התייעצות מישהו מתחום הUX/UI?? צריכה התייעצות!

בת מלך ♥

משתמש חדש
אני שוקלת ללמוד עיצוב גרפי עם התמחות באפיון חווית משתמש (UX/UI) וחייבת מידע קצת לגבי זה.
קודם כל איפה הכי כדאי ללמוד?
האם יש באמת ביקוש בתחום? (עם דגש על ה UX/UI)
האם הקורסים האלה של 8 חוד'- שנה שכוללים בתוכם את שני הנושאים מספיקים לשוק העבודה?
האם זה תחום שיכול להתאים לנשים חרדיות?
כל מידע בנושא יוכל לעזור לי!

אנכי הקטנה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא מהתחום אבל מבירור שעשיתי-
גם התחום הרוחני-יותר קשה..

Rut_a

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
תקשיבי,
UX-UI יכול להתבזבז כי לא מוצאים עבודה,
ואפשר גם להשקיע מאוד ולמצוא עבודה עם משכורת של הייטק.
אם את הולכת ללמוד UX-UI - את חייבת להשקיע מאוד מאוד בחיפוש העבודה. וזה קשה יותר מכל ההתמחויות גם יחד.

ויש גם הרבה שמתחילות לחפש ונבהלות מהמצב הרוחני, ואז הכסף הולך לפח.....

מה שבטוח, את צריכה המון מוטיבציה, יוזמה וביטחון עצמי, וחוש מולד לדיגיטל..... אם אין לך את זה, בזבוז כסף.

Y

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
UX UI
שוק קשה מאוד!!! עד בלתי ישים
עדיף כל תחום אחר בעולם ההיטק

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
כתבתי כבר באשכולות אחרים, כותבת שוב בקצרה:

UX UI הוא תחום שדורש כישורים גבוהים במגוון תחומים, וממש לא מתאים לכל אחת.
ובעיקר תפקודים ניהוליים כמו: יכולת פתרון בעיות, ניהול זמן, ריכוז גבוה מאוד ועוד.

מה שבטוח, את צריכה המון מוטיבציה, יוזמה וביטחון עצמי, וחוש מולד לדיגיטל..... אם אין לך את זה, בזבוז כסף.
נכון מאוד מאוד

מאד מאד קשה למצוא בזה עבודה
אם מאוד מאוד מתאימים לתחום, אז זה כמו למצוא כל עבודה אחרת בהייטק.
הבעיה היא שמקבלים בכיף כל אחת (ללימודים...), ולא טורחים לבדוק אם היא מתאימה.

(בניגוד לעיצוב או בניית אתרים בוורדפרס - שזה מקצוע שמתאים לקשת רחבה מאוד של אנשים).

בת מלך ♥

משתמש חדש
תקשיבי,
UX-UI יכול להתבזבז כי לא מוצאים עבודה,
ואפשר גם להשקיע מאוד ולמצוא עבודה עם משכורת של הייטק.
אם את הולכת ללמוד UX-UI - את חייבת להשקיע מאוד מאוד בחיפוש העבודה. וזה קשה יותר מכל ההתמחויות גם יחד.

ויש גם הרבה שמתחילות לחפש ונבהלות מהמצב הרוחני, ואז הכסף הולך לפח.....

במה זה בא לידיי ביטוי כל העניין הרוחני? מה זה שונה מתכנות שיש הרבה הרבה חרדיות בתחום?

בת מלך ♥

משתמש חדש
כתבתי כבר באשכולות אחרים, כותבת שוב בקצרה:

UX UI הוא תחום שדורש כישורים גבוהים במגוון תחומים, וממש לא מתאים לכל אחת.
ובעיקר תפקודים ניהוליים כמו: יכולת פתרון בעיות, ניהול זמן, ריכוז גבוה מאוד ועוד.

נכון מאוד מאוד

אם מאוד מאוד מתאימים לתחום, אז זה כמו למצוא כל עבודה אחרת בהייטק.
הבעיה היא שמקבלים בכיף כל אחת (ללימודים...), ולא טורחים לבדוק אם היא מתאימה.

(בניגוד לעיצוב או בניית אתרים בוורדפרס - שזה מקצוע שמתאים לקשת רחבה מאוד של אנשים).
סליחה על הבורות אבל עיצוב או בניית אתרים בוורדפרס זה מקצוע בפני עצמו? מה זה שונה מ UX/UI?

uxui design

משתמש חדש
במה זה בא לידיי ביטוי כל העניין הרוחני? מה זה שונה מתכנות שיש הרבה הרבה חרדיות בתחום?
דבר ראשון אענה לך על השאלה הזאת מנסיון שלי , אז ככה בתכנות החומר הרבה פחות רחב מבחינת יישומי האינטרנט הנדרשים בו ועל כן קל יותר לאפשר חסימה טובה המותאמת לחרדיות דבר שיוצר הרבה יותר התכנות לחרדיות לעבוד בתכנות וממילא כיון שיש יותר חרדיות בתחום יש יותר מודעות לתת להן חדר ותנאי עובד חרדי
דבר שני פשוט מספרית יש הרבה יותר חרדים בתחום הנדסאות מאשר UXUI ושוב המסקנה זהה

ועכשיו אני רוצה לענות על השאלה למה זה תחום קשה יותר מתחומי ההייטק השונים ושוב מסקנות הגיוניות פשוטות , נניח נלך על חברת פרויקטים כמו "מטריקס" ע"מ לתפעל את החברה הם מחזיקם כמות רבה מאד של מפתחים לעומת מספר דל מאד של מעצבות / מעצבים , וכך נוצר מצב שעל משרת UXUI ישנם מתמודדים רבים

תשובה שלישית : כל תחום ההיטק עכשיו די בקיפאון יש לי חברה עם קרוב ל10 שנות נסיון ופטרו כ40% מעובדי החברה שלה והיא כבר חצי שנה מחפשת מקום חדש...

אבל אם את ממש נכספת ( לשון כיסופים) לתחום וליבך ונפשך שם ... סעי לדרך יש מקומות טובים ללמוד והתחום מענין ומרתק מיוחד ( פרנסה משמים ) - קחי איתך הרבה מחשבה על עצמאית בתחום - הגיוני שזה שוק יותר קל

בהצלחה רבה!!!

נ.ב הדברים נכתבו מידיעותי האישיות ואין בהם כדי לחייב או להביע עמדה על אדם או תחום מסוים מעבר לנשאל ...

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

בת מלך ♥

משתמש חדש
מקצוע חמוד
קצת קשה למצוא עבודה
אבל אחרי שמתבססים בעבודה אפשר להגיע ל60 ש"ח לשעה
עוד הבדל בן עיצוב גרפי לUI/UX זה שבעיצוב גרפי לא חייבים לעבוד 9 שעות ביום
ובתור עצמאית זה אפשרי להצליח? וגם סתם ככה אשמח לדעת איפה כדאי ללמוד במידה ואני הולכת על זה

uxui design

משתמש חדש
אם את בשלה להיות עצמאית - אז בהחלט הגיוני להצליח צריך הרבה סבלנות!! (החל משלב איסוף הלקוחות שלוקח זמן, שימור לקוחות , גביית הכספים , עמידה בלו"ז טיפונת התעסקות טפסים וכו' בענין העוסק פטור ....) אין דילוגים - זה עבודה !!
ומוטיבציה וכמובן ס"ד - אם חייב ברור עם עצמך מקיף ממש אם מתאים לך להיות עצמאית , ( אני למשל מתחברת יותר להיות שכירה-ולמרות זאת אני עצמאית כיום ) ואם לא אז גרפיקה פחות כדאי לעניות דעתי - זה יחסית תחום רווחי לעצמאיות אבל לא כ"כ לשכירות ,

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ובתור עצמאית זה אפשרי להצליח? וגם סתם ככה אשמח לדעת איפה כדאי ללמוד במידה ואני הולכת על זה
יש שני סוגי עצמאיות
יש עצמאיות של תחילת הדרך שעל פי רוב מרוויחות מאד נמוך
ובדרך כלל הסיבה שהם עצמאיות זה כי הם לא מצאו עבודה
הסוג השני זה גרפיקאיות עם ניסיון רב
שמגיעות לתקרה שלהם בתור שכירה
בדרך כלל אחרי עבודה של כמה שנים כארט דירקטור במשרדי פרסום הגדולים
ואז הם יוצאות לדרך חדשה כעצמאיות ומרוויחות יפה אבל אין הרבה כאלה
מעט גרפיקאיות מצליחות בלי עבר של עבודה כשכירה להגיע לרמות גבוהות של הכנסה כעצמאית

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
מה הקשר?
מכירה עצמאיות מהתחלה שמצליחות מאד, הכל משמים.

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

שרה UI/UX

משתמש צעיר
כמו כל שוק ההייטק כרגע, קשה מאוד למצוא עבודה ויש הרבה פיטורים בתחום
באופן כללי זה תחום שמתאים לכאלו עם ראש גדול, יכול למידה כל הזמן
(תוכנת FIGMA למשל שמתעדכנת כל הזמן, בינה מלאכותית וכו')
העבודה במקומות חילוניים ואין הרבה חרדיות בתחום (אני חרדית יחידה בחברה, זה מעמיד אותי במלא אתגרים!)
אנגלית טובה זה פלוס ענק עד חובה כי עובדים הרבה פעמים עם צוותים מחו"ל

אבל - אחרי כל זה, מי שמתאימה נהנית ממשכורת ותנאים של הייטק
בלי השוואה למשכורת ולתנאים של מעצבת במשרד פרסום או עצמאית בינונית
את צריכה לבדוק עם עצמך אם מתאים לך התחום ואז להשקיע מאוד ובעז"ה תצליחי

בת מלך ♥

משתמש חדש
כמו כל שוק ההייטק כרגע, קשה מאוד למצוא עבודה ויש הרבה פיטורים בתחום
באופן כללי זה תחום שמתאים לכאלו עם ראש גדול, יכול למידה כל הזמן
(תוכנת FIGMA למשל שמתעדכנת כל הזמן, בינה מלאכותית וכו')
העבודה במקומות חילוניים ואין הרבה חרדיות בתחום (אני חרדית יחידה בחברה, זה מעמיד אותי במלא אתגרים!)
אנגלית טובה זה פלוס ענק עד חובה כי עובדים הרבה פעמים עם צוותים מחו"ל

אבל - אחרי כל זה, מי שמתאימה נהנית ממשכורת ותנאים של הייטק
בלי השוואה למשכורת ולתנאים של מעצבת במשרד פרסום או עצמאית בינונית
את צריכה לבדוק עם עצמך אם מתאים לך התחום ואז להשקיע מאוד ובעז"ה תצליחי
זה אומר שכחרדית יחידה בחברה אני מניחה שאין לך לגיטימציה לבקש אינטרנט מסונן כי בטח הם לא יבינו מה את רוצה בכלל.. וגם כל מיני עניינים של צניעות..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה