דרוש מידע מידע על תוכנית 'פיתוחים' בבני ברק

nach

משתמש צעיר
אשמח למידע ממי שמכיר קצת יותר מקרוב (דהיינו אחד שלמד שם או שעבר את המבחנים שלהם,אם אפשר לפרט באיזו רמת מבחנים מדובר וכו')
וכן המלצות בעד ונגד, אודה מאוד לכל פרט מידע חשוב ורלוונטי. (מדובר בשאלה למעשה ולא בידע תיאורטי)
@שלמה וייס

נערך לאחרונה ב:

יוספוב

משתמש מקצוען
קודם לך תעשה אצלם ראיון, ושם תשאל כל מה שתרצה, אין התחייבות אז מה אכפת לך לעבור את הראיון?

בגדול מדובר בתוכנית סופר משתלמת, יש להם תקציבים כדי ללמד בחינם + מלגה מכובדת
זה מתאים למי שבא להשקיע ולהזיע והוא לא עצלן או איטי

החיסרון היחיד זה שבוחנים אותך לאורך כל הלימודים ויש להם הזכות להוציא באמצע מי שלא נראה להם מתאים
מה שגורם שיש העתקות במבחנים כדי לשרוד ועוד תופעות, גם בפיתוחים וגם באברטק
אז לקחת את זה בחשבון

לא שייך בזה המלצות נגד

נערך לאחרונה ב:

nach

משתמש צעיר
לא שייך בזה המלצות נגד
ראשית אענה על שאלתו של @izikrott , אנסה לתת מידע מפורט היות שאין עליהם כמעט מידע ברשת ויהיה לתועלת עבור עוד מתעניינים.
התוכנית שלהם באופן כללי היא שתלמד אצלם למשך כשנה עד שנה וחצי, לימודים אינטנסיביים מאוד משעה 9:30 בבוקר בערך עד 5 אחה"צ חמישה ימים בשבוע, לימודים בחינם (מבטיחים גם מלגה נמוכה לנשואים - לא בדקתי איתם) לאח"מ הם מתחייבים להשמה בחברות הייטק כשהמשכורת עוברת דרכם בשלוש שנים הראשונות כשהם מפרישים לתלמיד עבור שנה ראשונה סכום מסוים לחודש ובכל שנה משלושת השנים המשכורת שהם מעבירים גדלה בהתאמה (לא זוכר את הסכומים המדויקים לכן לא כתבתי אבל מדובר משהו בסביבות ה10-11 אלף לחודש בשנה ראשונה ואח"כ יותר עד 14 אלף) אח"כ התלמיד יכול להמשיך בעבודה שסידרו לו כשהמשכורת תעבור לתלמיד ישירות מהחברה.
בשונה מחברות דומות אחרות הם אינם ממומנים (לפחות לא באופן מלא) ע"י משרד ממשלתי או גוף כלשהו והאינטרס הוא עסקי לחלוטין - הרווח שיש להם מהמשכורת של הבוגרים - כך לפחות לדבריהם, מה שנותן מעלה בכך שהאינטרסים של שני הצדדים די מכוונים לאותה נקודה שהתלמיד יצליח מאוד בלימודים, מכאן נובעת גם רמת הלימודים הגבוהה יחסית כדי ליצור התאמה לחברות הייטק ולעבודות מכובדות יותר בתחום.
לשאלה המתבקשת כיצד הם יכולים להרשות לעצמם כזה דבר, פה בדיוק טמון העניין - שיטת הלימודים שלהם מאוד שונה ממקומות אחרים, הלימודים פחות מתבססים על מורים שמלמדים ומגישים עם כפית לפה את החומר, כמעט שאין שם מרצים! הצוות כולו מרוכז במספר אנשים, אחד מהם הוא מתמטיקאי ואיש מדעי המחשב מאונברסיטת ת"א, עוד אחד הוא מתכנת לשעבר בסטארטאפים שונים, ואדם נוסף שאחראי על כל התחום של המתמטיקה. אולי עוד כמה אנשים אבל כמעט שרוב הלימודים מתבססים על צורת לימוד ישיבתית של לימוד מתוך חומר כתוב-סיכומים-חבורות וכדו', עד כמה שזה נשמע מוזר ככה זה בשטח.
חומר הלימודים יותר דומה לחומר של מדעי המחשב ופחות להנדסת תוכנה, ז"א שמתמקדים הרבה בלוגיקה של דברים ובהרבה תיאוריה ופחות בלימוד של שפות שונות וסביבות פיתוח, לומדים בסה"כ פייתון c++ ו- c אולי גם SQL אבל הדגש הוא לא על זה. מה שמביא אותי לענות על שאלתך בצורה הבאה; זה מאוד משנה במה אתה מתעניין בעיקר ובאילו תחומים אתה טוב, אם אתה כבר בתחום הפיתוח אתה בטח מבין את העניין אבל גם אם לא, תנסה לחשוב האם אתה טוב במתמטיקה - פתרון בעיות מסובכות - הבנה של דברים מורכבים וכדו' או שאתה יותר מתעניין בקטע של לתכנת אתרים ותוכנות וליצור דברים ופחות בעניין התיאורטי.
לפי זה תוכל לקבוע האם מתאימים לך שם הלימודים.
אין בעד ונגד יש עניין של התאמה או אי התאמה, גם אם לו יהי שיש שם לימודים מצויינים - אם אתה לא מתאים לסוג לימודים הזה אתה הראשון שתפסיד אם תלך ללמוד שם.
תשב עם עצמך ותחשוב למה בעצם אתה מחפש ללמוד את התחום הזה, עד כמה אתה יכול להקדיש מעצמך ללימודים וכמה להשקיע, והאם אתה יכול להתחבר לרעיון שאתה יושב ומתרגל מתמטיקה במקום לכתוב קוד, וכו' וכו' עפ"י הנ"ל -- רק לפי זה תחליט ולא לפי שום דבר אחר.
בנגע לעובדה שזה לימודים בחינם, חשוב להדגיש כמה נקודות לא ידועות, לאחר הקבלה ללימודים הם חותמים על חוזה עם כל תלמיד, בחוזה הזה נכתב בין השאר ההתחייבות שלהם על עבודה והתלמיד מחוייב ללכת לעבודה שהם מציעים ההתחייבות הזו היא עד חצי שנה ואם לא מוצאים עבודה - התלמיד משוחרר, פרישה של התלמיד מהלימודים מחייבת אותו בסכום עתק של משהו באיזור ה- 160,000 ש"ח!!! (לתשומת לבך) אא"כ הם הוציאו את התלמיד, סכום זה הוא גם הסכום שחייבים לשלם להם אם מוצאים עבודה לבד.
תעשה את השיקולים שלך ותחליט, כשזה היה רלוונטי עבורי החלטתי שלא ללמוד שם גם בגלל הסיכון הכספי וגם בגלל שההתעניינות שלי בתכנות היא בכלל לא ברקע מדעי - מתמטיקה אלא יותר פרקטיקה של תכנות (שפות סביבות פיתוח וכדו') וגם בגלל שאני נשוי ואב לשניים וזה לא נורמלי לא לגדל אותם וגם לא לפרנס.

בהצלחה!
סליחה על האריכות הרבה אך החלטתי שאחת ולתמיד צריך שיהיה איזה מידע ברשת על הלימודים שם.. השתדלתי לכתוב כמה שזכרתי (בכל זאת עברה שנה מאז הראיון שלי שם).
ותקננו בעצה טובה מלפניך...

מִדף לְדף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כשזה היה רלוונטי עבורי החלטתי שלא ללמוד שם גם בגלל הסיכון הכספי וגם בגלל שההתעניינות שלי בתכנות היא בכלל לא ברקע מדעי - מתמטיקה אלא יותר פרקטיקה של תכנות (שפות סביבות פיתוח וכדו') וגם בגלל שאני נשוי ואב לשניים וזה לא נורמלי לא לגדל אותם וגם לא לפרנס.
לאיפה הלכת בסוף?

nach

משתמש צעיר
כרגע לא הלכתי ללמוד בשום מקום עדיין, למדתי לבד המון והתקדמתי. בינתיים התחלתי לעבוד בעבודה טובה ב"ה בתחום אחר.
עכשיו אני מחפש שוב ללמוד בזמני הפנוי קורס של שנה / שנה וחצי של תכנות או FullStack אדרבה אם אתה יודע על מקום שמתקיים בו קורס כזה אשמח לקבל פרטים.
ותודה לכולם על הפידבק, באמת שהשתדלתי לכתוב את כל מה שזכרתי, ע"מ לעזור במידע לכל מי שמחפש מידע ברשת ולא מוצא כלום (מאוד מוזר שאין עליהם כמעט מידע..)

A V I

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
כרגע לא הלכתי ללמוד בשום מקום עדיין, למדתי לבד המון והתקדמתי. בינתיים התחלתי לעבוד בעבודה טובה ב"ה בתחום אחר.
עכשיו אני מחפש שוב ללמוד בזמני הפנוי קורס של שנה / שנה וחצי של תכנות או FullStack אדרבה אם אתה יודע על מקום שמתקיים בו קורס כזה אשמח לקבל פרטים.
ותודה לכולם על הפידבק, באמת שהשתדלתי לכתוב את כל מה שזכרתי, ע"מ לעזור במידע לכל מי שמחפש מידע ברשת ולא מוצא כלום (מאוד מוזר שאין עליהם כמעט מידע..)
מומלצים בסדר יורד
אינפינטי לאבס (7 חודשי לימודים, דגש על צד שרת, רק לבעלי תואר ראשון, סינון קשוח מאוד)
קודינג אקדמי. בוטקאמפ (ללא מימון, אך דיי מומלץ על ידי בוגרים, דגש על פרונאנד)
נטקאפט. בוטקאמפ (אפשרות מימון של משרד העבודה והרווחה, דגש על פרונאנד)
ריל טיים (פרונטאנד ובאקאנד, במידה שווה, אפשרות מימון של משרד העבודה והרווחה)
סלע, ג'ון והאקריו, אחרונות
כולם לא מוסדות חרדים
דגשים: אלו ההנחות שלי בלבד, אחרי שעברי על המון התכתבויות והתיעצויות במגוון מקומות
כיוון שעבר זמן מה, יתכן שהשמטתי בטעות מוסד לימודים זה או אחר בדירוג המובילות
(הטכניון למרות רמתו, לא נכנס לרשימה, כי הבנתי שהקורס C & C++ שלהם, לא מספיק מקיף)

שולי איטח

משתמש מקצוען
מתאים גם לבחור בן 18? או שרובם שם נשואים/מבוגרים

איך הרמה הרוחנית של הלומדים שם? חרדים או יותר כיוון של דתיים?

nach

משתמש צעיר
מתאים גם לבחור בן 18? או שרובם שם נשואים/מבוגרים

איך הרמה הרוחנית של הלומדים שם? חרדים או יותר כיוון של דתיים?
לא ברור לגמרי עם השאלה היא בנוגע ל'מפתחים', אם כן אז דווקא כשהייתי שם אפשר לומר שדי היה נראה בסדר, עשו רושם כולם של בוגרי ישיבות ואברכים לשעבר. אם כי אין לי התחייבות שזה המצב תמיד וכמו"כ לגבי הסניף שלהם בירושלים (אני הייתי בב"ב), לגבי שאר המקומות כמו אברטק וכדו' אין לי מושג אם כי יצא לי עכשיו להכיר שני תלמידים שלהם ודווקא עושים רושם מצוין.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מומלצים בסדר יורד
אינפינטי לאבס (7 חודשי לימודים, דגש על צד שרת, רק לבעלי תואר ראשון, סינון קשוח מאוד)
קודינג אקדמי. בוטקאמפ (ללא מימון, אך דיי מומלץ על ידי בוגרים, דגש על פרונאנד)
נטקאפט. בוטקאמפ (אפשרות מימון של משרד העבודה והרווחה, דגש על פרונאנד)
ריל טיים (פרונטאנד ובאקאנד, במידה שווה, אפשרות מימון של משרד העבודה והרווחה)
סלע, ג'ון והאקריו, אחרונות
כולם לא מוסדות חרדים
דגשים: אלו ההנחות שלי בלבד, אחרי שעברי על המון התכתבויות והתיעצויות במגוון מקומות
כיוון שעבר זמן מה, יתכן שהשמטתי בטעות מוסד לימודים זה או אחר בדירוג המובילות
(הטכניון למרות רמתו, לא נכנס לרשימה, כי הבנתי שהקורס C & C++ שלהם, לא מספיק מקיף)
@A V I
עכשיו נתקלתי נראה שיש לך הרבה ידע
חוץ מגון בריס ואקריו וסלע כל הגבוהים יותר דורשים תואר במדעים מדויקים,
או שזה רק על הנייר ובמציאות הם יותר גמישים?

A V I

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
@A V I
עכשיו נתקלתי נראה שיש לך הרבה ידע
חוץ מגון בריס ואקריו וסלע כל הגבוהים יותר דורשים תואר במדעים מדויקים,
או שזה רק על הנייר ובמציאות הם יותר גמישים?
אני יודע רק על אינפיניטי לאבס שדורשים תואר
אך לאחרונה נודע לי שגם חסרי תואר, עם פוטנציאל משמעותי / נסיון בתחום קרוב לתכנות, יכול להגיש קו'ח ויבחנו את המועמדות שלו

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מה נחשב רמה גבוהה במקוון לנשים?

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
איך מתיחסים ל ?
יש קורס ערב ובוטקאמפ

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה