מטבח מטבח בלתי אפשרי, אפשרי?

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
גודל מטבח קטן עד אפסי - והצרכים מרובים...
מחפשת עזרה בתכנון של מטבח בגודל של כ290*270
וצריך לכלול:
2 כיורים נפרדים (לא אחד כפול)
3 תנורים (אפשרי אחד טוסטר)
1 מיקרוגל
כיריים גז 5 להבות
כיריים אינדוקציה 2 להבות
מקרר ומשטחי עבודה הגיוניים

עשיתי כחמש סקיצות בסיס שונות לחלוטין אחת מהשניה, וכל אחת פיתחתי לעוד סקיצות כדי לדייק ולהתאים, אבל עדיין לא מצאתי את הניצול המושלם

מצרפת את הסקיצה שהחסרון הבסיסי בה זה משטח עבודה בשרי שכנראה קטן מדי (40+60+פינת שיש)
ופריסה פתוחה לשינויים ב-PDF
אודה מאד לעזרת מומחי ומומחיות הפורום....

1687249259858.png

קבצים מצורפים

• תכנון מטבח.pdf
    KB 408.8 · צפיות: 42

אמא של חני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
המשטח הבשרי עוד איכשהו בסדר, אבל חלבי אין לך בכלל.
אני די לא אוהבת את מיקום הבילדאין :( והמקרר ששימושי פי כמה ממנו עובר לפינה...
אולי יש לך אפשרות לשבור את הקיר שמאחורי הבילדאין, ולהכניס אותה לנישה שיהיה בקו שווה עם הקיר?
זה לא לוקח הרבה מהחדר, ויכול לתרום המון למטבח.

tbh

משתמש מקצוען
אם יהיו מוכנים להתפשר ולקנות תנור עומד 2 תאים שיכלול את הכיריים 5, זה יתן המון מקום.
אפשר גם לבנות מעל זה את המדף לטוסטר

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
וצריך לכלול:
1 מיקרוגל
כיריים גז 5 להבות
כיריים אינדוקציה 2 להבות

עשיתי כחמש סקיצות בסיס שונות לחלוטין אחת מהשניה, וכל אחת פיתחתי לעוד סקיצות כדי לדייק ולהתאים, אבל עדיין לא מצאתי את הניצול המושלם

מצרפת את הסקיצה שהחסרון הבסיסי בה זה משטח עבודה בשרי שכנראה קטן מדי (40+60+פינת שיש)

צפה בקובץ המצורף 1402701
בשביל מטבח כזה את חייבת לקחת מעצבת.

החיים טובים

סטודנטית לעיצוב פנים בסטייל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
דבר ראשון לבערך אין ערך תעלי שרטוט של הדירה שיהיה מדויק.
שתיים צריך להיות סדר עדיפות האם עדיף מטבח עמוס ללא שטח ועם כל הפונקציות ומה בעדיפות ראשונה וכו'

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אולי הכיריים בפינה ואז יש לך משטח עבודה יותר נוח, פינה היא לא משטח עבודה נוח, וכן למה לא תנור דו תאי משולב כיריים?

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שתיים צריך להיות סדר עדיפות האם עדיף מטבח עמוס ללא שטח ועם כל הפונקציות ומה בעדיפות ראשונה וכו'
בדיוק.
אולי הצלחת לדחוף את כל הפונקציות שרצית למטבח, אבל איפה בדיוק תכיני את האוכל בשביל למלא את 5 הסירים שיעמדו על הכיריים הבשריות?
השיש החלבי הוא בלתי אפשרי, כי אי אפשר לעמוד לידו.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
וצריך לכלול:
1 מיקרוגל
כיריים גז 5 להבות
כיריים אינדוקציה 2 להבות

צפה בקובץ המצורף 1402701
בתכנון, תמיד צריך לעשות סדרי עדיפויות
במטבח כזה קטנטן, על אחת כמה וכמה.
חובה גז + אינדוקציה? אולי אפשר כירת אינדוקציה ניידת (יש איכותיות) שיהיו מאוחסנות בארון ויפנו שטח עבודה על השיש? וכן הלאה.
חייבים להבין שכל דבר בא ע"ח משהו אחר.

עריכה: רואה שכתבו את זה כבר לפני. לא נורא, אני אחזק את הדברים הנ"ל.

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
תודה על כל תגובה ותגובה!

המשטח הבשרי עוד איכשהו בסדר, אבל חלבי אין לך בכלל.
אולי לא היה ברור איך שציינתי את זה, אבל המגירות והמדף אמורים להיות מתחת גובה השיש, ואמור להיות שם המשך של השיש, מה שנותן לי עוד 45 ס"מ למשטח חלבי, בתוספת לאינדוקציה ולפינה של השיש. נשמע לך שעדיין זה בלתי אפשרי?

אולי יש לך אפשרות לשבור את הקיר שמאחורי הבילדאין, ולהכניס אותה לנישה שיהיה בקו שווה עם הקיר?
וואי, הגעת ברגע לרעיון שלקח לי שבועות לחשוב עליו ולהרגיש גאונית מבוזבזת... אבל לא... גובה של מקרר זה בלתי אפשרי. אפשר לחצוב מהקיר שם נניח 40 ס"מ אבל רק בגובה נמוך (זה גובל עם המקלחת של יחידת הורים). חשבתי על הפתרון הזה בשביל פח / סלסלת ירקות.

אם יהיו מוכנים להתפשר ולקנות תנור עומד 2 תאים שיכלול את הכיריים 5, זה יתן המון מקום.
תודה על הכיוון! אשמח להסבר למה זה משמעותי מצד החסכון, ולמה אפשר מעל מדף לטוסטר.

מה הכוונה שרטוט מדוייק?

איפה השולחן והכיסאות יהיו?
זה גובל עם הסלון, והשולחן עומד בכיוון של פתח המטבח. כרגע מסתפקת בזה

אולי הכיריים בפינה ואז יש לך משטח עבודה יותר נוח, פינה היא לא משטח עבודה נוח, וכן למה לא תנור דו תאי משולב כיריים?
אני לא רוצה כיריים בפינה, כי אני לא רוצה שהם יחצצו לי בין המשטח עבודה לבין הכיור. נראה לי שזה לא קל לתחזוק.

בשביל מטבח כזה את חייבת לקחת מעצבת.
אדרבא... אשמח מאד לקבל המלצות על מעצבות שיוכלו לעזור לי עם זה.
אבל עד כה המעצבות שפניתי אליהן אמרו לי מה שהרבה פה אמרו: זה בלתי אפשרי ותוותרי :)
אז ברור שיש דברים שאאלץ לוותר, וכמובן גם עד עכשיו ויתרתי המון. אבל יש לי כבר נסיון עם תהליך בנייה שלם ומורכב והרבה אמירות של "זה לא אפשרי" ו"צריך לדעת לוותר" מאחורי.
לכן חשוב לי לדעת שהכל נוצל ולא נפסל מראש רק בגלל שזה נשמע מרתיע - כמות הצרכים מול גודל המטבח. ושבאו לתכנון הזה עם ראש פתוח וגמישות מחשבתית מצד אחד, והמון מקצועיות ופרקטיות מהצד השני. כי אחרי הכל לא עוזר לי גימיקים אם במציאות זה לא פרקטי.
אם יש המלצות למעצבת שתעזור לי עם התכנון - אשמח לשלם ככל שיידרש.

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אם המקרר יהיה צמוד לתנור ושתיהם יפתחו לכיוון המטבח יהיה לך עוד שטח לשיש, ואז תוזיזי את הכיורים עד לפני הפינה עם להשאיר מרווח של 15-20 ס"מ לפני הכיור אחרי הפינ ואז יז לך שטח גדול בצורה משמעותית ל2 השישים

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי מציע בהתיחס לסקיצה
1- להזיז את המקרר להצמידו לבילדאין שהדלת לכיוון חלל המטבח ולהמשיך את השיש הבשרי עד לקיר
ולעשות ארון פינתי מעל השיש לארון חומרי ניקוי שקיות וכ"ו או מזווה
2- להזיז את כיורים --ימינה - כמה שאפשר -כדי לפנות מקום לחלבי
3- את השיש החלבי להמשיך עד הפינה - ולמקם שם את האינדוקציה החלבי
4- לבטל את המקום המיוחד לטוסטר --ולהעביר אותו לנישה מעל הארון שיתוכנן עבור הבילד אין --ואז יהיה פחות צפוף בכניסה למטבח
5-- אם תבדקי בסבלנות מה שכתבתי כאן -- בהחלט יכול להיות פיתרון מעשי בקונסטלציה הנוכחית

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אולי לא היה ברור איך שציינתי את זה, אבל המגירות והמדף אמורים להיות מתחת גובה השיש, ואמור להיות שם המשך של השיש, מה שנותן לי עוד 45 ס"מ למשטח חלבי, בתוספת לאינדוקציה ולפינה של השיש. נשמע לך שעדיין זה בלתי אפשרי?
כן, זה עדיין בלתי אפשרי, כי חילקת את משטח העבודה ל2 משטחים ששתיהם לא נוחים לעבודה.
אולי אם תאחדי אותם זה יהיה בסדר.
מה הכוונה שרטוט מדוייק?
השרטוט שצרפת הוא ממש לא מדויק. 40 ס"מ נראים גדולים יותר מ50 ס"מ, ועוד.

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
הייתי מציע בהתיחס לסקיצה
1- להזיז את המקרר להצמידו לבילדאין שהדלת לכיוון חלל המטבח ולהמשיך את השיש הבשרי עד לקיר
ולעשות ארון פינתי מעל השיש לארון חומרי ניקוי שקיות וכ"ו או מזווה
2- להזיז את כיורים --ימינה - כמה שאפשר -כדי לפנות מקום לחלבי
3- את השיש החלבי להמשיך עד הפינה - ולמקם שם את האינדוקציה החלבי
4- לבטל את המקום המיוחד לטוסטר --ולהעביר אותו לנישה מעל הארון שיתוכנן עבור הבילד אין --ואז יהיה פחות צפוף בכניסה למטבח
5-- אם תבדקי בסבלנות מה שכתבתי כאן -- בהחלט יכול להיות פיתרון מעשי בקונסטלציה הנוכחית
וואי, כיוון מעולה! על חלק מהדברים כבר חשבתי וניסתי לבדוק, וגם לגבי מה שלא - אנסה באמת ליצור סקיצה יותר ברורה לפי ההערות המצויינות האלו.

כן, זה עדיין בלתי אפשרי, כי חילקת את משטח העבודה ל2 משטחים ששתיהם לא נוחים לעבודה.
אולי אם תאחדי אותם זה יהיה בסדר.

השרטוט שצרפת הוא ממש לא מדויק. 40 ס"מ נראים גדולים יותר מ50 ס"מ, ועוד.
למה 2 נפרדים? זה המשך של השיש בעצם
הבנתי את ההערה לגבי השרטוט, זה נכון, אנסה לבצע שרטוט יותר מדוייק. תודה!

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
אבל זו לא הכוונה לשיש החלבי. הכוונה לחלבי זה הפינה של השיש שאחרי הכיור, האינדוקציה וה45 שיוצאים אחרי העמוד

tbh

משתמש מקצוען
כי תרוויחי שיש, ברגע שהכיריים הם חלק מהתנור. ותנור עומד, גם 2 תאים, קטן בהרבה מ2 תנורי בילד אין
ומעל זה, משאירים רווח לסירים ולאדים ובונים מדף לטסוטר אובן (עם זכוכית מתחת, כמובן, בשביל האדים). אפשר מגבס או עץ. אם זה ארון עץ, תרוויחי שאפשר גם ארונות נוספים בתור חלק ממנו. לאמא שלי יש ארון כזה ויצרה שם עוד מדף צר לספרי מתכונים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה