דיון מי אמר פנטזיה ולא קיבל?

האם הציבור שלנו בשל לספר פנטזיה טוב?

• סה"כ מצביעים
    137

יונה ספיר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יש לך ספר מוכן? אתן לך מייל של הנוגעים בדבר. (שלחי לי באישי)
אין לי פרימיום. גם לא ספר מוכן.
אבל אני רוצה להתכונן לכשיהיה לי אחד כזה. ולראות אם שווה לי להשקיע בו.
מה אומרים?
שווה?
יש סיכוי שיקבלו סיפור שלי?

יונה ספיר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני רוצה להתכונן לכשיהיה לי אחד כזה. ולראות אם שווה לי להשקיע בו.
כלומר, השאלה שלך היא לא האם להוציא ספר, אלא האם לכתוב ספר........
זה בדיוק:
לא קל לכתוב ספר מעולה. להוציא אותו לאור זה החלק הקל.
זה בסופו של דבר מה שעוצר כותבים צעירים. (לאו דווקא בגיל, אלא בניסיון) הם מופתעים לגלות שלכתוב ספר זה לא כל כך קל כמו שהם חשבו...
לכתוב ספר טוב זו עבודה קשה.
אבל לשאול אם כדאי לכתוב - מעורר אצלי תהיות האם אכן הכותב רוצה לכתוב. והאם יעמוד בכל האתגרים שספר מציב.
כי כשרוצים לכתוב - זו תשוקה שאי אפשר לעצור אותה. זה בוער באצבעות. בוער בעצמות. פורץ החוצה בין אם תרצו ובין אם לא. הדבר שהכי מניע כותבים זו אהבה לכתיבה. לא כסף, (ברור שזה מניע טוב, אבל לא מספק. לא.) לא פרסום, אלא אהבה לכתיבה.

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
כלומר, השאלה שלך היא לא האם להוציא ספר, אלא האם לכתוב ספר........
זה בדיוק:

זה בסופו של דבר מה שעוצר כותבים צעירים. (לאו דווקא בגיל, אלא בניסיון) הם מופתעים לגלות שלכתוב ספר זה לא כל כך קל כמו שהם חשבו...
לכתוב ספר טוב זו עבודה קשה.
אבל לשאול אם כדאי לכתוב - מעורר אצלי תהיות האם אכן הכותב רוצה לכתוב. והאם יעמוד בכל האתגרים שספר מציב.
כי כשרוצים לכתוב - זו תשוקה שאי אפשר לעצור אותה. זה בוער באצבעות. בוער בעצמות. פורץ החוצה בין אם תרצו ובין אם לא. הדבר שהכי מניע כותבים זו אהבה לכתיבה. לא כסף, (ברור שזה מניע טוב, אבל לא מספק. לא.) לא פרסום, אלא אהבה לכתיבה.
נכון.
אבל המתכון להתמדה ולא לתשוקות רגעיות זה רק הקהל.
כי אם אכתוב רק בשביל עצמי בחיים לא אצליח לסיים משהו עד הסוף. ניסיתי.
אני צריכה להאמין שיש לי בשביל מה ומי להשקיע.

ifatrosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אז מה צריך לעשות, פנטזיה עם ערכים יהודיים?
אבל זה פנטזיה. אי אפשר לשלב שם אלמנטים מציאותיים!
בפרק שכתבתי כאן, יש בעיה?
האלימות? חוסר השמות היהודיים? הסגידה לתורת הגוף? (אני מנסה לדמיין מה יהיה למשגיחים לומר עליו...)
יש ספרים ישנים, אגדות, שהיום יקראו להם פנטזיה.
מכירה את הספר "עושה פלא", הרבה סיפורים מכל אחד אפשר לכתוב ספר פנטזיה שלם.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
ולשאלה הכי רווחת: אפשר להרוויח על ספרים טובים. כן. ואם הם מעולים, אפשר להרוויח הרבה. גם בהוצאה חרדית.
ברור שאפשר להרוויח, השאלה היא כמה...
בספר ראשון - שני, גם כשמרוויחים, לא מרוויחים הרבה.
מכסים את ההוצאות, בדרך כלל, ואפילו מרוויחים, אבל לא משהו רציני.
צריך פרסום, ושם ומותג כדי שהספר ימכור באמת טוב וכדי שהסופר באמת ירוויח סכום משמעותי על החומרים שלו, ומה לעשות שאין את הדברים הללו בספרים ראשונים.. גם אם תעשו פרסומת שנה לפני כן... רק בספר שלישי רביעי זה מגיע.
אז למי שיש סבלנות, מצויין. ולמי שאין, חבל על המאמץ...

Talya kadosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא קראתי את התגובות.
אבל אני לא רואה עניין לכתוב פנטזיה ולכנות אותה אלגוריה. זה סוג של לעטוף 'שרץ' (לא באמת, לא באמת) בכיפה וציצית.
אני אוהבת פנטזיה. ש לציין, מאוד. אני מאמינה שרוב הציבור מחכה לסגנון הזה. אני לא יודעת מה זה מבחינתכם פנטזיה יהודית אבל מבחינתי, יעל רועי היא דוגמא מצוינת לכך. לא רואה עניין לציין אם הם יהודים או לא, ונדמה לי שכתבתי את זה באחד האשכולות כאן. רואה עניין שכל ההליכות וההתנהגות יהיו כמו שיהודי מתנהג. אז לא יהיו טלית וכובע אבל יהיו הליכות ודרך ארץ וידיעה שקיים קל אחד.
זו דעתי, בכל אופן. ואני עובדת על סיפור מהסוג הזה, ברוך השם.

ניק 70107

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לי יש ספר מוכן רק שהוא ספר שירה... כשפניתי לאור החיים לדוג אמרו לי שהם לא מתעסקים עם הסוגה. (מפה לשם התברר שעריכה תעלה לי 6000 אז זנחתי את החלום עד שיהיה לי את הכסף... מבאס...)
אולי יש מקומות אחרים שכדאי לי לנסות בהם? חבל לי על הספר שמעלה אבק ותכף מצטרף אליו ספר שני;)

יונה ספיר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הז'אנר הזה אכן לא הולך :(
לא חושבת שיש מה לנסות בהוצאות אחרות.
גם בציבור הכללי ידוע שספרי שירה לא נכללים ברשימות הבסט סלר.
חבל להשקיע ולהתאכזב.
כמובן שתמיד יש הפתעות, אבל במקרה של ספרי שירה הן נדירות.

ניק 70107

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הז'אנר הזה אכן לא הולך :(
לא חושבת שיש מה לנסות בהוצאות אחרות.
גם בציבור הכללי ידוע שספרי שירה לא נכללים ברשימות הבסט סלר.
חבל להשקיע ולהתאכזב.
כמובן שתמיד יש הפתעות, אבל במקרה של ספרי שירה הן נדירות.
טוב.. קברתי אותו סופית‍♀️ נחכה ללוטו

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אשמח גם כן לקבל את המייל המדובר.
יש לי (יותר נכון לאשתי) ספר גמור (פחות או יותר) בז'אנר מד"ב / פנטזיה, עם עלילה על בסיס מתח/ הרפתקאות/ דרמה.
(למעוניינים העלנו לכאן פרקים מטיוטה ראשונית מאוד שלו)
וכדי לתרום לדיון הרשמי של האשכול דעתי היא שספרות פנטזיה, שסוננה היטב לבל תכיל תכנים הסותרים את התורה וחכמיה, תתקבל בברכה אצל הרבה מאוד קוראים ותתחלק על פי אופייה באופן טבעי פנטזיית דרמה - לחובבי דרמה, פנטזיית אקשן לחובבי אקשן וכו'.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה