דרוש מידע מישהו מבין פה בהפקעות שטח ע"י העירייה?

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
א"כ אשמח לעזרה...
מתחת לבניין שלנו יש מגרש חנייה, שהיה רשום בטאבו כרכוש משותף של 4 הבניינים שסובבים את החנייה.
יום אחד מתברר לנו השכנים שב-2018 עיריית בני ברק הפקיעה את החנייה לעצמה והנימוק הוא (כפי שכתוב בילקוט הפירסומים) "דרך ושטח ציבורי פתוח"
למעשה החנייה היא דרך ללא מוצא- כלומר היא לא מעבר לשום מקום מלבד מדרגות מהמדרכה לתוך הבנינים שלנו. (יש אפ' שער חשמלי בכניסה לחנייה)
מה עוד שתכל'ס העיירה לא עשתה כלום עם החנייה והיא נשארה בדיוק כמו לפני 5 שנים...
השאלה היא האם אפשרי לבטל/להחזיר את ההפקעה ??
יש יזמים של פינוי בינוי שרצו לעשות אצלינו וחזרו בהם כשראו שהחנייה הופקעה ע"י העירייה...
תודה רבה!

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
א"כ אשמח לעזרה...
מתחת לבניין שלנו יש מגרש חנייה, שהיה רשום בטאבו כרכוש משותף של 4 הבניינים שסובבים את החנייה.
יום אחד מתברר לנו השכנים שב-2018 עיריית בני ברק הפקיעה את החנייה לעצמה והנימוק הוא (כפי שכתוב בילקוט הפירסומים) "דרך ושטח ציבורי פתוח"
למעשה החנייה היא דרך ללא מוצא- כלומר היא לא מעבר לשום מקום מלבד מדרגות מהמדרכה לתוך הבנינים שלנו. (יש אפ' שער חשמלי בכניסה לחנייה)
מה עוד שתכל'ס העיירה לא עשתה כלום עם החנייה והיא נשארה בדיוק כמו לפני 5 שנים...
השאלה היא האם אפשרי לבטל/להחזיר את ההפקעה ??
יש יזמים של פינוי בינוי שרצו לעשות אצלינו וחזרו בהם כשראו שהחנייה הופקעה ע"י העירייה...
תודה רבה!

כנראה מתכננים לבנות שם מגורים לעכברים ...

אני וביתי

משתמש מקצוען
לא הודיעו לכם לפני ההפקעה? סתם ביום בהיר אתם מגלים את זה? על פניו זה לא הליך תקין.
זה אמור להוביל לרחוב אחר לשטח אחר או סתם הפקעה בלי סיבה נראית לעין?
על הפקעה מגיע פיצוי לא קיבלתם?

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
אני הגעתי לגור שם אחרי ההפקעה, אבל ממה שהשכנים מספרים הם לא ידעו כלום...
יכול להיות שזה פורסם בעיתון במודעות הקטנות האלו למי שיודע למה אני מתכוון... ככה שאף אחד לא שם לב,.
בכ"א זה פורסם בדבר שנקרא "ילקוט הפרסומים" ששם מפרסמות כל הרשויות את הפירסומים שלהם של תכנון ובנייה וכו'

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני הגעתי לגור שם אחרי ההפקעה, אבל ממה שהשכנים מספרים הם לא ידעו כלום...
יכול להיות שזה פורסם בעיתון במודעות הקטנות האלו למי שיודע למה אני מתכוון... ככה שאף אחד לא שם לב,.
בכ"א זה פורסם בדבר שנקרא "ילקוט הפרסומים" ששם מפרסמות כל הרשויות את הפירסומים שלהם של תכנון ובנייה וכו'
צריך לשלוח מכתב לנוגעים בדבר כמו כל פרסום על בניה שנשלח לשכנים.
מרפרוף בפסקי דין אם ההפקעה לא ממלאת את היעוד שלשמה הופקע השטח דינה להתבטל.

אני וביתי

משתמש מקצוען
השאלה אם זה עניין של בית משפט, או שיש דרך קלה וקצרה יותר?
אני לא מכיר ולא יודע אם יודעים מה הסיבה להפקעה זה משהו אחד אם זה נראה סתם שחיתות אם רק תגיבו לעירייה יש מצב שהם יתקפלו מהר השאלה מה יש לכם להפסיד זה תלוי בהרבה גורמים.

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
אני לא מכיר ולא יודע אם יודעים מה הסיבה להפקעה זה משהו אחד אם זה נראה סתם שחיתות אם רק תגיבו לעירייה יש מצב שהם יתקפלו מהר השאלה מה יש לכם להפסיד זה תלוי בהרבה גורמים.
לא יודעים מה מטרת ההפקעה, אבל אם זה נעשה ב"מסגרת החוק" כביכול, אז א"א לבוא אליהם בתלוננה של שחיתות...
גם אם זה נכון..

אני וביתי

משתמש מקצוען
לא יודעים מה מטרת ההפקעה, אבל אם זה נעשה ב"מסגרת החוק" כביכול, אז א"א לבוא אליהם בתלוננה של שחיתות...
גם אם זה נכון..
לא יודע מה המקרה אצלכם אבל אם על פניו אין סיבה להפקעה זה לא משמש מעבר לאף מקום ולא צורך אחר וגם שזה נעשה בצורה לא תקינה ונסתרת לא מריח טוב בכלל.
במסגרת החוק צריך גם שיעשה באופן חוקי ועם סיבה תקפה חוקית ועוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה