מידות חדר ילדים

ברכה רחל

משתמש פעיל
החלון בקיר שמסומן באדום
מעוניינת ב3 מיטות
1640848361978.png

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הגיוני בהחלט.
בזכות המיקום של הדלת תוכלי להכניס שם ארון 4 דלתות (1.6 מ')
הגישה למיטות כשהן פתוחות תהיה 30 ס"מ, צפוף אבל אפשרי. כי ה30 ס"מ זה למטה, ברגליים, אפשר להסתדר עם זה.
(ובעצם- מיטה תחתונה היא לא אורך 2 מ', ככל שמיטה יותר תחתונה היא יותר קצרה בכמה ס"מ, נותן משהו)
תוכלי אפילו לעשות שולחן מתקפל על הקיר מתחת לחלון, רק צריך לשים לב שכשהוא מקול יגיע לגובה שלא נתקע עם המיטה הפתוחה.
מדפי ספרים/כוורת אפשר לשים רק מאד גבוה או מעל המיטה העליונה.
אם את רוצה- ניתן לעשות ארגז מצעים ב30 ס"מ בין המיטה העליונה לקיר

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
היייתי מסובבת את המיטה ב 90 מעלות, בידיעה שהמיטה התחתונה תיפתח 10 ס"מ פחות או ש 2 המיטות התחתונות ייפתחו כל אחת 5 ס"מ פחות, אבל עדיין הגישה למיטות כשהן פתוחות וגם לארון הרבה יותר נוחה, ונשאר מקום למדפים ואפילו שלחן צר שיתחבר לארון בצד.

נערך לאחרונה ב:

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
סתם לידיעה כללית - רוחב מינימלי של חדר על פי תקן הוא 2.5 מטר כמדומני...
2.7
אבל זה לא משמעותי כשמדובר בדירה שאדם משפץ למגורים.
זה משמעותי כשמוכרים דירה -אם מותר לקרוא לזה חדר, או לא
היייתי מסובבת את המיטה ב 90 מעלות, בידיעה שהמיטה התחתונה תיפתח 10 ס"מ פחות או ש 2 המיטות התחתונות ייפתחו כל אחת 5 ס"מ פחות, אבל עדיין הגישה למיטות כשהן פתוחות וגם לארון הרבה יותר נוחה, ונשאר מקום למדפים ואפילו שלחן צר שיתחבר לארון בצד.
המיטות בצירה כזו באמת יותר נוחות, וכמה ס"מ פחות לכל מיטה לא יפריעו.
לעניין המדפים- בין הארון לחלון- לא יודעת עד כמה נכנס, אלא אם הארון הכי קרוב לקיר יהיה פתוח, ואז לא צריך מקום לדלת להיפתח. אבל מעל המיטות, על הקיר השמאלי, אפשר לשים על כל הקיר מדפים/כוורות.
שולחן שיתחבר לארון זה גם חיסרון- מקטין את הארון/את האזורים הנגישים בארון.
לרוב החלק התחתון שצמוד לשולחן ישמש כארגז מצעים והחלק העליון קצת לא נוח לשימוש
אולי עדיין יהיה עדיף שולחן מתקפל לקיר. תלוי בצרכים (ועדיין זה עדיף, כי גם כשהמיטות פתוחות יוכלו לשבת ליד השולחן, וגם בגלל הגישה למיטות)
לדעתי באופן כזה תהיה תחושה פחות צפופה בחדר גם כשהמיטות פתוחות

יוניקורן

משתמש מקצוען
2.7
אבל זה לא משמעותי כשמדובר בדירה שאדם משפץ למגורים.
זה משמעותי כשמוכרים דירה -אם מותר לקרוא לזה חדר, או לא
אז אם כבר פתחנו את הנושא, מעיון בדקל מהדורה 18, כתוב שהרוחב הוא 2.60. ז"א - ממוצע בין שתינו...;)

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חושבת שכך נכון יותר, לאורך היום כשהמיטות סגורות- מתקבל חלל גדול ויפה במרכז
כשהן פתוחות- יש אליהן גישה מינימלית אפשרית

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הייתי יורדת מהתקן.
לאחרונה הלכתי לראות שתי דירות שהיה בהן חדר לא תקני. אני לא מוכנה לשלם עליו כמו חדר. לא משנה איך בעל הבית מכנה אותו.. דירה שמתוכננת יותר מדי מדויק היא לא עוברת לסוחר. לדעתי כדאי בתכנון לשמור על פורפוציות תקניות ומקובלות.

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הייתי יורדת מהתקן.
לאחרונה הלכתי לראות שתי דירות שהיה בהן חדר לא תקני. אני לא מוכנה לשלם עליו כמו חדר. לא משנה איך בעל הבית מכנה אותו.. דירה שמתוכננת יותר מדי מדויק היא לא עוברת לסוחר. לדעתי כדאי בתכנון לשמור על פורפוציות תקניות ומקובלות.
זה בתנאי שחושבים על מכירת הדירה..
תכל'ס כשמשפצים רוצים את הנוחות למגורים.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה בתנאי שחושבים על מכירת הדירה..
תכל'ס כשמשפצים רוצים את הנוחות למגורים.
למרות זאת.
אני מאמינה שהתקנים נבחנו בקפידה ומתאימים לבני אנוש.. ועושה מאמץ גדול להצמד או להיות קרובה אליהם.
אני חושבת שגם אם יש צרכים מאד ספציפים הם יכולים להשתנות. הילד גדל ורוצים להכניס לו ספריה. הוא מתחתן ורוצים לארח שם זוג.
מידות מינימליות לחדר מתאימות לצרכים אוניברסלים שמשתמשים בהם בחדרי שינה. חבל להתקבע על צורך עכשוי.

ואני עדיין מסתייגת וחושבת שבסוף לפעמים יש צרכים אינדודואלים וגם אילוצים. עדיין הייתי מתאמצת להגיע למידות תקניות.
בתור מעצבת הייתי מתבישת בחדר עם רוחב 2.30 מבחינתי זה בדיעבד. ואיך אמרת כשמשפצים רוצים את הנוחות למגורים. והתפקיד שלי כמעצבת הוא לדאוג לזה. אפילו אם הלקוח בראיה עכשוית חושב ש2.30 זה בסדר.

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
למרות זאת.
אני מאמינה שהתקנים נבחנו בקפידה ומתאימים לבני אנוש.. ועושה מאמץ גדול להצמד או להיות קרובה אליהם.
אני חושבת שגם אם יש צרכים מאד ספציפים הם יכולים להשתנות. הילד גדל ורוצים להכניס לו ספריה. הוא מתחתן ורוצים לארח שם זוג.
מידות מינימליות לחדר מתאימות לצרכים אוניברסלים שמשתמשים בהם בחדרי שינה. חבל להתקבע על צורך עכשוי.

ואני עדיין מסתייגת וחושבת שבסוף לפעמים יש צרכים אינדודואלים וגם אילוצים. עדיין הייתי מתאמצת להגיע למידות תקניות.
בתור מעצבת הייתי מתבישת בחדר עם רוחב 2.30 מבחינתי זה בדיעבד. ואיך אמרת כשמשפצים רוצים את הנוחות למגורים. והתפקיד שלי כמעצבת הוא לדאוג לזה. אפילו אם הלקוח בראיה עכשוית חושב ש2.30 זה בסדר.
כמובן, גם אני מקפידה לא לעשות חדרים שלא לפי התקן.
רק צריך שלא לוותר על נוחות למגורים למען התקן.
(במקרה הזה לא הראו לנו את כל הדירה ולכן אני לא יודעת אם זה כזה אילוץ שככה יהיה הכי נח בדירה הספציפית, או שניתן למצוא לזה פתרון)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  35  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה