טכניקות בצילום מי מפחד מISO?

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
שבוע טוב לכולם!
דברו פה לאחרונה על איזו. ועד כמה ניתן להעלות.
קרה לי השבוע שהזדקקתי לאיזו גבוה. ורציתי לשתף אתכם בכך.
לפני שתצפו בתמונה. ברשותכם, אדבר איתכם רגע קטן על העניין...

אז ככה. זו תמונה שצילמתי שבוע שעבר ביום חמישי. בשמחת בית השואבה שארגנו קרובי משפחה בביתם. ברגע השיא של הריקודים כיבו את האורות. והלהטוטן [בן דוד שלי] התחיל ללהטט.
הכותרת היא 'מי מפחד מISO'. ואכן לא פחדתי - בחושך כמעט מוחלט (האור הקיים הוא מהלהבות+נורה רחוקה) פתחתי צמצם למקסימום [F2.8] תריס 1/160 להקפאה סבירה של מהירות הליהטוט. את האיזו סחטתי למקסימום. כמה אתם שואלים - 51200 זה המקסימום שיש לי במצלמה. ולראשונה הרשיתי לעצמי להגיע לכך.

לגבי התוצאה. לא הייתי אומר שזו תמונה ראויה להדפסה. יותר מתאימה להעלאה לרשת חברתית. כמו כאן למשל בפלטפורמה המכובדת של פרוג. כשהרעיון הוא- אם לא מדובר בתמונה להדפסה תרשו לעצמכם להשתולל עם הISO. אם זה להדפסה כדאי לכם להיות יותר שקולים ולהכיר את המצלמה שלכם עד היכן ניתן להעלות.

אכן. הקטנתי ל800*1200 הורדתי רעשים באופן סביר בשילוב חידוד מינימלי. לגבי איזון לבן בחרתי דווקא להגיע לתמונה צהובה מה שמשדר את האמינות של המקור. +הלהבות שמשתלבות עם הרקע. תוכלו לחלוק עלי ולהעשיר אותי בדעתכם באם היא שונה ממני. (למעוניינים לדעת מספרים אז השתמשתי ב4600K).

נ.ב. יותר באתי להראות תמונה באיזו גבוה מאשר תמונה מבחינת נושא בתנועה וקומפוזיציה מספיק טובה...

אז זהו כל מה שנשאר לכם זה רק לצפות בתמונה הבאה שלפניכם. ולהנות!

1-20180927204537_IMG_9681.jpg

נערך לאחרונה ב:

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שבוע טוב לכולם!
דברו פה לאחרונה על איזו. ועד כמה ניתן להעלות.
קרה לי השבוע שהזדקקתי לאיזו גבוה. ורציתי לשתף אתכם בכך.
לפני שתצפו בתמונה. ברשותכם, אדבר איתכם רגע קטן על העניין...

אז ככה. זו תמונה שצילמתי שבוע שעבר ביום חמישי. בשמחת בית השואבה שארגנו קרובי משפחה בביתם. ברגע השיא של הריקודים כיבו את האורות. והלהטוטן [בן דוד שלי] התחיל ללהטט.
הכותרת היא 'מי מפחד מISO'. ואכן לא פחדתי - בחושך כמעט מוחלט (האור הקיים הוא מהלהבות+נורה רחוקה) פתחתי צמצם למקסימום [F2.8] תריס 1/160 להקפאה סבירה של מהירות הליהטוט. את האיזו סחטתי למקסימום. כמה אתם שואלים - 51200 זה המקסימום שיש לי במצלמה. ולראשונה הרשיתי לעצמי להגיע לכך.

לגבי התוצאה. לא הייתי אומר שזו תמונה ראויה להדפסה. יותר מתאימה להעלאה לרשת חברתית. כמו כאן למשל בפלטפורמה המכובדת של פרוג. כשהרעיון הוא- אם לא מדובר בתמונה להדפסה תרשו לעצמכם להשתולל עם הISO. אם זה להדפסה כדאי לכם להיות יותר שקולים ולהכיר את המצלמה שלכם עד היכן ניתן להעלות.

אכן. הקטנתי ל800*1200 הורדתי רעשים באופן סביר בשילוב חידוד מינימלי. לגבי איזון לבן בחרתי דווקא להגיע לתמונה צהובה מה שמשדר את האמינות של המקור. +הלהבות שמשתלבות עם הרקע. תוכלו לחלוק עלי ולהעשיר אותי בדעתכם באם היא שונה ממני. (למעוניינים לדעת מספרים אז השתמשתי ב4600K).

נ.ב. יותר באתי להראות תמונה באיזו גבוה מאשר תמונה מבחינת נושא בתנועה וקומפוזיציה מספיק טובה...

אז זהו כל מה שנשאר לכם זה רק לצפות בתמונה הבאה שלפניכם. ולהנות!

צפה בקובץ המצורף 390466
יפה מאוד
דווקא פה הייתי שוקל למרוח את התנועה ולא להקפיא אותה.
ההקפאה עוצרת את הסיטואציה, לעומת מריחה שהייתה מעצימה את התנועה.
אבל באמת כל הכבוד על האומץ, אני לא הייתי מעז.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי לא הייתי צריך לעלות כ"כ עם האיזו, קיבלת כאן תוצאה מוארת מידי וחסרה את
התחושה שמדגישה את מקור האור שהוא בעצם האש, וגם קיבלת רעשים מוגזמים לענ"ד...

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
יפה מאוד
דווקא פה הייתי שוקל למרוח את התנועה ולא להקפיא אותה.
ההקפאה עוצרת את הסיטואציה, לעומת מריחה שהייתה מעצימה את התנועה.
אבל באמת כל הכבוד על האומץ, אני לא הייתי מעז.

תודה!
הארת עת עיני. הרגשתי שחסר משהו בתמונה. וזה המריחה.
לגבי התעוזה - זה היה אירוע משפחתי ובהתנדבות (כמו שכתבתי למעלה). שלא אמור לעלות למכבש הדפוס.. יותר לרשת החברתית. במקרים כאלה תמיד אני נותן לעצמי להשתולל ולנסות דברים חדשים. (למשל עבדתי עם פלאש המוקפץ של המצלמה- כמובן באופן ידני ולא TTL [בין 1/8 ל1/32] עם איזון צבעים - ויצאתי די מרוצה עם תמונות סבירות ומאוזנות ללבן - חוץ מזה שהתאורה היתה שטוחה יותר).

לדעתי לא הייתי צריך לעלות כ"כ עם האיזו, קיבלת כאן תוצאה מוארת מידי וחסרה את
התחושה שמדגישה את מקור האור שהוא בעצם האש, וגם קיבלת רעשים מוגזמים לענ"ד...

קיבלתי.
אני מניח שכוונתך שהאש לא אמורה להישרף בתמונה [אמורים לראות את הלהבה עצמה]. כנ"ל לגבי הרקע שאמור להיות ממילא חשוך יותר [ע"י סגירה כללית בחשיפה].

לגבי רעשים מוגמים. אני לא יודע מה זה מוגזם אצלך. במונחי המוגזמות שלי זה לא. במיוחד להעלות לרשת חברתית אחרי הקטנה זה בסדר. כמובן שהעליתי במצלמה את ניקוי הרעשים למקסימום והורדתי עוד קצת בלייטרום....

נערך לאחרונה ב:

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
התשובה היא שאיזו הגבוה ללא הרחבה הוא עד 16000 בהפרשים של שליש סטופ
ויש אופציה להרחבה של עד 25600 ו- 51200. ללא אופציה כלל של שלישי סטופ. רק או 25600או 51200.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
קיבלתי.
אני מניח שכוונתך שהאש לא אמורה להישרף בתמונה [אמורים לראות את הלהבה עצמה]. כנ"ל לגבי הרקע שאמור להיות ממילא חשוך יותר [ע"י סגירה כללית בחשיפה].

לגבי רעשים מוגמים. אני לא יודע מה זה מוגזם אצלך. במונחי המוגזמות שלי זה לא. במיוחד להעלות לרשת חברתית אחרי הקטנה זה בסדר. כמובן שהעליתי במצלמה את ניקוי הרעשים למקסימום והורדתי עוד קצת בלייטרום....
רעשים ברמה שהעלית מתאימים לביצועים של טלפונים ניידים, אלא אם כן אתה מקטין את התמונה כמו שהיא נראית כאן ללא לחיצה עליה...
ניקוי הרעשים לא מציל פרטים ואיכויות צבע שהולכות לאיבוד, לכן זה לא פתרון לכתחילה אלא אם כן אתה הולך על ש"ל, או שאתה לא משתמש בהרחבת ניקוי אלא בגבול הרגיל.
וזו רק דעתי כמובן...

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
רעשים ברמה שהעלית מתאימים לביצועים של טלפונים ניידים, אלא אם כן אתה מקטין את התמונה כמו שהיא נראית כאן ללא לחיצה עליה...
ניקוי הרעשים לא מציל פרטים ואיכויות צבע שהולכות לאיבוד, לכן זה לא פתרון לכתחילה אלא אם כן אתה הולך על ש"ל, או שאתה לא משתמש בהרחבת ניקוי אלא בגבול הרגיל.
וזו רק דעתי כמובן...

מסכים איתך. זה לגמרי מתאים לרזולוציה מינימאלית לתצוגה ראשונית.

לגבי ניקוי רעשים. פרטים זה לא מציל. גם עם המיקוד היה פנטסטי יש איבוד פרטים. כלומר קצוות שבפרטי התמונה יהיו לא חלקות וחדות. - דהיינו שהם יאבדו.
לגבי איכות הצבע אני סבור [מבדיקה שעשיתי בעבר] שזה נותן איזון כללי. כלומר באם לא תפעיל את מערכת ניקוי הרעש יהיו חלקים בתמונה שיאבדו את הצבע. ובאם תפעיל - יתבצע חידוש צבע. או אי איבוד של צבע. כך שבסך הכללי התמונה תהיה די סבירה מבחינת הצבעים. כלומר תתן איזון כללי של צבע למראה הכללי של התמונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה