצירתי?
איך מתקדמים בקריירה , מה בהתחלה ומה בהמשך?

כי לא תמיד איך שזה נשמע בחוץ ככה זה בתכלס ולכן כדאי לבדוק התאמה
גם מי שנמשכת לעיצוב גרפי -יכול להיות שיש עוד תחומי עיצוב רבים שיכולים להתאים לה והיא פשוט לא מודעת לזה כי המקצועות שיותר מלאים בכ"א בד"כ קלים להשגה יותר בקורסים וכו'

תודה על התשובה המפורטת,

אני נמשכת לעיצוב אבל גם לטכנולוגיה - תכנות לבד לא מעניין אותי ונשמע לי לא בשבילי עכשיו, לכן חשבתי על עיצוב שיש לו גם עיצוב לאינטרנט ואולי משם להתקדם.

אבל את צודקת לגמרי במה שכתבת לא חשבתי על הנקודות האלו - לכן באמת צריך הכוונה.
אולי הייתי מעלה סקר באתר וכולם היו יכולים לראות את התוצאות, בטוחה שאני לא היחידה שמתלבטת, אבל אין לי מושג איך עושים את זה.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
מה תשאלי -זה הרי אנדוודואלי לכל אחת

• תודה

שלס

משתמש מקצוען
יש בהכוון תעסוקתי בבני ברק (ובעוד מקומות), אבחון שעונה בדיוק למטרה זו, עוברים מבחן תיל ובהמשך פגישה עם מאבחן תעסוקתי. מומלץ בחום לכל מי שמתלבט לגבי עתידו המקצועי.

ובדרך אגב, אחד הפלוסים הגדולים של המקום, שהם לא שייכים לשום מכללה או מקום לימודים, ולכן מקבלים יעוץ אישי וממוקד לגבי התחום המתאים, בלי שום נטיה לטובת תחום כלשהו.
כשעברתי שם אבחון, בפגישה עלו על השולחן כל מיני שמות מקצועות שונים ומשונים, עם הכוונה כללית איפה אפשר לברר על מקום שלומדים אותם.
וזה בשונה מאבחון שעוברים דרך מקום הלימודים, שהוא מכוון בעיקר ל"מה הכי מתאים לנבחן מבין המקצועות שאנחנו מלמדים". ואם אתם מתאימים יותר לתחום שונה, פספסתם את ההמלצה. (מבחן תיל שמבוצע ע"י מקום לימודים, נותן את התוצאות בצורה זו, פירוט של המקצועות הרלוונטיים מבחינת המוסד, עם דירוג מה מתאים יותר ומה פחות).

• תודה

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מה תשאלי -זה הרי אנדוודואלי לכל אחת
משום מה לא ראיתי התראות שקיבלתי עוד תגובות! עכשיו אני שמה לב..

את צודקת שזה שונה מאחת לאחת, אבל בטח יש קו משותף שיכול להתאים להרבה מתלבטות.

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ואני שמה לב עכשיו ששלחו לי באישי מכאלה שגם מתלבטות בנושא ותשמחנה לסקר, אם זה מעניין כאן עוד כאלה שבצומת הזו של בחירת מקצוע/מקום לימודים, אולי כדאי שתכתובנה לי כאן או באישי וננסה להכין סקר שנשות מקצוע תענינה עליו ונפרסם את התוצאות לטובת הכלל, אם יש כאן משהי שמבינה בסקרים לא מהצד הטכני אלא מחיבור השאלות וכדו׳ אשמח לעזרה, תודה מראש!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה