מי רוצה ללמוד תוכנות? רוויט, ריינו וויריי

Batshe✔a

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה לך.
כן, אני מכירה.
פתרונות פחות מוצלחים :(.
סתם סקרנות, למה את משתמשת במק?
אני זוכרת שבזמנו, כשלמדתי גרפיקה (שזה תחום שבו המק שולט) המורה שלנו אמרה שהיום הפיסי מספיק חזק, והיתרון של המק כבר לא שווה את המאמץ שהמק דורש מהמשתמשים שלו. מסקרן אותי למה בחרת במק.

Batshe✔a

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
סתם סקרנות, למה את משתמשת במק?
אני זוכרת שבזמנו, כשלמדתי גרפיקה (שזה תחום שבו המק שולט) המורה שלנו אמרה שהיום הפיסי מספיק חזק, והיתרון של המק כבר לא שווה את המאמץ שהמק דורש מהמשתמשים שלו. מסקרן אותי למה בחרת במק.
בתחילה זו לא היתה הבחירה שלי.

כיום אני כבר רגילה :).
ולא ממליצה למי שרגיל להשתמש בפיסי, לעבור.

חוץ ממעלה אחת משמעותית:
כשתוכנה נתקעת, לא נתקע כל המחשב איתה.
היא יכולה להתקע ואני יכולה להמשיך לעבוד על כל שאר המחשב.
(נפוץ מאוד במילוי האטש באוטוקד...)

• תודה
Reactions: GRN

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
תלוי מה זה נקרא מזל, כי הגדולים משתמשים רק בריינו. אני לא מכירה אותה לפני 12 שנה, אבל לפי דעתי לא תכיר אותה. טוענים שהיא מתקדמת בצעדי ענק. אגב, יש לריינו קהילת משתמשים גדולה מאוד, פחות בעברית, אבל יש הרבה מאוד חומר ברשת, בעיקר באנגלית. אני מתכוונת ללמד את ריינו אחרי רוויט. אעדכן בכל הפרטים בעזרת ה'.
מה זה מקסוול רנדר? לא שמעתי על התוכנה. אשמח לפרטים!
רק צריכים לבדוק: אם היא מורכבת כמו מקס ואין לה את כמות המודלים של מקס (כידוע יש טונות), לא בטוח ששווה ללמוד אותה. אם היא קלילה ונוחה וידידותית אז שווה לנסות. אולי גם אני בעקבות האשכול אלמד אותה מתי שהוא....
מקסוול רנדר זה כמו וויריי רק הרבה יותר טוב בכל פרמטר אפשרי. הסיבה לאי פריחתה בשוק כמו ויריי, היא העובדה שהיא איטית יותר, אם כי לאחרונה הבנתי שהתמונה שונה.

כי מה ששופר בוויריי לאחרונה כבר קיים במקסוול שנים! ויש עוד דברים שוויריי עוד לא הגיעו אליהם כמו למשל ידעתם שאפשר לשנות עוצמות תאורה תוך כדי רינדור ואפילו בסוף הרינדור? אני אישית מכיר את זה 12 - 13 שנה, בווירי זה עוד לא הגיע... ועוד ים של יתרונות...

• תודה

אהובי ח

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אישר את כל הסרטונים של הקורס והם פתוחים בנטפרי.
אני בנטפרי והכול חסום לי.
אני לא בשום קהילה סגורה או משהו כזה.
הוא -משה גם לא יודע מה לעשות...
ובפניה של נטפרי נאמר לי שחלק חסום, חלק פתוח, חלק לא זמין.
לכן לא מצליחה להכנס לפליליסט וגם לקישור פרטי ששלח במייל.

וואו נפלתי עלייך;)
אבל באמת לא יודעת מה לעשות וצריכה את זה דדדחחווף.

Miryam

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
רק צריכים לבדוק: אם היא מורכבת כמו מקס ואין לה את כמות המודלים של מקס (כידוע יש טונות), לא בטוח ששווה ללמוד אותה. אם היא קלילה ונוחה וידידותית אז שווה לנסות. אולי גם אני בעקבות האשכול אלמד אותה מתי שהוא....

הריינו משמשת לתכנון האדריכלות-קרי המעטפת ולכן אין צורך כ"כ במודלים, פחות הייתי ממליצה ללמוד אותה כדי להוציא הדמיות. לתכנון היא מעולה!

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
כרגע אני רוצה לדבר אתכם על תוכנות.
כשהגעתי לתחום נדהמתי מהעובדה שבשנות האלפיים אנשים עדיין משרטטים על אוטוקד. זה היה נראה לי כאילו ארכיטקטים עדיין לא שמעו על העידן החדש. רציני? אתם יושבים ומשרטטים קו אחרי קו? המחשב בכלל לא מבין מה שרטטתם? צריך להגדיר כל פעם מחדש עוביי קווים? מודה שזה היה שוק רציני שעד עכשיו לא נגמלתי ממנו.
משרד הביטחון הצילו את ציבור האדריכלים בישראל. לפני שלוש שנים הם החליטו שהם עוברים לרוויט. צודקים. זאת תוכנה שמבינה אדריכלות, וזה מה שאדריכלים צריכים. אדריכלים צריכים לדעת רוויט! כן, גם מעצבי פנים! אחרי שתעבדו ברוויט לא תאמינו כמה זמן שרפתם בגלל הפרימיטיביות של אוטוקאד. שווה. שווה. שווה. שווה. לחשוב מחוץ לתוכנה, לעשות סוויצ' בראש וללמוד רוויט, ואם תלמדו אצלי, בקורס האונליין הראשון שלי, זה גם יעלה לכם מאוד בזול. כמה זול? עדיין לא החלטתי :)

להגיד את האמת? לא אהבתי את הבוטות והמחיקה...
דבר ראשון אוטוקד היא תכנה מדהימה- בלתי נגמרת ואלופה, שעושה עבודה אדירה בקטע השרטוטי. וככל שמכירים אותה יותר עובדים עליה פחות זמן ומגיעים לתוצאות מעולות, מדויקות, מרשימות ויפות שא"א להגיע בשום תכנה אחרת מבחינה גרפית.
(אני לא מדברת בשם התוכנה לא תכנתתי אותה ולא מקבלת אחוזים על שיווק התוכנה והאהדה אליה...)
זה נכון שרוויט היא תכנה מדהימה שנותנת המון אינפורמציה בלחיצת כפתור, אבל...
והוא די משמעותי הדרך להגיע לתוצאה היא מתישה ומלאת פרטים ופרטי פרטים...
על זה נאמר דרך ארוכה, אפילו ארוכה מאוד שבסופו של דבר היא אכן קצרה
ומאפשרת להגיע להמון נתונים ואינפורמציה בקלות יתרה.
ואל לך לשכוח כי זה לא תמיד מה שנדרש. להגשת היתר נניח--- מי צריך את כל הסירבול??
וגם סקיצות לא הייתי עושה בה, אלא רק מכניסה תכנית שאני סגורה עליה ומתחילה לטפל בה מעשית נטו לסיום העבודה.
אכן כשמתכננים בית פרטי או מבנה קטן אפילו זה מעולה וכדאי,
אבל יש המוני עבודות של תוספות ותכנונים קטנים שזה לא באמת שווה.
ועוד- בשביל שתכניות ברוויט יצאו יפות מספיק גרפית צריך להיות ספציות בתכנה (ולא כולן נולדו ללימוד תכנות ביסודיות), אחרת זה נראה, לא נעים, אבל, על הפנים...

אני עדיין חושבת שיש ועוד איך מה להשקיע באוטוקד כי נכון שמדברים על זה שדור העתיד הולך לעבוד עם רוויט, אבל ייקח עוד שנים שבהם תצטרכו לעבוד עוד על אוטוקד וחבל על הזמן בשנים האלה... החיים יפים!!

אגב- שאלה- על העתיד המתוכנן- אם מישהי יודעת או שמע מה התכנון--- :rolleyes:
האם אדריכל יעבוד על תכנית ויעביר אותה אח"כ לקונסטרוקטור, לאיסטלטור, לחשמלטור ולשאר היועצים פתוחה ועליה הוא יתכנן?? איזו תועלת תהיה ליועצים מזה שהבניין מתוכנן ברוויט ולא באוטוקד?

בהצלחה לכולם!!!

מיכל Design

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
האם אדריכל יעבוד על תכנית ויעביר אותה אח"כ לקונסטרוקטור, לאיסטלטור, לחשמלטור ולשאר היועצים פתוחה ועליה הוא יתכנן?? איזו תועלת תהיה ליועצים מזה שהבניין מתוכנן ברוויט ולא באוטוקד?

בהצלחה לכולם!!!
לא רק שלא יהיה ליועצים תועלת מרוויט
הם גם לא מוכנים לעבוד על רוויט

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הריינו משמשת לתכנון האדריכלות-קרי המעטפת ולכן אין צורך כ"כ במודלים, פחות הייתי ממליצה ללמוד אותה כדי להוציא הדמיות. לתכנון היא מעולה!
לא הבנתי למה כוונתך. ריינו משמשת גם לתכנון וגם להדמיה. ממש לא רק למעטפת (אגב, מעטפת זה אלמנט אחד מתוך האדריכלות. אדריכלות היא מכלול).

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
להגיד את האמת? לא אהבתי את הבוטות והמחיקה...
דבר ראשון אוטוקד היא תכנה מדהימה- בלתי נגמרת ואלופה, שעושה עבודה אדירה בקטע השרטוטי. וככל שמכירים אותה יותר עובדים עליה פחות זמן ומגיעים לתוצאות מעולות, מדויקות, מרשימות ויפות שא"א להגיע בשום תכנה אחרת מבחינה גרפית.
(אני לא מדברת בשם התוכנה לא תכנתתי אותה ולא מקבלת אחוזים על שיווק התוכנה והאהדה אליה...)
זה נכון שרוויט היא תכנה מדהימה שנותנת המון אינפורמציה בלחיצת כפתור, אבל...
והוא די משמעותי הדרך להגיע לתוצאה היא מתישה ומלאת פרטים ופרטי פרטים...
על זה נאמר דרך ארוכה, אפילו ארוכה מאוד שבסופו של דבר היא אכן קצרה
ומאפשרת להגיע להמון נתונים ואינפורמציה בקלות יתרה.
ואל לך לשכוח כי זה לא תמיד מה שנדרש. להגשת היתר נניח--- מי צריך את כל הסירבול??
וגם סקיצות לא הייתי עושה בה, אלא רק מכניסה תכנית שאני סגורה עליה ומתחילה לטפל בה מעשית נטו לסיום העבודה.
אכן כשמתכננים בית פרטי או מבנה קטן אפילו זה מעולה וכדאי,
אבל יש המוני עבודות של תוספות ותכנונים קטנים שזה לא באמת שווה.
ועוד- בשביל שתכניות ברוויט יצאו יפות מספיק גרפית צריך להיות ספציות בתכנה (ולא כולן נולדו ללימוד תכנות ביסודיות), אחרת זה נראה, לא נעים, אבל, על הפנים...

אני עדיין חושבת שיש ועוד איך מה להשקיע באוטוקד כי נכון שמדברים על זה שדור העתיד הולך לעבוד עם רוויט, אבל ייקח עוד שנים שבהם תצטרכו לעבוד עוד על אוטוקד וחבל על הזמן בשנים האלה... החיים יפים!!

בהצלחה לכולם!!!
מצטערת אם נשמעתי לך בוטה ומוחקת. לא התכוונתי להישמע כזאת. ובסך הכול רוויט היא אחות של אוטוקאד (הבנות של אוטודסק) כך שאין מה להעלב. הכול נשאר במשפחה :)

ובכן, לעניין עצמו. אני לא יודעת למה נראה לך שרוויט היא דרך ארוכה, או ארוכה מאוד מאוד, אולי בגלל שאת שוחה באוטוקד מאוד טוב. בסופו של דבר, וגם בתחילתו - רוויט מקצרת תהליכים וחוסכת המון עבודה, גם בהיתר. השם של התוכנה "רוויט" (מהמילה revision, רביזיה) מעיד על כך שהיא מאפשרת בקלות לייצר שינויים (וכמובן מעדכנת את כל השינויים בכל המבטים הרלוונטים וכך חוסכת המון עבודה מונוטונית ומשמימה). מאותה סיבה היא מעולה גם לסקיצות. הרבה יותר קל להניח על הלוח את הבסיס ואז לשנות ולהזיז. יכול להיות שאת מכירה את רוויט רק מלמעלה?

אני באה לכתוב לך כאן גם לגבי הגרפיקה, שבאוטוקד צריך גם מאמץ רציני כדי שהתוכניות יצאו יפות. וברוויט? טוב, לא נריב על זה :)

בשלב הזה אכן היועצים עובדים באוטוקד. אמנם הם מפסידים אבל לאדריכל זה פחות רלוונטי. הוא מקבל את התוכניות חזרה באוטוקד, מייבא לרוויט מעדכן את השינויים בהתאם וזהו.

אני חושבת שכמו לכל שינוי יש התנגדות בהתחלה. בעבר היה נראה שהשליטה של אוטוקד כל כך חזקה שאין לשום תוכנה אחרת סיכוי. אבל הנה רוויט מסתמנת כתוכנה האולטימטיבית הבאה, אז במקום להשקיע בעבר עדיף להשקיע בעתיד.

דעתי, בכל אופן :)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בנטפרי והכול חסום לי.
אני לא בשום קהילה סגורה או משהו כזה.
הוא -משה גם לא יודע מה לעשות...
ובפניה של נטפרי נאמר לי שחלק חסום, חלק פתוח, חלק לא זמין.
לכן לא מצליחה להכנס לפליליסט וגם לקישור פרטי ששלח במייל.

וואו נפלתי עלייך;)
אבל באמת לא יודעת מה לעשות וצריכה את זה דדדחחווף.
אני לא יודעת מה לומר לך. זה לא אמור לקרות. אולי תפני ל @GolanArt ?

shifrbor

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מתי למדת אותה? כמו שכתבתי מקודם - הגרסאות המוקדמות שלה היו עם הרבה באגים. אם כבר למדת את התוכנה - אני ממליצה לך ממש להשקיע מאמץ לחזור אליה. אם את מכירה את התוכנה אני מאמינה שיספיקו לך מדריכים מפה ומשם. את רק תודי לי על זה. (במקביל, צריך גם להשתמש עדיין באוטוקד בשביל יועצים וכדומה, כמו שכתבתי מקודם).
אני בדילמה על כך כי אם כדי להעביר ליועץ אצטרך מתחילה הכל זה די מיותר לא?

יהודית מן

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז כך,
באוטוקאד אני ממש "שוחה", ולמרות זאת,
מאז שלמדתי רוויט אני רק מחכה לרגע שהמשרד שלי יעבור אליה.
אני חושבת שרוב הקושי הוא כשאין לך templete מוכן, אך אח"כ...
במהלך הלימודים מדי שעה שמעת תלמידה שאומרת- למה צריך את האוטוקאד הזה.
ושוב, אני יודעת אוטוקד ממש טוב- וממש מחבבת אותה, אך לדעתי אין להשוות.
בקשר ליועצים, דווקא יועצי מיזוג אויר, אינסטלציה, אני יודעת שיש הרבה שעובדים עם רוויט.
זה נכון שליועצים שמשתמשים יותר בסימבולים, פחות רואים את הנחיצות לעבור. בפרט שהעניין עולה משאבים והשקעה מרובים.
היא מונעת התנגשויות והיא ממש מצויינת לשיתוף פעולה.
יודעת בבירור שיש יזמים שבאופן גורף לא מוכנים לקחת יועצים שלא עובדים בתוכנה.

• תודה

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בדילמה על כך כי אם כדי להעביר ליועץ אצטרך מתחילה הכל זה די מיותר לא?
מה פתאום, את שומרת לו את זה כDWG ומעבירה לו.
את מקבלת ממנו קובץ ומעדכנת רק את השינויים בקובץ שלך.

מיכל Design

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
מה פתאום, את שומרת לו את זה כDWG ומעבירה לו.
את מקבלת ממנו קובץ ומעדכנת רק את השינויים בקובץ שלך.
את יודעת כמה עבודה זה לטפל אח"כ בכל הקווים הכפולים ושאר הבעיות שקורות כשמעבירים מרוויט ל DWG? עוד לפני שבכלל עושים את העבודה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
את יודעת כמה עבודה זה לטפל אח"כ בכל הקווים הכפולים ושאר הבעיות שקורות כשמעבירים מרוויט ל DWG? עוד לפני שבכלל עושים את העבודה.
כשמשרטטים נכון ומקצועי ברוויט לא קורות כאלו בעיות.

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
מדבריך מסתבר שרוב המשרדים שכבר עשו את השינוי הזה ועברו סו"ס לרויט לא משרטטים נכון...
כי אני אישית עובדת (אצל יועץ) המון על תכניות אדרכיליות ברוויט וכל פעם מוציאה כזאת נשיפת עצבים על השרטוטים הלקויים!! תמיד את צריכה להתחיל לנחש איזה קו ומה תפקידו...
ממש מוציא ת'חשק מהתכנה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה