מי אחראי על ת. עבודה לתוספת?

שירה ב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מעצבת דירה שחלקה הוא תוספת בניה.
אני לא נוגעת בהיתרי בניה (לא מסוגלת..) ואדריכלית אחרת עשתה זאת.
כעת אני אמורה להגיש תוכניות עבודה להצע"מ לקבלנים , חשבתי לתוןמי שאדריכלית הרישוי אחראית לתוכניות העבודה של תוספות הבניה ולעמוד גם מול המהנדס לקונסטרוקציה.
אציין שאני לקחתי את העבודה של הפנים בלבד! ואדריכלית הרישוי מתנערת מאחריות בנושא...
מה לדעתכן?

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי הפנים יותר קרוב לביצוע
ואת בטח מתבססת על התוכנית לאחר ההרחבה-אז מה הבעיה? איזה פריטים חסרים לקבלן?

שירה ב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי בעיה לתת לו מידות חיצוניות של התוספות ופתחים וכדו'
אני תכננתי את הפנים על פי זה,
השאלה אם אני אמורה גם להתנהל מול המהנדס?

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למה את קוראת להתנהל מול מהנדס? את צריכה לתת לו את תכנית החלוקה הפנימית כדי שהוא יתכנן את העמודים בתוך הקירות, וזה מצוין בשבילך כי את לא רוצה להתקע פתאום עם עמוד באמצע שומקום, נכון? מבחינת חתימות וכו' במילא זה לא קשור אליך כי את לא מגישה. תכניות עבודה של הקונסטרוקציה הוא צריך לעשות את רק מכניסה את זה לסט של תכניות עבודה ולכתב כמויות להצעות מחיר, אז כל מה שנשאר זה לידע אותו מתי מגיעים ליציקה ולקרוא לו לביקורת, שזה ברור שאת צריכה לעשות מפני שבשלב זה המגישה כבר סיימה את העבודה, או שיש עוד משהו שנמצא בשטח האפור בינך לבינה?

שירה ב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אין עוד מישהו ביננו...
אין ברירה, אטול על עצמי את התפקיד :eek:
תודה!

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
משהו לא מובן, את מתכננת רק ריהוט?
או שאת משנה חלוקה פנימית וקירות?- כי אם את משנה קירות את חייבת להתנהל מול המהנדס
ואין למגישת התכנית לערייה שום קשר למהנדס בעניין הריסת קירות הפנים

שירה ב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מתכננת את כל הפנים כולל חלוקת חללים.
הבאתי מהנדס לבדוק היכן יש עמודים/קורות בתחילת העבודה, הוא נתן לי את אישורו בשטח לשבור את כל הקירות הפנימיים (כמובן ללא העמודים..)
אני צריכה פה מהנדס תכלס רק בשביל תוכנית קונסטרוקציה לתוספת הבניה החדשה, שם יש יסודות ,עמודים חדשים וכדו'
עכשיו מובן?

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני באותה דילמה.
הלקוחה רכשה את הדירה עם ההיתר בניה.
ואמרה לי "לטפל" באזור אחד של הבית.
כי שם עושה שינויי פנים.
ועדיין לא ראיתי שיש לה תוכניות עבודה לגבי הקונסטרוקציה החיצונית, גם באיזור השני.

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני עדיין לא מבינה למה לא להתנהל מול הנמהנדס? הרי זה רק לטובת התכנון והמתכננת. אחרת אין לך שליטה על מיקום העמודים וזה יכול מאד להפריע לך. תמיד כשאני לוקחת סוג כזה של עבודות אני לוקחת גם את המספר של המהנדס לטובת כל הצדדים.

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
במחילה מכבודכן! תמיד בשלב הגשת ההיתר יש מהנדס בתמונה. ובכל מקרה אם מדובר על תכנון כלל הבית וצריך מהנדס על קירות פנים קיימים אפשר לבקש מהמהנדס שיבדוק בתוספת קטנה אם בכלל. ברגע שתכנון הפנים הוא על המעצב הוא זה שצריך להתמודד בתכנון בהתאמה לקונסטרוקציה. האד' אחראית להגשת ההיתר עפ"י הוראות כל דין ולא אמור לעניין אותה מה את עושה בפנים. היא מתנהלת עם המהנדס במה שנוגע להגשה ברשויות. ותכניות עבודה אינן קשורות אליה במידה והחוזה הוא רק על ההגשה. מחר-גם יבקשו ממנה לתכנן את הכיורים בדירה בגלל התכנית הטיית ביוב שהיתה צריכה להגיש לגיחון!!

שירה ב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
במחילה מכבודכן! תמיד בשלב הגשת ההיתר יש מהנדס בתמונה. ובכל מקרה אם מדובר על תכנון כלל הבית וצריך מהנדס על קירות פנים קיימים אפשר לבקש מהמהנדס שיבדוק בתוספת קטנה אם בכלל. ברגע שתכנון הפנים הוא על המעצב הוא זה שצריך להתמודד בתכנון בהתאמה לקונסטרוקציה. האד' אחראית להגשת ההיתר עפ"י הוראות כל דין ולא אמור לעניין אותה מה את עושה בפנים. היא מתנהלת עם המהנדס במה שנוגע להגשה ברשויות. ותכניות עבודה אינן קשורות אליה במידה והחוזה הוא רק על ההגשה. מחר-גם יבקשו ממנה לתכנן את הכיורים בדירה בגלל התכנית הטיית ביוב שהיתה צריכה להגיש לגיחון!!

את קצת מתלהמת בלי להבין , מחילה
לא דיברתי על מהנדס לפנים ואף אמרתי שבתחילת העבודה הבאתי לשטח והתייעצתי איתו.
שאלתי על השטח המתווסף לדירה , באחריות מי לעמוד ולהתנהל מול מהנדס.
(אני עבדתי בעבר במשרד בהיתרי בניה ושם תמיד היינו נותנים אחרי ההיתר ת"ע וע"כ התבלבלתי)
וגם- רק שאלתי, לא אמרתי כלום ולא פגעתי בכבודה של אף אדריכלית...
בכל אופן, תודה שהקדשת מזמנך לענות

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
את קצת מתלהמת בלי להבין , מחילה
לא דיברתי על מהנדס לפנים ואף אמרתי שבתחילת העבודה הבאתי לשטח והתייעצתי איתו.
שאלתי על השטח המתווסף לדירה , באחריות מי לעמוד ולהתנהל מול מהנדס.
(אני עבדתי בעבר במשרד בהיתרי בניה ושם תמיד היינו נותנים אחרי ההיתר ת"ע וע"כ התבלבלתי)
וגם- רק שאלתי, לא אמרתי כלום ולא פגעתי בכבודה של אף אדריכלית...
בכל אופן, תודה שהקדשת מזמנך לענות
ראשית סליחה! אין ולא היתה כוונה לפגוע. רק לחדד את הנקודות. ועכשיו אסביר את כוונתי, שבד"כ בלקוח הפונה לאד' להרחבה עפ"י רוב ההתייחסות רק לעבודה "הטכנית" של ההגשה .לגבי מהות ההרחבה ותכננה זה אינו נוגע אליו(לאד') אלא למי שעוסק בפן של תכנון הפנים שהוא צריך להכין תכניות עבודה ע"ב תכנית קונסטרוקציה. (בד"כ פונות אלי מעצבות ומבקשות את התכנית המקורית של ההיתר בשביל להלביש עליה את התכנון).ומשכך התפלאתי על השאלה שבעיני החלוקה נראית ברורה . לגבי תכניות העבודה שציינת - בד"כ זה באד' שעובד על פרויקט כוללני של תכנון והגשה ותכניות ביצוע . אבל בהיתרים לחוד לא כ"כ מקובל .
ושוב סליחה ומחילה וברכת הצלחה בכל מעש"י.

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מצרפת סעיף המופיע בחוזה שלי להיתר בניה: כדי להמחיש את דברי בהודעה הסמוכה לעיל:

1) המזמין מבין כי לשם בנית המבנה יש צורך בתוכניות עבודה. לשם כך יוכל להתקשר עם המתכנן בהסכם נפרד. אם ברצונו להתקשר עם אדריכל אחר – יוכל לעשות זאת כרצונו.

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה היא לגבי הקונסטרוקציה החיצונית,
יש הסכם להיתר (האם אפשר לבנות)
והסכם לחוד על ת"ע (איך לבנות)?

ולא כל אדר' משחררת את התוכנית. (כמו במקרה שלי למשל..)

את מעבירה למעצבות את התוכנית בתשלום?

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
למעצבי פנים אני מעבירה בחינם
כי הם צריכים את זה בשביל להסתייע.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
ולא כל אדר' משחררת את התוכנית. (כמו במקרה שלי למשל..)
את יכולה להעביר רק תכנית כללית -כמובן לא את כל הגרמושקה
זה סוג של חסד אחת עם השניה...

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אני מבינה נכון, אז היא מתכוונת הפוך, שלא מוכנים לתת לה תכניות.
הבנתי נכון?

שירה ב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
מנסיוני רב האדריכלים/ות מפרגנים אחד לשני ושמחים לעזור ויתנו תוכניות..
תמיד יש את אלה שלא :(

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אינני מתרעמת עליה שהיא לא מעוניינת להעביר.
יש כאן נק' רגישה (בלי להכנס לזה), ולכן זה סוג של נסיון עדין.
נכון יותר בדיקת שטח אם אפשר בכלל לבקש......

לא כל אחת שבדקה, מדדה, שרטטה, מסוגלת להתעלות מעל עצמה ולהעביר את התוכנית לכל דורש.
וזה עדיין בסדר.
אם אני עושה את זה בכיף (בגדרי ההגינות!)
זה עדיין לא מחייב שכל מי שאבקש ממנה יתאים לה.

לכן מה שרציתי זה להבין, האם תשלום הלקוח לאדריכלית להגשת היתר לעיריה
כולל בתוכו תוכנית עבודה לקונסטרוקציה החיצונית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה