סלטים - מיונז חלומי לפסח (ולכל השנה...)!!!

שמעון ברגר

משתמש פעיל
אחד הממרחים שאפשר להשתמש בפסח ללא חשש שרויה - זה מיונז.

אך גם להרבה סלטים צריכים מיונז טוב -קולורבי וגזר, סלט תפו"א וגזר עם בצל מטוגן, ועוד ועוד...

לפניכם - המתכון המוצלח ביותר למיונז פסחי שנתקלתי בו. סמיך, עמיד, טעים, וקל להכנה! (צריך רק סבלנות...)

חומרים:

2 ביצים
כפית סוכר
כפית מלח
2.5 כוסות שמן (רצוי אגוזים)
כף מיץ לימון

הכנה:
לשים במעבד מזון את הביצים המלח והסוכר עם הסכין ולערבל עם הסכין הגדול (לא עם המקציף) כמה דקות, נקבל בלילה לבנבנה וקצפית.

תוך כדי ערבול - במקום בו מכניסים בדרך כלל את מוט הטחינה והמוצרים - מעמידים כוס עם חור קטנטן בתחתית, ומוזגים לתוכה כוס אחת של שמן, נותנים למעבד להמשיך ולערבל כמה דקות עם הסכין.

מוסיפים כף מיץ לימון, בלי לעצור את המעבד.

מוסיפים עוד כוס וחצי שמן וממשיכים לערבל כמה דקות.

רצוי להוסיף את השמן בפעימות - כל פעם חצי כוס ולחכות דקה שתים אחרי שהשמן סיים להמזג.

חשוב - בכל התהליך המעבד פועל ברצף בלי להפסיק, ועל מהירות כמעט הכי גבוהה.

בסיום התהליך (לאחר הוספת כל השמן) אתם אמורים לקבל בס"ד מיונז טעים סמיך ועמיד ביותר.

אם אתם רוצים למרוח את המיונז על המצה וודאו שהמעבד וכל מה שנוגע במיונז יבש ממים.

להעביר לקופסת אחסון, לי יצא מהכמות הזאת קצת יותר מחצי ליטר, כמובן שניתן להכפיל ולשלש את הכמות בהתאמה.

לשמור בקירור! יכול להחזיק מעמד היטב לכמה ימים.

פסח כשר ושמח

נערך לאחרונה ב:

רינה דיצה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פעם עשינו כמו המתכון הראשון, לפני כמה שנים הראו לי איך להכין עם בלנדר מקל תוך דקה הכל מוכן ויציב במיוחד!

חיה קוזו

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
טיפ למתכון: מאוד מוסיף אם השמן קר מאוד!
אני שמתי במקפיא.

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי מתכון מעולה שתמיד מצליח
הסוד - כלים יבשים לחלוטין ותיבול רק בסוף ההכנה:\
החומרים:
3 ביצים שלמות

3 כוסות שמן אגוזים (עדיף שמן אגוזי לוז, שטעמו משובח יותר, אבל מצוין גם בשמן אגוזי מלך)

קורט מלח - לפי הטעם

אופן ההכנה:
את הביצים - לערבל במעבד מזון עם הלהב S במשך כדקה, במהירות גבוהה

את 3 כוסות השמן אגוזים - להוסיף בטיפטוף איטי מאד (מאד!)

לאחר שמסיימים להוסיף את כל כמות השמן, לעצור את המעבד מזון, לטעום ולתבל בקורט מלח - לפי הטעם ולהפעיל לערבול נוסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה